Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (142. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (3 Mobil) - 7 Masaüstü3 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: black5423

EmrahG. hocamız daha iyi bilir ama günde 2 den fazla yıkayıncada yüz fazla yağlanırmış

ben günde en az 3 kere yıkıyorum yok öyle birşey

ayrıca bu konu 70 sayfalara gelmiş ben bu ilacı kullandım sağolsun doktor beyde çok yardımcı oldu her ne kadar strese bağlı ilacı bıraktıktan sonra tek tük sivilce çıkarsamda ilaç kökünü kuruttu diyebilirim

dudak çatlaması için mucize ilaç kantoron yağı , hafta sonu özellikle geceleri kantoronlu pamukları yara bandı ile dudaklarınıza bantlarsanız 1 hafta dudağınızda pek sıkıntı olmadan dolaşabiliyorsunuz , ayrıca gün içinde bepanthene krem pek hoş olmuyor dudağını yalamak gibi bir etki yaratıyor

göz kuruluğu için tears naturale free'yi kullandım 50'li pakette 7 milyon gibi bir fiyatı vardı 2 aya yakın gidiyordu.

karaciğerdeki değerleri düşürmek için enginar , salatalık , elma gibi besinlerle öğün arası yaptım , çok sevdiğime rağmen lahmacun , kebabı ayda bire düşürdüm.

idrar yolunuzun tahriş olmaması için sık sık ancak az az su içmek ve baharatlı yiyeceklerden uzak durmak gerektiği söylendi ancak ben pek bir sorun yaşamadım ancak kanaması olan arkadaşlar oldu

bu ilaca kesinlikle ama kesinlikle yazın başlamayın kış başında tam bu mevsimlerde başlayın

ve son olarak en güzel en müthiş tüyo , clarinase uyku dinlenememe sorununu neredeyse tamamen geçiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semih_efendi -- 26 Eylül 2009; 0:48:46 >
  • Arkadaşlar yüzünüz için hangi sabunu ve hangi nemlendiriciyi kullanıyorsunuz ? Ben sadece günde 2 kez suyla yüzümü yıkıyorum ve gün içerisinde hiçbirşey sürmüyorum .
  • alcohol arkadaşım ben yazın sebamed, kışında imex sabununu kullanıyorum, bende öyle kuruma yapmadı, güzel sabunlar zaten sivilce tedavisi gördüğümüz için böyle sabunlar kullanmalıyız bence güzel sabunlar, nemlendirici olarakta Excipial Hydro verdi doktorum, yağsız ve az birşey bile yetiyor.
  • semih arkadaşım kantoron yağı gerçekten öyle mi yaa, çok sevindim çünkü okulda ben ne yapıcam diye düşünüyorum, bepanthen bana iyi gelmedi hiç, vazelin sürüyorum evdeyken ama kantoronu denerim, teşekkürler.
  • kantoron yağı ne?nerede satılır? elimde pomad dolaşmaktan bıktım ya kabuk kabuk soyuluyor dudağım:((

ben hiç yıkamıyorum yüzümü.(sabunla yani:))) günde 2 kez yıkamak aşırı kurutmaz mı?yıkamaya gerek var mı?ya bu arada benim ellerim pütür pütür yine iğrenç halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edibe -- 26 Eylül 2009; 16:06:19 >
  • Merhaba hocam,

Zerotanin tedavisinde 6. ayımıda bitiriyorum. Yüzümde sadece küçücük bir sivilce çıktı onun dışında sadece izler var. O sivilcede baya tereddütlü; çıksammı çıkmasammı havasında. Şimdi okulların açılmasıyla başka bir ile üniversiteye gideceğim için, kendi doktoruma kontrole gitmem neredeyse imkansız. Yüzümdeki izler için contractubex kullanıyorum şuan, ona devam edip ilaç tedavisini bitiriyimmi? Yoksa zoretaninden sonra başka bir ilaca falan başlamam gerekirmi? Doktorum bu aydan sonra 2 ay cildini dinlendircez demişti, acaba bu süreçte contractubex'te kullanmamam gerekirmi? Cevaplarsanız sevinirim. İyi günler, Şimdiden teşekkürler...

kilo: 70
    ilacı 40 mg olarak kullandım.
  • hocam merhaba yarından sonra dönüyorsunuz sanırım ben sorayım şimdiden sorumu.

2. ayımın içerisindeyim durumum iyi baya baya düzelmeler var. daha 4 ayım ve inşallah tamamen biticek. yalnız ben de sivilce izinden ziyade kırmızılık var diğer mesajlarımda da söylemiştim heidi gibiyim yani tedavi bittikten sonra lazer tedavisi görürsem bu kırmızılıktan kurtulabilir miyim? tedavi bitimindeki lazer tedavisi sivilcelerin tekrar çıkması etkisini minumuma indirebilir mi? birisi öyle demişti çünkü lazer tedavisi görürsen o çıkma ihtimalinide iyice bitirirsin demişti. bir de ortalam lazer tedavisi fiyatlarını öğrenebilir miyim mümkünse ? kaç seans sürüyor bu iz tedavisi acaba?

hocam hepsini cevaplarsınız çok çok çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
  • Edibe hocam, kantaron yağını aktarcılarda bulabilirsiniz. Bende duymuştum adını ama dudaklarımıza böyle yarar sağladığını düşünmemiştim.
    .. Antiseptik, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyici bir bitkidir, hem haricen, hem de içilerek hastalıkların tedavisinde kullanılımaktadır, hücre yenileyici özelliği vardır.. yazıyor internette. Bende denemeyi düşündüm, inşallah faydasını görürürüz.
  • Roaccutane kullandım ama sivilcelerim geçmedi. Şimdi boyutu ufak ama çıkıyor. Önceki gibi iri sivilcem kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmrahG.

Merhaba Hocam;

Hocam Zoretanini biraktiktan sonra bende tekrar yağlanma basladi,Avene temizleme jelini kullaniyorum ama bir etkisini
    göremedim su ana kadar,Hocam ilk yağlanmaya basladigi zamanlarda,sadece alin kisminda asiri yağlanma var,diger yerlerde de az cok vardi ama bu kadar degildi.simdi alinda daha az var ama diger bölgelerde ensemde kulak arkamda,vucudumda sirtimda da var,Nizoral sampuanla yikiyorum,yarim saat bile gecmeden yağlanmaya basliyor,daha önce bu süre 5-6 saatten fazlaydi simdi yarim saatten bile az oldu,Zoretanin kullandiktan sonra.

Ne yapmami önerirsiniz hocam?Zoretanin/Roaccutanin bende yan etkisi cok fazla oluyor,onu da pek kullanmak istemiyorum,
    Baska bir tedavisi yok mu bunun hocam?Lüften yardim edin hocam.

Hocam asiri yağlanma icin Tetradoxun faydasi olur mu?veya bunu cözebilen tek ilac Roaccutan/Zoretanin gibi ilaclar mi?
    Hocam bir de,bir arkadasin basina da gelmis,gittigi dermatolog,Haftada 2-3 kez 10mg Roaccutan al demis,Böylede
    kullaniliyor mu?

Lüften hocam bana bir akil verin,yardiminiza cok ihtiyacim var.

Merhaba hocam;

Hocam ben birde seyi soracaktim,bende bir kac tane yag bezesi/yağ kisti gibi seylerden var,onlar icin ne yapmam gerek,Hocam ameliyatla aliniyormus büyük olanlari ama bendekiler kücük.Kulak arkamda var bir kac tane.hocam bunlar icin hic bir sey yapamaz miyim?Hocam antibiyotik ve krem kullanamaz miyim bunlar icin?Varsa öyle ürünler yazilabilen önerebilirmisin?Genelde doktorlar bu durumu pek önemsemiyorlar.Büyük olmayinca.

Bir arkadasimda olmus,Cleocin T ve bir antibiyotik vermis doktoru,gecmis.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maidonisse

Edibe hocam, kantaron yağını aktarcılarda bulabilirsiniz. Bende duymuştum adını ama dudaklarımıza böyle yarar sağladığını düşünmemiştim.
    .. Antiseptik, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyici bir bitkidir, hem haricen, hem de içilerek hastalıkların tedavisinde kullanılımaktadır, hücre yenileyici özelliği vardır.. yazıyor internette. Bende denemeyi düşündüm, inşallah faydasını görürürüz.

tamam sağolun cevabınız için...semih arkadaşım siz de sağolun.ben de alayım o zaman...arkadaşlar elinde sorun olan var mı?benim ellerim çok garip bir durumda.sönmüştü yeniden çıktı pütür pütür:((((
  • Edibe hocam rica ederim. Benim ellerim değilde kollarım çok kurudu, kaşıyıncada yara oluyor hemen ama sizin ellerinzi nasıl oldu, kuruluktan mı?
  • merhaba;
    ben yaklasık 1 ay önce 6 aylık zoretanin (20mg) (45kg ve 19 yasımdayım) tedavim bitti. Fakat doktorum izinli olduğu için gidemedim. Bu 1 ay içinde 3-4 tane yine sivilcem çıktı :( ve hala hafif düzeyde lekeler var. Bu lekeler kızarıklık şeklinde çok beyaz oldugum için belli oluyorlar, çukurlar veya oyuklar şeklinde derin değiller daha çok yuzeyseller. bu lekelerden kurtulmamın yolu var mı? Tedavim biter bitmez doktoruma görünememem bir sorun yaratır mı? İlginiz için çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vespertine -- 26 Eylül 2009; 23:43:22 >
  • bende yüzümü yıkamamaya çalışıyorum ama güneş koruyucfelan sürünce akşam yıkıyorum sabunla kzaıor sonra bol nemlenrici sabah kalkınca bir daha nemlenrici sonra kalmıyor kızarıklık aslında çenem mikrop kapmıştı sabunla yıkamıodum ama tretinde kullanıordum aslında 2 3 günde bir mi sabunla yıkasak bilemiyorum
  • quote:

Edibe hocam rica ederim. Benim ellerim değilde kollarım çok kurudu, kaşıyıncada yara oluyor hemen ama sizin ellerinzi nasıl oldu, kuruluktan mı?

kollarım kurudu böyle yer yer yaralar oluştu.mesela masaya dayayınca kolumu o kısım pütür pütür ve sert oluyor.kaşıdığım zaman hemen kanıyor...fakat esas sorunum ellerimde.ellerimin üstünde bir sürü kabarcık oluştu.böyle pütür pütür.doktora gittiğimde sönmüştü gösteremedim.birkeç gün içinde yeniden ellerimin üstü feci bir hal aldı.

bir de bu sabunla yıkamak konusunu anlamadım.imex sabun alayım ben de eğer memnunsanız.ama her gün 2 kez yıkamak aşırı kurutmaz mı?açıkçası ben hiç sabunla yıkamıyorum.bugün dove ile yıkayayım bari...
  • yüzümde elmacık kemiğimin orda bi kist var tam 1 senedir orda. Gitmedi. buna aşı yaptırmak istiyorum Aşıyı nasıl yapıyorlar kiste acaba. Hiç aşı yaptıran var mı kiste. aciıyor mu bi de :)
  • Edibe hocam, aynen benimde kollarım öyle hep pütür pütür, kaşıdım ve yarada yaptım maalesef ama ellerinizi müsait olduğunuzda gösterin mutlaka çok geçmiş olsun. Sabun olarakta gerçekten imex güzel, çok kurutma yapmaz sanırım, olmazsa dışarıdan geldiğinizde yıkarsınız sadece ama açıkçası dove ürünlerini hiç sevmiyorum çünkü sivilce çıkartıyor, tanıdıklarımda da oldu, internetten de okudum. Hani cilde göre de değişir elbet ama krem olsun şampuan olsun hiç güvenmiyorum.
  • Sayın kirpi hocam burdakı sabrınız anca Peygamber sabrı deyıp kenara cekılıorum:D bende roaccutane kulanıcısıyım ve 3. ayıma gırdım sızlerle paylasmak ıstedım yuzumde hıc bırye kalmdı aktıf sıvılce yok leke yok kızarlık yok ve sımdı benım sorum su ben her gun buz gezdırıyordum suratımda ve sıcak suyla yıkanmıodum ılık suyla bazen soguk suylada yıkandııgım oluyordu futbol oynadıgım ııcın bıraz yan etkısı olarak kondısyonumda dusme oldu sankı ama dudaklarımdan baska hıc bı yerım kurumadı bu buzun faydası olduguna ınanıorum sızde onay verırsnız burdakı arkadslara buz gezdırmesını tavsıye ederıımm kesınlıke yuzumle oynamdım bu aradada 2 ay aynalara kusun dıs hayata kusun asosyal olun dısardan geelecek yorumlara takmasınız ve depresoyn fln ole yorumlarda bulunmasınız bu ılacı kotulemeye calısanlarda bu ılacı basta kulanıpda bırakmıs ınsanlar olduguna emınım bu ılacı sabır ıstıo kac senedır kurtulmadımız sıvılcelerden 3 -4 -5 ayda kurtuluosunuz bence deger bence herseye degdı ılk baslarda hafıf korkmustum ama kendımı eve ve ıdmanlarıma endeksledım sosyal hayatı sıfırladım dayandım ve sımdı mutluyum hoca bu buzun ve soguk suyun faydası ve ben gunde 3 lıtre su ıcen ınsanım a vıtamınlerınden uzak durdum bunların yararı olduysa arkadslara tavsıye edebılrıısnız sımdıden herkese acıl sıfalar dılıyorum herkese gecmıs olsunnn !!!!
  • quote:

Edibe hocam, aynen benimde kollarım öyle hep pütür pütür, kaşıdım ve yarada yaptım maalesef ama ellerinizi müsait olduğunuzda gösterin mutlaka çok geçmiş olsun. Sabun olarakta gerçekten imex güzel, çok kurutma yapmaz sanırım, olmazsa dışarıdan geldiğinizde yıkarsınız sadece ama açıkçası dove ürünlerini hiç sevmiyorum çünkü sivilce çıkartıyor, tanıdıklarımda da oldu, internetten de okudum. Hani cilde göre de değişir elbet ama krem olsun şampuan olsun hiç güvenmiyorum.

Teşekkür ederim imexi denerim..Ellerimi de kir-pi hocam döndüğünde soracağım...
  • kantaron yagının faydalarını bende duymustum. fakat alıp deneyememıstım. bilgi verdigin için tesekkurler arkadasım. bu arada edıbe hocam benımde sag elım dedıgınız sekılde pütür pütür. bu sıralar cok fazla su ıle teması oldu. ondan sonra oldu zaten.. nemlendırıcı kullansamda suana kadar gecmedı.. neredeyse 1 haftadır boyle.. kollarımda dedıgın gıbı kasınıyo ve kasınan yerler pul pul dokuluyo.. kollarıma nemlendırıcı bol bol surdugumde gece yatmadan ozellıkle kasıntı ve kuruluk azalmıstı. tavsıye edebılırım..

bu arada ben gunde 30mg zoretanin 54. gunumdeyım. ve yuzumde beklenen sıvılceler cıkmadı. burdakı arkadasların yasadıklarını okudugum ıcın hazırlamıstım buna kendımı.. sıvılce yerıne kuruyan yerler yara oluyor.. sıvılce yerıne yaralarımla dolasıyorum bende.. sıvılcelerım yuz yerıne sırtımda cıktı. 4-5 tane cok buyuk ve dokununca acıyan cınsten bıseydı. ıns bundan sonrada yuzumde cıkmaz.. sıyah noktaların goruntusu degıstı.. eskısı gıbı gorunmuyorlar..

kirpi hocam; siyah noktaların gozeneklerını bu tedavı ıle daha hızlı kapatmak ıcın ne yapabılırız? ben sıkılastırıcı tonık aldım tek bır gun kullandım ve yuzum asırı derecede kuruyup soyuldu.. yenı duzelıyor. ne kullanabılırız?
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.