Şimdi Ara

HP Yazıcı & Kartuş Problemi (Yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
1
Favori
185.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HP PSC 1410 (yazıcı+fotokopi+tarayıcı) kullanıyorum. kartuşları 3-4 defa doldurmuştum. renkli kartuş bozuldu. yerine başka bir kartuş taktım. (hp 22 nolu tabiki) 5 sayfa aldıktan sonra yazıcı hata vermeye başladı. cihazın üzerinde mürekkep logosunun olduğu lamba yanıp sönmeye başladı. aç-kapa yaptım, kartuşları çıkarıp tekrar taktım. halen aynı sorun devam etti ve pc yeni donanım bulmaya başladı. oysaki sürücüleri zaten yüklü. her açtığımda [E] çıkıyor ve pc de "RPC kullanılamıyor" diyor.

Allah rızası için yardım edin arkadaşlar. orjinal kartuş alacak param yok. servise götürsem kartuş al diye tuttururlar. bu arada siyah kartuş sağlam. tahminimce kartuşları tanımıyor.

NE YAPAYIM...

• KARDAŞIM BENİM YAZICIDA hp psc 1410 BULANIK YAZIYOR RENKLİ KARTUŞ HİÇ RENKLERİ DOĞRU VERMİYO BANCE forum.donanımhaber'de BURALARA BAKMIYOLAR BİLE
  • Yazıcı bilgisayardan bağmsız olarak çalıştığında fotokopi çekebiliyormusun?. Eğer çekebiliyorsan yazıcının kulumunda bi hata var demektir. Eğer bu şekilde de uyarı devam ediyorsa öncelikle kartuşların sağlamlılığı test edilmeli. Herhangi bir dolum merkezinde yada bu kartuşları kullanan başa bir yazıcı sahibinde test ettirebilirsin. Kartuşların ikisinde de problem yoksa, tarayıcı kısmında bi problem olabilir. Yazıcının tarayıcı okuyucusunun hareket edip etmediini kontrol et, takılmış olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sulo1956

HP PSC 1410 (yazıcı+fotokopi+tarayıcı) kullanıyorum. kartuşları 3-4 defa doldurmuştum. renkli kartuş bozuldu. yerine başka bir kartuş taktım. (hp 22 nolu tabiki) 5 sayfa aldıktan sonra yazıcı hata vermeye başladı. cihazın üzerinde mürekkep logosunun olduğu lamba yanıp sönmeye başladı. aç-kapa yaptım, kartuşları çıkarıp tekrar taktım. halen aynı sorun devam etti ve pc yeni donanım bulmaya başladı. oysaki sürücüleri zaten yüklü. her açtığımda [E] çıkıyor ve pc de "RPC kullanılamıyor" diyor.

Allah rızası için yardım edin arkadaşlar. orjinal kartuş alacak param yok. servise götürsem kartuş al diye tuttururlar. bu arada siyah kartuş sağlam. tahminimce kartuşları tanımıyor.

NE YAPAYIM...

Aynı olay bende de mevcut, siyah kartuşu doldurduk, 3-4 sayfa çıkardı sonra yine kartuş ışığı yanıp sönmeye başladı. Nasıl olcak bilmiyorum

• c4180 var bende de. siyah kartuş ile ilgili hata verdi. servise verdim. kartuş bozuk diyip geri verdiler. dolu kartuşu atıp yeni kartuş aldım. 2 ay geçmeden(%70 den fazlası dolu) gene aynı sorun oldu. şimdi de garanti süresi bitik olduğu için servise de gidemiyorum. böyle saçma bir firma olamaz. giden 2 orjinal kartuşa mı yanayım , hiç bir şey yapmadan bana geri ürünü teslim eden servise kızamadığımamı yanayım bilmiyorum. bir daha hp den ürün alır veya aldırtırsam ... gidin düzgün markalardan alın. canon dururken hp alınmazmış onu anladım.
  • sorunun çözümnü tam olarak bilmiyorum ama yazıcıyı tekrar tanıtmayı denesene
  • arkadaşlar benim sorunum hp 4280. siyah(hp 350) kartuşa dolum yaptırdım ama "kartuş zarar görmüş yada bitmiş" uyarısı vermeye devam ettiği için yenisini almak zorunda kaldım. şimdi de renkli kartuş bitti. bu kez dolum kiti alıp dolum yaptım ama aynı uyarıyı(kartuş zarar görmüş yada yok!) veriyor. test sayfası basıyor ama eski kartuşları taktınız diyor. soft reset yöntemini denedim ama aynı uyarıyı alıyorum. Anlaşılan bizi yeni kartuş almaya zorluyorlar!! Ne önerirsiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: isyankarkiz

sorunun çözümnü tam olarak bilmiyorum ama yazıcıyı tekrar tanıtmayı denesene

uyarıyı bilgisayar değil ,yazıcının üzerindeki ekran veriyor. yani usb kablosunu çıkarsam da aynı uyarı duruyor. takınca da zaten hem yazıcı hem bilgisayar aynı uyarıyı veriyor. böyle dandik bir yazıcı olamaz
  • ayni lanet hatayi ben de aliyorum.
    yok mu acaba bunun bir cozumu. eskiden dandik deskjetimle hayatim daha kolaydi ne taksan yazardi.simdi ugras dur isin gucun yoksa.bir daha hp mi kalsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evil7 -- 8 Ocak 2009; 22:21:15 >
  • Bu konuyla ilgili bir başlık da ben açmıştım. Ben de tez dönemimde kartuşu 4-5 defa doldurup kullandım. sonunda bozuldu galiba. yazıcıdaki E işareti çıkıyor ve artık gitmiyor. fotokopi çekemiyorum. sadece çıktı alabiliyorum. kartuş bozuldu sanıyorum. değiştirsem sorun giderilir mi emin olmadığımdan para verip de yeni kartuş alamıyorum.
  • bende bu hatayı laıyorum format atıp driveri netten güncellicem
  • printer kablonuzun saglam oldugundan eminmisiniz. bende de benzer bi sorun vardi kabloyu deigstirince duzeldi. f370 in 21 ve 22 nolu kartuslarinda 8.dolumdayim sorun yok.
  • kablo normal çalışırken durduğu yerde bozulma ihtimali var mıı?

quote:

Orjinalden alıntı: semihekim

printer kablonuzun saglam oldugundan eminmisiniz. bende de benzer bi sorun vardi kabloyu deigstirince duzeldi. f370 in 21 ve 22 nolu kartuslarinda 8.dolumdayim sorun yok.

• bilgisayar arizalarinin cok buyuk kismi baglantilardan ve de kablolardan kaynaklanir. bunun durup dururken olmasiyla ilgisi yok. bi arkadasinizdan veya bilgisayarcidan saglam bi kablo alip deneyin bisey kaybetmezsiniz.
  • hp 4280 bendede var kartuşu doldurdum kartuşu tanımadı soft reset attıktan sonra deneme sayfası yazdırdım buraya dikkat !!! deneme sayfasını hizalama yapmaz ise hep aynı uyarı ile devam ediyo hizalama için tarayıcıya koyup okeyledikten sora sorun düzeliyo.

Mürekkep seviyelerini gösterme sorunu oluyo benim çözmeye çalıştığımda bu bi çok dolumcuda reset makinası var fakat hp 4280 için bi reset sorunu herkeste aynı çipe reset atıcak bi yöntem yok .

Kimi forumlarda bazı modellerde kartuşun üstündeki bakır noktaların belli bir bölümüne bant yapıştırıp resetleme yaptırıyolar ama 350 /351 kartuşlar için bi sunum bulamadım .

Eğer bulursam bu sayfaya yazarım ilgilenen arkadaşlardanda bulan olursa bu sayfadan haberleşelim.

saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: elenor44

hp 4280 bendede var kartuşu doldurdum kartuşu tanımadı soft reset attıktan sonra deneme sayfası yazdırdım buraya dikkat !!! deneme sayfasını hizalama yapmaz ise hep aynı uyarı ile devam ediyo hizalama için tarayıcıya koyup okeyledikten sora sorun düzeliyo.

Mürekkep seviyelerini gösterme sorunu oluyo benim çözmeye çalıştığımda bu bi çok dolumcuda reset makinası var fakat hp 4280 için bi reset sorunu herkeste aynı çipe reset atıcak bi yöntem yok .

Kimi forumlarda bazı modellerde kartuşun üstündeki bakır noktaların belli bir bölümüne bant yapıştırıp resetleme yaptırıyolar ama 350 /351 kartuşlar için bi sunum bulamadım .

Eğer bulursam bu sayfaya yazarım ilgilenen arkadaşlardanda bulan olursa bu sayfadan haberleşelim.

saygılar.

HP F4280 soft reset işlemini anlatabilrmisiniz.

• quote:

Orjinalden alıntı: semihekim

printer kablonuzun saglam oldugundan eminmisiniz. bende de benzer bi sorun vardi kabloyu deigstirince duzeldi. f370 in 21 ve 22 nolu kartuslarinda 8.dolumdayim sorun yok.

renkli kartus kartus 11. dolumda cortladi. artik sadece tarayici olarak kullaniyorum. baski icin xerox 3117 ye kaldik. renkli cikti alamiyorum artik
    inkjet almamayi dusunuyorum bundan sona. renkli lazer lerin fiyatinin dusmesini bekliecez simdilik
  • HP F4280 soft reset işlemini anlatabilrmisiniz.

buraya bir bak istersen http://www.kartusforum.com/viewtopic.php?f=1&t=95
  • quote:

Orijinalden alıntı: ne alsam

Arkadaşlar birde linkteki http://www.mobildolum.com/index.php/Dokumanlar/HP-SiYAH-21-27-56-VE-RENKLi-22-28-57-KARTUsLARIN-DOLUMU.htmlgibi çipleri sıfırlamayı deneyin

teşekkürler kardeş
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.