Şimdi Ara

EN İYİ OTOMATİK VİTES SEDAN HANGİSİ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
46.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IslakFasulye
    DSG ler sorunlu oluyor. Başınız ağrımasın. Hondanın şanzımanı her zaman sorunsuzdur.

(Lütfen kavga başlatmayın. Doğrusu budur. Sanayi ustasından tutun, plaza görevlilerine kadar herkes böyle söyler. Marka fanatikliğine gerek yok.)

evet maalesef bir zamanlar beğendiğimiz DSG zaman geçtikçe sapıtmaya başladı...sağdan soldan duyuyoruz ve şaşırıyoruz...
  • forumun yarısı DSG candır canandır diyor yarısı sorunlu bulaşmayın diyor nasıl iiş bu anlamadım
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 26 Haziran 2012; 23:13:13 >
  • 2006 passat 2.0tdi kullanıyorum 6yıldır 165000kmde, suana kadar bikackere yagı degisti, arzalanan yada degisen parcası olmadı sanzimanda, sansıma iyisi denk gelmis, ama cidden cok hizli ve konforlu.
  • Merhaba

Otomatik vitesler hakkında iyi kötü herkezin kafasında bişeyler var , benim deneyimlerimde otomatik araçların en iyileri kulanıcıları belirler ,seri otomatik istiyorsanız ozaman motorunuz 2.0 dan aşagı olmayacak, yoksa araç 1800 Kg motor 1.4 "e çok yakıyor" tabi yakar , "e şanzuman arızalandı" tabi arızalanır yüklenirseniz olacagı odur.Otomatik araç kullanmak sanaattır , D-(Drive)dan P(Park)a alırken bile yöntem geliştirin aracı komple şanzumanın üzerine bindirecek şekilde elfireni çekmeden P de bırakın bakın ne oluyor.Motor 2.0 ve üzeri sakin ve zorlamadan kulanırsanız hem az yakar hem şanzumanın ömrünü artırırsınız.
    2. el alacaksanız = hiç tavsiye etmem , sizden önceki kulanıcı nasıl kulandı bilinmiyor ? Direksyona geçen herkez şöför oluyor ama herkez layıkı ile kulanmıyor ,
    "Lütfen Trafik kurallarına uyalım ,uymayanları şikayet edelim"
    Herkezin fikrine saygılıyım
    teşekkürler

• mercedes 7g tronic, DSG ve tabiki BMW'nin 8 ileri steptronic şanzumanı

EN İYİ OTOMATİK VİTES SEDAN HANGİSİ?
  • Irrasyonel kullanıcısına yanıt
    peki bu iki araci alamayan bütçesi 50 bin lira olanlar icin hicbir marka model yok mu mesela Yeni Honda Civic sedan otomatik alınamaz mi yada Suzuki SX4 GLX alsak sorun yasar miyiz tam otomatik vites tork konvertörlü başka hangi seceneklerimiz var ?
  • Toyota Multidrive S........
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

peki bu iki araci alamayan bütçesi 50 bin lira olanlar icin hicbir marka model yok mu mesela Yeni Honda Civic sedan otomatik alınamaz mi yada Suzuki SX4 GLX alsak sorun yasar miyiz tam otomatik vites tork konvertörlü başka hangi seceneklerimiz var ?

ben bu araçları yazarken en iyi otomatik vites diye dedim yoksa bence peugeotun otomatik vitesi harici modern araçların çoğu iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

Alttaki konuda bir miktar bilgi mevcut arkadaşım:

http://forum.donanimhaber.com/m_50255365/f_//tm.htm
  • haluk 23 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 1 senedir böyle bilgi icin o forum senin bu forum benim dolasiyordum ki siz konuyu çözmüssünüz valla fakat dikkatimi çeken ilk şey 2012 yilina kadar olan araclarin listesi var peki ben bu yıl sonu yeni arac alacak olsam ( sorunsuz tam otomatik eski tip ) sizce hangi araci almaliyım Honda Ayışığı Plaza ya faceden sordum ama net yanıt vermediler bu yeni civic sedanlarda tam otomatik mi sizce alsam sorun yasar miyim 6 yil garantiye şanjımanda dahil midir acaba yada Suzuki SX4 GLX mi takip etsem arada 10 bin lira farkda var ama bende limit 50 bin en son pazarliklada Civic Premium modelini mi alsam kafam karisti karar veremiyorum. Forumdan bir arkadas Suzuki SX4 ün 2013 modeli CVT li dedi onada girilmez dimi simdi :(
  • Irrasyonel kullanıcısına yanıt
    bence Honda Civic en sorunsuz olani 2 litre fazla yaksın ama sorun çıkarmasin diyorsaniz eger
  • Attila Khan kullanıcısına yanıt
    civic olsun 2 litre fazla yaksın ama SORUNSUZ olsun :)
  • 2002 model 150.000 km otomatik Honda Civic sahibi komşum var, otomatik şanzımanın şu ana kadar hiç bir problem çıkarmadığını söyledi.Tabi kendisinin aracına iyi bakıp kibar kullandığını söylemek gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: only-e30

DSG kullanan herhangi bir vw grup arabası.

EN İYİ OTOMATİK VİTES SEDAN HANGİSİ?

tabi ki öncelikle tartışmasız DSG... fakat çift kavramalı şanzımanların tümünü tavsiye ederim.
  • Merco'nun 7 ilerisi de güzel

Halk araçlarında EDC güzel bi seçim olur.

DSG kadar patlamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Sağlamlık, güvenlik ve uzun yıllar dayanıklılığa önem veriliyorsa Renault EDC veya Honda/Toyota otomatik şanzımanı.

bilgi sahibi olmadan yazınca böyle sonuçlar çıkıyor işte:
    "Sağlamlık, güvenlik ve uzun yıllar dayanıklılık" demişsin; EDC ne zaman çıktı sevgili kardeşim?!
  • Sıfır alınacak ve 60 , 70 bin kmden sonra satılacaksa yeni olan çoğu araç şanzımanı çok problem olmaz. Imalat ile ilgili bir sorun yaşanmazsa. Yaşanırsa zaten sıfır almışın garanti falan filan. Mesele 2.el düşük bütçe ile alınacak km si fazla olan araç ise konu burada önem kazanıyor bence. O zaman tecrübeli otomatiklere bakmak lazım. Dsg ve edc daha yeni. Mercedes ve bmv sağlamdır buna rağmen şikayet edenler duydum. Ama honda duymadım. Peugeot otom kullandım çok kötü soğukken özellikle vites 4e geçmiyordu sağa Çek tekrar çalıştır falan çile... Ama 93 model geçici otom civic almıştım 200 bin km tık yoktu. Daha önce hiç tamir görmemiş. Çok araba geçti elimden. Farklı markalar genelde rahatıma düşkünüm çoğu otomatik araba idi. Honda alırken hiç huzursuz olmadım. Çoğu insanda bunu yaşıyor. 2 eldede civic modelleri hep talep görüyor. Ben sıfır alsam ve 100 bini görmeden satayım desem dizel otom alırdım. Ama genelde 35-40 arasında araba alabildiğim için ve sıfır bu fiyata olmadığından mecbur sedan c segment otomatik (dizeler km çok ve riskli buluyorum sıfırdan yeni çıkmışlar hariç) Japon markalardan alamıyor insan kendini. Toyota'da iyidir ama dizel otom sıkıntı yaşayanlar var benzinli iyi sorun olmuyormuş. Neyse bu tarz 13-15 yıllık araç tecrübem beni 2008 honda civic almaya yönlendirdi otom. F1 1 yıldır kullanıyorum tık yok. Yakıt kışın ev iş yakın çok kullanmıyorum dur kalk fazla yakıyor. Yazın kısa sürede 3-5 bin km yapıyorum uzun yol bu sefer de hızda yapmadığım için çok az yakıyor. Otomatik alacak arkadaşlar mazda da çok iyidir. Ama 2. Elde yavaş o yüzden civic. Yılda çok km yapsaydım 30-40 bin çok sevmeme rağmen civic hemen satardım. Mecburen sıfır dizel. 100 -120 bin olunca da 2 el benzinli fıyatına satsan bile 3 yıl içinde yakıttan farkı kapatırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıfır alınacak ve 60 , 70 bin kmden sonra satılacaksa yeni olan çoğu araç şanzımanı çok problem olmaz. Imalat ile ilgili bir sorun yaşanmazsa. Yaşanırsa zaten sıfır almışın garanti falan filan. Mesele 2.el düşük bütçe ile alınacak km si fazla olan araç ise konu burada önem kazanıyor bence. O zaman tecrübeli otomatiklere bakmak lazım. Dsg ve edc daha yeni. Mercedes ve bmv sağlamdır buna rağmen şikayet edenler duydum. Ama honda duymadım. Peugeot otom kullandım çok kötü soğukken özellikle vites 4e geçmiyordu sağa Çek tekrar çalıştır falan çile... Ama 93 model geçici otom civic almıştım 200 bin km tık yoktu. Daha önce hiç tamir görmemiş. Çok araba geçti elimden. Farklı markalar genelde rahatıma düşkünüm çoğu otomatik araba idi. Honda alırken hiç huzursuz olmadım. Çoğu insanda bunu yaşıyor. 2 eldede civic modelleri hep talep görüyor. Ben sıfır alsam ve 100 bini görmeden satayım desem dizel otom alırdım. Ama genelde 35-40 arasında araba alabildiğim için ve sıfır bu fiyata olmadığından mecbur sedan c segment otomatik (dizeler km çok ve riskli buluyorum sıfırdan yeni çıkmışlar hariç) Japon markalardan alamıyor insan kendini. Toyota'da iyidir ama dizel otom sıkıntı yaşayanlar var benzinli iyi sorun olmuyormuş. Neyse bu tarz 13-15 yıllık araç tecrübem beni 2008 honda civic almaya yönlendirdi otom. F1 1 yıldır kullanıyorum tık yok. Yakıt kışın ev iş yakın çok kullanmıyorum dur kalk fazla yakıyor. Yazın kısa sürede 3-5 bin km yapıyorum uzun yol bu sefer de hızda yapmadığım için çok az yakıyor. Otomatik alacak arkadaşlar mazda da çok iyidir. Ama 2. Elde yavaş o yüzden civic. Yılda çok km yapsaydım 30-40 bin çok sevmeme rağmen civic hemen satardım. Mecburen sıfır dizel. 100 -120 bin olunca da 2 el benzinli fıyatına satsan bile 3 yıl içinde yakıttan farkı kapatırsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence, iyisi diye bir şey yok. Beklenti diye bir şey var.

Aklınıza yatan sedan aracı bulup, otomatik vitesini test edin. Olası yorumlardan arıza sorun vs araştırması yapın derim.

Kimisi cvt sever, kimisi çift kavrama. Kimisi başka bir tip şanzımandan memnun kalır.

Ayrıca bu işin bütçe ile de yakından alakası var. Bir ZF şanzıman ile BVA aynı olmayacaktır. Ama fiyatları da ona göre olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 7 Aralık 2013; 2:01:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.