Şimdi Ara

IPhone - ' SIK SORULAN SORULAR ' Çözümler .Sürekli güncellenir. (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.068
Cevap
33
Favori
492.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mygokhan

herkese merhaba arkadaşlar..iphone un mail ayarlarının nasıl yapıldığını soracaktım..forumda arama yaptım ama bir bilgiye ulaşamadım.özellikle hotmail ile ilgili ayar yapmam gerekiyorda..ilginize teşekkürler..

+1
  • Merhaba Vipracing,
    Ben de telefonu en sonunda kayıt ettirebildim. Benim problemim anladığım kadarıyla biraz daha farklı.
    Telefonun Settings/General/About bölümünde en alttaki 3 başlık (IMEI, ICCID ve Modem Firmware) gözükmüyor.
    Aklıma hardware problemi gibi şeyler geliyor ama WI-FI yi problemsiz kullanıyorum.
    Acaba resetle bu durumdan kurtulabilir miyim?
    Daha önce buna benzer bir duruma rastladıysan, bilgi verebilirsen sevinirim.
    Selamlar.
  • Merhaba arkadslar telefonum bu sabah elime gecti seri numarası 7s44xxxxx seklinde. simdi bu telefon 1.1.1 versiyonu mu? acaba sans yuzume gulmus olabılır mı?
    eger oyleyse biri bana jailbreakmeçcom icin yardım edebilir mi? safarıde hata verip network sececegım ekranı goremiyorum. zannedersem tus kilidine geciyor bunu nasıl kaldırabilirim.
  • Bildiğim kadarı ile xxx45 ve yukarısı 1.1.2 oluyor, orayı x olarak yazmışsın ama ben de dün aldım daha cihazı yanıltmim seni de :).
    Bu arada ben cihazı kırarken ibrk.exe de işlemi yaparken ituneshelperı falan kapatmadan yaptım, herhangi bir sorun oluşturur mu bu atlamışım o adımı. Şu an hala 1.1.1, 1.1.2 ye yükseltme gereksinimi duymadım.

Son olarak msn tarzı programların kurulumunun detaylı anlatımını hangi başlıkta bulabilirim, teşekkürler.
  • Coctus ve mygokhan arkadaşın sorduğu gibi hotmail ayarlarını anlatabilirmisin vip.. biraz karışık beceremedik..
  • kargoyla abd den iphone gelse sorun olurmu arkadaşlar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: belmont

kargoyla abd den iphone gelse sorun olurmu arkadaşlar?

Olmasa herkes alırdı(; bayram seyran derken muafiyet 300€ ama yine de sen bilirsin..
  • Kargoyla cep telefonu gümrükten geçmiyor arkadaşlar. Daha geçiren birini görmedim yani.
  • ben kargoyla gecirdim :)

arkadaslar sadece yazılım ile sim i kırdım cok mutluyum herseyi kendim yaptım :)))))

1.1.2 versiyon 44 hafta fabrika cıkışlı
  • quote:

Orjinalden alıntı: mszehir

ben kargoyla gecirdim :)

arkadaslar sadece yazılım ile sim i kırdım cok mutluyum herseyi kendim yaptım :)))))

1.1.2 versiyon 44 hafta fabrika cıkışlı

iyi de 45 altı zaten 1.1.1 versiyon değilmi ortada bi çelişki var ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: LAKOTA

Vipracing
    1.1.2 de SMS problemi çözülmüş mü?Deneyebildin mi?

http://forum.donanimhaber.com/m_19806545/tm.htm

burada 1. mesajın en atında numara formatı ile ilgile yazdıklarımı uygularsan mesajlarda isim gözüme problemi ortadan kalkıyor çok güzel çalışıyor...
  • Merhaba,

Pİl SORUNU BÜYÜK SORUN !!!!

Ben yaklaşım 15 gün önce v1.0.2 iphone numu aldım.Tüm programları yükledim.Daha önceden Ipod sahibi olmak iphone çözmemde büyük kolaylık sağladı.En azında secn. işlerinde. Iphone şu an libyada kullanıyorum ve hiçbir sorunu yok tüm uygulamalar eksiksiz çalışıyor.Tabii kırılmış hali.

Fakat tek bir sorun var.
    Standby süresi katologlarda ve tüm heryerde 250 saat olarak yazıyor.Konuşma süresi ise 8 saat deniliyor.Benim test ettiğim ise 40 saat standby ve 3-4 saat konuşma süresi oldu.Bu konuda acaba ayarlarımda bi sorunmu var yoksa normal mi bu durum.Bu konu çok önemli Iphone için 40 saatlik bekleme süresi hiç normal değil bana göre.Bekleme süresinde telefon hiçbir program çalışmadığından eminim sadece telefon hattı açık.Airplane modunda denemedim.Benim şüphem, şebeke yasal olmadığından sürekli şebeke AT&T şebekesini arıyor sanırım...Bu da pili bitiriyor diye düşünüyorum.Benim aklıma başka mantıklı cevap gelmiyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: ogecim

Merhaba,

Pİl SORUNU BÜYÜK SORUN !!!!

Ben yaklaşım 15 gün önce v1.0.2 iphone numu aldım.Tüm programları yükledim.Daha önceden Ipod sahibi olmak iphone çözmemde büyük kolaylık sağladı.En azında secn. işlerinde. Iphone şu an libyada kullanıyorum ve hiçbir sorunu yok tüm uygulamalar eksiksiz çalışıyor.Tabii kırılmış hali.

Fakat tek bir sorun var.
    Standby süresi katologlarda ve tüm heryerde 250 saat olarak yazıyor.Konuşma süresi ise 8 saat deniliyor.Benim test ettiğim ise 40 saat standby ve 3-4 saat konuşma süresi oldu.Bu konuda acaba ayarlarımda bi sorunmu var yoksa normal mi bu durum.Bu konu çok önemli Iphone için 40 saatlik bekleme süresi hiç normal değil bana göre.Bekleme süresinde telefon hiçbir program çalışmadığından eminim sadece telefon hattı açık.Airplane modunda denemedim.Benim şüphem, şebeke yasal olmadığından sürekli şebeke AT&T şebekesini arıyor sanırım...Bu da pili bitiriyor diye düşünüyorum.Benim aklıma başka mantıklı cevap gelmiyor.

Arkadasım hayırlı olsun telefonun,pil konusuna gelınce zamanla pil ömrü artacaktır benımkı sonradan acıldı mesela bıde bunun ustune telefonun paralaklıgını orta duzeyın altına cekersen , msg tus sesını kapatman vb gıbı ayarları da yapınca emın ol memnun kalacaksın ,önemli not; telefonu sync etmek ıstedıgımde ben telefonun sarjının bıtmesını beklıyorum bu sayaede o sarj olurken ben sync mı yapıyorum..

• Şu iphone konusunda soylenen hic bir seyi umursamıyorum da pil olayı gercekten mantıksız olmus kasaya monte etmek cok cakalca(;
  • Merhaba,

Pil Sorunum.!!!

Sync için neden battary bitmesini bekliyorsun tam anlamadım.Ben tam bitmeden sync yapıyorum bu aralar.Çünkü prg falan yüklüyorum.Bunun zararı varmıdır peki.Bu konuda yaptığım ilk ayardı "Brightness" konusu.Hatta otomatik brightness sensörü bile kapattım ve çok düşük seviyede şu anda %15-20 arasında.söylediğin diğer ayarlarıda yapayım bakalım.Ne kadar bir süre kullanımdan sonra normale dönüyor acaba.

Teşekkür ederim paylaşım için.
  • Merhaba

Dün i phone mi sorunsuz bir şekilde bilgisayarsız kırdım.Pin sormayı iptal edip,otomatik tuş kilidinide kapatıp any sim 1.1 ile sim free yaptım. telefon bir kaç saat normal çalıştı. daha sonra şebeke gidip gelmeye başladı. daha sonrada no service yazıp komple sinyal gitti. Cihazı tamamen kapatıp açtım. herhangi bir düzelme olmadı. Sonra cihaza kendi menüsünden reset attım yine olmadı. anysim den tekrar unlock yapmayı denedim. "AnySIM cannot unlock this phone. anySIM will now quit. Please turn off your phone and turn it on again after anySIM quits." uyarısı verdi. Turkcell simkartım 3-4senelik. Akşam onu yenileyip tekrar denemeyi düşünüyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  • Selamlar,

Bu iphone'un avi. ve benzeri uzantıları desteklemesi mümkün değil midir ? Her atacağım şeyi çevirmekten sıkılır ya insan 4 tane çevirdim bir de daha...
  • mygokhan: Superonline, Gmail ve .Mac mail hesaplarım var.Superonline biraz uğraştırdı ama Gmail ve .Mac çok basit.Sadece posta kutusu adı,kullanıcı adı ve şifreyi giriyorsunuz ayarları önceden var otomatikman hallediyor.Basit.Hotmail hiç kullanmadım ama bildiğim kadarı ile bedava olan versiyonunun pop erişimi yok malesef.Ve yönlendirmiyor mailleri diye biliyorum.Eğer Hotmaili normal outlook ya'da outllok express altından kullanabiliyorsanız oradaki ayarları buraya yazın yardımcı olmaya çalışayım.

mrtgms : Eğer telefonunuz 'normalen' çalışıyor ise (Her fonksiyonu) : Telefonunu üstündeki sleep/wake butonuna basılı tutun çıkacak olan ekranda telefonu kapatmayı seçin ve tekrar açın.Ondan sonra tekrar aynı ekrana bakın yazması lazım (her şey normal ise)

Never_Ends : General-Settings-About bölümünde telefonun versiyonu yazar orada yazılım versiyonu ne? (Eğer jailbrake yaptı iseniz görursünüz yoksa ilk sayfadaki yöntemi uygulayın)

cause_of_death: Apollo IM yi Installer altında kuruyorsunuz detaylı anlatılacak bir şey yok.Sadece porgramı seçip install'a tıklamak yeterli.

denizwaterpolo5 : Yukarıda yazdığım gibi malesef.Eğer normalen bir e-posta istemci ile okuyabiliyorsanız bana incoming,outgoing server da neler yazdığını ve portların numrasını verin bir bakalım (Ben kullanmadığım için bilmiyorum)

ogecim : Az çeken bir yerde bulunyorsanız ve arka planda WiFi, OpenSSH açık ise normaldir bu performans.Yinede cihazınız yeni ise en az 10 kere pili şarj ettikten sonra gerçek performansını göstermeye başladığını en azından 'yuvarlayarak' söyliyebilirim.(pilin tam bitmesinin pek bir önemi yok)

pilot66 : Sizin imei kayıtlı olmayabilir.TK nın sitesinden kontrol ettinizmi? http://mcks.tk.gov.tr/

• Tamam teşekkürler, o installer olayını saolsun arkadaşlar da anlattılar.
    Bir de film çevirici olarak ne önerirsiniz, forumda bir tane vardı download linki açılmadı bir türlü uyuz oldum, mediacell diye bir program buldum onla çeviriyordum ki açtım baktım çok kalitesiz çevirmiş kare kare videolar. Hangi ayarlara çevirmeliyim, çözünürlük 480x320 mi olmalı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 26 Aralık 2007; 20:16:38 >
  • jailbreak bitti şimdi ama anysimv1.1 i indiremiyorum server a bağlanamıyor hata veriyor. birileri deneyebilir mi acaba server mi kapalı yoksa bende mi bir sorun var. google maps falan net çalışıyor normal olarak
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.