Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mikailhanaltınkaya M kullanıcısına yanıt
    siena 1.2s
  • braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    Sıralı sistem var dimi üstünde lpg olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikailhanaltınkaya

Sıralı sistem var dimi üstünde lpg olarak

evet. arızayı hem lpg hem benzinde yapıyor
    Egzoz manifoldunun altında bi egzoz bağlı bi sensör vardır onun fişi çekip bi deneyin çiğ benzin atma ya da çiğ gaz atma gibi sorunlar olur genelde o sökülünce eğer sensör sağlamsa . Aslında bir çok nedeni olabilir mutlak basınç sensörü motor suyu sıcaklık sensörü lambda sensörü manifoldu basınç sensörü gaz pota siometresi ne kadar hepsi olabilir sanki araba değil sensör kullanıyoruz

y abiz bu arabayı basit araba diye aldık. bu kadar sensörün ne işi var bu arabada
    Aslında basit bi araba şimdikileri göre mesela bunda ikinci lambda yok egr valfi yok gaz pedalı telli elektronik değil km göstergesi elektronik değil telli ateşleme öyle basit yani ama enjeksiyon lu bi arabada olabilecek en az sensör bizim arabada var

• Ve şanslıyız yani her Arza giderildiğinde pc ye bağlayıp Arza sildirmemize gerek yok ww ciler naptın yazık akü değişimine dahi Arza sildiriyorlar

Neyse ben bu arızalarla uğraşmaktan vazgeçtim Zaten zarar vermiyorlar

En iyisi hocam sizin pota siometresi arzası ne oldu

• quote:

En iyisi hocam sizin pota siometresi arzası ne oldu

Valla tamirciye gittim potansiyometre arızası verdiğini söyledim usta tamam dedi. 2 gün sonra arabayı almaya gittim potansiyometre değil ona gelen bilgi arızalıymış onu düzelttim, hava geliş borularını değiştirdim dedi. Arıza düzeldi o zaman.

Ayıtır sorması kaça hallettiniz

• quote:

Ayıtır sorması kaça hallettiniz

400 tlye

Ovvv çokmuş

• Tüm sienacılara merhaba. Benim 1.6 16v siena var. Küçük bir sıkıntıda var. Normal yolda yani hafif bozuk bir yolda ilerlerken göğüsüniçinden klima düğmelerinin arka kısmından gıcır gıcır ses geliyor.( iki plastik- lastik parçanın birbirine sürtünmesi gibi. ) böyle bir problem yaşayan arkadaşımız var mı? Ben tespit edemiyorum. Servise de götürmedim şimdilik.

• Ben onu şu sekilde çözdüm bu ayakkabı altına konan keçeden var ya işte o kalınlıkta keÇeleri kestim parça birleşim yerlerine sardım kabloları da cırt kelepçeli iyice sabitledim şimdi trim sesi yok çok şükür

•  FİAT SİENA TEAM
    Şu kalınlıkta bir keçe
  • peki bir sienada en çok nerelerden trim sesi gelir, bende arka tarafta bir ses var galiba hoparlörlerin kapağından geliyor
  • teknecim T kullanıcısına yanıt
    Arka panzot kapı içleri göğüsteki parça birleşim yerleri (havalandırma kontrol paneli teyp çerçevesi orta difizör gösterge) buralardan geliyor genelde ha bide bizim araba da emniyet kemerlerinin takıldığı yerlerden geliyor ama ben kemeri devamlı taktığım ve araçta bulunanlara taktırdığım için (laf aramızda takmayan olursa boş bi anında birden basıyorum frene kafası cama yapışınca mecbur takıyor ) şimdilik sorun yok kemer takmayınca geliyor sadece

• Bu teyp ve saat gostergesi oan yerin isigi yanmiyor karanlik nasil degistirilecegi konusunda bilgisi olan var mi

• kavlan K kullanıcısına yanıt
    Şimdi o benim fotoğrafını çektiğim lpg düğmesinin olduğu kapağı söküyorsunuz orda bi vida var onu söküyorsunuz o plastiği çıkartıyo sunuz kalorifer kontrol panelin in plastiğini de söküyorsunuz orta difizör tutan 2 vida var onu da söküp orta difizörü sökün sonra teYP çerçevesini tutan vidalar göreceksiniz 4 vida onları söküp teyp çerçevesini alın saatin arkadasında lambası var T5 diye geçer o lamba dan alıp değiştirin bu kadar basittt

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.