Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
647.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler, 1.2 ler lt olarak ne kadar benzin yakıyor. Özellikle şehir dışı tüketimi. Şahin doğanmı yoksa sienamı alayım. Yani donanım önemli değil. 2. Araç olarak eşek niyetine binilecek arabaya. 1.2lerde lpg sorunlumu? Beni bagajı cezbediyor ve lpg taktırırsam tüketimi tabii ki?
  • arkadaşlar siena karter koruyucu internette nerede bulabilirim birde bir arkadaş karter koruyucu resmini gönderirse sevinirim şimdiden tesekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckb

MERHABA ARKADAŞLAR. BEN DE YENİYİM. TOKATTAN... BİR HAFTA ÖNCE İLK ARABAM OLAN 99 MODEL SİENA 1.6 16 V HL (ABS+KLİMA+ÇHY) Yİ ALDIM.. ÜZERİNDE VOLTRAN SIRALI SİSTEM LPG DÖNÜŞÜMÜ VAR. YALNIZ BİRAZ SORUNLU.. MOTOR SOĞUKKEN LPG YE GEÇİŞTE STOP EDİYOR( bu çok önemli değil) İKİNCİ SORUNUM BİRAZ SIKINTILI. YOLDA NOIRMAL GİDERKEN, KENDİLİĞİNDEN BENZİNE GERİ ATIYOR... TEKRAR BASIYORUM, BAZEN Bİ DAHA YAPMIYOR, BAZEN ISRARLA TEKRAR GERİ BENZİNE GEÇİYOR. BU SORUNU DAHA ÖNCEDEN YAŞAMIŞ OLANINIZ VAR MI? TEŞEKKÜRLER..

Merhaba,

Hareket halinde lpg'den benzine atma olayı benimde başıma Opel Vectrada geldi. Bize söylenen bunun kitte ufak bir köür parça var onun sorunlu olmasıymış. Değiştirince sorun kalmadı. Ayrıca lpg püskürtme ayarındada sorun oalbilir. Stefenellide ekonomi ayarı yapılmışken gaza fazla yüklenip performanslı kullanırsanda yeterli püskürtme yapamadığı için benzine atıyo olabilir.

Benimde birkaç sorum olacaktı. Bende 2001 1,2s Siena var.

1. Depriyaj çok sert bunu yumuşatmanın bir yolu var mı?
    2. 1,2 motora lpg taktırırsam ne kadar bir kazanç sağlar.
    3. Yağ değimi geldi bu sienaalr kaçlık yağ ve hangi marka tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedican -- 8 Haziran 2011; 15:25:58 >
  • baskı balatası bitik olabilir yag olarak 10/40 selena
  • quote:

Orijinalden alıntı: norton772

Beyler, 1.2 ler lt olarak ne kadar benzin yakıyor. Özellikle şehir dışı tüketimi. Şahin doğanmı yoksa sienamı alayım. Yani donanım önemli değil. 2. Araç olarak eşek niyetine binilecek arabaya. 1.2lerde lpg sorunlumu? Beni bagajı cezbediyor ve lpg taktırırsam tüketimi tabii ki?

"1-Şahin doğanmı yoksa sienamı alayım."
    "2-Araç olarak eşek niyetine binilecek arabaya"

BU SÖZLERİN ÜZERİNE CEVAP BEKLEMENİZ YANLIŞ
  • quote:

Beyler, 1.2 ler lt olarak ne kadar benzin yakıyor. Özellikle şehir dışı tüketimi. Şahin doğanmı yoksa sienamı alayım. Yani donanım önemli değil. 2. Araç olarak eşek niyetine binilecek arabaya. 1.2lerde lpg sorunlumu? Beni bagajı cezbediyor ve lpg taktırırsam tüketimi tabii ki?

git şahin al konforu mükemmeldir sienadan kat kat üstündür, çok az yakar, bide apachi tarzo modifiye edersin off off
  • arkadaşlar 1.6 hl 99 model siena aracımın ön koltuk yatırma makarası bozuk bana ön koltuk lazım netten bi çok yere sordum bulamadım ank ist olupda bulabiline başına gelen varmı bu tür sorunla sıfırını sordum 780 tl dediler yardımcı olursanız sevinirim
  • Siena , komünist Ülke Kuzey Korede

http://www.youtube.com/watch?v=pGi2i3_FxxU&feature=related
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckt

quote:

git şahin al konforu mükemmeldir sienadan kat kat üstündür, çok az yakar, bide apachi tarzo modifiye edersin off off

Aracım siena 1.2s 2000 model. Üzerinde aldesa lpg sistemi var. Hiç sorun yaşamadım lpg ile ilgili. Performans kaybı var tabi ki.

Son ölçüm:Lpg'yi 2.15'den satan bi istasyon da depoyu fulledim. 156 km yol yaptım. (Bunun yaklaşık 20 km si şehir içi) Aynı yerde yine doldurdum.

30 TL lpg yakmış.

Diğer arkadaşlar da yakıt tüketim değerlerini paylaşırlarsa sevinirim.
  • forum sakin bu aralar

• merhaba arkadaşlar 1.2 siena s 2000model sahibi'yim ama bu araba kaç valf bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zenixx

quote:

Orijinalden alıntı: ckt

quote:

Aracım siena 1.2s 2000 model. Üzerinde aldesa lpg sistemi var. Hiç sorun yaşamadım lpg ile ilgili. Performans kaybı var tabi ki.

Son ölçüm:Lpg'yi 2.15'den satan bi istasyon da depoyu fulledim. 156 km yol yaptım. (Bunun yaklaşık 20 km si şehir içi) Aynı yerde yine doldurdum.

30 TL lpg yakmış.

Diğer arkadaşlar da yakıt tüketim değerlerini paylaşırlarsa sevinirim.

ben arkadaş'ım 210km yol yaptım gaz 2.300 33 lira gaz yaktım atiker sistem var petrol ofisi'nden aldm km'ye 157lira yaktı. ama bayır aşşa boş'a sallarım hep :) birde 160şehir dışı gerisi şehir içi
  • 2000 MODEL 1,4 tek nokta enjeksiyonlu sienam aracım var. üzerinde atiker lpg gaz tesisatı. LPG anahtarım bozuldu sanırım. yeni anahtar almak istiyorum. internette hem karbüratörlü hemde enjeksiyonlu anahtarlar var. acaba ben hangisinden almalıyım. kafam karıştı yardımcı olur musunuz...
  • merhaba arkadaşlar aracım dün neden olduğunu anlamadığım halde 5.inci vites'e geçmiyor geçiyor çok zor çok sert bir daha çok zor vites'den çıkıyor neden acaba bilen böyle bir durum ile karşılaşan var mı?
  • vitesin plastik bişeyi var ismi aklıma gelmiyor benimde basıma geldi o kırılmıstı ustaya gösterirsen ondansa 10 15 dk da halleder
  • 1.6 103 hp mersin otobanında 4500 devirde 170 kmh a çıktım arkadaşlar hayırlı olsun zorlamadım ama dahada giderdi ama korktum
  • S.a arkadaşkar 2003 fıat albea 1.6 16 hl sorunum şu araca yeni gaz taktırdık. 3 hafta sorunsuz bir şekilde bindik.gecenler de araba rolentiden düştü ve stop edecek duruma kadar geldi nese yola o şekilde devam ettik. araba yolda giderken gaz yememeye başladı bunun sorunu nedir başınaza gelen varmı arkdaşlar bu durum yardımcı olursanız sevnirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: anmam

vitesin plastik bişeyi var ismi aklıma gelmiyor benimde basıma geldi o kırılmıstı ustaya gösterirsen ondansa 10 15 dk da halleder

hocam çok sağol ya bilelim de şanzıman motor'u indirmesin aşağı ne kadar'a yaptırdın hatırlıyor musun?
  • valla 1 yıldan fazla oldu plastik parça 15 20 tl vites kolunun altına takıyorlar senin geri vitesde de sorun vardır buyuk ihtimal varsa kesin ondandır
  • 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.