Şimdi Ara

75 bg lik CONNECT çokmu yakar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
64
Cevap
0
Favori
140.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • babamın aynısından şirket arabası vardı,
    1-rampada çekmiyor
    2-arac 1500 kg civarında 75 hp cok zayıf kalıyor
    3-ekonomik bir arac oldugu söylenemez 1 depoyla ancak 550 km falan gider
    4-ön camdaki sagdaki ve soldaki direkler viraj dönerken görüsü cok kısıtlıyor,
    (virajlı yolda giderken kafamı uzatıp viraja öyle bakardım)
    5-kesinlikle uzun yol ve bozuk yol aracı değil özellikle arka koltukları cok rahatsız

ama yinede kullanması kolay ve zevkli bir aractır bu arada bizim aracı kiralama sirketi değistirdi ve 110 hp 1.8 tdci verdiler arac canavar gibi 1.viteste gaza yüklenince birden öne fırlıyor,yerinde durmuyor
  • Uzun uzun anlatmak istemiyorum,75 liği sevmedim,sinir oldum,chip yaptırdıktan sonra rahat edebildim. Şimdiki aklım olsa 75 liğin yanına bile yaklaşmazdım. Arada fazla fark yok,90 lık al...

................. diyecektim, bende hort olduğunu yeni gördüm...

Ama bilgilendirici konu,kilitlemeyelim. Belki şu an acep hangisini alsam diye düşünenler olabilir, konudan faydalansınlar, sormak istediklerini sorsunlar.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • geçen hafta 1 depo ile 800 km yol yaptım hocam
  • ARKADAŞLAR BANA 75 LİK bg ford connect ın dez avantajlarını söylermisiniz!

• Araba ağır motor çekmio gibi. Sürekli vites değiştirmek zorunda kalıyorsun, bu da rampada vs bi süre sonra sıkıyo yoruyo..

Yakma konusunu sadece diğer dizel vanlardan daha fazla yakıyo diye biliyorum
  • tamamı uzunyol olmak üzere,saatte 90-100km/s gibi;sollamalarda en fazla 110km/s çıkarak 830km gittim...ama genelde 100-110km/s ile gidiyorum(malum radar cazası 105km/s'den sonra ikiye katlıyor) ve bu durumda 750km menzili var diyebilirim...şehiriçinde ise 1 depo ile 550km'den fazlasını hiç gitmedim...ve eğer uzunyolda 120-130 km/s gibi gidilirse benzinli arabadan bi farkı kalmıyor,en fazla 600km yapıyor...

EDİT:imla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plateau -- 16 Ekim 2007; 14:56:26 >
  • ben hala anlamıorum zaten 75 beygir cok az bu araclara sonucta ticari kullancak sın biyerde yükün olcak hiç bulasmaya degmez gibi
  • bun araçları asla tavsiye etmem alacaksan en az 90 lığını alacaksın veya başka bir ticari bakacaksın doblo ideal gibi o motora o kasa fazla arkadaşımda var aynısından yokuşlarda bayılıyor motorun gücü az olduğundan çok yakıt sarfiyatı var şehir içi en az 20 kuruş yakıyor sanki benzinli bir araç gibi yakıt durumu arkadaşımda daha fazla dayanamadı 2005 model 75 lik connect i üstelik 43000 km deki aracını yeni elinden çıkardı yerine 2006 model ford focus sedan benzinli aldı şimdi tüp taktıracak kısacası bu araçlar yakıtta üzer ama çok ferah ve iç hacmi geniş bir araçtır.
  • araba düzde 160-170 yapıyor rampada 190 görmüşlüğü var inanmıosanız videoların youtubede ... ben ve babam kullnıyoruzz...ben devirli babam ekonomik kullnıyor ona rağmen %90 ş.içinde ve %70 yüklü gezmesine rağmen 800 km 1 depo ile gidiyor..ama perf. aracı değil fakat yükü iyi taşıyor 75 bg olmasına rağmen (kim ne derse desin) ama 90 lık yada 110 luk connect gücünz yetiosa hemen onları alın
  • 75'lik connect'im var ve km'de 140-160 arası yakıyorum vede arabadan çok memnunum. (Ankara-sincan arası biniyorum) Kim ne derse desin taş gibi araç. Hele yol tutuşu bir harika. Bu arabaya bindikten sonra başka araç düşünemez oldum. Bende 1.3 dobloda var ama inanın connect'ten sonra bisiklet sürüyormuş gibi hissediyorum. Bence hesaplı bulduğun connect'in hangi modelini alırsan al asla dökülmeyecek ve ikinci eli iyi bir araba.
  • DOSTUM HİÇ TAVSİYE ETMEM BİZDE 75 BG SANIRIM 1.4 FİSİON WAR DAHA 20000 DE MOTOR SORUN YAPTI 1500 YTL MASRAHTAN BİZİ GARANTİ KURTARDI CORNETLERİ İİ BİLİRİMM ONLAR AĞIR KASA HEM ZORLAR DAHA FAZLA YAKAR HEMDE MOOR İLERİDE PROBLEM YAPABİLİRR
  • 1.8 lt 90 hp lik sanırım
    kullandım.
    e-5 kasacılar yokuşunu 5.vites 90 km/h hızla çıkamadım.
    bayıldı.
  • abi mumkunse 90lik al daha mantikli.. bizde de 90lik var ve bir bucuk depo ile bursadan bodrum marmaris ve sehir iclerinde dolasmak suretiyle 14 gun gecti.. super yanii..bir de 75 liklerde klima falan yaktin mi hafif yokusta boguluyormus araba..
  • bizim enişte de war 75 hp connekt o da yakıttan çok şikayetci hemde cekmiyor diyo kullanmadım ama bunlar duyumlarım
  • 75 hp yakıt olarak connectler az yakanı bendee varr km de 173 krş yakıyoo kalkış olarak kullanısa bağlıı cünkü benzinli kullanmış bir kişi dizel aracı kulamasında biraz zorlanırr yoksaa seri arac :D:D:D:D

75 bg lik CONNECT çokmu yakar!

**CoNNeCT TeaM**
  • bende (90 ps) olanı var ve fırıncıyım bakkal servislerinde belki göreniniz vardı illaki var aracım 172 binlira ile 180 bin arası oynuyo ve buna arasıra klima da dahil kim ne derse desin fort fazla yakmıyo ama şuda gerçek gaza abandım 4000 civarlarında devirle kullandım bi kaç defa resmen depo deliniyo çok fazla ama adabında kullandın mı vv dende az yakıyo yol tutuşu bi harika s viraja giriyorum 90 la araba bi savursun hayır kesinlikle hayır arabamdan kat kat memnun ve değişirsemde gene aynısından alıcam 90 veya 110 ps olanı alıcam ve kalkışınada hastayım kalktıktan hemen sonra 2 ye takıyorum gaza tam abandığımda direksiyonu braksam kesin bitarafa kaçar arabayı tutamıyosun çok memnunum çok 410 km yaptım 70 tl ye ve son olarak azami hız 190 km/s hastayım hasta forda ve dizellerde en sessiz çalışan tabi sınıfında
  • quote:

Orjinalden alıntı: hitaf73

75'lik connect'im var ve km'de 140-160 arası yakıyorum vede arabadan çok memnunum. (Ankara-sincan arası biniyorum) Kim ne derse desin taş gibi araç. Hele yol tutuşu bir harika. Bu arabaya bindikten sonra başka araç düşünemez oldum. . Bence hesaplı bulduğun connect'in hangi modelini alırsan al asla dökülmeyecek ve ikinci eli iyi bir araba.

Ben genelde 180 kuruş yakıyorum..Sakin kullanımla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: miraz.miraz

bizim enişte de war 75 hp connekt o da yakıttan çok şikayetci hemde cekmiyor diyo kullanmadım ama bunlar duyumlarım

Çekmiyor derken.. Bence arabadan ne beklediğiniz çok önemli..... Ford ta kaptırgitsin olayı olmaz. Ancak yokuş yukarı vites büyütmek yerine küçültürsün o kadar.....
  • Tavsiye etmem
  • 75'liğin çok yaktığını duyardık hep
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.