DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
ASKERDE HANGİ EHLİYET İŞE YARAR?
Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir Kullanıcı
21
Cevap
0
Favori
21.262
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      2956 Mesaj
      02 Kasım 2007 01:05:32
      b sınıfı ehliyet-e sınıfı ehliyet?

KULLANDIĞIM TELLER
      NOKİA5110<NOKİA6230<NOKİAN82<SAMSUNG GALAXY POCKET<SAMSUNG NOTE 2
      KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
      EPSON TW-550
    • Çavuş
      76 Mesaj
      02 Kasım 2007 01:33:32
      b sınıfda yarar e de ama genelde e işe yarıyomuş öle duydun yerine göre b de baya bi yarar

• Çavuş
      99 Mesaj
      02 Kasım 2007 01:34:52
      hepsi yarar

birçok farklı birlik ve birçok farklı araç var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyvet -- 2 Kasım 2007; 1:34:57 >

no comment
    • Yüzbaşı
      892 Mesaj
      02 Kasım 2007 11:34:05
      arkadaşlar askere ehliyetimizi götrümesem bir sorun yaşarmıyım bilen varmı B sınıfı

• iOS Beta Kullanıcısı
      14207 Mesaj
      02 Kasım 2007 11:59:45
      askerde sivil ehliyet geçmez, ama sivilde ehliyetim vardı dersen ve ulaştırma olursan sana askeri ehliyet tanzim ederler (bunun için askerde iken sınava girmen gerekli)

• Yüzbaşı
      892 Mesaj
      02 Kasım 2007 12:49:40
      selam es es benim sorum ehliyetimi askere teslim olurken götürmesem sorun olurmu ? şampiyon es es
      quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

askerde sivil ehliyet geçmez, ama sivilde ehliyetim vardı dersen ve ulaştırma olursan sana askeri ehliyet tanzim ederler (bunun için askerde iken sınava girmen gerekli)

• Yarbay
      2956 Mesaj
      02 Kasım 2007 13:00:08

quote:

Orjinalden alıntı: skyvet

hepsi yarar

birçok farklı birlik ve birçok farklı araç var

tank sürmek için hangisi gerekli

KULLANDIĞIM TELLER
      KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
      EPSON TW-550
    • iOS Beta Kullanıcısı
      14207 Mesaj
      02 Kasım 2007 17:05:14

quote:

Orjinalden alıntı: tek_59

selam es es benim sorum ehliyetimi askere teslim olurken götürmesem sorun olurmu ? şampiyon es es

Alıntıları Göster

sivil ehliyet bir işe yaramaz ulaştırma olursan sana askeri ehliyet verirler ancak o zaman askeri araç kullanabilisin

• Yarbay
      2956 Mesaj
      03 Kasım 2007 20:17:39

quote:

Orjinalden alıntı: Engin_ER

Alıntıları Göster

sivil ehliyet bir işe yaramaz ulaştırma olursan sana askeri ehliyet verirler ancak o zaman askeri araç kullanabilisin

iyi güzel diyonda benim arkadaşıkmın b sınıfı ehliyeti vardı.Onu askerde tank şöförü yaptılar...

KULLANDIĞIM TELLER
      KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
      EPSON TW-550
    • Yüzbaşı
      607 Mesaj
      03 Kasım 2007 21:56:04
      Sivil ehliyet bir işe yaramıyor.Madem şöför olmak istiyosunuz sordukları zaman elinizi kaldırırsınız kaç kişi varsa gönüllü teste sokarlar(araba kullancağınız) sonra ne kadar deneyiminiz olduğunu sorarlar anlatırsınız güzelde kulanıyorsanız seçerler sizi biraz eğitim verirler ardından askeri ehliyetinizi alıp askeri araç kulanabilirsiniz.Ama önce GÜZEL KULLANMANIZ seri olmanız gerekli.Benim ehliyetim var diyen herkese araç emanet etmiyorlar

• Binbaşı
      1422 Mesaj
      03 Kasım 2007 22:47:13
      Ehliyetinizi mutlaka yanınızda götürün. Sivil ehliyet geçmez diye birşey yok ehliyeti olanklar şoför sınıfına alınıp temel eğitimleri sonunda dağıtım olurlar. 4 hafta sonunda dağıtımı çıkmayanlar 6. haftada gider.
      Girişte ehliyetiniz olup olmadığı sorulur zaten yanınıza almayı ihmal etmeyin. Daha sonra sınava alınırsınız burada sınava geçerseniz ki geçemeyen %2-3 geçmez dağıtım olursunuz.

• Yüzbaşı
      892 Mesaj
      04 Kasım 2007 09:34:06
      peki ehliyeti birliğe götürme olayında yedek subay olarak yada kısa dönem olarak askere gidecek olanlar içinde aynı şey geçerlimi ?
      quote:

Orjinalden alıntı: gurkans

Ehliyetinizi mutlaka yanınızda götürün. Sivil ehliyet geçmez diye birşey yok ehliyeti olanklar şoför sınıfına alınıp temel eğitimleri sonunda dağıtım olurlar. 4 hafta sonunda dağıtımı çıkmayanlar 6. haftada gider.
      Girişte ehliyetiniz olup olmadığı sorulur zaten yanınıza almayı ihmal etmeyin. Daha sonra sınava alınırsınız burada sınava geçerseniz ki geçemeyen %2-3 geçmez dağıtım olursunuz.

• Binbaşı
      1422 Mesaj
      04 Kasım 2007 11:05:42
      Hayır değil.
      Yedek subaylar ya da kısa dönem askerlik yapan çavuşlar araç şoförü olamazlar.
      Yedek subayın araç şoförü olması zaten yakışık almaz yedek de olsa subay olacaksınız ;)

• Çavuş
      80 Mesaj
      15 Kasım 2007 17:42:35
      selam arkadaşlar....

askere giderken ehliyetlerinizi yaniniza alin, sistem söyle çalişiyor....

1. askeri bolge içinde veya askeri konyoyla sivil bir bolgede araç kullanacaksaniz --> size verilecek olan askeri ehliyetler kullanılacak (referans olarak sivil ehliyetiniz baz alınıcak)

2. askeri konvoy dısında veya sivil bolgede arac kullanacaksanız --> sivil ehliyetiniz gecerli olacak (askeri ehliyet sadece istenildiginde gosterilecek)

---> soforler genellikle uzun donemlerden secilirler; sebebi ise, kimse 6 ayda bir yeni elemanlarla ugrasmak istemezler :))

• Yarbay
      2956 Mesaj
      15 Kasım 2007 20:43:57

quote:

Orjinalden alıntı: ucaltug

selam arkadaşlar....

askere giderken ehliyetlerinizi yaniniza alin, sistem söyle çalişiyor....

1. askeri bolge içinde veya askeri konyoyla sivil bir bolgede araç kullanacaksaniz --> size verilecek olan askeri ehliyetler kullanılacak (referans olarak sivil ehliyetiniz baz alınıcak)

2. askeri konvoy dısında veya sivil bolgede arac kullanacaksanız --> sivil ehliyetiniz gecerli olacak (askeri ehliyet sadece istenildiginde gosterilecek)

---> soforler genellikle uzun donemlerden secilirler; sebebi ise, kimse 6 ayda bir yeni elemanlarla ugrasmak istemezler :))

peki sivil ehliyetlerde ayrım söz konusumu.Mesala agırlık e sınıfındamı yoksa b sınıfındamı

KULLANDIĞIM TELLER
      KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
      EPSON TW-550
    • Yüzbaşı
      816 Mesaj
      16 Kasım 2007 10:50:41
      askerlık yapmıslar cevaplarsa olabılırmıs soyle oluyormus lardan kurtuluruz ama kesınlıkle yanımızda bulunsun onlar yınede egıtıme tabı tutuyorlar anlasılan

YILDIRIM ÖZER TOSUN
      ÇEVRE MÜHENDİSİ
      ADAY NO: 96721
    • Binbaşı
      1422 Mesaj
      17 Kasım 2007 15:19:13
      Alın yanınıza ehliyetinizi. 4 dönemdir buradan şoför er yolluyorum.

• Çavuş
      47 Mesaj
      25 Kasım 2007 13:19:02
      dozer falan hangi ehliyetle kullanılıyosa o işe yarıyo bizim binbaşıyla kanka bi eleman var dozer şöförü

http://img385.imageshack.us/img385/1420/asker2bc6.gif
    • Yarbay
      2986 Mesaj
      11 Ocak 2011 20:38:26
      21 yaşınızı dolurmadan e sınıfı vermiyorlar zaten
      siz e yide koymuşsunuz araya
      helal olsun beee

İnci akü 82 amper -- Boss 3,5 farad kapasitör -- 2x 4 AWG Power cable -- Pionner DEH-X7550SD -- M acoustic msx 465 -- M Acoustic MSX 1000.1 Mono -- Kicker Comp 38 -- Pioneer TS-A 6995 S -- Pionner ts s20 --JBL GTO 6508C 16cm Mid
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Ocak 2011 19:33:18
      Bence eleman 3 yılda askerliği bitirmiştir

Kelime hatası yapabilirm harf harf boşuna uğraşmayın.
    • Onbaşı
      22 Mesaj
      24 Ocak 2014 21:58:53
      şöför olucaksan seçmelere katıldıysan gerçekten her türlü aracı kullanabiliyo en azından az bir pratikle kullanabilir olmanız gerek.. Askeriyede sivil ehliyetinizin sınıfının önemi yok. Benim arkadaşın B sınıfı ehliyeti var ama askerleri taşıyan servis otobüsünü kullanıyor. O yüzden benim ehliyetim B otomobilden başka araç kullanamam demeyin herşey çıkabilir karşınıza :)

• Çavuş
      42 Mesaj
      31 Ocak 2014 08:39:37
      Herkese selam

Öncelikle askerde Jandarma şöför olduğumu belirteyim ve nelerin gerektiğini gerçekten öğrenin kulaktan dolma bilgilere gerek yok, Yok efendim askerde sivil ehliyet geçmez sivil ehliyetin yoksa zaten askerde araç kullanmanız mümkün değil bu bir.

B - E farketmiyor size askeri ehlyet tahsis ettikleri içinorada girdiğiniz psikoteknik sınavına göre k1 k2 k3 k4 belgesi alırsınız Örneğin benim b sınıfı ehliyetim vardı 18+1 minibüs ve Ford connect kullanırdım asayişteydim.

Şöför olacaksanız jandarma harici tavsiye etmem olan kişiler illallah ediyordu piyadeler vs hergün yıka falan. ama jandarma olursanız asayişte rahat olursunuz rahatı geçtim askerlik yaptım demezsiniz.

Serhat ALPTEKİN
Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.