Şimdi Ara

1 litre LPG ile asgari ve maksimum kaç km yol gidilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
3
Favori
180.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum genelde 1 lt lpg ile şehiriçi 9-10 gider. Yani 100 kmde 10 lt lpg yakar genelde araçlar. bu kullanım tarzına ve trafiğin yoğunluğuna göre değişir. 1 lt lpg ile 12 km güzel bir değer. Forumda bazı şakacı arkadaşlar 20 km bile gidebiliyor.
  • pompacıya gidip 1 lt gaz alıp denemek lazım. böyle depoda kalan falan şaşırtıcı olur

adam pompayı kafaya fırlatmaz ise tabi
  • Başlık 1 lt lpg ile kaç km gidilir
    Gidiş 185 dönüş 185 toplam 370 km
    Hız 100-110 civarı devir 3000-3500 civarı
    Gidiş de sadece kalorifer fanı açık dönüş de artı farlar
    Dış hava sıcaklığı -2 ile +3 derece arası
    Araç da 3 kişi var
    Lpg tüketimi 28.90 lt
    1lt lpg ile alınan yol 370/28.90=12.8 km
  • benim bildiğim 1.6 motor ne marka araç olursa olsun benzinle bile kendini yıtsa 16__17 km gidiyo...bazı değerler hakkaten fizikötesi...yalan söylüyorsunuz demiyorym ama arkadaşlar galiba net hesap yapamıyorsunuz...zaten o arabaların fabrika verileri bile hatta benzinle bile o değerlerinn üstünde..eeee benzinle daha çok gidileceğini de dünya alem bilir e be kardeşim bu nasıl iş.benzinle 17 km giden bi araç aynı litre gazla nasıl 18 km gidiyo aklım almadı.ancak şu olabilir bu yolun tamamı inişaşağı dır gaza hiç basmazsın araba uygun viteste aşağı iner de iner ..başka yolu yok..bide dünyada fabrika verilerinin altına inildiği olmamıştır.çünkü onlar rüzgara karsı bile deney yapmazlar...bazıları nın verdği değerleri toyota yaris 1,0 motorla bile yakalamak olanaksız...ortada bir doğru var en iyi lpg benzine oranla %15 ile %20 (miktar olarak)fazla yakar ölçün biçin ...bunu lpg firmaları da gururla anlatıyor...adamlar manyakmı ki eksik söylesinler... kimi de yazmış şehiriçi 90 km yi nadir görürüm , içinnde 90 km varmı ki bi de girin kalabalık bir çarşı da deneyin.adım başı dur kalk ta deneyin görün.

• quote:

Orijinalden alıntı: cbi

quote:

Orijinalden alıntı: _RAGGA_

Aracım hyundai getz 1.3 brc sıralı sistem taktırdım 1500 tl 300 tl ruhsat muayene masrafları toplam 1800 ve test ettim 30 tl gaz attım total benzin istasyonundan litresi 2.04 ve km'yi sıfırladım gün içinde aracımda 5 kişi vardı bitene kadar gezdim tam 170 km yaptı normalde benzinle 100 km / 30 tl benzin yakıyordu şimdi 30 tl gaz ile 170 km ve 30 / 170 km 176 krş yaktı şehiriçi bilginize

Hesap yanlışınız var. Verdiğiniz değerlere göre 1 lt. lpg ile 5,66 km gitmişsiniz. lpg ile km de 36 kuruş yakmışsınız.

arkadaş 30 litre değil 30 liralık gazdan bahsetmiş...şu değerlerin hepsini litre olarak vermeye alışamadık forum olarak...

• Agri kayseri arası

40 litre 800 km hız 80 90 rampalarda boşa attım. Lastikler good year.
    Tüketim 5 lt /100 km lpg. Ekran görüntüsü de var tabi..
  • 1 litre ile asgari 7-8 km , maksimum ? km gidilebilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salih1971 -- 29 Ocak 2010; 0:15:41 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Sulphur
    Forumda bazı şakacı arkadaşlar 20 km bile gidebiliyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: merulaalba

quote:

Orjinalden alıntı: Sulphur
    Forumda bazı şakacı arkadaşlar 20 km bile gidebiliyor.

• arabasına göre 1lirte lpg ile 5kmye kadarda düşebilir mesafe . yani 20% olabilir tüketim .
  • bende önceden 98 hyundai accent 1,3 LX karburatorlu vardı...1 litre LPG ş.içi 7 ş.arası 12 km yapıyodu..
    şu anda 2007 1,4 getz var ona taktırmadım ama benzinde baya iyi enjeksiyonlu olduğu için..bunada LPG düşünüyoum gerçi
  • BENİM ARACIM 2000cc VE BEN 1 LT LPG İLE 7-8 KM YOL YAPIYORUM TABİİ ŞEHİR İÇİ ŞEHİR DIŞI 12 KM BELKİ 13 OLUR AMA HİÇ KASMADAN RAHAT KULLANIMDA BU DEĞERLER GAZA İSTEDİĞİM KADAR BASIYORUM
  • Renault Rainbow 1600cc motor ile Şehir içi-dışı karışık 32 lt ile 380-400 km yapıyor. Yani 1 lt gaz ile 12 km yapıyorum. Ancak aracı çok sakin ve zorlamadan kullanırım. 4000 deviri ibre nadir görür.

Ancak son 1 hafta içerisinde Bujiler,buji kabloları, regülatör bakımı,karbüratör bakımı, subap ayarlarını yaptırdım. Muhtemelen yukarıda yazdığım km yi geçecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XDiscovery -- 1 Kasım 2007; 21:53:54 >
  • ford fiesta 1.25

1 litre ile 12.5 km yapıyo şehir içi....

• quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

pompacıya gidip 1 lt gaz alıp denemek lazım. böyle depoda kalan falan şaşırtıcı olur

adam pompayı kafaya fırlatmaz ise tabi
  • honda civic 1,4 90 hp

1 litre gaz ile 12,5 km şehir içi

gazın litresi: 1,46 ytl

40 ytl ye 350 km
  • Vay bee. bazı arkadaslar o kadar guzel degerler yazmıslarkı ınanmak o kadar guc yanı. s.ıcı 1 lt ıle 12.5 km. yanı nerdeyse yakmıyor denecek kadar az. bu demek oluyorkı ya bız aracı kullanmayı bılmıyoruz yada kullanan arkadasların gaz ayarı mınımumun bıle altında. ben o kadar lpglı arac kullandım ama nedense bu degerlerı bır turlu yakalayamadım. demekkı arıza bende galıba
  • Arkadaşlar hiç bi araba ş.içi litresi 12,5km yapmaz.o anlattığı muhtemelen istanbulda uzak bi mesafedir otabandan falan gidersen buda pek ş.içi sayılmaz ş.arası sayılır dur kalk olmıcağı için... benim benzinli 1,4 97 HP arabam 1 litrede 11 km yi geçmiyo ş.içi kaldıki lpg yapsam 10 km yi geçmez....Arkadaşın dediği birazcık ş.içi ve ş.arası karışık yakıt miktarı oluyo bence..Yoğun trafikte deil..
  • ben de 1.4 festa var. uzun yolda 32 litreyle 350 km gidiyor. oda 130 kuruşa denk geliyor. benzinde ise 180 kuruş yakıyor. yani ben şimdi 50 kuruş için mi lpg taktırdım anlamadım? acaba ayar mı yaptırmam gerek acaba? teşekkürler
  • Ben ankara-izmit arasında 350 km'yi 21 lt ile gittim.
    Arabam 2004 palio 1.2 16v Brc seq 24 takılı.
    Rekor denemem değildi. İki mola verildi. Klima bazen açıldı.
    Ama rekor denesem çok ta fazla farketmezdi.
    Yani 1 lt lpg ile 17 km gidilebiliyormuş.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.