Şimdi Ara

Çoklu Ortam Ses Denetleyicisi Sorunu ACİLL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
120.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, öncelikle gecenin bi vakti bu derdime yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Aygıt Yöneticisinde Çoklu Ortam Ses Denetleyicisinin başında sarı soru işareti var. Ayrıca Video Denetleyicisi (VGA uyumlu) yazısının başında da aynı sarı soru işareti mevcut.

Forumdan anladığım kadarıyla Everest programını kurdum.
    Sonuçta Everest'in raporuna göre Çoklu Ortam Ses Bağdaştırıcı : Realtek ALC655 @ Sis7012 Audio Device çıktı.

Görüntü Bağdaştırıcı ise :
    Sis 330 Mirage IGP

bu bilgiler driverları bulmaya yeter mi? yeter ise nasıl bulabilirim ya da bi zahmet bulup bana link verebilir misiniz??

Tekrar ve çok çok teşekkürler....

• kardeş öncelikle ilgilendiğin için saol, kimse bakmıyor diye korkmaya başlamıştım. çünkü kendi başıma bu işin içinden çıkamıcam gibi.

ancak ses için verdiğin link setup'ı tıkladığımda -536870397 gibi bi hata verip fail to install audio driver dedi ve kapandı.

video için olan linkten ise dosya indirmek için nereye tıklamam gerektiğini bulamadım.

bi de yine everest'te anakart adım Gigabyte GA-S651PRZ olarak geçiyor. Benim ses kartı filan onboard olabilir mi acaba? anakartla ilgili bi driver mı aramalıyım.
  • dostum bekle gönderiyorum birazdan hepsini..
  • quote:

Orjinalden alıntı: barisist

kardeş öncelikle ilgilendiğin için saol, kimse bakmıyor diye korkmaya başlamıştım. çünkü kendi başıma bu işin içinden çıkamıcam gibi.

ancak ses için verdiğin link setup'ı tıkladığımda -536870397 gibi bi hata verip fail to install audio driver dedi ve kapandı.

video için olan linkten ise dosya indirmek için nereye tıklamam gerektiğini bulamadım.

bi de yine everest'te anakart adım Gigabyte GA-S651PRZ olarak geçiyor. Benim ses kartı filan onboard olabilir mi acaba? anakartla ilgili bi driver mı aramalıyım.

senin ses kartı büyük ihtimalle onboard ama anakart adını doğru yazdığından eminmisin. arattığımda hiçbirşey bulunmuyor gigabyt ın kendi sitesinden de çıkmıyor..
  • http://www.inndir.com/program.php?id=21089

burdan cpu-z programını indir. sonra motherboar a gel. altta model göreceksin. birde buradan kontrol et
  • arkadaşlar ses sorunu halloldu. realtek ten bi dosya indirdim WDM_A402 adlı ve sorun çözüldü. tek sorun görünrü hadi bi gayret onu da halledelim de yatıyım :))
  • Acil yardım... kafayı sıyıracağım... Gigabyte 945PLMS2 945PL DDR2 ses+Glan anakartım. Formattan sonra dünden beri "video denetleyicisi" ve "video denetleyicisi(VGA uyumlu) yüklenmiyor bir türlü. Ne anakart cd sinden, ne Gigabyte sitesinden, ne intenetten derdime çare bulamadım. Avermedia DVB-S TV kartım var. ProgDvb de çalışmıyor bu nedenle. Lütfen yardım...
  • yaw arkadaşlar bende format attım pc ye herşeyi kurdum ama ses kartını yapamadım aynı sorun bendede var bir yardım edin ne yapcam ne etcem asus anakart p5vd2-mx serisinden ne yapysam olmadı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mumincaya

yaw arkadaşlar bende format attım pc ye herşeyi kurdum ama ses kartını yapamadım aynı sorun bendede var bir yardım edin ne yapcam ne etcem asus anakart p5vd2-mx serisinden ne yapysam olmadı :(

şunu deneyin

http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/RealTek/Audio_V51005296.zip
  • slm bilgisayarımdan ses çıkmıyor herşeyi denedim ama sonuç aynı yardımcı olursanız çok sevinicem asus m2a-vm
  • SLM model bu asus p4p800 vm ve çoklu ortam denetleyicisi her türlü çalışmıyor yardımcı olurmusunuz lütfen
  • bendede bu sorun war ses sorunu resim yüklemeye çalıstım inş yardımcı olailirsininz şimdiden herkese tşk

http://img849.imageshack.us/i/86034269.jpg/

brainiac_x : dediğin programı indirdim model : Grantsdale yazıyor
  • Selam Kardeşim Pcye Format Attım Ses Cd si kaybolmus Yardim Edermisin Ana Kart Modeli:
    Monufacturer:Gigabyte Technology Co.,Ltd
    Model:8S648FX-775
    Chipset: SiS-648FX
    Bu Kardes Yardımcı Olursan Çok Sevinirim
  • ya beyler böyle bi sorun bendede war ana kart asus p5gc-mx/1333 ses kartı yanmıştı yerine yamaha ds-xg audio codec takıldı xp de sorunsuz çalışıyor ama win7 32 bit ve ya 64 bit kurulunca çalışmıyor bi yardım edermisiniz arkadaşlar gözünüzü seveyim
  • Ses kartım creative sb 0680 driver bulamıyorum win7 kurulu pcde format attıktan sonra driver gitti on board değil 2 tane ses kartı takılı biri realtek ac97 ama onda sorun var creativeyi aldım önceden çalışıyodu bu arada ana kart asus p5pe-vm lütfen yardımcı olun . .
  • Selamun Aleykum.cümletten hayırlı aksamlar dilerim öncelikle.Fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum.
    arkadaşlar benm bilgisayarım Win. xp idi win 7 ye cevirdim bazı oyunlarımı kaldırmadı diye tekrar win xp ye döndüm. ve herşeyini ayarladık bilgisayarın bir tek çoklu ortam ses denetleyicisi olmadı 2 gündür araştırma yapıyorum her yolu denedim ama olmadı bana yardım edebilecek varmı çoklu ortam ses denetleyicisini okumuyor bilgisayar yanında sarı yuvarlak içinde ! işareti var ?
  • brainiac_x B kullanıcısına yanıt
    S.a benim pc'nin ekran kartı ati 9550 x1050 series 256 mb pc me dün winXP professıonal sp3 format attım fakat PC den ses gelmiyor şarkı dinleyemiyorum bana yardımcı olrmusunuz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.