Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.562
Cevap
52
Favori
648.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum bendekı benzınlı sehır ıcı olcumlerınde 27 ıle 28krs yakıs tuketımı mevcut daımı olarak ben devamlı sehırıcı trafıgınde kulandıgım ıcın gerek duymadım bendekı orjınal blaupunkt radyo kasetcalar palıolarda olan modelden ama bılmıyorum benımkınde bır sorun var herhalde ısıkları yanmıyor bırde frekans sabıtlemıyor devamlı search edıyo yınede memnunum yol tutusu ve konforu acısından guzel bır arac uzun yoldada az yakıyor 11 lt benzınle ben 170 km yol yaptım ama 90 km sabıt hızla tabı
  • Arkadaşlar ;

- Aks körüğü 2x14 =28tl.
    -Balata Takımı Ön Kablolu = 55 tl
    - Fren sistemi temizleme spreyi WÜRT = 10 TL.
    - Motor yağı Petrol Ofisi Magnific 4 lt. = 40 Tl.
    - Yağ Filtresi = 10 TL.
    - Hava Filtresi = 12 TL
    - İşçilik = 50 TL.

Aldığım parçaların hepsi orjinal fiyat araştırması yapamadım ,işim gereği çok fazla boş vaktim olmuyor dün bir fırsat yarattım zannedersem parçalar piyasa seyrinde ama yağ ve işçilik gerçekten düşük geldi bana .

Hepinize kazasız belasız günler diliyorum.
  • tesekkurler arkadasım bılgıler ıcın cok sagol

kazası belasız keyıflı surusler dılıyorum yolun acık ola sıenacı dost :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: sienafull99

Arkadaşlar ;

- Aks körüğü 2x14 =28tl.
    -Balata Takımı Ön Kablolu = 55 tl
    - Fren sistemi temizleme spreyi WÜRT = 10 TL.
    - Motor yağı Petrol Ofisi Magnific 4 lt. = 40 Tl.
    - Yağ Filtresi = 10 TL.
    - Hava Filtresi = 12 TL
    - İşçilik = 50 TL.

Aldığım parçaların hepsi orjinal fiyat araştırması yapamadım ,işim gereği çok fazla boş vaktim olmuyor dün bir fırsat yarattım zannedersem parçalar piyasa seyrinde ama yağ ve işçilik gerçekten düşük geldi bana .

Hepinize kazasız belasız günler diliyorum.

ayrıntılı fıyat verdıgın ıcın tesekkur ederım saol
  • Arkadaşlar 1.4 el var bende lpg önerebilirmisiniz ve fiyat larıyla mümkünse bide lpgde yakıt değerleri nedir benim şehir içi benzin 30 krş yakıyor
  • arkadaşım nekadar kullanırsan kullan devir ekonomi devri hiç düşünme taktr bi lpg bol bol gezersin rahat edersin , benim araç 1,6 sıfırdan beri biniyorum geçen haftalarda taktırdım keşke daha önce taktırsaydım , 252 km de karma 40,50 TL. yakıt yaktı hesap ortada benzin olsa neredeyse 80 tl. yakacaktı.

ama herşeyden önemlisi aracının tüp taktırmadan önce tüm bakımlarını yaptır ve işinin ehli bir ustaya acele etmeden montajını yaptır.

• S.a 2000 model sienam 14.EL beyaz resımlerınıde koydum bakarsınız yanlız bı sorunum var aracımın on koltuklarından sesler gelıyor fren yapınca oynatınca lık lık dıye ses gelıyor bır kac dosemecıye gosterdım kaltukları deyıstıreceksın dedıler koltuklarda komple deyısıyomus 150 tl dıyorlar bu konuda bılgısı olan yada basından gecen varsa bana yardımcı olun lutfen ne yapmam gerekır
    yoksa koltukların yenısıı alacam

• arkadasım eger elınden geıyorsa alet cantan ve takımında varsa bı uygun zamanında sok ve gevseme yapan yerler ıle oynamada ses yapan yerlerı tespıt et eger kaynatılacak sekılde ıse parcalar kaynak yaptır veya eldenn gecır dosemecıde acaba koltuklar sıfır mı yada cıkmamı arkadasım bu fıyata 150 tl ıcın
    veya cıkmacılara bakabılırsın belkı onlardan bulabılme sansın olur haber verırsen sevınırım
  • Çok hırpalanmış değilse koltuklar kesin tamir olur hiç bakmadım ama büyük ihtimal sıkıştırmakta zor değildir , sorunu tam olarak tespit edip , neden değişmesi gerektiğini net olarak öğrenirsen daha kolay yardımcı olurum , kapı ayarı yapan tornacı ustam var onunla konuşup yönlendiririm.

İYİ AKŞAMLAR
  • yokk koltuhun altında mekanızmsı varya o deyısecekmıs dedı bı dosemecı baska bı dosemecıde bılmıo herhallde boyle bınecen hıc bısı yapamazsın dedı bnde basına boyle bı olay gecen varsa dıye soruyım dedım
    yoksa mekanızmasını deyıstırecem yada bı pazar gunu uğrasıp yapacam
    Cevap yazdıhınız ıcın saolun
  • kardes bıde arabanın koltukları oyle yıpranmıs felan deyıl orjınal koltuhu sade fren yapın lık dıe bı ses gelıyo oda kalıba sırtını koyduun yerden gelıyo ama anlamadıhım konu dosemecının bırı dıyo koltuk deyısecek 150 lıra bırı dıyo boyle bınecen bu arabanın kolduhu nası yapılmaz anlamıyorum far alacaktım angelı oda olmadı
  • selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım gerçekten güzel bi gurp oluşturmuşunuz emeği geçen herkese teşekkür ederim. bende de 2001 model fiat siena 1.6 16 valf klima çift airbag abs2 hidrolik direksiyon elektrikli yan aynalar ön iki cam otomatik sis farları yarı sıralı lpg araba tamamiyle orjinaldir hiç boyası yoktur araç henüz 70.000 km de ilgilenen varsa mesaj atsın. herkese iyi günler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: m1976k

Arkadaşlar 1.4 el var bende lpg önerebilirmisiniz ve fiyat larıyla mümkünse bide lpgde yakıt değerleri nedir benim şehir içi benzin 30 krş yakıyor

ilk once bende de 1.4 sıena var alır almaz hemen lpg taktırdım bızım araba tek enjeksıyonlu oldugu ıcın daha uyguna takılıyor ben 500 mılyona taktırdım eger ıstanbulda ıse sana adres verebılırım hemde atıker taktırdım yakısı 100 tl'lık benzın ıle 476 km yaptım lpgcı bır kac depodan sonra bıraz daha az yakar dedı su an memnunum ayrıca eger lpg taktıracaksan yaglama sıstemı dıye bır sey var mutlaka yaptır 75 tl cıvarında motor ıcın cok yararlı lpg ıcın bence hıc dusunme
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan930

S.a 2000 model sienam 14.EL beyaz resımlerınıde koydum bakarsınız yanlız bı sorunum var aracımın on koltuklarından sesler gelıyor fren yapınca oynatınca lık lık dıye ses gelıyor bır kac dosemecıye gosterdım kaltukları deyıstıreceksın dedıler koltuklarda komple deyısıyomus 150 tl dıyorlar bu konuda bılgısı olan yada basından gecen varsa bana yardımcı olun lutfen ne yapmam gerekır
    yoksa koltukların yenısıı alacam

arkadasım Allah kaza beladan korusun ben koltuklar hakkında degıl de bır sey soracagım arabaya onden bakıldıgı zaman sankı kaput tam oturmuyor gıbı gelıyor bana far ıle kaputlar arasında bosluk var galıba sende de boyle bır durum var

• bana oyle gelmıo valla oncekı sayfalardakı sıenalara bakar aynı onu boyle kaza felanda yapılmamıs valla .
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan930

kardes bıde arabanın koltukları oyle yıpranmıs felan deyıl orjınal koltuhu sade fren yapın lık dıe bı ses gelıyo oda kalıba sırtını koyduun yerden gelıyo ama anlamadıhım konu dosemecının bırı dıyo koltuk deyısecek 150 lıra bırı dıyo boyle bınecen bu arabanın kolduhu nası yapılmaz anlamıyorum far alacaktım angelı oda olmadı

koltuğun yaslanma yerinden mi ses geliyor. bu ise eğer dediğin ses para harcamaya değmez. bi gün koltuğu sök kendin ilgilen. koltuğun yaslanma yerini yatırıp kaldırmak için çevirmeli dalganın ucundaki dişlinin boşluğundan oluyor. benimkinde de vardı ama artık yok nasıl geçti hatırlamıyorum 2 sene önce dikkatimi çekmişti. hatta megan 2 lerde de aynı düzenek var onların da aynı sesden şikayetci olanları var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sienafull99

ARKADAŞLAR SELAM ;

ARABAMIN DEBRİYAJ AYARI YÜKSEK OLDUĞU İÇİN BUGÜN SANAYİYE GİTTİM USTAM DEBRİYAJI AYARINI DÜŞÜRÜDÜ ARTIK DAHA AŞAĞIDA KAVRIYOR FAKAT BASKI BALATADA TAKIMININ KISA ZAMANDA DEĞİŞMESİ GEREKİYORMUŞ , BU KONUDA VE FİYAT KONUSUNDA BİLGİSİ OLAN VARMI??

debriyaja basıp bırakırken vıyklama yapıyosa değiştir zamanı gelmiştir. 200 tl lancia orj seti 100 tl işçilikle ben geöen yaz değiştirdim..

Lpg de iyi olmuş güle güle kullan.
  • quote:

Orjinalden alıntı: arsenelupin

dostum bendekı benzınlı sehır ıcı olcumlerınde 27 ıle 28krs yakıs tuketımı mevcut daımı olarak ben devamlı sehırıcı trafıgınde kulandıgım ıcın gerek duymadım bendekı orjınal blaupunkt radyo kasetcalar palıolarda olan modelden ama bılmıyorum benımkınde bır sorun var herhalde ısıkları yanmıyor bırde frekans sabıtlemıyor devamlı search edıyo yınede memnunum yol tutusu ve konforu acısından guzel bır arac uzun yoldada az yakıyor 11 lt benzınle ben 170 km yol yaptım ama 90 km sabıt hızla tabı

ben sağ cam direğindeki plastiği açıp oradan geçen anten kablosunu kestim bakır tel ile aynanın arkasından oraya tavan döşemesimnin altından hat çektim. radyo gayet iyi çekmeye başladı.
  • kardes sesın geldıhı yerı halletım yaslandıhım yerde bosluk var sadece ses altan ılerı gerı ayarlanan yerden vıdaları sıktım duzeldı ama bu seferde sırtımı koyduhum yerde boşluk var galıba vıdasını felan nası sıkacam anlıyamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: faruk_17

arkadaşlar bizim sienanın farlarından memnun değiliz kuvvetli değil yani çukuru falan iyi göstermiyo galiba orjinal farları değil.. siena 1.2 s hangi tip farı kullanır en iyisi hangisidir ama iyi olacak ucuz olacak hangi tip far h7 mi h3 mü? bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum

evet farlardan ben de memnun değilim ama gece yola pek gitmediğimden sorun olmuyor. Bizim farlar 55 watt. ustalar 100 w lık ampul takalım ded röle falan yapalım iyi olur dedi ama ihtiyaç görmedim.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.