Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (148. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aslan8080

Arkadaslar bende 2001 model siena 1.4 el var uzun yolda araç 90 km hız a ulaştığında 3000 devir e çıkıyor biraz daha zorlasan bağırmaya başlıyor sonra titriyor tabi buna bir çözüm yokmu neden devir bu kadar yükseliyor

yok demeyelim var ama hem pahalıya mal olur hem de araç iyice gücsüz kalır 5. viteste. çözümü şu 5. vites dişlisini daha da küçültmek. yani 5. vitesin dişli oranını uzatmak. artısı daha az devirle daha süratli gider. eksisi de tork düşeceği için yokuşta bayılma ve masraflı oluşu gibi sorunlar oluşacak.
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba inşallah bende aramıza katılmak istiyorum fakat yardiminiz ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Almak istediğim ara. 2001 model 170.000 km de beyaz renk boya yok sadece sol çamurluk değişmiş olan. Siena 1.2 s sıralı LPG li imiş. Araçta sadece klima var. Fiyat olarak 14.000 TL diyor. Sizce bu araç alinirmi tavsiye eder misiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu form ne olmuş böyle kimsenin yardımcı olduğu yok. kaç yere yazdık bi kişi bile cevap vermemiş anlaşılan bu forma girmekle hata ettik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ertanpolat

bu form ne olmuş böyle kimsenin yardımcı olduğu yok. kaç yere yazdık bi kişi bile cevap vermemiş anlaşılan bu forma girmekle hata ettik

Hocam arac guzel. Foruma girdikce yardim etmeye calisiyoruz. Arac az yakiyor. Klimasi b sinifi bi arac icin cok cok iyi calisiyor. Bi devir saati taktirirsiniz bi de on iki cama cikma otomatik cam modulu olur size siena 1.2 el. 14.000tl cok normal bence tavsiye ederim max 150dedi bizim arac lpg de sirali sistem atiker var

• Arkadaşlar bende 2001 1.2 siena var torpido gözünün altından su sesi geliyor tamirci arada gelir bu ses dedi normalmis sizce de bu normalmi bilgisi olan varmı teşekkür ler

• quote:

Orijinalden alıntı: santorsedar

Arkadaşlar bende 2001 1.2 siena var torpido gözünün altından su sesi geliyor tamirci arada gelir bu ses dedi normalmis sizce de bu normalmi bilgisi olan varmı teşekkür ler

çok normal. her gün dinliyorum o sesi. kalorifer peteğinden geliyor o sorun yok
  • quote:

Arkadaşlar bende 2001 1.2 siena var torpido gözünün altından su sesi geliyor tamirci arada gelir bu ses dedi normalmis sizce de bu normalmi bilgisi olan varmı teşekkür ler

Aslında eskiden benim aracım yapmıyordu ama son bir senedir termostat değiştirdikten sonra artık onunla mı alakalı bilmiyorum bende de olmaya başladı.
  • mikailhanaltınkaya M kullanıcısına yanıt
    Çok tesekkur ederim bi soru daha bu seslenir alakalı bilmiyorum ama torpido tarafının tabani surekli nemli ıslak gibi acaba ordan olabilirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: Santorserdar

Çok tesekkur ederim bi soru daha bu seslenir alakalı bilmiyorum ama torpido tarafının tabani surekli nemli ıslak gibi acaba ordan olabilirmi

Bu ses kalorifer radyatörü/peteğinden geliyor. Nem konusunu kalorifer sistemine bakan bi oto elektiriçi ye gidin ya da ıslak ayakla giriyorsa ondan da olabilir bir kaç nedeni var onun

• Bu bizim arabaların sis farının kullandığı ampul tipi nedir bilen varsa cevaplayabilirmi

• quote:

Orijinalden alıntı: GamerFox

quote:

Aslında eskiden benim aracım yapmıyordu ama son bir senedir termostat değiştirdikten sonra artık onunla mı alakalı bilmiyorum bende de olmaya başladı.

Acaba hava mı var ki? Kafama takıldı bakın şimdi. Ama hava olsa hararet debgesiz olur. Bilejedim ama araca zararı yok gözlemlediğim kadarı ile

• Arkadaslar 1. 6 siena kalorifer kumandasindaki 1 2 calismiyor 3 calisiyor sigortalar saglam sebebi ne olabilir

• merhaba;

99 model hl sienam var atiker sıralı lpg var yaklaşık 1 ay önce aldım bir kaç tane problemim var bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
    1) araç gazda çalışırken egzos içinden pat pat sesleri yapıyor dumanı kesikli kesikli atıyor.
    2) bi kaç kez arabayı çalıştırdığımda gaza basmadan devir kendi kendine yükseliyor 3000 devirleri buluyo sonra düzeliyor.
    3) devir saati takılı kalıyo panele elimle vurunca düzeliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kavlan

Arkadaslar 1. 6 siena kalorifer kumandasindaki 1 2 calismiyor 3 calisiyor sigortalar saglam sebebi ne olabilir

Oto elektirikćinize başvurun. 1-2 de calismiyorsa düğme değişecek. Dugme bozulmuş yani

• quote:

Orijinalden alıntı: bulut---gs

merhaba;

99 model hl sienam var atiker sıralı lpg var yaklaşık 1 ay önce aldım bir kaç tane problemim var bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
    1) araç gazda çalışırken egzos içinden pat pat sesleri yapıyor dumanı kesikli kesikli atıyor.
    2) bi kaç kez arabayı çalıştırdığımda gaza basmadan devir kendi kendine yükseliyor 3000 devirleri buluyo sonra düzeliyor.

İlk sorununuz ya egzoz patlak ya katalitik konvartör iptal oldu ama bana daha mantıklı gelen lpg ayarı bozuk. 2. Sorun aracı stop etmeden önce klima far arka cam rezistansı radyatör fanı kalorifer fanı gimi aletlerden biri ya da bi kaçı calişıyorsa rolanti valfi gaz kelebeğini rolantiyi düzenlemek için bir nebze açar normalde stop ettiğinizde tekrar kapanması gerekir ama sanırim sizin son konumunda kalıyor bu yüzden ilk çalışmada rolanti yüksek kalıyor. Bu benim tahminim ama bu tamamen rolanti valfinin yaptığı bisey ya da araç emme malifoldunun biryerlerinden hava alıyor. 3. Sorun da devir saatinin ibresi buyuk ihtimal arkasindaki kağıda takiliyor sökülüp bakilmasi lazim ona

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailhanaltınkaya

quote:

merhaba;

İlk sorununuz ya egzoz patlak ya katalitik konvartör iptal oldu ama bana daha mantıklı gelen lpg ayarı bozuk. 2. Sorun aracı stop etmeden önce klima far arka cam rezistansı radyatör fanı kalorifer fanı gimi aletlerden biri ya da bi kaçı calişıyorsa rolanti valfi gaz kelebeğini rolantiyi düzenlemek için bir nebze açar normalde stop ettiğinizde tekrar kapanması gerekir ama sanırim sizin son konumunda kalıyor bu yüzden ilk çalışmada rolanti yüksek kalıyor. Bu benim tahminim ama bu tamamen rolanti valfinin yaptığı bisey ya da araç emme malifoldunun biryerlerinden hava alıyor. 3. Sorun da devir saatinin ibresi buyuk ihtimal arkasindaki kağıda takiliyor sökülüp bakilmasi lazim ona

egzos ön ve arka sıfır takıldı. egzosta patlak yok. katalitik konvertör hakkında bişey diyemeyeceğim.Benzinde çalışırken yapmıyor sadece gazda yapıyor.
    Gösterge takılması olayını da yarın paneli söküp bakacağım.
    Bir de sağ dikiz aynası çalışmıyor. sol çalışıyor sağdaki problem ne olabilir nasıl halledebilirim. cevabınız için teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mikailhanaltınkaya

quote:

merhaba;

egzos ön ve arka sıfır takıldı. egzosta patlak yok. katalitik konvertör hakkında bişey diyemeyeceğim.Benzinde çalışırken yapmıyor sadece gazda yapıyor.
    Gösterge takılması olayını da yarın paneli söküp bakacağım.
    Bir de sağ dikiz aynası çalışmıyor. sol çalışıyor sağdaki problem ne olabilir nasıl halledebilirim. cevabınız için teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla aynalar elektitikli. Onun hakkında birşey diyemeyeceğim

• arkadaşlar bu kapının altındaki fitilden dolayı gövdedeki fitilin içine su dalıyor ve içeriye su almasına neden oluyor. Bu fitilin adını bilen var mı acaba ? internette araştırdım gövde de bulunan fitiller dahil hepsi var bu kapının altındaki uzun fitil yok.

şöyle tarif edeyim kapının en altında kapı içi su tahliye deliklerini kapatan ve içeriye girmesini önleyen kapı genişliğinde uzun ve dar bir fitil.

en son bunu sordum. https://unluoto.com.tr/urunler/2614/arka-kapi-cerceve-direk-fitili-sag-albea-sinea-palio-tempra-tipo fakat adam bunun cam tarafının contası olduğunu söyledi.
    cevaplarınız için teşekkürler.

yer olarak burası.
    Bu mesaja eklenen görseller:

FİAT SİENA TEAM

• Bu kalorifer dugmesini int satan bir yer varmi birde mars belindeki plastik parcalar cikmis ne ile yapistira bilirim be oto cam yapistirici slikonu dusunuyorum

• kavlan K kullanıcısına yanıt
    Ankara civarında ünlü oto var parçacı. Internet üzeri havale ile satış oluyor.
    ben sis farı düğmesi değiştirmek istemiştim Ancak o bölge komple tek parça değişmesi gerekiyormuş o yüzden vazgeçmiştim

yan çıtalardan bahsediyorsan Japon yapıştırıcısıyla yapıştırabilirsin Ben öyle yaptım çünkü yanlardan kalkıyordu şimdi Zımba gibi oldu.

• 
Sayfa: önceki 146147148149150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.