Şimdi Ara

Baldur's Gate (1998) / Enhanced Edition (2013) [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.346
Cevap
7
Favori
111.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Algol Perseus

@ maxiforum

Orjinal oyunun -ToB değil yani- ise ben yükleyebilirim. Ama sorunun çözülebileceğine garanti veremem. Oyunu başka bir makinede dene. Yine sorun veriyorsa ISO dosyalarında bir problem vardır zaten. Yoksa senin bilgisayarda problem olabilir. Bu Win32 hatası hayra alamet bir hata değil yani...

ewt @Algol Perseus sorun sadece dediğim o 53MB.lik dosyada o olsa tüm sorun çözülcek inş. Bu dediğim dosyayı upload edebilirsen çok sevinirim arkadaşım..

2.CD'de "Movies" klasörünün içerisindeki "MovIntro.bif" adlı dosya..

Teşekkürler..

• quote:

Orjinalden alıntı: Abyss

Yoksayıp yükledikten sonra ToB kuracaktın, düzelecekti. Gerçi zaten kurarken yine SoA cd'lerini istiyor ama problemli dosyaları da düzeltiyor...

Cd var ama benim upload hızı iyi değil. Ankara'da isen direk cdyi kopyalayayım vereyim...

çok kıskandım ama şimdi
  • Sana paket yapıcam, aklımdasın dostum. Bayram paketi yapıcam, hatta belki sürpriz oyunlar da olabilir.

Ayrıca kitapların da aklımda, saolasın hiç unutmama fırsat vermiyorsun

• quote:

Orjinalden alıntı: Frostlord

Burdaki konuyu okuyup tekrar gaza gelip başladım oyuna :) Paladin açtım kendime...

Paladin açma, inquisitor ya da Cavalier olursan avantajlarından da yararlanabilirsin. Carsomyr'i kullanırsan-ki paladinsen kullanmak zorundasın artık, Cavalier inquisitor'un avantajlarına sahip oluyor...
  • @ maxiforum

Sonuçta tam sürüm oyun değil, sadece bir dosya. Bu yüzden umumi bir şekilde vermemin sakıncası olmaz heralde. Burada işte. Bir sorun çıkarsa, yüklemeyle ilgili, yine yaz buraya. RAR dosyasıdır, şifre falan yoktur.

http://rapid-share.com/files/77038664/MovIntro.rar.html

Not: Tabii ki rapid'den sonraki "-" kalkıyor.
  • quote:

@ maxiforum

Sonuçta tam sürüm oyun değil, sadece bir dosya. Bu yüzden umumi bir şekilde vermemin sakıncası olmaz heralde. Burada işte. Bir sorun çıkarsa, yüklemeyle ilgili, yine yaz buraya. RAR dosyasıdır, şifre falan yoktur.

@Algol Perseus kardeşim çok teşekkürler şimdi indirmeye başladım.. Sonucu az sonra yazarım..

• quote:

Orjinalden alıntı: maxiforum

quote:

@ maxiforum

@Algol Perseus kardeşim çok teşekkürler şimdi indirmeye başladım.. Sonucu az sonra yazarım..

Dosya elime sorunsuz bi şekilde elime ulaştı tekrar teşekkürler @Algol Perseus

• üstad sen expansiyonu kurmayı başar ya. bir kere en mükemmel özellik higlights ekleniyor. tab tuşu ile çekmece sandık zındık falan herşeyi gösteriyor. yoksa ne hin yerlerde neler var, çoğunu atlarsın billahi.
    bir de keldorn (keldron değil algol :D) ne halttı unuttum da işte o herifin klasının hayvanlar gibi dispel özelliği var. penalty sı neydi lay of hands ve turn undead mi yoktu neydi bilmiyorum ama adamın dispel leveli kendi leveli kadar mıydı, neydi bişeyler vardı. baldur gibi çoook fazla mage ile karşılaşacağın, paso birilerinin spellerini kırmaya uğraşmanın gerekli olduğu bir oyunda resmen şart.

edit: 4 saat sonra kendi postumu okudum da. ne yazmışım öyle be, hiç bişey anlamadım lan :D
    bir haltı hatırlamamışım, bir de öneri veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kujeste -- 17 Aralık 2007; 14:24:35 >
  • Selamlar herkese. Muhabbete baya geç katıldım ama olsun:D

Defalarca BG2 ve TOB oynayıp bitirmiş birisi olarak konuşuyorum, monk en kolay oynadığım karakterdir:) Kullanamadığın silahlara için gidiyor biraz ama olsun çok sağlam karakter. Zaten normal silahlara daha sonra da +1 ve +2lere (sanırsam) immunity kazanıyo. Bir de bg'de githyankileri olduğu bölümde(underdarktan önce) bir cloak çıkıyo ve magic imminuty veriyor(TOB gelmeden önce spell reflect veriyordu!) Onu da aldıktan sonra irenicus'a direk dalıyosun büyü işlemiyo. TOB yokken bide geri çevirdiğin için adam kendini öldürüyodu yahu :D

Tamam biraz powerplay oluyo ama ilk başlayanlar için güzel ;)
    Bu arada ben Aerie ile aşk yaşıyorum genelde. Kız tatlı tatlı konuşuyo hep aklımı çeliyo :D
  • @ maxiforum

Burada dosyalar. Yine RAR halinde. İçindeki klasörde iki adet istediğin dosya mevcut. Zaten isimden belli içinde ne olduğu...

http://rapid-share.com/files/77173211/CD2_ve_data3.rar.html

@ kujeste

Niye ya? Ben anladım ne demek istediğini. Şu oyunu da ToB'ın semtine geçmeden üç defa bitirmiş başka bir adam varmıdır, merak ediyorum. Hala yok yani elimde.

@ talanas

Monklar belli bir kıvama geldiği zaman canavar oluyorlar doğru. Ama ben hiç oynamadım onlarla. Çünkü oyun resmen street fighter'a dönüyor bir nevi. Yada "oğlum, monk; tut oğlum, kopar onu!" tarzı bir köpek saldırtmaya dönüyor.

• Monkla süper RP de yapabilirsin aslında

Bu arada talanas benim half elf rangerımın adı. Hem BG'de hem masaüstü frpde hem de herhangi ranger tarzı oynayabileceğim bir oyunda
  • Bence 9 level büyü seçeneği olan bir oyunu pata/küte ile oynamak biraz ham kalır. Şöyle kalabalığın üstüne bir "finger of death" sallayacaksın, ondan sonra toplu bir şekilde ruhlarının göğe yükselişini izleyeceksin ki, tadı çıkacak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Abyss

quote:

Orjinalden alıntı: Frostlord

Burdaki konuyu okuyup tekrar gaza gelip başladım oyuna :) Paladin açtım kendime...

Paladin açma, inquisitor ya da olursan avantajlarından da yararlanabilirsin. Carsomyr'i kullanırsan-ki paladinsen kullanmak zorundasın artık, Cavalier inquisitor'un avantajlarına sahip oluyor...

Öyle yaptım zaten Cavalier açtım...
  • ya tob a geçtiğimde ben biraz rahatsız oldum ya. herkeste imba item lar, boots of speedler zımba diye heryere gidiyor grup. tek başına paladinimi salıyorum herkesi öldürüyor falan. biraz kıllanmıştım. devam etmemiştim hemen. biraz özlemem gerekti.
    aynı şey nwn 2 expansiyonunda oldu bu ara. adamlar epic oldular hepsi. böyle +7 itemlar var, +10 ac ler var bir dolu. sanki amacım kalmamış gibi hissediyorum. böyle lan thief in de güzel kılıcı yok ya da şu clerike bir armor bulsam da kızcağız rahatlasa diye oynamayınca biraz kaçıyo tadı sanki. ulan yeni büyüler deeklenemiyor tabi, sadece slot açılıyo devamlı. paso meteor at, wail of banshee yap. insanın fireball atası gelmiyor, ne lan o 4. level büyü diye (şimdi 4 değilse çok papara yiycez be)
  • Ya ebnde Baldursa baslıcamda bu oyunu ingilizcem olmadan oynayabılırım demi fazla zorlanmadan Paranın bosa gıtmesınden korkuom cunku oynayamassam die
  • quote:

Orjinalden alıntı: -Raistlin

Ya ebnde Baldursa baslıcamda bu oyunu ingilizcem olmadan oynayabılırım demi fazla zorlanmadan Paranın bosa gıtmesınden korkuom cunku oynayamassam die

Malesef oynayamazsın hiç deneme sakın :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: kujeste

ya tob a geçtiğimde ben biraz rahatsız oldum ya. herkeste imba item lar, boots of speedler zımba diye heryere gidiyor grup. tek başına paladinimi salıyorum herkesi öldürüyor falan. biraz kıllanmıştım. devam etmemiştim hemen. biraz özlemem gerekti.
    aynı şey nwn 2 expansiyonunda oldu bu ara. adamlar epic oldular hepsi. böyle +7 itemlar var, +10 ac ler var bir dolu. sanki amacım kalmamış gibi hissediyorum. böyle lan thief in de güzel kılıcı yok ya da şu clerike bir armor bulsam da kızcağız rahatlasa diye oynamayınca biraz kaçıyo tadı sanki. ulan yeni büyüler deeklenemiyor tabi, sadece slot açılıyo devamlı. paso meteor at, wail of banshee yap. insanın fireball atası gelmiyor, ne lan o 4. level büyü diye (şimdi 4 değilse çok papara yiycez be)

Haklısın hele NWN'ın Hordes of Underdark eklentisinte oyunun sonlarına doğru +15,+16 silahlar alıyordun ama asıl oyundan bile daha güzeldi o eklenti :)

• BG 1&2 ve expansion larını bitirmiştim zamanında
    bir de Icewind Dale vardı

ne güzel günlerdi
  • @Algol Perseus

Hacım Edwin ne güne duruyor grupta, benim monk tokatlasa da olur

@kujeste

Hocam eğer Tob'da sıfırdan karakter açıp başlarsan hakkaten sıkıcı oluyor, özellikle de istediğin karakteri gruba katabildiğin zaman. Korgan gelsin diyosun "puff!" korgan geliyo
    Ama özellikle başlarda zorluyor expansion. Öncelikle şehir kuşatma altında her yere taş yağıyor ve bir parti adamla koca orduyu dağıtıyosun resmen. Yaga-shura'ya geldiğindeki zorluklardan bahsetmiyorum bile. Bence biraz gerekli yani o epic setler

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talanas -- 18 Aralık 2007; 20:23:23 >

• quote:

@ maxiforum

Burada dosyalar. Yine RAR halinde. İçindeki klasörde iki adet istediğin dosya mevcut. Zaten isimden belli içinde ne olduğu...

http://rapid-share.com/files/77173211/CD2_ve_data3.rar.html

@ kujeste

Niye ya? Ben anladım ne demek istediğini. Şu oyunu da ToB'ın semtine geçmeden üç defa bitirmiş başka bir adam varmıdır, merak ediyorum. Hala yok yani elimde.

@ talanas

Monklar belli bir kıvama geldiği zaman canavar oluyorlar doğru. Ama ben hiç oynamadım onlarla. Çünkü oyun resmen street fighter'a dönüyor bir nevi. Yada "oğlum, monk; tut oğlum, kopar onu!" tarzı bir köpek saldırtmaya dönüyor.

Tamam kardeşim çok teşekkürler.. Emeğine sağlık..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.