Şimdi Ara

Yeni Başlayan İçin Kredi Kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
19.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kredi kartı istiyorum ama pek bilgim yok. Bazı sorularım olucak. Bildiginiz kadar cevaplayabilirseniz çok işime yarar

1-Henüz öğrenciyim gelirim yok kredi kartı alabilirmiiyim.?

2-Ne yapmam lazım kredi kartı için? Ne kadar sürede çıkar?

3-Kredi kartını kullanmadıkca bana bir masrafı olucakmı? Ben kartı sadece arada sırada pahalı elektronik alet alırken fln kullanıcam taksit olayı için okadar.

4-Karta para bittikçe gidip ben mi yatırcam. Nasıl işliyo mekanizma?

5-Hangi bankadan önerirsiniz? Limiti yüksek olsun istiyorum pahalı şeyler de alabilirim.

• 1- alırsın
    2- 1-2 hafta içinde elinde olur
    3- masrafı olucak yıllık kullanım bedeli masal olmamasına karşın alınıyo 50 ytl civarında birde şöyle masrafı olur bişey görüceksin aman 12 taksit yaparım yavaş yavaş öderim diyip alıcaksın sonra bi bakıcaksın ufak ufak onlar bayabir artmış
    4- karta para bitikçe yatırılanlar parakartlar içindeki kadar harcarsın ama onlardada taksit olayı yapılmaz
    5- garanti. limit yüksekliğini sana kefil olucak yada ek kartını çıkaracağın kişinin ödemelerine bağlı babanın gold kartı varsa yada iyi müşteriyse sende yüksek alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acemitiky -- 25 Ekim 2007; 13:25:22 >
  • Lise ögrencisin galiba yoksa üniversite ögrencilerine bankara veriyorlar zaten

Üniversite ögrencisi olman gerek

Lise ögrencisi isen babanin yada annenin kartlari warsa sana ek kart cıkarabilirler o zmaa hesabi baban yada annen öder
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xenom

Kredi kartı istiyorum ama pek bilgim yok. Bazı sorularım olucak. Bildiginiz kadar cevaplayabilirseniz çok işime yarar

3-Kredi kartını kullanmadıkca bana bir masrafı olucakmı? Ben kartı sadece arada sırada pahalı elektronik alet alırken fln kullanıcam taksit olayı için okadar.

5-Hangi bankadan önerirsiniz? Limiti yüksek olsun istiyorum pahalı şeyler de alabilirim.

1- Geliri olmayana pek vereceklerini sanmıyorum.

2- Bankada form doldurman gerekiyor ve 1 haftada elinde.

3- Yıllık ücreti var 15-30 ytl arası bankaya göre değişiyor. Birde sürekli asgari ücretini ödersen (Aylık ödemen gerekenin %10u yada %20si oda bankaya göre değişiyor) o taksidi zor bitirsin çünkü faiz üstüne fazi işletirler.

4- Her ayın belirli günü hesap kesimi ve son ödeme tarihi vardır. Hesap kesimi sonrası günkü alışverişler bir sonraki ayda ödenir.

5- Taksit olayı olacağı için World-Bonus-Axes-Maximum en çok kullanılanlardır. Ama world de en kolay alınanıdır.

• Akbank'ın Exi26'sını bi araştır derim..Ama kredi kartı alabilmen için 18 yaşını doldurman gerekir eğer 18 yaşın altındaysan normal banka kartı çıkartırsın onla içine ne kadar para yatırırsan o kadarlık alışveriş yapabilirsin birde tabi babanın veya annenin kredi kartı varsa ek kart çıkartma olanağın var..
  • quote:

Kredi kartı istiyorum ama pek bilgim yok. Bazı sorularım olucak. Bildiginiz kadar cevaplayabilirseniz çok işime yarar

bende ünivi yeni bitirdim, üniv yıllarında aldığım kartlar var, alabilirsin yani,

1-
    Maximum İş'te Üniversiteli (İşbankasından),
    CardFinans University (Finansbanktan),
    Advantage (HSBC'den) ve
    WorldCard (Yapıkrediden) Alabilirsin.

2-
    Öğrenci belgesi, Kimlik fotokopisi lazım,
    Maximum=200ytl limit
    WorldCard=350-400ytl
    HSBC=400ytl
    Cardfinans=300ytl

Ortalama limitler böyleydi, değişti mi bilmiyorum.

3-
    Evet bazılarında var, bazılarında yok bunu iyi araştırman lazım.
    Kart ücreti+hesap işletim ücreti....

4-
    Fatura öder gibi ödüyorsun, sana ekstre geliyor gidip onu yatırıyorsun ne kadar borcun varsa,
    ama benim gibi de yapabilirsin, hesap açarsın oraya para yatırırsın, ordan her ay otomatik çeker.

5-
    Öğrencilere fazla limit vermezler, en fazla HSBC veriyordu benim bildiğim.

• bu ortalama limit 300 diyelim mesela. ben gidip 3 milyarlık alışveriş yapıp onu ona bölebilirim demek degilmi.eger böyleyse yeterli olur.

bu arada 18 den fazlayım uni ögrencisiyim ama şimdiye kadar pek lazım olmamıştı bende araştırmamıştım. tanıtımlar fln olmuştu ama bakmamıştım acıkcası.
  • quote:

bu ortalama limit 300 diyelim mesela. ben gidip 3 milyarlık alışveriş yapıp onu ona bölebilirim demek degilmi.eger böyleyse yeterli olur.

bu arada 18 den fazlayım uni ögrencisiyim ama şimdiye kadar pek lazım olmamıştı bende araştırmamıştım. tanıtımlar fln olmuştu ama bakmamıştım acıkcası.

yok yaw daha neler, senin mantığınla limitsiz olur kart,
    en fazla 300ytl'lik alışveriş yapabilirsin,
    misal ekran kartı aldın 300 ytl'ye 6 ay taksit, ayda 50 50 ödeyeceksin,
    ilk ay başka alışveriş yapamazsın çünkü limiti doldurmuş olursun,
    2. ay 50ytl ödeyeciğin için 50ytl'lik kısmı açılacak ve 50ytl olacak limitin,
    3. ay bi 50 daha ödeyeceksin limit 100ytl'ye çıkacak....

bu şekilde.

• bu ne yav çok azmış o zaman toplamda her zaman limit kadar borca girebiliyorum yani. benim bi kaç kart alıp güçlerini birleştirmem gerek o zaman ebn aslında bir kerelik büyük alışveriş yapıp onu zamana yaymayı düşünüyordum. olmuyormuş
  • citibank ın classic kartında hala borç transferi ve sonradan taksitlendirme yapılabiliyor
  • Gelirin yoksa kart alamassın. Yani maaş aldığını belgelemen gerekir.
    Ancak ek kart alabilirsin onuda 13 yaşında bile alırsın kredi kartı. Tabi kartın kontrolü ek kart çıkardığın kişide olur limitini filan o belirler.

Limitin ne kadarsa örneğin: 1000 TL taksitle 800 TL lik alışveriş yaptın atıyorum 4 taksit. İlk ay 800 tl limitin dolmuş olur 2. ay 600 tl ye düşer yani 400 tl lik daha alıveriş yapabilirsin. 3. ay 800 tl lik alışveriş yapabilirsin 4. ay borç bittiği için 1000 tl limitin geri gelir. limiti biraz aşmaya izin veriyorlar ama biraz faiz biniyor.

Kredi kartı adı üstünde kredili karttır önceden ödeme yapılmaz harcarın ve harcadığın kadarını sonradan ödersin. Ön ödemeliler Banka kartı oluyor hesabında para varsa gidip bankadan alabilrsin kart. ama hesabındaki para kadar harcarsın...
  • Sakın bulasma !
  • Arkadaşlar merhaba bankamatikten parakard veya kredi kartı ile mevcut bankadan çekilen kredinin taksiti ödenebiliyor mu şubeye gitmeden yani mesela hsbc ?
  • Bilgili bi arkadaş özel mesaj atabilirmi 1-2 şey soracağım
  • Kaç yıllık konu Konuyu açan arkadaş belki de artık üniversite mezunu ve iş sahibi, kim bilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: KomsununOglu

Kaç yıllık konu Konuyu açan arkadaş belki de artık üniversite mezunu ve iş sahibi, kim bilir

aynen öyle mezunum çalışıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xenom

quote:

Orijinalden alıntı: KomsununOglu

Kaç yıllık konu Konuyu açan arkadaş belki de artık üniversite mezunu ve iş sahibi, kim bilir

aynen öyle mezunum çalışıyorum

Hahahahahaha çok iyi ya. İş hayatında başarılar bu arada

• Öğrenci kredi kartları ile ilgili detaylı bilgi içinhttp://www.ogrencikredisi.com/kategori/ogrenci-kredi-karti adresiniz ziyaret edebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.