Şimdi Ara

AÖF li olupta yedek subay yapma olasılığı nekadar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
31.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar halk arasında şöyle bir söylenti var aöf lileri asteğmen yapmazlar diye acaba doğruluk payı ne kadar ... saygılar ...

• büyük çoğunluk olmadığını söylüyor,bende aöf olup da asteğmen olan arkadaş görmedim hiç..tabi bu olmaz ya da olmucak anlamına gelmez.en dogru bilgiyi TSK verir sanırım
  • aöf mezunu olupta askerlğini yedek subay olarak yapan var ama az bir ihtimal tabi arkadaşımın tanıdığı aynı şekilde yedek olarak yaptı....
  • arkadaşlar az önce 317 dönem yedek subay adaylarının listesine baktım 170 kişi vardı aralarında açıköğretim fakültesi mezunlarıda var yaklaşık 20 kişi kadar hepsine kısa dönem askerlik çıkmış demek istediğim kendimizi şimdiden kısa olacakmöış gibi hazırlasak iyi olacak sanırım ama kim bilir belki yedekte olabilir ama zor bir ihtimal tabi zaten o olursa süpriz olur................
  • Örgün ögretim yapan benzeri bölümlerle eş olasılıktır.
  • bende sana katılıyorum ama iş askere alınma olayına gelince öncelikli davranıyolar ben 317 dönem yedek subay adaylarının listesine baktım donanım haberden yaklaşık 20 25 tane aöf mezunu var hepsine kısa dönem çıkmış ama tabi belli olmaz çok az da olsa yedek olarak yapma durumumuzda olabilir bende aöf mezunuyum ama işin aslı sanmıyorum tek ihtimal var belki sınır ötesi durumu söz konusu olduğu için ihtiyaç olasılığı söz konusu olursa bir ihtimal yedek olarak yapma durumumuz olabilir...
  • ben okulda rastlamadım, sanırım olmuyor..
  • bende seneye haziranda aöf.den mezun olacam inş.. şimdiden heyecan sardı
  • valla ben yapıp geldim askerlik çok acayip bişey 315 kd gata
  • aöf mezunu olupta yedek olarakmı yapıp geldin aydınlatırsan seviniriz..
  • arkadaşlar dün bir arkadaşla ( piyade asteğmen ) mesajlaştığımızda ona sordum bu durumu kendisi benim yanımda aöf mezunu olupta yedek subay olarak askerliğini yapanın olduğu iletti ilgilenenlere duyrulur...
  • slm arkadaşlar bende aöf mezunuyum aralıkta gidicem nasip olursa,asteğmen olmayı istemiştim ama olmıcak gibi duruyo ama yine de belli olmaz.
  • kısmet tertip bizde merak içinde bekliyoruz bakalım sonuçlar ne olacak ?
    quote:

Orjinalden alıntı: _vatan_06_

slm arkadaşlar bende aöf mezunuyum aralıkta gidicem nasip olursa,asteğmen olmayı istemiştim ama olmıcak gibi duruyo ama yine de belli olmaz.
  • staj yaptığım fabrikanın muhasebe bölümünde yeni işe başlamış bir arkadş vardı.Hani mülayim denebilecek tiplerden.şişmanca, gözlüklü
    işletme açıköğretim mezunu idi ve doğuda bir karakolda asteğmen olarak askerlik yapmış...
    yani olmayacak diye birşeyi kimse söyleyemez.Normal üni işletme mezunu kadar şansları var demek ki...
  • selam dostun peki ne zaman yaptı tarih olarak yakın zamandamı yoksa çokmu oldu...
    quote:

Orjinalden alıntı: xf

staj yaptığım fabrikanın muhasebe bölümünde yeni işe başlamış bir arkadş vardı.Hani mülayim denebilecek tiplerden.şişmanca, gözlüklü
    işletme açıköğretim mezunu idi ve doğuda bir karakolda asteğmen olarak askerlik yapmış...
    yani olmayacak diye birşeyi kimse söyleyemez.Normal üni işletme mezunu kadar şansları var demek ki...

• quote:

Orjinalden alıntı: tek_59

selam dostun peki ne zaman yaptı tarih olarak yakın zamandamı yoksa çokmu oldu...
    quote:

staj yaptığım fabrikanın muhasebe bölümünde yeni işe başlamış bir arkadş vardı.Hani mülayim denebilecek tiplerden.şişmanca, gözlüklü

ben stajı 2005de yapmıştım ve o arkadaşta o tarihte askerden yeni gelmişti...

• tamam tertip
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tek_59

selam dostun peki ne zaman yaptı tarih olarak yakın zamandamı yoksa çokmu oldu...
    quote:

ben stajı 2005de yapmıştım ve o arkadaşta o tarihte askerden yeni gelmişti...

• normal öğretimle aynı
  • Yapan tanıdıdgımvar jandarma komando focada yaptı sonra nereye gıttı hatırlamıyorum bende şaşrımıstım ama az sayıdada olsa vardır yani.ben 311donem astegmendım oda galıba 309 olması lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ercanbayram

bende seneye haziranda aöf.den mezun olacam inş.. şimdiden heyecan sardı

Ercan kardeş beraberiz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.