Şimdi Ara

Baldur's Gate (1998) / Enhanced Edition (2013) [ANA KONU] (109. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.346
Cevap
7
Favori
111.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • helm ve cloak of balduran ile -7 AC ye vardım yavaş yavaş sona geliyorum durlag tower da olmak üzere heryeri fethettik şehrin sol alt köşesini de tavaf edeyim sonra direk iron thrones !
  • ve sonunda bitti sarevok bile dayanamadı bizim karşımız da ! ama çok güçlüydü namussuz son anlarda ya o ya bendim baktım near death ne var ne yok fırlattım ve mutlu son :)...
  • Tebrikler, Sarevok kolay lokma değildir, üstüne grubu da kuvvetlidir bir de utanmadan her yer tuzak :)
    Sırada BG2 var !
  • sorma önce soldaki trapleri temizledim imoen ile ve hide in shadows ile sarevoku görüş alanına aldım tabi speller önceden yapılmıştı konuşmayı bitirdim ve gerisince kaçtım girişte direk önümüzde bir mage belirdi dispel magic ile defansını kırdım ve indirdim tekrar çekeyim derken sarevok geldi tek başına ee iyi dedim diğerlerine gerek yok bir anda tazok ta belirdi sarevoku benim adamı kovalattırıp tazok u kırdım sonra sarevok Angelos hiç gelmedi bile :)
  • Oyuna türkçe yamayı ekleyecek patch hala çıkmadı mı ?
  • Buraları boş kalmış bayadır :)

Ayın 22 sinde patch gelmiş, baya bir sorun giderilmiş, en önemlisi her laoding ekranından sonra kendini resetleyen zoomu düzeltmişler.
    Ayrıca 5 yeni kit gelmiş: Dwarven Defender, Shadowdancer, Dragon Disciple, Dark Moon Monk and Sun Soul Monk

http://forum.baldursgate.com/discussion/12848/bgee-the-patch-change-log-archives
  • Şu an Türkçe dil seçeneği var oyunda ama deneme aşamasında daha. Yazıların görünmeme problemi var. Umarım kısa zamanda düzeltirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Buraları boş kalmış bayadır :)

Ayın 22 sinde patch gelmiş, baya bir sorun giderilmiş, en önemlisi her laoding ekranından sonra kendini resetleyen zoomu düzeltmişler.
    Ayrıca 5 yeni kit gelmiş: Dwarven Defender, Shadowdancer, Dragon Disciple, Dark Moon Monk and Sun Soul Monk

http://forum.baldursgate.com/discussion/12848/bgee-the-patch-change-log-archives

Heryerdesin kardeş maşallah. Açıkcası işimize de geliyor. FRP-RPG nerde bizler orada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vukuat man

quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Buraları boş kalmış bayadır :)

Heryerdesin kardeş maşallah. Açıkcası işimize de geliyor. FRP-RPG nerde bizler orada.

İşim gücüm RPG

Aslında her tür oyuna bu tip yazmak isterim ama FPS/TPS için dişe dokunur diyebileceğim az oyun çıkıyor ve genel de o konulara el atan arkadaşlar var gayet güzel biçimde.
    Stratejilere de elimden geldiğince el atmaya çalışıyorum ama tür eskisi kadar rağbet görmüyor ne yazık ki, ne oyunculardan ne de yapımcılardan.

• Maalesef haklısın. RPG ler eskisi kadar rağbet görmüyor, oyunlar yapılsa dahi ticari kaygı gözetilerek yapıldığı için pek elle tutuluyor olmuyorlar. (Bkz. Dragon Age 2, Diablo 3). Bu türde mali açıdan sektöre damga vuracak oyun serilerinden halen haber yok. Veya benim bilgim yok. Baldur's Gate 3, Icewind Dale 3, Planescape 2). Fallout serisini oynamadım, bilmiyorum. Ama frp öğesi taşıyan ve izometrik görüntüsü olan oyunların anlamı ve tadı başka oluyor. İnşallah belirttiğim oyunların devamı gelir. Ya da benzer oyunları yaparlar, yapımda olanlardan da vazgeçmezler.
    Not: Yorumlar FRP- RPG içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vukuat man -- 7 Mart 2013; 14:11:40 >
  • kesinlikle katılıyorum.

plantescape 2 olarak bu varhttp://forum.donanimhaber.com/m_72024749/mpage_1/f_/key_//tm.htm#72024749
    aynı şekilde dediğiniz doğru. rpgler gittikçe FPS-TPS formatına dönüyor. zira oyun oynama imkanı çeşitlendikçe (ipadler, pspler vs.) insanlar bilgisayarın başında quest varmış, üç karakter bu işin içindeymiş. gidiyim onun chestine bakayım, thiefi takip ettirip cüzdanını alayım, bardı gönderip ağzını arayım uğraşmak istemiyor. gidiyor alıyor DLCden en güzel silahı, dıkşın dıkşın rpg action diyorlar...
  • Arkadaşlar Öncelikle Rpg oyun Hastasiyim..
    Acikcasi Baldur gate Oynayacak pek zamanim olmamişti..
    epey Yogun iş temposu Vs vs.. nedeniyle pek ilgilenemedigim RPG'ler oldu..
    ve son zamanlarda epey boş zamanimda olmakta bunun üzeirne Baldur gate icin kısa bi özet duymak istiyorum ? olumlu yorumlar var. takip edemedim pek , oyunun tarzini biri bana izah edebilirmi.
  • Dayanamadim gittim steam den aldim oyunu (o kadar soz verdim rpg oynamak yok diye kendime, cok zamanimi yiyor) Bana saglam bir karakter onerirmisiniz. Gecen sefer okcu olarak bitirdim, pek haz alamadim. Simdi buyu ile hasir nesir olayim diyorum. Yapabilirmisiniz bana guzel bir mage build?
  • 1. oyunda mageden pek haz alır mısın bilemem, çünkü magenin baldur's gate serisinde kendisini bulması lvl 10-12 seviyesinde gerçekleşiyor en erken...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TomAmca

1. oyunda mageden pek haz alır mısın bilemem, çünkü magenin baldur's gate serisinde kendisini bulması lvl 10-12 seviyesinde gerçekleşiyor en erken...

Fighter Orc actim, grand master yapacagim kendisini. Bana evil olmayan saglam bir party onerirmisiniz. Mesela en saglam Mage kim oyunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni gelen neerayi deneyebilirsin ya da imoeni dualle magee en iyi seçimler onlar olaiblir eger evil istemiyorsan ama en güclüsü diye bisey yok bence parti sinerjisi bir cok degisik kombinasyonla oluşturulabilinir.:) Ama bana göre evil bir party bg1 de daha cok is yapiyor gibi gorunuyor (sadece istatistiklere göre baktım,rp tarafını ihmal ederek)
  • En iyi mage 1. oyunda ve 2. oyunda evil olan Edwin'dir. Siz mage değilseniz, en iyisi Edwin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utku191

Yeni gelen neerayi deneyebilirsin ya da imoeni dualle magee en iyi seçimler onlar olaiblir eger evil istemiyorsan ama en güclüsü diye bisey yok bence parti sinerjisi bir cok degisik kombinasyonla oluşturulabilinir.:) Ama bana göre evil bir party bg1 de daha cok is yapiyor gibi gorunuyor (sadece istatistiklere göre baktım,rp tarafını ihmal ederek)

Tespitler doğru. Ayrıca saygınlık puanını düşük tutup evil elemanları yanında gezdirebilirsin.
  • yahu bi oynayamadım şu baldur's gate 2'yi ingilizcemde gayet iyi kelime dağarcığı olarak ama hala bilmediğim çok kompleks kelimelerle karşılaşıyorum zaten arada oyuna giriyorum ama tam oynuyamıyorum her cümle başı çeviri yapınca sıkıntı basıyor 30 dk en fazla 1 saat oynayıp kapatıyorum şu anlık bunu oynayamadığımdan icewind dale 2 ile geçiniyorum türkçe yaması olsa fevkaladenin fevkinde olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oramakomaburamako1 -- 10 Mart 2013; 23:43:27 >
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.