Şimdi Ara

Çamaşır makinesi alacaklara...Profilo CM 1000 CTR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
1
Favori
63.841
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • profilo CM 1000 CRT için yeni fiyat bilgisi var mı arkadaşlar.Bugün Media markt da gördüm 869 lr idi.beyazesyam.da 764 lr (tek çekim)
    beyazesyam ın fiyatı iyi sanki ama taksit olsa daha iyi tabii ki.
    Candoğan Hocam bi danışsak sana yine
    cm0800 BTR ile CM 800 CTR arasında yıkama kapasitesindeki 6 kg-7 kg farkı haricinde,başka bir fark var mı bildiğin?
    aralarında 130 lr fiyat farkı var da ,bir de BTR de hızlı program; CTR de express 15 dk lık program var diyor
    aynı şeyden mi bahsediyorlar farklı mı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sinan_15

profilo CM 1000 CRT için yeni fiyat bilgisi var mı arkadaşlar.Bugün Media markt da gördüm 869 lr idi.beyazesyam.da 764 lr (tek çekim)
    beyazesyam ın fiyatı iyi sanki ama taksit olsa daha iyi tabii ki.
    Candoğan Hocam bi danışsak sana yine
    cm0800 BTR ile CM 800 CTR arasında yıkama kapasitesindeki 6 kg-7 kg farkı haricinde,başka bir fark var mı bildiğin?
    aralarında 130 lr fiyat farkı var da ,bir de BTR de hızlı program; CTR de express 15 dk lık program var diyor
    aynı şeyden mi bahsediyorlar farklı mı acaba?

6kg ve 7kg modellerin kilo farkının yanında ön panelleri de farklıdır.

6kg seride derece ile program aynı anda tek düğmeden ayarlanır.

7kg modelde sıkma devri, yıkama sıcaklığı ve zaman programlaması ayarı yapmaya yarayan ekran vardır. Bir de yoğun, eko, normal yıkama şekli seçilebiliyor.

6kg (BTR) modelde olan programlar;

-Pamuklu 30, 40, 60, 90'C
    -Pamuklu yoğun 60'C (90 derece ile eşdeğer yıkama yapıyor elektrik tasarrufu ile)
    -Mix 30'C (2-3kg'a kadar her türlü kumaştan çamaşırı ayırmadan beraber 30 dakikada yıkayabiliyorsunuz)
    -Sentetik 30, 40, 60'C
    -Hassas 30'C
    -Yünlü soğuk, 30'C
    -Durulama, boşaltma ve sıkma

Bunların yanında ön yıkama ve hızlı yıkama fonksiyonları var. Yünlü ve ek program haricinde her programa eklenebiliyor.

7kg modelde (CTR) olan programlar;

-Pamuklu normal, pamuklu yoğun, pamuklu ön yıkamalı, pamuklu eko, pamuklu kırışık azaltmalı.
    -Mix (2-3kg'a kadar her türlü kumaştan çamaşırı ayırmadan beraber 30 dakikada yıkayabiliyorsunuz)
    -Sentetik normal, sentetik yoğun, sentetik ön yıkamalı.
    -Ekspress 15 dakika (2kg az çamaşır için süper hızlı program)
    -Hassas
    -Yünlü
    -Durulama, boşaltma ve sıkma

Bunların yanında size hata yaptırmayacak şekilde her programda istediğiniz yıkama sıcaklığını ve sıkma hızını ekrandan kendiniz seçebiliyorsunuz. Örneğin pamuklu programında BTR de 50'C, 70'C gibi ara dereceler seçilemezken, CTR de soğuk, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90'C seçilebiliyor. Yani tam istediğiniz gibi sıcaklık ve sıkma ayarı mümkün. Ancak yünlüleri sadece soğuk ve 30'C de yıkayabiliyorsunuz mesela, bu şekilde çamaşırlara zarar verecek seçenekler sınırlandırılmış. Bunların yanında istediğiniz programa ekstra su fonksiyonu eklenebiliyor. Bir de program ortasında durdurulabiliyor, BTR de durdurulamıyor. Sadece iptal edilebiliyor.

Tam olarak farkları bu, başka farkı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 24 Nisan 2009; 0:58:25 >

• CM1000CTR baya kafama yatıyor.Ama WAS24761de güzel tabi arada bariz fiyat farkıda var ama bu makine bir kere alınıyor yıllarca kullanılıyor...
  • candoğan hocan
    CM1000CTR ile CM1000STR nin
    arasındaki farklar nedir acaba .Profilonun sitesinden kullanma klavuzunu indiremedim.
    İndirsem bakacaktım...Acaba ikisi arasında çok bariz fark var mı?
  • Arkadaşlar 1000 CTR modeli için İzmit Darty'e bakmaya gittiğimde 809 liralık bir kampanya ile karşılaştım. Eskiden sadece Axess kredi kartına 5 taksit yaptıklarını; fakat sözleşmelerinin bittiğini ve artık Maximum'a 5 taksit yaptıklarını söyledi satıcı. Tam aklıma yatmışken biraz daha düşünmek istedim, iyikide istemişim. Bu arada ben farklı bir ile makinanın gönderilmesini istiyorum. Bunun için prosedür nedir diye sordum. İnternet sitemizden alırsanız kargo ve kurulum ücretsiz dediler; fakat fiyat 835 lira gözüküyo; burdan alırsanız 809 lira + 15 lira nakliye aldıklarını ve yine kurulumun ücretsiz olduğunu söylediler. Belki benim durumumda olan vardır diye söyledim.

Asıl durum ise Hepsi buradaki fiyat. Birkaç gün önce 769 lira gözüken fakat stokta olmayıp, sizin için stok açalım diyen sitede şu an stokta var olduğu ve fiyatın değişmediği gözüküyor. Gerek kredi kartı seçenekleri gerekse de fiyat sebebi ile artık almak istiyorum.

http://www.hepsiburada.com/profilo-cm1000-ctr-1000-devir-camasir-makinesi-7-kg./productDetails.aspx?categoryid=155121&productid=mtprocm1000ctr

Son görüşlerinizi ve değerlendirmelerinizi alıyım, ona göre siparişi geçicem arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur_bek -- 25 Mayıs 2009; 1:34:14 >

• @altrea arkadaşım, bir önceki sayfadan alıntıdır ;)

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62
    quote:

Orjinalden alıntı: umera
    Candoğan hocam
    peki bu cm1000 str modelıyle ılgılı dusuncelerınız nedır?
    Piyasada var mı bu ürün ben bulamadım.
    Tavsiye eder mısınız?
    Tşk.

Süper 15, nevresim, iç giyim, spor gibi özel programları var. Isı ve devir seçimi bağımsız olarak ekrandan ayarlanıyor,A++ sınıfı. Ancak üretim yerini makineyi bizzat incelemediğimden bilmiyorum. Muhtemelen İspanya'dır. Muadili olan Bosch WAS20361TR ve Siemens WM10S361TR'den daha gelişmiş bir model. Bu iki model yerine Profilo daha güzel bir tercih olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur_bek -- 24 Mayıs 2009; 14:53:58 >
  • Teşekkür ederim iyi bir tercih olur inşallah bu mdel tipi daha çok hoşuma gitti bu CM1000STR nin....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugur_bek

Arkadaşlar 1000 CTR modeli için İzmit Darty'e bakmaya gittiğimde 809 liralık bir kampanya ile karşılaştım. Eskiden sadece Axess kredi kartına 5 taksit yaptıklarını; fakat sözleşmelerinin bittiğini ve artık Maximum'a 5 taksit yaptıklarını söyledi satıcı. Tam aklıma yatmışken biraz daha düşünmek istedim, iyikide istemişim. Bu arada ben farklı bir ile makinanın gönderilmesini istiyorum. Bunun için prosedür nedir diye sordum. İnternet sitemizden alırsanız kargo ve kurulum ücretsiz dediler; fakat fiyat 835 lira gözüküyo; burdan alırsanız 809 lira + 15 lira nakliye aldıklarını ve yine kurulumun ücretsiz olduğunu söylediler. Belki benim durumumda olan vardır diye söyledim.

Asıl durum ise Hepsi buradaki fiyat. Birkaç gün önce 769 lira gözüken fakat stokta olmayıp, sizin için stok açalım diyen sitede şu an stokta var olduğu ve fiyatın değişmediği gözüküyor. Gerek kredi kartı seçenekleri gerekse de fiyat sebebi ile artık almak istiyorum.

http://www.hepsiburada.com/profilo-cm1000-ctr-1000-devir-camasir-makinesi-7-kg./productDetails.aspx?categoryid=155121&productid=mtprocm1000ctr

Son görüşlerinizi ve değerlendirmelerinizi alıyım, ona göre siparişi geçicem arkadaşlar

Bu ürünü almayı düşünen biri olarak, hepsiburada.com daki fiyat zannedersem fiyat olarak en iyi yer.

Fakat benim burda dikkatimi çeken garanti süresine 24 ay yazmışlar. Normalde 36 ay garanti süresi olması gerek.

Bu durumda hepsiburada.com da yazan süre yazım hatası mı yoksa burda satılan ürünler gerçekten sadece 2 yıl garantili mi satılıyorlar ?

• candoğan arkadaşım şimdi WAS26761TR ile CM1000STR nin kullanma klavuzunu inceliyorumda.
    Klavuzdaki tüketim değerlerinden bahsediyorum..
    iki makinedeki program süreleri çok uzun liste aynı 2kg'dan başlıyor 8kg'a kadar ama arada başka değer yok ve 60derecede bir programı 2 saat yıkıyor.Ve dengesiz yüke göre bu süre değişebiliyor diyor.

Tamam birinde yük sensörü yok ama diğerinde yük sensörü var..
    Program süreleri nasıl aynı oluyor..
    CM1000CTR de en az program 81 dakika 60 derecede nornal yıkama
    ama bu 1000STR 122 dk
    bu işi anlayamadım yardımcı olursan sevinirim....
  • ayarlanan ısı seçilebilir sık yaklaşık süre min

normal 60 souk - 60 81
    lekeliler 60 souk - 90 160
    beyazlar renkliler eko 60 souk - 60 155
    beyazlar renkliler
    +ön yžkama 60 souk - 90 186
    kžržåžk azaltma 60 souk - 60 87
    normal 40 souk - 60 59
    senteikler youn 40 souk - 60 75
    senteikler
    +ön yžkama 40 souk - 60 101
    karžåžk 40 souk - 40 57
    hassas çamaåžrlar 30 souk - 40 44
    yünlüler u 30 souk - 40 53
    ekspres15 30 souk - 40 15

• ayarlanan ısı seçilebilir sık yaklaşık süre min

normal 60 souk - 60 81
    lekeliler 60 souk - 90 160
    beyazlar renkliler eko 60 souk - 60 155
    beyazlar renkliler
    +ön yžkama 60 souk - 90 186
    kžržåžk azaltma 60 souk - 60 87
    normal 40 souk - 60 59
    senteikler youn 40 souk - 60 75
    senteikler
    +ön yžkama 40 souk - 60 101
    karžåžk 40 souk - 40 57
    hassas çamaåžrlar 30 souk - 40 44
    yünlüler u 30 souk - 40 53
    ekspres15 30 souk - 40 15

Bu Cm1000CTR nin kullanma klavuzu burada süreler güzel ama CM1000STR de bu süreler çok uzun (onu kopyalayamadım PDF çeviremedim)
    Burada çamaşırımı 81dk yıkayabilirim ama STR de en az 120dk
    Bunu yeni fark ettim ve şimdi bu konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum....

• CM1000STR de yoğun yıkama tuşuna basılıp basılmamasına göre program süreleri değişmektedir. Yoğun yıkama tuşuna basılmazsa daha az temizlik etkisi ile hızlı yıkama yapılabilirken yoğun yıkama tuşu ile az tüketimle uzun sürede iyi temizlik sağlanır. Eko 60'C de A++ enerji performansı ile yıkadığından program süresi 205 dakikadır. Diğer programlarda süre normaldir. Yoğun yıkama tuşu ile süreyle oynanıyor yani. Örneğin sentetik 40'C de yoğun yıkama tuşu olmadan 45 dakikada yıkarken bu tuşla 72 dakikada yıkıyor.

Yük sensörü çamaşır doldurulurken ekrandan kaç kg doldurulduğunu gösterme ve buna göre deterjan miktarı önerisidir. Makine açıldıktan sonra ise miktar otomatiği devreye girer ve çamaşırın miktarına göre su alınma miktarını, dolayısıyla harcanan elektriği ve zamanı belirler. Miktar otomatiği CTR'de de STR'de de ve piyasadaki makinelerin çoğunda vardır. Yük sensörü ile miktar otomatiği farklı teknolojilerdir. Özetlemek gerekirse program başlamadan evvel size kaç kg doldurduğunuz hakkında bilgi vermek ve deterjan miktarı önerisi için yük sensörü devrededir. Makineyi çalıştırdıktan sonra tüketim ve program süresi hesabı için miktar otomatiği devreye girer. Yük sensörü program süresince devre dışıdır.

Kısacası demek istediğim CTR'de sadece program seçimi ile süreyle oynayabilirsiniz, CM1000STR'de 2 kademeli olarak yoğun yıkama tuşu sayesinde oynayabilirsiniz, Siemens/Bosch 761 serisinde ise menüden 3 aşamalı kir seçimi ile oynayabilirsiniz.

Ancak hepsinde kısa ve uzun yıkama programları mevcut. Model yükseldikçes esneklik de artıyor.

• can doğan hocam acıklamalarınız için çok teşekkür ederim.
  • 1000 ctr siparişini geçtim. Yanına bide ekosu kireç önleyici aparatta istedim. Gelsin bakalım ona göre değerlendirmelerimizi yaparız. Bu arada kireç önleyici için servise uğradım. Çok püf nokta vermemekle birlikte bir ara taşlı olan bir kireç önleyici getirdiklerini (tıpkı su filtresi gibi), 15-20 yıkamada bu taşların değişmesi gerektiğini ve artık takmadıklarını söyledi. Benim düşündüğüm ürünü sorunca onlar bir işe yaramaz diyip kestirip attı. Calgon konusunda ise 3 kaşık kullanırsan işe yarar ama gerek yok, sadece rezistans kireç tutar o da 60 lira dedi. 5-6 senede değiştirirsin bitti gitti dedi. Kısacası Calgon ve benzeri ürün kullanmıcam; fakat içim rahat olsun diye bu aparatlardan takıcam
  • Calgon yerine çamaşır sodası kullanabilirsin ayda bir çamaşır makinen boşken bir miktar kazana atarsın biraz su alıp çalıştıktan sonra makinenin içinde 1 gece beklet baya işe yarıyor.
    Yarın inşallah 19,5 yılını tamamlayan AEG Eko Lavamat 2503 çamaşır makinamızı emekliye ayıracağım..
    Yıllardır çamaşır sodası kullandık..Yeni makinamızdada kullanacağım..
  • peki yıkama olarak bir ölçek verebilir misin? zira ben ayda 2 kere ancak çalıştırıcam makinayı :)
  • Çamaşır sodasını her yıkamada 1.5-2 çorba kaşığı kadar eklerseniz deterjanın etkinliğini artırır. Ekosu kireç aparatı taktırdıysanız o da aynı işi görür. Kireci manyetik etkiden geçirerek tutunma özelliğini kaybettiriyor.
  • merhabalar, ben profilo cm1000ctr ve str nin çalışırken ne kadar ses yaptıklarını araştırdım ama bulamadım. siemens 10s761'de yıkama 54db, sıkma 74 db olarak görülüyor. makinenin sessiz olması da önemli bence. bilgisi olan var mı?
  • candoğan bey, profilo ve siemens çamaşır makinelerinin ses düzeyleri arasındaki fark nedir?
    ayrıca 1000 str ile 10s761 arasında 170 tl lik fiyat farkı var. bu farka değer mi?
    bir de bulaşık makinelerinin bazılarında iç tabanlar plastik.
    malum bulaşık makinesine tabakları sudan geçirip koyuyoruz. bu durumda sürekli nemli bir ortam oluşuyor.
    zaten bulaşık makineleri normalde de temiz kullanılmazsa koku yapmaya müsait.
    kapalı ortamda kalan bu nemlilik zamanla makine tabanındaki plastiklerin koku yapmasına sebep olur gibi geliyor bana.
    çünkü mağazadaki bu tür makineleri açınca diğerlerinde olmayan bir plastik kokusu geliyor.
    bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: grotesque

170 TL fark olan rakamlar nedir?
    1000STR'yi 1025/10 ay olarak almayı düşünüyorum da... siemens ya da bosch'un 761 serisi daha mı iyi olur dersiniz...

Bütçeniz elveriyorsa 761 daha iyi olur. 170 liarlık fark için değer bence.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.