Şimdi Ara

sınırlı bağlantı yada bağlantı yok hatası-çözüldü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
18.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar konu ile ilgili başlıkları okudum ancak sorun çözülmedi....
    Sorun şu flashgetle film indirirken bitince bilgisayarı kapata tıklar işyerinden çıkarım.....
    Geldiğimde bilgisarı açtım yukardaki hatayı veriyordu.......
    Ne yaptıysam internete bağlanamadım.. hatta modemin arayüzü(econ 4 portlu) 10.0.0.2 ile açılıyordu onuda açamıyorum.....
    Emanet bir laptop buldum onunla modem arayüzü açıp internete bağlanıyorum...
    Laptopla desktop arasına ağ kurdum hard diskleri paylaşıma açtım her iki bilgisayarda birbirindeki dosyaları alıyor okuyor vs...
    Yani modem arızası yok,kablo arızası yok, ethernet kartı arızası yok ama internete desktop bağlanmıyor sizce sorun nasıl çözülür????
    Bilgisayarcım abi virüs vs vardır at formatı gitsin dedi... Ama nod 32 ,windows defender birlikte kullanıyorum tarama yaptırıyorum virüs vs.yok...
    Lütfen bilgisi olan varsa yardım etsin....

bu arada desktop ip adresi alamıyor. Ben laptoptaki ne göre elle girince ağ kurabildim. desktop dhcp(ne olduğunu bilmiyorum) ile ip adresi ataması yapamıyor.ancak elle yapabiliyorum....
    ---------------------------laptop--------desktop
    ip adresi---------------10.0.0.12-------10.0.0.13
    alt ağ maskesi---------255.0.0.0------255.0.0.0
    varsayılan ağ geçidi-----10.0.0.2-------10.0.0.2

quote:

Orjinalden alıntı: MeTeCiK

Çalıştır > cmd > netsh winsock reset

aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için yukardaki işlem sorunu çözdü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dishchy -- 9 Kasım 2007; 16:33:16 >

• masaüstü bilgisayarınız modemden atanmış olan oto. ip adresi alamıyorsa ethernet kartının sürücüsü (Microsoft Corparation) olabilir.Eğer siz işletim sistemiz otomatik olarak tanıdıysa ve siz kendiniz yüklemediyseniz bence ethernet kartının sürücüsünü kaldırıp kendiniz güncel olan sürücüyü yüklemeyi deneyin aynı olay benimde basımdan geçti ve sıkıntıyı bu şekilde gidermiştim eğer o modem farrklı bir pc de oto olarak ip dağıtıyorsa sizin bu makineye vermiyorsa solediğim şekilde deneyin tekrar bir sorun olursa yardımcı olabilirim iyi forumlar
  • bu sorun bendede oluyor. bilgisayarı açtığımda adres alamıyor dediğinde ağ bağlantısını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştiriyorum normale dönüyor. elle ip vermek işe yaramıyor. sürücü anakartın orjinal en son sürücüsü. başka bir çözüm varsa beklerim.
  • Şu an aynı sorun bende de var. Aynı e-con kablolu modemden masaüstünden bağlanabilirken, laptopumdan bağlanamıyorum. Sınırlı bağlantı hatası veriyor. Yukarıdaki "netsh winsock reset" diyorum olmuyor. Masaüstü bilgisayarın ip'siyle bağlanmayı denedim; bağlandı diyor fakat veri alıp vermiyor. Sürücüde bir sorun olduğunu sanmıyorum çünkü gezerken bir anda gitti. Kablosuz bağlantılara bağlanabiliyor bilgisayar. Yok mu bir çözümü kafayı yiyeceğim
  • airties 205 modem aynı sorun bendede başladı yukarıdaki uygulamayı yaptım sorun çözülmedi sağ köşede ünlem çıkıyor int. bağlantısı kesiliyor modemi aç kapa yapınca düzeliyor airties müş.hz. aradım olmaması gerek falan dediler ama var işte.
  • Hort ve güncellll.............

Sorunlarınız çözümünü yazarmısınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan3535 -- 10 Mayıs 2013; 22:11:08 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.