Şimdi Ara

Fanlı Isıtıcılar... (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
313
Cevap
6
Favori
270.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lacinalper

bu blueline marka ısıtıcının da benim kullandıgım febbre ile aynı fabrikadan cıkma oldugunu, ikisininde kılavuzlarına bakarak gördüm. netice de ikisi de ithal. koçtas garanti süresi boyunca birebir degisim yapıyor ama tansan ve migrosu bilemem. benim kullandıgım 2000w lık febbre artık koctas sitesinde de izmir mavisehir koctasta da artık yok en son 20 gün once gittigimde.

seramik ısıtıcıların seramik plakasının arkasında 14-15cm çapında bir fan oluyor.

20m2 odanızın tamamına 1500w lık bu model yetersiz gelir eger en uç noktadan tamamını ısıtmak isterseniz. ama en son 29.9TL ye satıldıgını gordugum bu ısıtıcıdan 2 adet odaya koyabilirsiniz. bunu bilmiyorum ama benimki de termostat faal degildi cogunlukla (%95 calıstıgı süre boyunca durmadı diyebilirim. bundan 2 adet koyarak saatlik 3000w tüketim karşısında, kendiniz oda sıcaklıgını kontrol ederek kapatabilirsiniz.

kumtelin de şu an sitesinde olmayan ama bazı magaza stokların olan kule tipi ve blueline ın kucuk yere tipinin aynısı seramik ısıtıcısı var oldugunu gördüm. sahibinden sitesinde satısı var.

ancak bimde satılmıs olan ve bircok magazada olanhttp://www.intershow.com.tr/Kumtel-Fanli-2-Kademeli-Isitici,PR-417.html adresindeki ısıtıcı sadece fanlıdır. seramik degildir.

Şuan yukarıda da yazdığım gibi doğalgazla ısınıyoruz (ısınamıyoruz).Bir hanım hasta bir ben.Doğalgaz soğuğu kırıyor zaten bana 25-30 dereceye getirecek bir ısıtıcı lazım uzun lafın kısası.Bu yazımı bitirince kule tipi olanhttp://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Kule-Tipi-Seramik-Isitici/1800-W/48034?R=124 bu modeli sipariş edeceğim.Bana göre tek eksiği kumandası yok üşüdün mü açacaksın ısındınmı kapatacaksın yattığın yerden aslında ama kumandalı olanı 129 tl bana göre pahalı sonuçta 500 tl ye klima var.

• BENDE DE febbre duvar tipi ısıtıcı var . Kampanya olduğu için almıştım. Isıtma amaçlı küçük odaya kullanıyorum. Rezistansların aralıklarını beğendim. Fan sesi de çok yüksek değil. Ayrıca kapatıldığında biraz normal fan modunda çalışarak içini soğutuyor. Sonra otomatik kapanıyor. Bence de iyi yapıyor çünkü direk kapatınca yanık kokusu geliyor. Rezinstans sıcak oluyor çünkü . Termostatı ve zaman ayarı var. ekranda oda sıcaklığını gösteriyor. Termostat tuşuna basınca set ayar sıcaklığını gösteriyor ondan sonra 1-2 sn sonra oda sıcaklığını gösteriyor. Isıtmada L ve H ( LOW ) - (HİGH) seçimi var. 8 Saat zaman ayarı ve uzaktan kumandası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 3 Şubat 2011; 18:37:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stemendest

Merhaba arkadaşlar. öğrenciyim odam 12 m2 civarı galiba tam bilmiyorum hiç ölçmedim. Antalya Merkezde oturuyorum inanın dün gece 3 yorganla yattım gece bi ara kalktım yorganın üstü buz gib soğuktu acil bi önlem almam gerekiyor. biraz araştırıyım dedim aklıma yatan 2 seçenek var şuanda Ve bunların faturaya yansıtıcağı bedelide sormak istiyorum sizlere;
    http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Doner-Fonksiyonlu-Seramik-Isitici/1500-W/6937?R=124
    üstte belirttiğimi alsam odamda rahatlıkla ders çalışabilirmiyim. ne kadar iyi yada ne kadar kötü olur?

altta belirtileni alsam evde her yerde kullansam verim ne kadar alabilirm ? yada en fazla kaç m2 alanda kullanabilirim ?
    http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Kule-Tipi-Seramik-Isitici/1800-W/48034?R=124

forumu baya okudum ancak ilklerde linkler kırılmış incelenmiyor malesef. Bu konuda artıları ve eksileri yazarsanız çok sevinirim

1800 Watt olan !! Ancak elektrik tüketimi fazla olur ama fazla ısınırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klima5505 -- 3 Şubat 2011; 18:38:33 >

• Arkadaşlar evim amerikan mutfak olduğu için ısınmıyor. Her zaman salonda oturduğum için hem mutfaktaki hem de salondaki kaloriferi son aşamada yakmama rağmen doğalgazla ısınamıyorum. Bu yüzden yağlı radyatör almaya karar verdim.. Fakat bahara yaklaştığımız için öyle pahalı bir şey değil de, 2 ay beni idare edebilecek bir şey almak istiyorum.

Hangi cihazı tavsiye edersiniz acaba ? Doğalgazı da açık tutmayı düşünüyorum, 9 dilimlik bir şey yeterli olur mu ?

http://satis.praktiker.com.tr/isiticilar/homefit-yagli-radyator/211247

Mesela bu üstteki cihazı alayım mı ? Şehir merkezine biraz uzak olduğum için internetten satın alacağım.. (İstanbul)

Salonda 2 adet cam kapı var boydan boya, sağa sola açılan. Bu yüzden salon ısınmıyor.. Bir de peteği salonun köşesine koymuşlar, kendisini zor ısıtıyor petek :) Bir tane yağlı radyatör alsam oda ısınır bence, pek büyük değil zaten salon..

Yoksa seramik ısıtıcı mı alayım ?

http://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Kule-Tipi-Seramik-Isitici/1800-W/48034?R=124

Fiyat olarak birbirine yakın iki cihaz da.. Odayı ısıtmam gerekiyor, ne tavsiye edersiniz ?

• arkadaşım geç kalmadıysam yazmak için, ben arızalı cihaz için girmiştim gördüm yazınızı. fan var bu cihazda bizde 2 adet var çok güzel ısıtıyor. biri bozulu yanlız arasıra çalışıp duruyor ama ısıtmasının mükemmel olduğunu söyleyebilirim
    quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

Bu cihazı kullanan arkadaşlar lütfen yardım.Herkezin bahsettiği alınması gereken cihaz resim deki midir?Bu ısıtıcıda FAN varmıdır?Aslında kule tipi düşünüyorum ama forumda çoğu arkadaş küçük olanı daha performanslı diyor ben 20 metrekare odada doğalgazla ısınamıyorum bu ısıtıcıyla içeriyi ısıtmayı düşünüyorum.

Fanlı Isıtıcılar...

Fanlı Isıtıcılar...

• kardeş sizin kullanmış olduğunuz cihazla dhinferno arkadaşın sorduğu cihaz aynımı? yani bozulunca tamiri olmayıp direkt koçtaştan birebir değişimmi yaptırıyoruz. selamlar.
    quote:

bu blueline marka ısıtıcının da benim kullandıgım febbre ile aynı fabrikadan cıkma oldugunu, ikisininde kılavuzlarına bakarak gördüm. netice de ikisi de ithal. koçtas garanti süresi boyunca birebir degisim yapıyor ama tansan ve migrosu bilemem. benim kullandıgım 2000w lık febbre artık koctas sitesinde de izmir mavisehir koctasta da artık yok en son 20 gün once gittigimde.

seramik ısıtıcıların seramik plakasının arkasında 14-15cm çapında bir fan oluyor.

20m2 odanızın tamamına 1500w lık bu model yetersiz gelir eger en uç noktadan tamamını ısıtmak isterseniz. ama en son 29.9TL ye satıldıgını gordugum bu ısıtıcıdan 2 adet odaya koyabilirsiniz. bunu bilmiyorum ama benimki de termostat faal degildi cogunlukla (%95 calıstıgı süre boyunca durmadı diyebilirim. bundan 2 adet koyarak saatlik 3000w tüketim karşısında, kendiniz oda sıcaklıgını kontrol ederek kapatabilirsiniz.

kumtelin de şu an sitesinde olmayan ama bazı magaza stokların olan kule tipi ve blueline ın kucuk yere tipinin aynısı seramik ısıtıcısı var oldugunu gördüm. sahibinden sitesinde satısı var.

ancak bimde satılmıs olan ve bircok magazada olanhttp://www.intershow.com.tr/Kumtel-Fanli-2-Kademeli-Isitici,PR-417.html adresindeki ısıtıcı sadece fanlıdır. seramik degildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

kardeş sizin kullanmış olduğunuz cihazla dhinferno arkadaşın sorduğu cihaz aynımı? yani bozulunca tamiri olmayıp direkt koçtaştan birebir değişimmi yaptırıyoruz. selamlar.
    quote:

koctasta ariza durumunda birebir yenisiyle veya ilerde cihaz tukenmisse bir ust modeliyle degisim yapiyorlar. kendi ithalatlari zaman ayarli prizde sorun vardi, birebir degisim yaptilar. yagli radyatoru de 17.gunde goturdum aldilar geriye. bence elektronik ve elektrikli cihazlarda bildigimiz gibi musterinin ilk olarak saticiya goturmek gelir. ama satici alisveris sonrasi aradan cekilerek servise yonlendirir. servislerse, gunumuzde bircok firmanin urunune bakarak genelde fabrikaya urunu yollayarak 15-20 gun bekletir. koctasin satan ve satin sonrasi hizmete devam eden olmasi iyi olur eger febbre alirsaniz.

blueline 1500w ile bendeki febbre 2000w seramik yer tipinin ureticileri aynı.

• kardeş geç oldu kaçırmışım cevabı özür diler teşekkür ederim cevap için:)) koçtaşın uygulamsı güzelmiş hemen belgeleri bulmam lazım.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 9 köyden kovuldum

kardeş sizin kullanmış olduğunuz cihazla dhinferno arkadaşın sorduğu cihaz aynımı? yani bozulunca tamiri olmayıp direkt koçtaştan birebir değişimmi yaptırıyoruz. selamlar.
    quote:

koctasta ariza durumunda birebir yenisiyle veya ilerde cihaz tukenmisse bir ust modeliyle degisim yapiyorlar. kendi ithalatlari zaman ayarli prizde sorun vardi, birebir degisim yaptilar. yagli radyatoru de 17.gunde goturdum aldilar geriye. bence elektronik ve elektrikli cihazlarda bildigimiz gibi musterinin ilk olarak saticiya goturmek gelir. ama satici alisveris sonrasi aradan cekilerek servise yonlendirir. servislerse, gunumuzde bircok firmanin urunune bakarak genelde fabrikaya urunu yollayarak 15-20 gun bekletir. koctasin satan ve satin sonrasi hizmete devam eden olmasi iyi olur eger febbre alirsaniz.

blueline 1500w ile bendeki febbre 2000w seramik yer tipinin ureticileri aynı.

• Bendehttp://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Kule-Tipi-Seramik-Isitici/1800-W/48034?R=124 ürünü aldım 2. günü fişi yandı gönderdim geriye.Isıtma konusunda süper cihaz yanlız 1-2 sorunu var.
    1.Umarım kullandıkça geçer cihaz ısındıkça plastik kokuyor.
    2.Termostadı randımanlı çalışmıyor.Mesela ısıyı 24 dereceye ayarlıyorsunuz iç ısıyı 25 gösteriyor fakat içerisi 25 derece değil.Kapatıp açınca ısıyı 22 derece okuyup hemen çalışmaya başlıyor.Ben otomatikte kullanıyorum termostadını çok beğenmedim.
    3.Arasıra salınım (sağasola dönme) olayını yapmıyor.Ne kumandadan tuşa basınca devreye giriyor ne üzerinden.
    4.Fan sesi biraz fazla gündüz rahatsız etmiyor ama gece sesizlikte ses baya geliyor ama kesinlikle aşırı rahatsız edici bir sesi yok.

Bakalım bugün cihazı teslim ettim koçtaş ne kadar sürede sorunu halledip ürünü geri gönderecek,burada paylaşırım.
    Biraz kafası karışık bir ısıtıcı olsada genel olarak ben memnun olduğumu söyleyebilirim.Yukarıda saydıklarım benim gibi sizin içinde çok önemli değilse Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHinferno -- 10 Şubat 2011; 10:44:33 >

• bilgiler için teşekkürler kardeş. bende 2 adet var bu cihazdan. gerçekten bende sizin gibi çok memnundum, ısıtmasına diycek yoktu. ama diğer fonksiyonlar aynen görevini yapmıyordu. cihazın birisi bozuldu faturayı bulamadım hala. aynı üründende yok şuan koçtaşın sitesinde.. bakalım ne olcak umarım tamir olur çünkü çok pratikti.. ama dikkat ederseniz galiba bu ürünlerin hepsi sorunlu bir çok markanın ürünü yok artık piyasada nette kaynıyordu bunlar.. hepsi arka sayfalara düşmüşler sitelerini açınca ya ürün yok diyor veya hata veriyor.. umarım sizin sobanızda çabuk yapılır selamlar.

quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

Bendehttp://www.koctas.com.tr/U/Febbre-Kule-Tipi-Seramik-Isitici/1800-W/48034?R=124 ürünü aldım 2. günü fişi yandı gönderdim geriye.Isıtma konusunda süper cihaz yanlız 1-2 sorunu var.
    1.Umarım kullandıkça geçer cihaz ısındıkça plastik kokuyor.
    2.Termostadı randımanlı çalışmıyor.Mesela ısıyı 24 dereceye ayarlıyorsunuz iç ısıyı 25 gösteriyor fakat içerisi 25 derece değil.Kapatıp açınca ısıyı 22 derece okuyup hemen çalışmaya başlıyor.Ben otomatikte kullanıyorum termostadını çok beğenmedim.
    3.Arasıra salınım (sağasola dönme) olayını yapmıyor.Ne kumandadan tuşa basınca devreye giriyor ne üzerinden.
    4.Fan sesi biraz fazla gündüz rahatsız etmiyor ama gece sesizlikte ses baya geliyor ama kesinlikle aşırı rahatsız edici bir sesi yok.

Bakalım bugün cihazı teslim ettim koçtaş ne kadar sürede sorunu halledip ürünü geri gönderecek,burada paylaşırım.
    Biraz kafası karışık bir ısıtıcı olsada genel olarak ben memnun olduğumu söyleyebilirim.Yukarıda saydıklarım benim gibi sizin içinde çok önemli değilse Tavsiye ederim.

• Havalar tekrar soğuyacakmış haftaya gelse bari.Bir arkadaş birebir değiştiriyorlar yazmış doğrumu acaba?Benim alalı/arızalanması 7 günü geçmedi kullanıcı hatası diyip sallamazlarsa yenisiyle değiştirmek veya para iadesi yapmak zorundalar.Bu arada benim ürün hala satışta sitede.
  • Koçtaştan tık yok bakalım değişim / bedeliyadesi nasıl belli olacak yakında.
  • beyler eskişehirdeyim ve malüm havalar baya soğudu, bu ürünü almak istiyorum, kullanan varmı sizce nasıldır?
    geçen sene febbre getirmişlerdi ve oldukça iyiydi ancak ondan alamadım.

tek odayı ısıtacağım, odam aşağı yukarı 12-15m2 falan
     Fanlı Isıtıcılar...

Blyss KPT-2000 5132L Kule Tipi Fan
    • 2000 W
    • Uzaktan kumandalı
    • 70 derece salınım
    • Aşırı ısınma ve devrilme güvenlik sistemi
    • Oda ısısı göstergesi
    • 8 saat zamanlayıcı
    • 2 kademeli sıcaklık ayarı
    • 2 Yıl Garantili
    89,90TL
  • yukarı
  • Koçtaş dan şu ürünü almayı planlıyorum. Çocuklar banyodan çıktıktan sonra hızlıca kurutmak için. Bu ve benzeri ürün kullanan varmıdır.Fiyat olarak piyasada bundan iyisi yok sanırım 29 tl ye.

http://www.koctas.com.tr/U/Blyss-NSB-200C-Fanli-Isitici/-/61878?R=124

Fanlı Isıtıcılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sportacus -- 2 Kasım 2011; 14:10:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sportacus

Koçtaş dan şu ürünü almayı planlıyorum. Çocuklar banyodan çıktıktan sonra hızlıca kurutmak için. Bu ve benzeri ürün kullanan varmıdır.Fiyat olarak piyasada bundan iyisi yok sanırım 29 tl ye.

Fanlı Isıtıcılar...

gecen sene 19tl ye sattıkları urun bu. bunun yerine seramik tip fanlı almıstım. gecen 1 yıldan sonra ısıtmasından memnun degilim, ustelik cihaz ilk calıstırmadan bir sure sonra kendini toprlayınca bunalıma sokabiliyor. bir de havayı dogrudan karsıya degil yukarı veriyor. ben de birkac kez banyo cıkısı hem ısınmak hem de sacımı kurutmak istedim ama ugrastırıyor. ayaklarım usuyunce de quartz kadar etkili olmadıgını gösteriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sportacus

Koçtaş dan şu ürünü almayı planlıyorum. Çocuklar banyodan çıktıktan sonra hızlıca kurutmak için. Bu ve benzeri ürün kullanan varmıdır.Fiyat olarak piyasada bundan iyisi yok sanırım 29 tl ye.

Fanlı Isıtıcılar...

gecen sene 19tl ye sattıkları urun bu. bunun yerine seramik tip fanlı almıstım. gecen 1 yıldan sonra ısıtmasından memnun degilim, ustelik cihaz ilk calıstırmadan bir sure sonra kendini toprlayınca bunalıma sokabiliyor. bir de havayı dogrudan karsıya degil yukarı veriyor. ben de birkac kez banyo cıkısı hem ısınmak hem de sacımı kurutmak istedim ama ugrastırıyor. ayaklarım usuyunce de quartz kadar etkili olmadıgını gösteriyor.

bende seramik olanlısından aldım 39 tl ye. havalar fazla soğuk olmadığı için deneme fırsatım olmadı. fakat denemek için çalıştırdığım zaman yeterli bir sıcaklık veriyordu. umarım ilerki zamanlarda işimi görür.

• ben blyss marka aldım seramikli olandan 40 liraya 1500 wattlık.seramikli olmayanı tavsiye eden görmedim hemde seramikler 1500 watt olduğu için 2000den az enerji harcar.küçük yerleri banyo vs ısıtmak için çok iyi.bir tavsiyemde zaman ayarlı prizle kullanılması sabah kalkmadan önceye ayarlarsınız siz kalkana kadar odayı ısıtır.
  • ben kullanıyorum kötü yanı havadaki tozu yakıyor ve koku oluşuyor,özellikle ufak odalarda daha kötü oluyor.
  • kipayı kollayın.. "tesco" markalı küçük fanlı ısıtıcısının oldukça verimli ve sağlam olduğunu söyleyebilirim.. yalnız her fanlı ısıtıcı gibi, havayı kuruyor.. bu her fanlı ısıtıcının dezavantajı.. çözümü ise, odanızı bir şekilde nemlendirmek.. buhar cihazları, ıslak havlu gibi çözümler denenebilir..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.