Şimdi Ara

Ülkelerin Askeri Güçleri (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
0
Favori
13.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • banada pek inandırıcı gelmedi türkiyenin avrupada 1.olması lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: director

quote:

Orjinalden alıntı: eros

komutanın kralı ordunun ilahı var.
    ama öyle bir yöneticiler varki

Bizim ülkemizde de ne biçim bir asker hayranlığı var.Yöneticiler ne yaparsa yapsın bu sevgiyi kendilerine çeviremediler.Benim babam emekli astsubay onla hep bu asker hayranlığı konusunda kavga ediyorum.Bence bu kadar asker hayranlığı 3.dünya ülkelerinde olur.

İmparatorluğu siyasetçi kurmadı Siyaset yalan iş siyasetçilerde Yalancı dediğini yapan sözünde duran adam göster askerden siyasete girende çok bozulmuştur zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: guvenkab

quote:

Orjinalden alıntı: director

quote:

Orjinalden alıntı: eros

komutanın kralı ordunun ilahı var.
    ama öyle bir yöneticiler varki

Bizim ülkemizde de ne biçim bir asker hayranlığı var.Yöneticiler ne yaparsa yapsın bu sevgiyi kendilerine çeviremediler.Benim babam emekli astsubay onla hep bu asker hayranlığı konusunda kavga ediyorum.Bence bu kadar asker hayranlığı 3.dünya ülkelerinde olur.

İmparatorluğu siyasetçi kurmadı Siyaset yalan iş siyasetçilerde Yalancı dediğini yapan sözünde duran adam göster askerden siyasete girende çok bozulmuştur zaten.

Askerlerin hepsinin doğru söylediğini nerden biliyonuz ben içten biliyom mesela bazı kötü şeyleri Ama sır söylemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi director -- 13 Ekim 2007; 12:41:56 >
  • Eyvallah ordumuz güçlü ama bunun yanında ekonomik gücümüz olmadıkça bu durumlara düşmeye mecburuz..Ülkenin herşeyden önce 10-15 yıllık bir plan ile ekonomisini güçlendirmesi doğuya fabrikalar vb açması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugr7

Available Military Manpower: 16,756,323

bilmiyorlar ki gerektiginde tum ulke savasir

• director

merak etme bazı şeyleri bende biliyorum ama olur öyleleride çıkıyo bazen
  • Savaş rakamlarla kazanılmaz...
    Savaşı ne dışarıdan alınan nede yerli silahlar etkiler...
    Savaş stratei ile kazanılır. Bakınız kurtuluş savaşı.
  • israil 26. sırada
  • quote:

Orjinalden alıntı: magicboyy

Arkadaşlar uyanın......
    adamlardaki helikopter 500 tane ise bizde 50 tane [en dandigi]
    adamlarda 500 tane tank varsa bizde 100 tane [oda dandik]
    adamların silahı son model ise bizimki dededen kalma
    TÜRKİYEDE NÜKLEER NEDEN YOK HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ?
    daha biz kendi çorbamızı zor üretiyoruz ne askeriyesinden bahsediyonuz...
    ben türküm türkiye için ölürüm ama bence ilk 10 da yokuz..
    Türkiye rusyayla savaşsa yenemez
    amerikayı yenemez:
    fransayı yenemez
    japonyayı yenemez
    italyayı yenemez
    iranıda yenemez[nükleeri bile war heriflerin]

Sana katılmıyorum..

BİZ KURTULUŞ SAVAŞINI EN DANDİK SİLAHLAR İLE KAZANDIK ÖNEMLİ OLAN VATAN SEVGİSİ İLE ŞEHİT OLMAKTIR..EN BÜYÜK GÜÇ İSE ASKERİ DİSİPLİN..
  • Bazıları boş çene,bazıları istatistik konuşturuyor...
    Nedense ordum güçlü diyerek orduyu zayıflatıyorsunuz.Ordumuzun teknolojiyi yakalaması gerek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

quote:

Arkadaşlar uyanın......
    amerikayı yenemez:
    fransayı yenemez
    japonyayı yenemez
    italyayı yenemez

Sana katılmıyorum..

BİZ KURTULUŞ SAVAŞINI EN DANDİK SİLAHLAR İLE KAZANDIK ÖNEMLİ OLAN VATAN SEVGİSİ İLE ŞEHİT OLMAKTIR..EN BÜYÜK GÜÇ İSE ASKERİ DİSİPLİN..

http://en.wikipedia.org/wiki/Leopard_tank

En dandiğinden dediğin tank bu mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jamstime

Bazıları boş çene,bazıları istatistik konuşturuyor...
    Nedense ordum güçlü diyerek orduyu zayıflatıyorsunuz.Ordumuzun teknolojiyi yakalaması gerek.
    />

Abd o kadar teknolojiye sahip Irak'tan çıkabiliyorsa çıksın önce
  • Türkiye'nin askeri gücü ne kadar?

--------------------------------------------------------------------------------

Nüfus büyüklüğü açısından dünyada 16'ıncı sırada yer alan Türkiye'nin, 665 bin askeri personeliyle dünyanın en büyük 10'uncu ordusuna sahip olduğu belirlendi.
    Türkiye'nin silah ithalatı da 504 milyon dolara kadar geriledi.

Dünya Bankası Dünya Kalkınma Göstergeleri 2005 Raporu'na göre Türkiye'nin 1995 yılında 1.2 milyar dolar olan askeri amaçlı ithalatı 2003 yılında 504 milyon dolara geriledi. 1995 yılında hiç askeri ihracatı olmayan bir ülke konumunda bulunan Türkiye, 2003 yılında ise 61 milyon dolarlık ihracat yaptı.

Rapora verileri yer alan 144 ülke 1995 yılında toplam 17.7 dolar olan silah ithalatı 2003 yılında 17.8 milyar dolara kadar yükseldi. Türkiye'nin 1995 yılında toplam silah ithlatı içerisinde yüzde 7.2 olan payı 2003'te toplam yüzde 2.8'e geriledi. Dünya Bankası verilerine göre 1995 yılında toplam 80 ülkenin diğer dünya ülkelerine 19.3 milyar dolarlık silah ihraç etti. Bu rakam 2003 yılında 18.6 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu ihracat içerisinde Türkiye'nin payı yüzde 0.3 olarak gerçekleşti. En fazla silah ithalatını 3.6 milyar dolarla Hindistan yaptı, ikinci sırayı 2.5 milyar dolarla Çin, üçüncü sırayı da 1.9 milyar dolarla Yunanistan aldı. Diğer ülkelerin 2003 yılı askeri amaçlı ithalatı ise 1 milyar doların altında kaldı. Türkiye 1995 yılında 1.2 milyar dolarlık ithalatla en fazla ithalatı gerçekleştirmiş olan ikinci ülke konumunda bulunuyordu. 2003 yılında Mısır'la birlikte 8'inci sırayı paylaştı. 2003 yılında en fazla silah ihracatını 7 milyar dolarla Rusya gerçekleştirirken, 1995 yılında 9.2 milyar dolar olan silah ihracatı 4.4 milyar dolara gerileyen ABD 2003 ikinci oldu. Rusya'nın 1995 yılındaki silah ihracatı 3.1 milyar dolar düzeyinde bulunuyordu. 2003 yılında Fransa 1.8 milyar, Almanya ise 1.5 milyar dolarlık silah ihracatı gerçekleştirdi.

ASKERİ PERSONEL SAYISI

Türkiye'nin askeri personel sayısı 1995 yılındaki 690 bin düzeyinden 2003 yılında 665 bine gerilemesine karşın, sıralamada yer alan 142 ülke arasında açısından 10'uncu sırada yer alıyor. Çin, 3 milyon 750 bin kişilik askeri gücüyle en büyük orduya sahip olurken, Hindistan 2 milyon 150 bin kişiyle ikinci, ABD 1 milyon 636 bin kişiyle üçüncü,

Rusya 1 milyon 370 bin kişiyle dördüncü Kuzey Kore 1 milyon 271 bin kişiyle Kuzey Kore beşinci oldu.

Türkiye'deki askeri personelin toplam işgücüne oranı ise 1995 yılındaki yüzde 2.5'lik düzeyden 2003'de yüzde 2'ye düştü.

Dünya ülkelerinin sınıflandırılmasında Avrupa ve Merkezi Asya grubunda yer alan Türkiye, bu gruptaki 3 milyon 835 bin kişilik askeri gücün yüzde 17.3'ünü oluşturuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: radyasyo_N

quote:

/>

AL ISTE...
    ZATEN AMERIKA IRAKTA DURUYOR PETROL ICIN NE DIYE CIKSIN...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: radyasyo_N

quote:

/>

AL ISTE...
    ZATEN AMERIKA IRAKTA DURUYOR PETROL ICIN NE DIYE CIKSIN...

Keyfinden girmedi bizde biliyoruz... Anlayan anladı..
  • Kimse anlamadı !
    Cok kotu senaryolar kuruyorsunuz.ABD ıraktaki savasta neden kara saldırısını kullandı.Ustelik kara saldırısını kullanmasına ragmen 1 milyon ıraklıya karsı 3.000 askerini kaybetti 4 yıldır.
    1 MILYON IRAKLIYA KARSI 3.000 ASKER VE BU KARA SAVASINDA

Buna ne diyeceksiniz ?
  • quote:

Kimse anlamadı !
    Cok kotu senaryolar kuruyorsunuz.ABD ıraktaki savasta neden kara saldırısını kullandı.Ustelik kara saldırısını kullanmasına ragmen 1 milyon ıraklıya karsı 3.000 askerini kaybetti 4 yıldır.

Buna ne diyeceksiniz ?

Ya arkadaşım..O 1M ıraklı eğitimli asker mi elinde keleş ile ne yapsaın az düşünür msün..
  • quote:

Orjinalden alıntı: BaRo55

quote:

Kimse anlamadı !

Buna ne diyeceksiniz ?

Ya arkadaşım..O 1M ıraklı eğitimli asker mi elinde keleş ile ne yapsaın az düşünür msün..

Adam keleşli ıraklıya karşı ne diye teknoloji kullansın.Buda demek oluyorki kimse daha ABD'nin gercek bombalarını gormedi.Teknolojisini gormedi.Ve bunu Turkiye gibi bir ulkede gosterirse olacakları dusunemiyorum.
  • quote:

Arkadaşlar uyanın......
    amerikayı yenemez:
    fransayı yenemez
    japonyayı yenemez
    italyayı yenemez

bu işlere bizim kafamız ermez ne kadar tartışırsak tartışalım

ama irana kaçan pkklı teröristleri türk askerleri kovalamış bunun üzerine amerika biizm 2 helikopterimiiz vurmuş bizde irandaki güçleri geri çekmişiz

sonra teröristler irandamı kalmış hayırrrr iran demişki yürüyün gidin bizim başımızı belaya sokmayın
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheBlueWolf

quote:

Arkadaşlar uyanın......
    amerikayı yenemez:
    fransayı yenemez
    japonyayı yenemez
    italyayı yenemez

bu işlere bizim kafamız ermez ne kadar tartışırsak tartışalım

ama irana kaçan pkklı teröristleri türk askerleri kovalamış bunun üzerine amerika biizm 2 helikopterimiiz vurmuş bizde irandaki güçleri geri çekmişiz

sonra teröristler irandamı kalmış hayırrrr iran demişki yürüyün gidin bizim başımızı belaya sokmayın

O zaman iranlıları korkuttuk diye gururmu duyalım...
    Yok öyle bir şey.Ordunun yenilenmesi gerek kanımca.Ordumu çok seviyorum ve diğer ülkelerden teknolojik olarak geri kalmasını istemiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.