Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (232. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir (5 Mobil) - 9 Masaüstü5 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar bende roaccutane kullananlardanım 4 ay oldu...
    doktorum 30 aralık itibariyle 15 gün kullanmamamı söyledi bu zaman zarfında tekraralama yada ne sıklıkla tekrarlayacak diye bir kontrol durumu olacaktır...

benim sırtımla alakalı sorunum vardı ve çok yoğun derin izler mevcuttu evet etkisi gerçekten oldu
    eskiden beyaz renkli çamaşır gömlek vs giymezdim çok kanama olurdu ama bu ilaçla birlikte bunu tümden yıktım ve rahatlıkla giyebiliyorum artık açık renkte elbise vs.
    bu son ayda ilaçla birlikte eritretin adlı bir jelde kullandım izler için...
    tabi izler konusunda ihmalim oldu kaşıdım çok yara vs yaptım derinleşti ve başımıza belayı aldık böylece :)

şuan tek sorun izler derin olduğu için jel verdi kullandım etkisi oldu ama yinede izler mevcut derin olduğu için son aşamada onları soyacağını söyledi nasıl ne şekilde soyulacak bilgisi olan varmıdır hangi yöntem kullanılıyor peeling vs deniyor...
  • İzler için soyma kimyasal peeling veya lazer ile yapılabiliyor çok derinse lazer fazla derin değilse peeling daha uygun olur, genellikle birkaç yönetmin kombinasyonu daha iyi sonuç verir
  • 6. gündeyim en ufak bir kuruluk yok, günde iki defa kurutucu nötrojina sabunumu kullanıyorum. buna ragmen dün birden burnum kanadı, açıkçası tedirgin etmedi değil ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

6. gündeyim en ufak bir kuruluk yok, günde iki defa kurutucu nötrojina sabunumu kullanıyorum. buna ragmen dün birden burnum kanadı, açıkçası tedirgin etmedi değil ...

burun içine pamuklu kulak çubuğu ile fucidin krem sür genellikle kanamaya engel oluyor
  • Ya benimde burun bölgemde acayip derecede yağlanma var. Sanıyorum benimde 7.günüm bugün. Sadece dudaklarımda oluyo kuruluk. Sürekli nivea'nın dudak kremini sürüyorum dudaklarımada. Burnum yine yağlı resmen vıcık vıcık
  • burnunda kurur merak etme hatta daha sonra da kuruluğundan şikayet edebilirsin
  • benimde salı günü 1 ayım doluyor. tekrar kontrole gidicem. bakalım neler diyecek doktorum. sivilceler azaldı ama kızarıklıklar falan duruyor. hadi hayırlısı
  • ben ilaçlarım bittikten sonra yani 6 ay olduktan sonra lazer tedavisi görmek istiyorum ama araştırdığım & aldığım bilgilere göre eğer girersem lazere sakal çıkmazmış.Deriyi komple yaktıkları için sakal çıkmazmış.Böyle bir şey doğrumu ?
  • Ya arkadaşlar lazer dediğiniz lazer epilasyon mu oluyo. Şu kılların bi daha çıkmaması için?
  • Benim doktora bir sorum olacaktı..

Kan raporumu değerlendirebilir misiniz acaba durum nedir?

GGT 12.19
    LDL 115.00
    SGPT 22.41
    TOTAL KOLESTEROL 212.33
    TRIGLISERID 79.40

40 mg kullanıyorum 2. günümdeyim henüz.. Şimdiden çook teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: theCix

ben ilaçlarım bittikten sonra yani 6 ay olduktan sonra lazer tedavisi görmek istiyorum ama araştırdığım & aldığım bilgilere göre eğer girersem lazere sakal çıkmazmış.Deriyi komple yaktıkları için sakal çıkmazmış.Böyle bir şey doğrumu ?

Lazerle soyma işlemi ya Er-Yag yada CO2 lazer ile yapılır bu lazerler kıllara etki etmezler, sadece yapıldıkları anda kıllarda ütülenmiş gib bir durum olur, sonrasında kıllar büyümelerine devam ederler, her iki lazerde kıl kökünün olduğu derinliğe inemedikleri için kıllar sağlam kalır o kunuda bir çekincen olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatixx

Ya arkadaşlar lazer dediğiniz lazer epilasyon mu oluyo. Şu kılların bi daha çıkmaması için?

Lazer epilasyon Alexandrite, Nd-YAG, Diyot lazerler ile yapılıyor soyma işlemi yukarıda dediğim lazerler ile yapılıyor etkileri çok farklıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ssalome

Benim doktora bir sorum olacaktı..

Kan raporumu değerlendirebilir misiniz acaba durum nedir?

GGT 12.19
    LDL 115.00
    SGPT 22.41
    TOTAL KOLESTEROL 212.33
    TRIGLISERID 79.40

40 mg kullanıyorum 2. günümdeyim henüz.. Şimdiden çook teşekkür ederim..

Bunların değerlendirilebilmesi için normal sınırlarının da bilinmesi lazım çünkü kite göre değişiyor ama genel olarak baktığım zaman kolasterolunyüksek belki birazda LDL yüksek gibi duruyor, karaciğer testleri ise normal
  • şu an 2 sivilce de iltihaplanma aşamasında yılbaşında aldıgım alkolden olsa gerek çünkü 3 gündür hapı almıyordum karacgeri yorar diye.

Bu aksam son 4 hapı da almaya baişlayacağım ve perşembe günü doktora kontrole çıkacaıgım umarım şu sivilceler toparlanmaya başlar
  • Peki Lazer Epilasyonla geçirilen tedavi süreçleri bittikten sonra cildin dışında göstermez sivilceyi iç tarafta başlarsa intihaplar çıkmaya ? böyle birşey de söylendi çünkü bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: theCix

Peki Lazer Epilasyonla geçirilen tedavi süreçleri bittikten sonra cildin dışında göstermez sivilceyi iç tarafta başlarsa intihaplar çıkmaya ? böyle birşey de söylendi çünkü bana

tamamen uydurma sözler nereden buluyorlar böyle saçma şeyleri anlamıyorum o zaman şimdiye kadar lazer epilasyon yapılanların hepsinde sizin dediğiniz şeyin olması lazım, ayrıca lazer epilasyon batık kıllar içinde en iyi çözümdür, madem derinden sivilce çıkıyor lazer epilasyodan sonra o zaman kılları batık olanlarda çok daha kötü sonuçlar ile karşılaşmamız lazım ki bu hiçde böyle olmuyor
  • REFERANS ARALIĞI

GGT 12.19 5.00 - 66.00
    LDL 115.00 60.00 - 180.00
    SGPT 22.41 0.00 - 41.00
    TOTAL KOLESTEROL 212.33 0.00 - 200.00
    TRIGLISERID 79.40 0.00 - 200.00

Total Kolesterolüm yüksek görünüyor. Bunun ilacı kullanmama engel olmadığını söyledi doktor ama ben yine de tedirginim:(( Siz ne dersiniz? Daha da yükselecek bu ilaçla çünkü.. 2 gündür deli gibi spor yapıyorummm
    Bir de 56 kilo, kırmızı et ve yağlı besinler neredeyse tüketmeyen biri olarak çook şaşırdım bu sonuçlara doğrusu:S
    Cevabınız için çoook teşekkür ederim ayrıca..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ssalome -- 2 Ocak 2011; 12:44:58 >
  • benimde 6. günümde ufak ufak dudak kurumaya başladı. hamelton pomad yerine bepanten krem almak istiyorum bakalım.
  • hocam iyi günler.. bi sorum olcaktı bugün zoretanin'in 83.günündeyim ama hala sivilce çıkıo normal mi? ortalama ne zaman çıkmamaya başlar??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ssalome

REFERANS ARALIĞI

GGT 12.19 5.00 - 66.00
    LDL 115.00 60.00 - 180.00
    SGPT 22.41 0.00 - 41.00
    TOTAL KOLESTEROL 212.33 0.00 - 200.00
    TRIGLISERID 79.40 0.00 - 200.00

Total Kolesterolüm yüksek görünüyor. Bunun ilacı kullanmama engel olmadığını söyledi doktor ama ben yine de tedirginim:(( Siz ne dersiniz? Daha da yükselecek bu ilaçla çünkü.. 2 gündür deli gibi spor yapıyorummm
    Bir de 56 kilo, kırmızı et ve yağlı besinler neredeyse tüketmeyen biri olarak çook şaşırdım bu sonuçlara doğrusu:S
    Cevabınız için çoook teşekkür ederim ayrıca..

kolesterol çok hafif yükselmiş, o nedenle gerçekten bir sorun yok devam edebilirsin
  • 
Sayfa: önceki 230231232233234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.