Şimdi Ara

kasko hangi şartlarda zararı karşılamaz? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
62.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok geçmiş olsun tekrar bizim araç Renault kangoo ben babama almıştım onu. Kendi elimle Alıp kendi elimle yok ettim 😱 şükür bize birşey olmadı Şuan exper gelmiş genel merkezde görüşüldüğünü biliyorum henüz bi karara bağlanmadı bana ağır hasarlı olduğu pert olabilme ihtimalinin yüksek olduğu söylendi sadece her duruma hazırlıklı olup bilgi toplamaya çalışıyorum ben de. Bana çok yardımcı oldunuz bilgilerle çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi pertmiymiş ? Meraklandim şimdi herşey experde bitiyor ama bi yemek ne bileyim bi sohbet kurunda belki hemen halleder perte cikartir arabayi ha bu arada fransiz gülü olan renault araba değil ruhsatli tabut yapiyor bazi abilerim kizacak ama yavaş gidilcekse alinabilir diğer türlü renaulta ailemi bindirmem

• Zbeyirr Z kullanıcısına yanıt
    Dün bi bey aradı benden kaza fotoları ve faturayı mail olarak istedi ve 20 binlik masraf oldugunu söyledi hala perte çıkıp çıkmadığı belli degil bu arada dün bi arkadaşım daha dedi %30 kesinti yapılır diye umarım yapılmaz yani sonuç belli degil beklemedeyim hala bu arada ben abi degilim abla diyebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Latulipe

Dün bi bey aradı benden kaza fotoları ve faturayı mail olarak istedi ve 20 binlik masraf oldugunu söyledi hala perte çıkıp çıkmadığı belli degil bu arada dün bi arkadaşım daha dedi %30 kesinti yapılır diye umarım yapılmaz yani sonuç belli degil beklemedeyim hala bu arada ben abi degilim abla diyebilirsin

Şimdi öncelikle hangi firmadan kaskonuz var acaba?

Bazı firmalar araç değerinin %40 kadarı hasar olunca aracı perte çıkartır.Bu yüzden ben size pert olup olmayacağını söyleyebilirim.

İkinci olarak %30 kesinti neden olacakmış?Muafiyetli kasko yaptırmadığınız sürece ödeme aşamasında size kesinti çıkartılmaz.

• spacewolf kullanıcısına yanıt
    Çok iyi olur yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim ak sigorta dan yaptırdım. Hasarda ben Hatalı Olduğum için de %30 kesinti olacağını duydum tabi ne kadar doğru bilmiyorum.

• quote:

Çok iyi olur yardımcı olabilirseniz teşekkür ederim ak sigorta dan yaptırdım. Hasarda ben Hatalı Olduğum için de %30 kesinti olacağını duydum tabi ne kadar doğru bilmiyorum.

Kaskonuz siz hatalıyken aracınızı korumak için var zaten.%30 kesinti diye bir şey hiç bir şart ve koşulda olamaz.Tabi acenteniz muafiyetli kasko yapmadıysa ki işini iyi yapan acente muafiyetli kasko yapmaz.

Araç bilgisini de verebilirseniz perte çıkma olasılığını söyleyebilirim.
    Araç 2015 model Renault kangoo aslında görünürde çok hasar yok gibi ama ön takımda çok hasar varmış

• quote:

Araç 2015 model Renault kangoo aslında görünürde çok hasar yok gibi ama ön takımda çok hasar varmış

Ortalaması 47.000 lira olan araç 20.000 de yüksek ihtimal ağır hasara çıkartırlar.

Geçmiş olsun.
  • Forumda saygi sevgi ön planda olduğu için diyorum 21 yaşindayim 18 yaşindaki bi üyemize abi dediğimi bile hatirlarim sonradan farkettim Siz bana aracin fotoğrafini atarsaniz belki biraz daha yardimci olurum alt takim filan gitmişse eğer expertle konuşup buna bidaha ailenin binemeyeceğini söyleyin bence 40 veriyolarsa 38 hatta 35 versinler ama perte cikartsinlar çünkü Türkiye'de kazali araç satmak deveye drift yaptirmaktan daha zor (2000 tllik hasar için araci almayan insanlar var ya serviste bi far parasi ya o) dediğim gibi inşallah perte çikar hesabiniza paranizi 1 hafta gibi bi sürede atarlar ayni paraya 2.el alman&japon araci alirsiniz hem caniniz güvende olur hemde kafaniz rahat

Teşekkürler hangi durum benim için daha iyidir ki

• Zbeyirr Z kullanıcısına yanıt
    Aslında perte çıkmasını istemiyorum çünkü ben 52 bin lira verdim araca ve 40 bin verirlerse 12 bin bence büyük zarar aracı kullanamadık bile 3 hafta durdu bizde sadece

• quote:

Aslında perte çıkmasını istemiyorum çünkü ben 52 bin lira verdim araca ve 40 bin verirlerse 12 bin bence büyük zarar aracı kullanamadık bile 3 hafta durdu bizde sadece

Neden 40.000 lira versinler?

Siz araç değerini talep edin verdikleri rakamı beğenmezseniz itiraz edin ve sigorta tahkime gideceğinizi belirtin.

Acenteniz size bu konuda yardımcı olacaktır.
    Evet doğru söylüyorsunuz itiraz dilekçesi yazabilirim. Bugün exper le görüştüm 1 haftaya belli olurmuş sonuç. Pert ihtimali olduğu için ikame araç da alamıyoruz.

• quote:

Evet doğru söylüyorsunuz itiraz dilekçesi yazabilirim. Bugün exper le görüştüm 1 haftaya belli olurmuş sonuç. Pert ihtimali olduğu için ikame araç da alamıyoruz.

O malesef bütün şirketlerin yaptığı bir sorun.

Perte çıkacak araç sahiplerine ikame verilmesi konusunda bizzat üç tane dilekçem var ama zarar oranı yüzünden vermiyorlar.

Sizin aracınız da mı pert oldu o süreç nasıl gelişiyo anlatır mısınız

• quote:

Sigorta acentası beyfendi.
    Ayrıca çok iligli ve yardımsever.

İmzasında da yazıyor ayrıca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L&M -- 26 Mayıs 2015; 17:16:17 >
  • Benim de merak ettiğim bir konu var.Benim aracın ön camında çatlak var.Bu şekilde kasko yaptırsam ve mini onarım kapsamında aracın camı değiştirilir mi?
  • quote:

Hayır sigorta acentesi işletiyorum.

Siz teklifi istediğiniz tutara getirin yeter.

Gerisini acenteniz halletsin.

• alperen.md kullanıcısına yanıt
    1 sene içinde 2 veya 3 tane bedava degiştiriliyor hocam o yüzden rahat ol Ben kuzenin aracini yikadim meguiars cila filan yapicaktim bi farkettim ki cam ortadan çatlak boydan boya hemde gidip değiştirdi ücret talep etmiyorlar stokta varsa 1 saat bile sürmez takar yollarlar sizi

Anladım çok teşekkür ederim tekrar. 1 haftaya belli olacak gelişmelerden haberdar ederim sizi

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.