Şimdi Ara

307 için uygulamalar (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.351
Cevap
11
Favori
666.704
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben şahsen 2004 1.4 hdi kullanıcısı olarak tavsie ederim.Benim açımdan yakıt ekonomisi ve geniş ve ferah iç hacmi oldukça etkili tavsiye etemede. 1.6 kullanıcıları daha fazla şey söyleyebilirler.
  • arkadaşlar selamlar.
    sizlere bi konu hakkında fikir danışmak istiyorum..
    şu anda doblo vip sahibiyiz tabi o babama ait.ben kendime 307 almaya karar verdim.gerçekten bu arabaya bayılıyorum hep ilgimi çekmiştir.aşağı yukarı karar kılmama rağmen bu araç hakkında yapılan gıcık gıcık yorumlar moralimi bozdu.307 kullanıcıları olarak size sormak isterim,aracınızdan memnun musunuz?arızası çok mudur?aldığıma pişman olur muyum?
    vereceğiniz cevaplar için teşekkürler şimdiden.bizim forumla ilgili merak ettiğiniz bişi olursa da bekleriz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: eraysgt

arkadaşlar selamlar.
    şu anda doblo vip sahibiyiz tabi o babama ait.ben kendime 307 almaya karar verdim.gerçekten bu arabaya bayılıyorum hep ilgimi çekmiştir.aşağı yukarı karar kılmama rağmen bu araç hakkında yapılan gıcık gıcık yorumlar moralimi bozdu.307 kullanıcıları olarak size sormak isterim,aracınızdan memnun musunuz?arızası çok mudur?aldığıma pişman olur muyum?
    vereceğiniz cevaplar için teşekkürler şimdiden.bizim forumla ilgili merak ettiğiniz bişi olursa da bekleriz..

Hem Doblo hemde 307 kullanıcısı olarak öncelikle şunu belirtmek isterim, doblodan inip 307 ye binince büyük bir konfor ve teknoloji farkıyla karşılaşıcaksın.

2003 model 307 sahibiyim ve aracı bu yaz aldım. aldığımdan beri normal bakımları dışında hiç masraf yapmadım, yani söylendiği gibi arızalarla karşılaşmadım.

İkinci el araba işi şans işidir zaten. hiç arıza yapmaz denilen bi araba alırsın bi sürü arıza yapar, çok arıza yapar denilen bi araba alırsın hiç arıza yapmaz. O yüzden sana kesin al, hiç bi sorun çıkarmaz diyemem. Bende aynı korkularla almıştım ama çok şükür bi sıkıntısını görmedim. Alırken iyi araştır, temiz bi 307 bulmaya çalış, umarım sıkıntısız bi araç bulursun. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geshu -- 12 Nisan 2009; 2:29:17 >

• GESHU ya katılıyorum.Bende de 2004 modeli var Allaha şükür herhangi bir arıza çıkarmadı
    beni üzmedi.Dediği gibi şanslı olman lazım.Burada 307 den ağzı yanan çok insan var ama memnun olan da çok diğer araçlar 4-4 lük mü sanki.Araç donanım açısından çok iyi ama en sevmediğim yanı süspansiyon sisteminin aşırı ses yapması bozuk yolları hissettirmesi
    belki de böyle bir sistemi eklemeyi unutmuşlardır
    quote:

Orjinalden alıntı: geshu

quote:

arkadaşlar selamlar.

Hem Doblo hemde 307 kullanıcısı olarak öncelikle şunu belirtmek isterim, doblodan inip 307 ye binince büyük bir konfor ve teknoloji farkıyla karşılaşıcaksın.

2003 model 307 sahibiyim ve aracı bu yaz aldım. aldığımdan beri normal bakımları dışında hiç masraf yapmadım, yani söylendiği gibi arızalarla karşılaşmadım.

İkinci el araba işi şans işidir zaten. hiç arıza yapmaz denilen bi araba alırsın bi sürü arıza yapar, çok arıza yapar denilen bi araba alırsın hiç arıza yapmaz. O yüzden sana kesin al, hiç bi sorun çıkarmaz diyemem. Bende aynı korkularla almıştım ama çok şükür bi sıkıntısını görmedim. Alırken iyi araştır, temiz bi 307 bulmaya çalış, umarım sıkıntısız bi araç bulursun. Kolay gelsin.

• yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum gülü seven dikenine katlanır birazda
  • bende yaklaşık 2 yıldır 307 kullanıyorum.
    açıkçası 2 yıldır bana açtığı masraf sadece 5 lira (500 kuruş)
    o da ilk sahibinin hatasından dolayı.

ne satmayı ne de takas etmeyi hiç düşünmüyorum.
    forumdan bazı arkadaşlar da arıyorlar ''satmak istersen haberimiz olsun''diyorlar.
    onlara da teşekkür ederim buradan.

genelde bu tarz sorulara cevap vermek istemiyorum.
    tavsiye edermisin sorusuna ben memnunum diyorum.
    sonuçta 10 larca rakibi var ve en iyisi şudur diyemiyoruz.
    eğer en iyi olsaydı diğerleri satılmazdı diye düşünüyorum.

genel olarak ben memnunum.
    şimdi kuzenim de ikinci el audi A3 aldı. ama 500 ytl lik masraf çıkardı.
    yani ikinci el de biraz şans işi
  • individual sağol cevabın için,cevap vermeyi sevmiyomuşun ama
    artık temizini bulmak önemli olan..
  • yanlış anlamanı istemem.
    cevap vermeyi sevmiyorum derken zaten cevap vermiyorum da yine yazayım dedim.
    sonuçta focus da tavsiye edilir , astra da mazda 3 de

bu arada dün taktırıp aktif ederim diye düşündüğüm rt3 sistemi aksilik olmaz ise haftaya kaldı.
    parçalarım gümrüğe takılmış,hafta içi gümrükten aldıracağım.
    sorunsuz taktırabilsem keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 12 Nisan 2009; 23:55:03 >
  • quote:

yanlış anlamanı istemem.
    cevap vermeyi sevmiyorum derken zaten cevap vermiyorum da yine yazayım dedim.
    sonuçta focus da tavsiye edilir , astra da mazda 3 de

iyi yapmışsın
    doblo'dan önce focus sahibiydik ben focusu hiç sevmedim,bi işe yaramaz(kullananı ve seveni,hayranı çoktur ona bişi diyemem)
    astralar hoş araba,classicleri daha bir hoş ama onun da içi eski astradan farksız uyuz oldum
    mazda 3 hakkında hiçbir yorum yapamam,bilmiyorum hiç o arabayı bi bakayım

• eraysgt burası yeri değil ama g kasa astrayıda tavsiye ederim 2 yıl kullandım zamanında, konfor ve sessizlik olarak kesinlikle 307 den üstün ama teknoloji olarak da 307 daha üstün. Tabi 307 den daha uygun fiyatlara bulunabilir. 1.6 olanlarının piyasası iyi ve tutuluyor 1.4 olanlar pek tutulmuyor, satması falan zor.

Ergin abinin de dediği gibi bir sürü alternatif var, umarım istediğin fiyata temiz bir araç bulursun.
  • 3 yıl Astra CD kullandım.Sağlam fakat basit ve konforu düşük bir araba.Bence 307 lerle hele XT lerle kıyaslanamaz.Ben E46 hastasıydım,geçen bir arkadaşın BMW E46 sını kullandım. Baktımki başım neredeyse tavana değiyor,koca araba bana dar geldi.Bu 307 beni E46 dan bile soğuttu. :))
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaleli88

3 yıl Astra CD kullandım.Sağlam fakat basit ve konforu düşük bir araba.Bence 307 lerle hele XT lerle kıyaslanamaz.Ben E46 hastasıydım,geçen bir arkadaşın BMW E46 sını kullandım. Baktımki başım neredeyse tavana değiyor,koca araba bana dar geldi.Bu 307 beni E46 dan bile soğuttu. :))

benzer bir durumu da ben yasamistim. 307 yi almadan once golf te bakiyorduk. birtane golf denk gelmizti. direksiyonuna oturdum, bir tur attim falan arabaya resmen hayran kalmistim. ilk tercihim o zaman da 307 idi. simdi ki aracim kismet oldu. tabi golfu almadik. ama aklimda bir soru isareti birakmisti.velhasil kelam bir sure 307 yi kullandiktan sonra tekrar bir golfe( bunlarin ikisi de 2002 comfortline di)binmistim. inanin araba dar geldi.surucu koltugunda kendimi sanki murat 124 teymisim gibi hissettim.
    o gunden sonra da o soru isareti kayboldu zaten.

• Bide corollayı deneyin, ondan sonra 307 ye bakın. Arkadaşın corollasına binince mezara girmiş gibi oluyom. 2006 audi sport a4 sahibi kayınço bile benim 307 den sonra aslında dünyanın ne kadar geniş olduğunun farkına vardı.
  • geshu,kaleli88,y.seyrek,alpimis yorumlar için teşekkürler.ya zaten bende böyle daraltıcı arabaları hiç sevmiyorum.araba dediğin geniş ve rahat olmalı.
    xt,xr,hdi.... bir sürü çeşidi var bunların ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorum.bir de 2.el fiyatları nasıl geçiyor,2004'leri falan..
    tşk.
  • alacaksan premium al endonanımlısıdır.
    quote:

geshu,kaleli88,y.seyrek,alpimis yorumlar için teşekkürler.ya zaten bende böyle daraltıcı arabaları hiç sevmiyorum.araba dediğin geniş ve rahat olmalı.
    xt,xr,hdi.... bir sürü çeşidi var bunların ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorum.bir de 2.el fiyatları nasıl geçiyor,2004'leri falan..
    tşk.
  • arkadaslar sizlerin araçlarında ne seviyededir bilmem ama
    benim araç bozuk yollarda çok sarsıyor hiç amortisör yokmuş gibi. lakır lakır ediyor bozuk yollarda. patlak izlenimi veriyor.imzamdaki aracımdan önce 2000 golf vardı ve bu yolların bu kadar bozuk olduğunu hissettirmezdi. bulunduğum bölgede de bozuk yol çok.belki sizin yollarınız daha düzgün olabilir ve bu konuda aracı fazla test etme gereği duymamıs olabilirsiniz.bu konuda benim kadar şikayetçi olan var mı
    paylaşırsa sevinirim.nasıl ederde bundan kurtuluruz
  • quote:

Orjinalden alıntı: kasım04

arkadaslar sizlerin araçlarında ne seviyededir bilmem ama
    benim araç bozuk yollarda çok sarsıyor hiç amortisör yokmuş gibi. lakır lakır ediyor bozuk yollarda. patlak izlenimi veriyor.imzamdaki aracımdan önce 2000 golf vardı ve bu yolların bu kadar bozuk olduğunu hissettirmezdi. bulunduğum bölgede de bozuk yol çok.belki sizin yollarınız daha düzgün olabilir ve bu konuda aracı fazla test etme gereği duymamıs olabilirsiniz.bu konuda benim kadar şikayetçi olan var mı

aynı şekilde benim aracımda bozuk yollarda çok sarsıyor, yeni kasaları bilmiyorum ama eski kasa 307 ler hep böyleymiş sanırım. ben ankarada oturuyorum bozuk yol fazla yok ama işim gereği sık sık başka illere gidiyorum, bozuk yolu olan illerde bu sorun beni çileden çıkartıyor açıkcası. sanki bi şahinle yada bi torosla gidiyormuş gibi, daha önceki araçlarımın hiçbirinde böyle bişey yoktu. ben bozuk yollu yerlere gideceğim zaman lastik havalarını 2 veya 3 bar düşürüyorum, bu biraz engelliyor sarsıntıyı. Ama en büyük sıkıntı ise çukura girince arka süspansiyondaki vuruntu. Küt diye giriyor arkalar çukura.

Sanırım daha önce bu konudan bahsedilmişti bu forumda, ve bora süspansiyonlarının uyduğu söylenmişti. detaylı bilgim yok fakat.

• evet o zamanlarda takip etmistim yazılanları.ama fazla ilgi gösteren olmadı o baslığa yada bir çözüme ulasmadı ki baslık karsımıza çıkmıyor.Sadece bir söylentiydi sanırım boraların süspansiyon sisteminin bizim araçlara uyduğu konusu.k onuyu açan da bir yerlerden duymustu diye hatırlıyorum. ama su da varki baska bir baslık altında yakın bir zamanda ismini hatırlamadığım birisi 307 lerin salıncak burçlarının arızalı olarak çıktığı seklinde bir yazısı vardı.ne derece doğrudur bilemem.çok da pahalı bir şey değil keske çözüm o olsa..
    bence buna bir çözüm bulunmaz
    quote:

Orjinalden alıntı: geshu

quote:

Orjinalden alıntı: kasım04

arkadaslar sizlerin araçlarında ne seviyededir bilmem ama

aynı şekilde benim aracımda bozuk yollarda çok sarsıyor, yeni kasaları bilmiyorum ama eski kasa 307 ler hep böyleymiş sanırım. ben ankarada oturuyorum bozuk yol fazla yok ama işim gereği sık sık başka illere gidiyorum, bozuk yolu olan illerde bu sorun beni çileden çıkartıyor açıkcası. sanki bi şahinle yada bi torosla gidiyormuş gibi, daha önceki araçlarımın hiçbirinde böyle bişey yoktu. ben bozuk yollu yerlere gideceğim zaman lastik havalarını 2 veya 3 bar düşürüyorum, bu biraz engelliyor sarsıntıyı. Ama en büyük sıkıntı ise çukura girince arka süspansiyondaki vuruntu. Küt diye giriyor arkalar çukura.

Sanırım daha önce bu konudan bahsedilmişti bu forumda, ve bora süspansiyonlarının uyduğu söylenmişti. detaylı bilgim yok fakat.

• Net bir çözümü olsa hiç durmam yaptırırım, arabamdan her yönüyle memnunum ama tek sorun bu süspansiyon sorunu, çukurlara girince hurda izlenimi veriyor, bir çok 307 de denedim ve hep böyle maalesef, dediğin gibi üretimden dolayı olan bi sıkıntı. Gülü seviyoruz madem, dikenine de katlanıcaz artık.
  • XSI amortisörleri biraz daha sessizler bu konuda
    geçen sene 7 lira gibi fark vardı.
    bu amortisörün sessiz olmasını AUTO SHOW dergisi de yazdı.

tek sorun o amortisör de çok sert
    en ufak pürüzü kabine yansıtıyor.
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.