Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.354.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kir-pi

quote:

Orjinalden alıntı: askbocugu

nemlendirici krem yüzüm için tam olarak ne kullanmam gerek
    bir sürü nemlendirici kullandım onlarında zararını gördüm
    cildim aşırı yağlı

merak etme yakında kuruluktan şikayet etmeye başlarsın.

kurursa ne kullanıcam
  • kir-pi bir önceki sayfada nemlendirici jeller yazmış dudakların için bepanthen kullan..
  • mrb arklar bende roac kervanına katıldım.bende 52. hapımı attım 73 kılo 40 mg atıyorum günde.dudaklarım kuruda yüzümde hic kuruluk yok sivilcede hala cıkıyor elmacık kemıklerımın ustunde yüzümde şahsen kuruluk hıssetmıyorum ben ne zaman kuruyacakta gececek anlamadım.roaccutane kardeşlerim =)
  • quote:

Orjinalden alıntı: frk89

mrb arklar bende roac kervanına katıldım.bende 52. hapımı attım 73 kılo 40 mg atıyorum günde.dudaklarım kuruda yüzümde hic kuruluk yok sivilcede hala cıkıyor elmacık kemıklerımın ustunde yüzümde şahsen kuruluk hıssetmıyorum ben ne zaman kuruyacakta gececek anlamadım.roaccutane kardeşlerim =)

52.hapa kadar kurumalıydı bence ama sorun yapma geçer sivilceler.bence aldıgın mg leri arttır.bence senin bunyene az geliyor
  • quote:

mrb arklar bende roac kervanına katıldım.bende 52. hapımı attım 73 kılo 40 mg atıyorum günde.dudaklarım kuruda yüzümde hic kuruluk yok sivilcede hala cıkıyor elmacık kemıklerımın ustunde yüzümde şahsen kuruluk hıssetmıyorum ben ne zaman kuruyacakta gececek anlamadım.roaccutane kardeşlerim =)

kuruluk durumu kişiden kişiye değişebiliyor doz arttırılırsa kurulukta artar siz doktorunuza danışarak 60 mg/gün e çıkabilirsiniz hem böylece tedavi süreniz kısalır
  • siz ilaçlarınızı hangı vakıt alıyorsunuz.bana doktorum aksam yemegınden sonra yada özellıkle yaglı yemeklerden sonra ıc dıyor.siz nasıl kullanıyorsunuz
  • quote:

siz ilaçlarınızı hangı vakıt alıyorsunuz.bana doktorum aksam yemegınden sonra yada özellıkle yaglı yemeklerden sonra ıc dıyor.siz nasıl kullanıyorsunuz

Roaccutane ın mutlaka yemekten hemen sonra tok karına alınması gerekir yoksa emilimi ve yararlılığı azalır
  • ben boyle cok soru soruyorum kusura bakmayın.bıde hapı aksam yemekten sonra içtim diyelım daha sonra hiç birşey yememelımıyım.yada bellı bı sure sonramı yemelıyım o bellı sure ne kadar olalıdır.cunku ben bazen kendımı tutamıyorum ılactan bı kaç saat sonra abur cubur atıstırıom
  • şunlarıda değerlendirrimisiniz acaba.

roac. başlamadan önceki tahlıller
    ALT - 16
    AST - 25
    GLUKOZ - 104
    KREATİNİN - 0.9
    KOLESTEROL - 148
    TRİGLİSERİD KAN - 119
    HDL KOLESTEROL 43,4
    LDL - 80.80

İLK AYIN SONUCLARIDA ŞÖYLE

ALT - 35
    ALKALEN FOSFATAZ - 96
    AST - H 40
    DİREKT BİLİRUBİN - 0.12
    GGT - 19
    HDL KOLESTEROL - 59
    İNDİREKT BİLİRUBİN - 0.50
    KOLESTEROL - 194
    LDL KOLESTEROL - 109
    TOTAL BİLİRUBİN - 0.62
    TRİGLİSERİD - 132

YORUMLARSANIZ SEVINIRIM SAYIN N DOKTOR.a
    roaccutane arklarım ıstersenız msn ekleyebıırsınız bırbırımıze yardımcı olalım moralmen.cunku bu ılac suresınce morale cok ıhtıyacımız oluyor ısteyen ehleyebılır. frkdsgn@hotmail.com
  • herkes 40 mg alıyor ya
    ben 20 mg ile başladım ama 42 kiloyum
    kaç ay sürer ki tedavim
  • sanada doktorun onu uygun görmüş belki kan tahlıllerıne gore dozu artırabılır.kacıncı ayındasınki?
  • arkadaslar benımde 25. gunum bıttı ama dudak kurulugu ve sabahları kalkarken belımın agrısı dısında bıse yok! endıselenıyorum :D
  • benmde 22 gün oldu.dudagım ve yüzüm çok kuruyor ya.doktor bey yüzüm içine ne önerirsiniz.pudra sürünce pütür pütür oluyor çok kötü.
  • doktor bey , ben 3 kutuyu deviricem nerdeyse ancak yüzümde ilk 10-15 gün olan akne tekrar başladı ne zaman geçer acaba ? Çok meraklanmaktayım doktorumada göstericem önemli birşey değildir umarım çünkü roaccutane kullanmadan önceki halim daha iyiydi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: semih_efendi

doktor bey , ben 3 kutuyu deviricem nerdeyse ancak yüzümde ilk 10-15 gün olan akne tekrar başladı ne zaman geçer acaba ? Çok meraklanmaktayım doktorumada göstericem önemli birşey değildir umarım çünkü roaccutane kullanmadan önceki halim daha iyiydi.

ilk ay artma olabiliyor bende olmadı ama doktor söylemişti olabilir diye normaldir.

Sen tabiiki doktora git yinede tahlillerini falan yaptır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelberTh -- 3 Kasım 2008; 0:07:57 >
  • quote:

şunlarıda değerlendirrimisiniz acaba.

roac. başlamadan önceki tahlıller
    ALT - 16
    AST - 25
    GLUKOZ - 104
    KREATİNİN - 0.9
    KOLESTEROL - 148
    TRİGLİSERİD KAN - 119
    HDL KOLESTEROL 43,4
    LDL - 80.80

İLK AYIN SONUCLARIDA ŞÖYLE

ALT - 35
    ALKALEN FOSFATAZ - 96
    AST - H 40
    DİREKT BİLİRUBİN - 0.12
    GGT - 19
    HDL KOLESTEROL - 59
    İNDİREKT BİLİRUBİN - 0.50
    KOLESTEROL - 194
    LDL KOLESTEROL - 109
    TOTAL BİLİRUBİN - 0.62
    TRİGLİSERİD - 132

YORUMLARSANIZ SEVINIRIM SAYIN N DOKTOR.a
    roaccutane arklarım ıstersenız msn ekleyebıırsınız bırbırımıze yardımcı olalım moralmen.cunku bu ılac suresınce morale cok ıhtıyacımız oluyor ısteyen ehleyebılır. frkdsgn@hotmail.com

Karaciğer tahlillerinde artış var bu durumda ilacın dozu azaltılabilir veya aynı bırakılıp 15 gün sonra tekrar tahlil yapılabilir, bir önceki soruna gelince ilacı aldıktan sonra birşey yenmayecek diye bir kural yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemesisnej

benmde 22 gün oldu.dudagım ve yüzüm çok kuruyor ya.doktor bey yüzüm içine ne önerirsiniz.pudra sürünce pütür pütür oluyor çok kötü.

yağsız nemlendiriciler denediniz mi genellikle bephantol, ceradolin hidro, sebemed visio hidro jel gibi nemlendiriciler iyi geliyor, bunlar dışındada nemlendirici kullanabilirisn ama yağlı olmasn
  • benım doktorum bir bucuk ayda bi tahlıl yapacaz dedı be 2 ayım doldu 55 günüm bugun ama aynı doz devam edıyorum.benım yuzumde soyulma yok ama yaglanmada yok sivilcede yok gibi kistler var bazı yerlerde onlar gececekmı bide yuzum sımdıye kadar soyulması gerekmıyormuydu.75 günlükken ıkııncı testımı yatırıcam doktor oyle dedı.ben dozu yukseltmesı gerektıgını dusunuyordum ama sız 15 gun ara verebılır dıyosunuz.ben nıe bu kadar sanssızım ya mart ayında bıtıcek 6 ayım ama subatta askere gıdıcem.o yuzden erken bıtırmek ıstıyorum..
  • quote:

benım doktorum bir bucuk ayda bi tahlıl yapacaz dedı be 2 ayım doldu 55 günüm bugun ama aynı doz devam edıyorum.benım yuzumde soyulma yok ama yaglanmada yok sivilcede yok gibi kistler var bazı yerlerde onlar gececekmı bide yuzum sımdıye kadar soyulması gerekmıyormuydu.75 günlükken ıkııncı testımı yatırıcam doktor oyle dedı.ben dozu yukseltmesı gerektıgını dusunuyordum ama sız 15 gun ara verebılır dıyosunuz.ben nıe bu kadar sanssızım ya mart ayında bıtıcek 6 ayım ama subatta askere gıdıcem.o yuzden erken bıtırmek ıstıyorum..

Şimdi test sonuçlarına göre ALT 16 dan 35 e AST de 25 den 40 a çıkmış ve normal değerin üzerinde ilacın birşeyleri değiştirdiği görülüyor sonuçta belki normalin üzerine çıkmasa idi önemli değildi ama bana göre böyle bir durumda ya 15 gün sonra test tekrarlanmalı yada doz azaltılmalıdır ben böyle yapıyorum ve bence bu hem hasta hem de doktor açısından daha iyi olur, ama hemen de endişenmemek gerekiyor belki de araya giren başka bir şey test sonuçlarını etkilemiştir ilaca bağlı değildir, zaten 15 gün sonra test yapmanın mantığı da bu eğer test normalleşirse ya araya ekstra birşey girmiştir yada test sonucu hatalıdır (aletler bazen uzun süre çalışınca sapıtabiliyor), ama test sonuçlarında artma varsa ilaç dozu azaltılmalıdır.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.