Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (265. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vtopia

quote:

Orijinalden alıntı: uzunsaclıkeladam

quote:

Orijinalden alıntı: Avatarlamaca

quote:

Orijinalden alıntı: ThieF

quote:

quote:

yarın kontrole gidiyorum ve 4. ayım bitti 5.aya başlıyacagım son ayım olcak.günde 60mg kullanıyorum 1.92 boyundayım ve 73kg yum. geçen ay peeling yaptırmıştım ve geçen hafta duş alırken alnımı keseledim.soyuldu suratım ama çok kırmızı duruyor keşke yapmasam diye düşündüm.birde yüz kırmızılıgı için hangi krem iyi geliyordu? bu arada ara sıra burnum kuruyor ve içinde küçük agrı veren sivilceler cıkıyor 2-3 kere oldu.herkese sağlıklı günler

şu anda suratının hali nasıl ? peelingi kaça yaptırmıştın ?

bana göre bir fark yok gibi ama güzel oldu diyorlar. 150 tl ye yaptırmıştım peelingi ama keşke tedavi bittikten sonra yaptırsaydım diyorum şimdi.

sana göre bir fark yok yani suratında hala akne mi çıkıyor? neden memnun değilsin ? peeling için niye öyle diyorsun çok mu kırmızı görünüyor suratın ?

kimyasal peelinglerde 1 seansta çok iyi sonuçlar alınmıyor diye biliyorum.gerçi yüzden yüze değişiyor ama olsun.peeling derken siz; yüzeyel mi,orta derece mi yoksa derin soyucu peeling mi yaptırdınız ?

yok akne falan ama sağ ve sol çenem, yani kulagımın altına dogru oralarda hafiften var birde alnımda. evet kırmızı görünüyor bayagı.derecesini bilmiyorum

Alıntıları Göster
    Beyler bir sorum olucak aslında sivilce sorunu olupta kimsenin soramadığı bir soru.

Mastürbasyon sivilce yapıyor mu? Doktorlar yapmıyor diyor tamamda tecrübelere bakalırsa yapıyor. Kim haklı doktor mu tecrübe edenler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disturbed -- 7 Nisan 2011; 14:22:20 >
  • quote:

quote:

quote:

yarın kontrole gidiyorum ve 4. ayım bitti 5.aya başlıyacagım son ayım olcak.günde 60mg kullanıyorum 1.92 boyundayım ve 73kg yum. geçen ay peeling yaptırmıştım ve geçen hafta duş alırken alnımı keseledim.soyuldu suratım ama çok kırmızı duruyor keşke yapmasam diye düşündüm.birde yüz kırmızılıgı için hangi krem iyi geliyordu? bu arada ara sıra burnum kuruyor ve içinde küçük agrı veren sivilceler cıkıyor 2-3 kere oldu.herkese sağlıklı günler

bana göre bir fark yok gibi ama güzel oldu diyorlar. 150 tl ye yaptırmıştım peelingi ama keşke tedavi bittikten sonra yaptırsaydım diyorum şimdi.

Alıntıları Göster
    benim 1. ay bitti(günde 50 dozla) kan tahlili yaptırdım geçen ay 24 olan ALT değer 108 e çıkmış, 21 olan AST değer de 84 e çıkmış.doktor korkulucak bi şey yok biraz yükselmiş enzimler dedi,bunun üç katı yükselirse sorun olur dedi.ama ben güvenemiyorum yine de içim rahat değil :(
    şimdi günde 30 doz alıyorum,15 gün sonra tahlil yaptırıp kontrole gideceğim acaba ne olucak :S
  • quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    merhaba ben 1 hafta sonra ilacı kullanalı 6 ay olcak.. Ama hiç anlam veremediğim uzun süredir çıkmamasına rağmen dün 2 tane sivilce ile uyandım biraz büyük gibi geldi bana ve buda iz kalcak diye korkuyorum acaba neden çıkmış olabilir bu sivilce 6. ayım bitcek nerdeyse çıkmaması gerekmez mi ? Yani yediklerimi biraz abarttım son günlerde ondan mıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklord111

Beyler bir sorum olucak aslında sivilce sorunu olupta kimsenin soramadığı bir soru.

Mastürbasyon sivilce yapıyor mu? Doktorlar yapmıyor diyor tamamda tecrübelere bakalırsa yapıyor. Kim haklı doktor mu tecrübe edenler mi?

Herşeyi masturbasyona bağlamaya ne kadar meraklı bir milletiz.
    Yok masturbasyon sivilce yapar.
    yok masturbasyon boyun uzamasını engeller.
    Masturbasyon kısır yapar ve daha niceleri.
    Arkadaşlar herhangi bir ilgisi yok masturbasyonla sivilcenin.Sivilce oluşumunun neden kaynaklandığını biliyorsanız zaten masturbasyonla ilgili olmadığını da bilirsiniz.
  • quote:

merak ediyorum "kanka çok mu mastürbasyon yapıyosun" diye soranlar hiç yapmıyor mu bu işi ?
  • quote:

quote:

merak ediyorum "kanka çok mu mastürbasyon yapıyosun" diye soranlar hiç yapmıyor mu bu işi ?

Alıntıları Göster
    hocam benim ilacı bırakalı rouccutaneyi 2 ay oldu ama yüzümdeki tüyler hayatımı mahfediyor faüller kısmı cok belrgin siyah tüyler yanaklarımda acıklı koyulu tüylerim var ve belli oluyor lazere gittim bazılarını okumaz dedi ne yapmam lazım bide vaniqa krem ne kadar işe yarıyor yardım edin hocam :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcuseyhan

hocam benim ilacı bırakalı rouccutaneyi 2 ay oldu ama yüzümdeki tüyler hayatımı mahfediyor faüller kısmı cok belrgin siyah tüyler yanaklarımda acıklı koyulu tüylerim var ve belli oluyor lazere gittim bazılarını okumaz dedi ne yapmam lazım bide vaniqa krem ne kadar işe yarıyor yardım edin hocam :(

Alıntıları Göster
    Merhaba. Ben Zoretanin'i yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. Doktor hiçbir kan tahlili yaptırmadan verdi ilacı. Sadece cildime ve kiloma baktı.
    Bir sorun olur mu? Annem sayesinde üç buçuk atıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: omersabanci

Merhaba. Ben Zoretanin'i yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. Doktor hiçbir kan tahlili yaptırmadan verdi ilacı. Sadece cildime ve kiloma baktı.

ben de hiçbir kan tahlili yaptırmadan başladım.ileriki aylarda kan tahlili yapacaktır.zaten değerlerinizin alt ve üst değeri bellidir.o yüzden aşırı bir durum varsa doktorunuz ona göre davranacaktır.yani kafanıza takmanıza gerek yok
  • quote:

ben de tahlil yaptırmadan başladım merak etme
  • quote:

quote:

ben de tahlil yaptırmadan başladım merak etme

Alıntıları Göster
    Avatarlamaca @ Günde 3 kere eline muhtaç arkadaşım var . Ama onların cildi kuru olduğu için herhangi bir sivilce oluşumu olmuyor onlarda.

uzunsaclıkeladam @ Evet bencede ondan kaynaklanmıyor ama nedense hem mastürbasyondan sonra çıkıyor sivilceler 1 aydır tık yoktu geçende malum olay gerçekleşti ve şimdi 4 adet sivilce sahibi oldum. Direk etkisi yok ama bence dolaylı yoldan olabilir. Olay gerçekleşirken ter ,enerji,hareret gibi nedenlerden biri bunu tetikliyor olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Disturbed

Avatarlamaca @ Günde 3 kere eline muhtaç arkadaşım var . Ama onların cildi kuru olduğu için herhangi bir sivilce oluşumu olmuyor onlarda.

uzunsaclıkeladam @ Evet bencede ondan kaynaklanmıyor ama nedense hem mastürbasyondan sonra çıkıyor sivilceler 1 aydır tık yoktu geçende malum olay gerçekleşti ve şimdi 4 adet sivilce sahibi oldum. Direk etkisi yok ama bence dolaylı yoldan olabilir. Olay gerçekleşirken ter ,enerji,hareret gibi nedenlerden biri bunu tetikliyor olabilir?

Alıntıları Göster
    şu masturbasyon muhabbeti ne kadar sacma :D.arkadaşlar artık kapatalım şu konuyu.
  • quote:

şu masturbasyon muhabbeti ne kadar sacma :D.arkadaşlar artık kapatalım şu konuyu.

Alıntıları Göster
    Bence de konu değişsin :) Ya da özelden konuşun, uluorta konuşulacak şey mi yani bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kojiro

Bence de konu değişsin :) Ya da özelden konuşun, uluorta konuşulacak şey mi yani bu.

Alıntıları Göster
    3 haftadır kullanıyorum ilacı bir gün 50 bir gün 60 olarak ama doktor bir aylık doz yani 2 kuru 20mg bir kutu 10mg yazmasına rağmen 1 er kutu verdi eczacı sistem izin vermiyo 2 kutuya demiş. 2. kutuyu ne zaman alcaz dedik 15 gün sonra dedi. 15 gün sonra gittiğimizde doktordan bir daha reçete almanız lazım demişler.gittik aldık doktor bu sefer 1 kutu 10mg bir kutu 20 mg yazdı bu seferde 10 mg lığı 10 gün sonra alcaksınız demişler bu nasıl iş anlamadım siz nasıl hallediyorsunuz bu ilaç alma işini
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdr91

3 haftadır kullanıyorum ilacı bir gün 50 bir gün 60 olarak ama doktor bir aylık doz yani 2 kuru 20mg bir kutu 10mg yazmasına rağmen 1 er kutu verdi eczacı sistem izin vermiyo 2 kutuya demiş. 2. kutuyu ne zaman alcaz dedik 15 gün sonra dedi. 15 gün sonra gittiğimizde doktordan bir daha reçete almanız lazım demişler.gittik aldık doktor bu sefer 1 kutu 10mg bir kutu 20 mg yazdı bu seferde 10 mg lığı 10 gün sonra alcaksınız demişler bu nasıl iş anlamadım siz nasıl hallediyorsunuz bu ilaç alma işini

gidiyorum.yazdırıyorum.2 kutu 20 mg lık zoretanin.eczaneye reçeteyi veriyorum alıyorum
  • quote:

Eczacını değiştir. :)
  • quote:

bizim eczacı elinizde var gözüküyor ama yinede verecem size ilaçları dedi. barkodları kesti verdi ilaçları
  • Ben daha once depresyon tedavisi gordum fakat bu ilaci kullanmak istiyorum suan piskolojim cok daha iyi fakat bu ilaci kullanmya baslaram tekrar depresyona girmekten korkuyorum yuzum de akne arada sirada cikiyo ama cok fazla siyah nokta var cok yagli cildim sirtimda da cikmaya basladilar bi yandan okula gidiyoeum dikkatimde konsantrasyonumda ne gibi eksileri olacak onune gecilebilirmi...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejavoodoo

Ben daha once depresyon tedavisi gordum fakat bu ilaci kullanmak istiyorum suan piskolojim cok daha iyi fakat bu ilaci kullanmya baslaram tekrar depresyona girmekten korkuyorum yuzum de akne arada sirada cikiyo ama cok fazla siyah nokta var cok yagli cildim sirtimda da cikmaya basladilar bi yandan okula gidiyoeum dikkatimde konsantrasyonumda ne gibi eksileri olacak onune gecilebilirmi...?

bu ilacın yan etkilerinden biri de depresyon.haklısınız.yani böyle bir yan etkisi var.ancak her hasta da gözlenmiyor.hatta birçok hastada gözlenmiyor.ancak sizde de gözlenmez gibi birşey söylemek yanlış olur.şahsen ben depresyon'a girmeye yatkın biri olarak bu ilacı kullanıyorum.tedavimin 7.ayındayım.tedavimin 2.ayındayken can sıkıcı sorunlarım olmuştu.gerçekten çok canımı sıkmıştı.ancak şuan çok iyiyim.herhangi bir antidepresan tedavisi görmedim.bu ilaç bu kadar gözünüzü korkutmasın ancak tabiki doktora danışmada fayda var.hangi hastada hangi yan etkinin görüleceği belli olmuyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dejavoodoo

Ben daha once depresyon tedavisi gordum fakat bu ilaci kullanmak istiyorum suan piskolojim cok daha iyi fakat bu ilaci kullanmya baslaram tekrar depresyona girmekten korkuyorum yuzum de akne arada sirada cikiyo ama cok fazla siyah nokta var cok yagli cildim sirtimda da cikmaya basladilar bi yandan okula gidiyoeum dikkatimde konsantrasyonumda ne gibi eksileri olacak onune gecilebilirmi...?

bu ilacın yan etkilerinden biri de depresyon.haklısınız.yani böyle bir yan etkisi var.ancak her hasta da gözlenmiyor.hatta birçok hastada gözlenmiyor.ancak sizde de gözlenmez gibi birşey söylemek yanlış olur.şahsen ben depresyon'a girmeye yatkın biri olarak bu ilacı kullanıyorum.tedavimin 7.ayındayım.tedavimin 2.ayındayken can sıkıcı sorunlarım olmuştu.gerçekten çok canımı sıkmıştı.ancak şuan çok iyiyim.herhangi bir antidepresan tedavisi görmedim.bu ilaç bu kadar gözünüzü korkutmasın ancak tabiki doktora danışmada fayda var.hangi hastada hangi yan etkinin görüleceği belli olmuyor.

Alıntıları Göster
    selam bende roacutane tedavisi goruyorum ve 4. ayima girdim gozle gorulur bir bicimde iyilesme sagladi. Bugun 4. ayima girdigim icin tekrar kan tahlili yaptirdim ve sonuclarim ( KOLESTROL 210 - TRIGLISERIT 131 - SGOT(AST) H 551 - SGPT(ALT) H 111 - ALP L 61 ) olarak cikti. Doktorum enzimlerimin cok yukseldini tedaviyi kesicegini soledi ve bunlari ogrenmek baska testler yapicagini soledi. Sizce enzimlerimin bu kadar yukselmesinin sebebi ne olabilir bilen birisi yardim ederse cok sevnirim cunku korkmaya basladim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnbzkrt

selam bende roacutane tedavisi goruyorum ve 4. ayima girdim gozle gorulur bir bicimde iyilesme sagladi. Bugun 4. ayima girdigim icin tekrar kan tahlili yaptirdim ve sonuclarim ( KOLESTROL 210 - TRIGLISERIT 131 - SGOT(AST) H 551 - SGPT(ALT) H 111 - ALP L 61 ) olarak cikti. Doktorum enzimlerimin cok yukseldini tedaviyi kesicegini soledi ve bunlari ogrenmek baska testler yapicagini soledi. Sizce enzimlerimin bu kadar yukselmesinin sebebi ne olabilir bilen birisi yardim ederse cok sevnirim cunku korkmaya basladim

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben zoretanin e başlayalı 5 gün oldu ve saçlarımın içinde kabuk gibi, kepek gibi şeyler çıkmaya başladı bunun zoretanin le alakası var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.