Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: gulsahhh

tesekkür ederm cevaplarınız için...bugün 10. günüm roaccutane kullanalı 30 mg alıorum toplam ilkten yüzümde kızarma falan olmuştu ama bu aralar düzelmeye basladı sanki bu daha fazla sivilce cıkmayacagı anlamına mı gelio acaba daha cıkablrmi bir bucuk aya kadar ? bir sorum daha oluck herhangi bir yüz temizleme jeli kulllanmama gerek var mı tedavi süresi içinde bir de gözlermde yanma oluo sanırım ilaçtan kaynaklanıo sizce hemen göz damlasına basvuriymmi yoksa bi süre daha mı dayanmalıyım ?

kızarmaların azalması daha henüz tekrar sivilce çıkmayacağı anlamına gelmez, temizleme jeli kullanmaya pekte gerek yok kullanacaksan Avene cleanance jel kullanabilirsin, gözlerinde yanma oluyorsa sanırım kuruluk kaynaklıdır, değişik suni göz yaşları var bunlarda alabilirisn, dmla şeklinde olanlar yetmezse onlarında jel şeklinde olanları var kullanabilirsin, İlaç uyku getirebiliyor bunu söyleyen çok hasta gördüm
  • tesekkür ederm...ama suanda damlaya baslamasam olurmu bu durum bana zarar verirmi ? uyku problemi de gözlermdeki yanmadan kaynaklanıo olablrmi?
  • @kir-pi.

Birkaç gün içinde ilaç yazdırmam gerekiyor. Ama ilacı yazdırdığım hastane baya uzak bi yerde. Acaba doktoru değiştirebilir miyim? Yarın özel bi poliklinliğe gitmeyi düşünüyorum da..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JimBeam -- 21 Kasım 2008; 20:09:54 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: JimBeam

@kir-pi.

Birkaç gün içinde ilaç yazdırmam gerekiyor. Ama ilacı yazdırdığım hastane baya uzak bi yerde. Acaba doktoru değiştirebilir miyim? Yarın özel bi poliklinliğe gitmeyi düşünüyorum da..

daha önce ne kadar ilaç kullandığınızı bildirdikten sonra neden sorun olsun ki? zaten artık özel hastalerde muayene ücreti olarak 7-10 lira bişey alınıyor, gerçi birde devletin aldığı 10 ytl sorma ver parasıda var, ama devlet hastanesinde de yazılsa zaten 3 lira sorma ver parası var
  • 41. gun hala o lanet sıvılceler cıkıo kızarıklıklarda arttı hanı bu ılacı kullanıyoruz ama en sonunda ıyılesmeme ıhtımalı nedır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sahin53

41. gun hala o lanet sıvılceler cıkıo kızarıklıklarda arttı hanı bu ılacı kullanıyoruz ama en sonunda ıyılesmeme ıhtımalı nedır?

aynen yaa 41. günüm bugün bnmde.ve hala iğrenc görünüolar.artık geçmeye baslasın yaa bakamıorum insanların yüzüne.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kir-pi

quote:

@kir-pi.

daha önce ne kadar ilaç kullandığınızı bildirdikten sonra neden sorun olsun ki? zaten artık özel hastalerde muayene ücreti olarak 7-10 lira bişey alınıyor, gerçi birde devletin aldığı 10 ytl sorma ver parasıda var, ama devlet hastanesinde de yazılsa zaten 3 lira sorma ver parası var

Özel bi poliklilinliğe sordum. Karaciğer fonksiyon testine 5 ytl dedi. Aslında parası pek önemli değil zaten devlet hastanesindeki sıra insanı sinir ediyor.
  • Arkadaşlar sakin olun ben 2. ayı bitirdim. Bendede çıkıyor. Bu kadar kafanıza takarsanız daha kötü olur. Mümkünse aynalardan uzak durun
  • quote:

quote:

quote:

@kir-pi.

Özel bi poliklilinliğe sordum. Karaciğer fonksiyon testine 5 ytl dedi. Aslında parası pek önemli değil zaten devlet hastanesindeki sıra insanı sinir ediyor.

Eğer SGK ya bağlı iseniz özel hastaneler sanırım 8 tıp merkezleri de 6.5 lira katılım payı dışında sizden hiç bir ekstra ücret isteyemezler
  • quote:

quote:

quote:

quote:

@kir-pi.

Eğer SGK ya bağlı iseniz özel hastaneler sanırım 8 tıp merkezleri de 6.5 lira katılım payı dışında sizden hiç bir ekstra ücret isteyemezler

ben sigortalıyım ve sigortalıya bakan özel hastanede test olmustum sadece 4 tane seyı olcturmek ıcın 20 ytl verdım bıde buna ılca alırken eklenen 10 ytlde cabası
  • quote:

Arkadaşlar sakin olun ben 2. ayı bitirdim. Bendede çıkıyor. Bu kadar kafanıza takarsanız daha kötü olur. Mümkünse aynalardan uzak durun

doktorum bana ıkı ay bıttıgın de bı gelısme gorursun demıstı senın de 2. ay bıtmıs hıc gelısme yokmu?
  • Tabiki gelişme var. Ama yinede dediğiniz gibi zaman zaman çıkıyor sivilce. Henüz erken kanımca..
  • quote:

Tabiki gelişme var. Ama yinede dediğiniz gibi zaman zaman çıkıyor sivilce. Henüz erken kanımca..

SGK karnesi ile müracaat ettiğinizde Özel hastane yada tıp merkezi %30 katılım payı dışında sizden hiçbir şekilde ekstra ücret isteyemez gidin SGK karneniz ile özel bir merkeze eğer burası hastane ise 8 , tıp merkezi ise 6.5 ytl harici para isterlerse bu paranın ne için olduğunu sorun ve faturanızı alın sonra bu fatura ile SGK ya başvurun o özel hastanenin SGK ile olan anlaşması ya iptal edilir yada en azından 10.000 YTL para cezası alır hakkınızı arayın,
    JimBeam bu arada ilaç ile ilgi PM atmıssınız (bu arada PM niz kapalı) ancak dediğiniz şey teknik olarak mümkün değil
  • Anlaşmamız yok diyor hiç bir kurumla. Yani kan testi için benden para alamaz isterse fatura iste diyorsunuz ?

Off gidip gelmekten sıkıldım artık ilacı bırakma arefesindeyim neredeyse....
  • quote:

Anlaşmamız yok diyor hiç bir kurumla. Yani kan testi için benden para alamaz isterse fatura iste diyorsunuz ?

Siz anlaşması olmayan bir yere gidiyorsunuz demekki anlaşmalı bir yer yok mu yakınınızda?
  • 62.gündeyim sivilce çıkması işi tektüke indi ancak dudaklarımda arada sırada konuşma yemek yeme veya gülme gibi eylemlerde yarılmalar olabiliyor (bepanthene , neutrogina , hatta ve hatta kantoron yağına rağmen)doktor bey'e birşey sorucam roaccutane'ın içine depresyona falan girmiyelim diye uyuşturucu bir şeyler atıyorlor mı ? çünkü felaket sevgi pıtırcığı ve unutkan oldum ne yaptığımı anlıyamadan boş boş baktığım oluyor tek sorum bu olacak ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: semih_efendi

62.gündeyim sivilce çıkması işi tektüke indi ancak dudaklarımda arada sırada konuşma yemek yeme veya gülme gibi eylemlerde yarılmalar olabiliyor (bepanthene , neutrogina , hatta ve hatta kantoron yağına rağmen)doktor bey'e birşey sorucam roaccutane'ın içine depresyona falan girmiyelim diye uyuşturucu bir şeyler atıyorlor mı ? çünkü felaket sevgi pıtırcığı ve unutkan oldum ne yaptığımı anlıyamadan boş boş baktığım oluyor tek sorum bu olacak ?

uyuşturucu birşeyler falan koyduklarını sanmıyorum, unutanlık muhtemelen bir miktar kafa içi basıncına artışına bağlı bir olay
  • doktor bey birsey sorcagım benım 46.günüm ilk ilacım 40 mg demişdim ikinci tedavımde doktorum kurulugumdan dolayı 30 mg düşürmüşdü yanınada oil-free moisture(spf 15) neutrogena adlı bır nemlendırıcı vermısdı cok kuru dıye haftada 2 kere kullanmamı soylemısdı bende benım cıldım cok hassas oldugu ıcın haftada 1kere kullanıyorum nekadarda doktor vermıs olsada ben genede korkuyorum daha kotu olmasından.ama denildigi gibi cildimde öyle aman aman bir sivilce çıkmadı tamam çıkıyor ama aynalara küscek kadar değil 1-2- belkıde 3.. daha 46,günüm diyemi çogalmadı yada ilerki günlerdemı daha kötü etkısını gosterır?birde siyah noktalarım gitmişdi ama siyah nokta olan yerlerım sankı bana delikmiş gibi gelıyor cukurlasma gibi tedavi tamamen bıttıkden sonra o çukurlasmada gidermi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: selender_04

doktor bey birsey sorcagım benım 46.günüm ilk ilacım 40 mg demişdim ikinci tedavımde doktorum kurulugumdan dolayı 30 mg düşürmüşdü yanınada oil-free moisture(spf 15) neutrogena adlı bır nemlendırıcı vermısdı cok kuru dıye haftada 2 kere kullanmamı soylemısdı bende benım cıldım cok hassas oldugu ıcın haftada 1kere kullanıyorum nekadarda doktor vermıs olsada ben genede korkuyorum daha kotu olmasından.ama denildigi gibi cildimde öyle aman aman bir sivilce çıkmadı tamam çıkıyor ama aynalara küscek kadar değil 1-2- belkıde 3.. daha 46,günüm diyemi çogalmadı yada ilerki günlerdemı daha kötü etkısını gosterır?birde siyah noktalarım gitmişdi ama siyah nokta olan yerlerım sankı bana delikmiş gibi gelıyor cukurlasma gibi tedavi tamamen bıttıkden sonra o çukurlasmada gidermi?

bu tür çukurlaşmaları görmeden birşey demek zor sanırım siyah noktaların yerlerini kasdediyorsunuz bunlar küçülebiliyor ama bahsettiğiniz şey çökük izlerse o zaman geçmeleri zor, nemlendirici kullanmaktan korkmayın her gün bile süredbilirisiniz, bu zamandan sonra sivilcelerinizde artış ancak doz arttırılırsa görülebilir.
  • quote:

quote:

Anlaşmamız yok diyor hiç bir kurumla. Yani kan testi için benden para alamaz isterse fatura iste diyorsunuz ?

Siz anlaşması olmayan bir yere gidiyorsunuz demekki anlaşmalı bir yer yok mu yakınınızda?

Maalesef. İlaç yazdırmak tam işkence. 40 YTL bayılıp yazdır diyo şeytan ama ekmeklerine yağ sürmüş olurum. Ayrıca doktor bey Pm özelliğim açık.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.