Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2008 MODEL FİAT SİENA
    BENCE LİNEA'DAN BİLE GÜZEL Bİ TASARIMA SAHİP. GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM

http://www.youtube.com/watch?v=0tHSYa37mlY&feature=related
  • hele bide şu reklamı izleyin, Allahım tekrardan aşık oldum arabama
    üstelik benimkide aynı renk

http://www.youtube.com/watch?v=yZzSGL3gPSY&NR=1

I LOVE MY CAR

• ARKADAŞLAR LPG SİSTEMİNİN PERYODİK BAKIMIYLA İLGİLİ BİLGİSİ OLAN VARSA YAZSIN DEMİŞTİM.KİMSEDEN SES ÇIKMADI BEKLİYORUM
  • valla benimde aracı aldığımdan beri aklımın yetmediği bişe var...
    1.6 16v siena hl aracıma lpg yi ben taktırttım...
    sıralı sistem...
    araç uzun yolda 180 / 200 ibre ile gidiyorum yani tam gaz araç yakıyo km ye 180ykr
    şehir içinde minimum devir kullanıyorum hiç yormadan yakıyo 250 ykr ....
    bi türlü anlam veremedim gitti....
    bilgisi olan yada başna böle bişe gelen varmı ....???
    lütfen bir yardım edin..... tşklrrr
  • murat kardeş bendeki araç tek nokta o yüzden sıralı sistem değil.ben uzun yolda 100-110 km hızda km de 200 krş yakıyor.iki gün önce lpg nin beynini değiştirdim.brc vardı usta voltran beyin tak dedi voltran taktırdım daha yakıtı test edemedim.şu an kaç yakıyor bilmiyorum.senin sistemin markası ne yazarmısın.....
  • kardeş bendeki sistem sıralı tip echotec diye bir sistem takan çok met etti ama nafile ....
    bu işte brc den şaşmamak gerek diye düşünüyorum lakin diğer aracım lada niva da brc var çok memnunum....
  • arkadaşım 2 sene önce benimkine brc takıldı.teknokta enjeksiyonlu 1 ay önce uzun yol yaptım 50 ytl lik gazla 450 km yol yaptım 100-110 km/h la,geçen hafta yine uzun yol yaptım 75 ytl lik gazla 460 km yol yaptım 130-150 km/h la yakıtı gayet güzel..gaz ayarı yaptırırsanız düzelir benimki 1.4 el 99 model..
  • arkadaşlar tekrar selamlar net bouktu daha yazamamıştım
  • şimdi öncelikle şu yakıt işinde fiyat vererek ölçüm yapılır mı hiç? benim memlekette gaz 1,82 ytl şu an ve ben 20 ytl gaz ile 105-110 km ş.içi-dışı karma gidiyorum....tahminimce şehir içi bu araç 180-190 arası yakıyor(2001-1.4 el brc kendinden gazlı, bujileri,hava ve yağ filtrelerini,yağını 15 gün önce değiştirdim, sibop ayarını 10 gün önce ve soğukken yaptırdım) sırf şehir dışı 20 ytl 120 km yaptım... sanırım 1.4 motorlar bu araçların kasa büyüklüğüne küçük geliyor olabilir,
  • Arkadaşlar öncelikle sienaların 200 görmesi zor anca yokuş aşağıya son gaz gidiyo olmanız lazım.200 le gidiyorsan araç birkere 200binden daha fazla yakar.Uzun yolsa sakin kullanmalarda sienalar sıralı sistem için konusoyurum yakacağı 150 bindir fazla yakmaz yakarsa vardır bi sıkıntısı ayarında

bir arkadaş periyodik bakım sormus 10000 de bir yağını bujilerini,çok kirlendikçe hava filtreni değişitirirsen kardeş üzmez seni siena yağ ve bujiler öenmli birde hava filtresi
  • bir diğer husus benim lastiklerin ebatı büyük sanırım,olması gereken lastik ebatı 165,65,13 mü acaba, lastik ebatı da yakıt sarfiyatını az da olsa etkiler muhakkak...arabamın sevmediğim tek yönü, 110-120km/h den fazlasına basınca özellikle tatlı virajlarda olsa içim rahat etmiyor,virajlara girişte yüksek hızla savrulmaktan korkuyorum.Allah hepimizi kazalardan korusun,4 ay önce tipo ile takla atmıştım, çok şükür rabbime burnum kanamadı, araba hurda oldu,fazla tecrübeli değilim ama şunu iyi anladım 90 km hıza kadar kontrol (önce Allah) kendinde görünüyor,ama 100-110 dan sonra iş tehlikeli
  • bulancaklı hemşehrim selamlar, üni. de bulancaklı candan arkadaşım vardı,çok efendi
  • selamlar hemşehrim
  • arkadaşlar kendim öğretmenim.hergün yaklaşık 38 gidiş,38 dönüş,10 km de şehiriçi toplam 85-86 km yol yapıyorum.Tabi araba dolu.5 kişi olarak okula gidiyoruz.60 ytl lik gaz ile ortalama 380 km yol alıyorum.Burada gaz 1.82 ise arabamın gaz konusunda ideal mi yoksa çokmu yakıyor?
    araç modeli:1999 siena 1.4 el
    lpg: tek nokta enjeksiyonlu atiker.
  • hocam aracın benimkiyle aynı 99 model 1.4 el benimki brc yakıtları ortalama 140-150ykr kazasız belesız binmen dileğiyle..
  • konamser kardeşim senin yakıt bence iyi benim araç şehirlerarası km de200 krş yakıyor 1,4 tek nokta brc

genel bir soru aracımda bi sorun var sanırım bu değerler bana fazla gibi geliyor.anlayan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirin sorunun ne olduğunu bulmaya ççalışıyorum

1-2002 model tek nokta enjeksiyonlu 85 bin km de...
    2-ben alalı 4-5 ay oldu
    3-bujiler değişeli yaklaşık 1000 km oldu.
    4-hava filtresi temiz.
    5-yağı değişeli 5000km olmuş(ben aldığımdan beri değiştirmedim)

tavsiyesi olan arkadaş varsa yazsın bekliyorum (yakıtla ilgili)
  • kardesim sana tavsiye olarak,şunları not edebilirim.Bakmakta fayda var derim.
    * Elektrik tesisatı kontrol (özellikle kaçak akım) edilerek,

baglantılarda oksitlenme olup olmadığına bakılmalı.

* Buharlaştırıcıda (Regülatörde) biriken kostik ve yabancı maddeler

temizlenmeli.

* LPG elektro valfindeki filtre temizlenmeli.

* Elekro valflerin ve buharlaştırıcı regülatörün tamir takımları

değiştirilmeli.

* Ana hortum ve bağlantı bileşenlerinin durumu kontrol edilmeli.

* Basınç düşürücüsünün birinci ve ikinci kademe basıncı kontrol

edilmeli.

* Diyafram üzerindeki basıncı karşılayan delikte kirin birikip

birikmediği kontrol edilmelidir.
    http://www.lovatotr.com adresini ziyaret et derim, BENİMDE ÇOK YAKMA PROBLEMİM VARDI.beYİN BİR TÜRLÜ AYAR TUTMUYORDU.tUTUYOR GİBİ OLUYORDU,5 DK SONRA BOZULUYORDU.gaRANTİDEN BEYNİ DEĞİŞTİRDİK.15 GÜN ÖNCE SU ANDA SIKINTI YOK GİBİ. UMARIM OLMAZ,SORUNSUZ,KAZASIZ GÜNLER

• lebesgue hemşerim selamlar

Arkadaşlar Lpg konusunda benim tecrübelerim Bujiler ve Hava filtresi Yağ çok öenmli bugun bujileri değiştrdim bujilerinizin Fiat Lancia bujisi taktırdım çift tırnaklı olmasına dikkat edin bujileri değiştireceğiniz zaman.Birde eğerr büyük şehirlerdeyseniz toptancısından alın parçaları gidin ustanıza taktırın ben öyle yaptım.Bujilerin tanesini 5 liradan aldım ustama taktırdım arabanın gidşi falan baya fark etti Yağ olarakta castrol magnetic 10-40 yağ koydurun aracınıza oda baya fark ettiriyor.Onunda fiyatı 43 liracık yağ filtresi 4 liracık

Hava filtreside 4 liracık toplamda araca ustayla beraber 90 lira masraf yaptım ama değdi deneyin farkı göreceksiniz hepinize kazasız belasız sürüşler

• Slm arkadaşlar ankarada fiat ın toptancısı nerde bilen varmı?
  • ostimde baysallar var kardeş git ordan al parçalarını ben ordan alıyorum ;)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.