Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (133. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melankolikk

merhabalar hocam. benim sadece yüzümde 6 yıldır seboreik dermatit var. kullanmadığım kortizonlu- kortizonsuz krem pomad kalmadı. 1 hafta önce tekrardan doktora gittim. ve bu hastalığa kullanılacak herşeyi kullandığımı, daha kortizonlu krem kullanırsam cildimde eritem oluşacağını söyledi ve günde 2x10mg olmak üzere 20 mglık zoretanin, dudaklar için fito krem verdi. 1 haftadır kullanıyorum. göz kenarlarım, burun ve çene etrafım kızardı. ama sanırım ilaçla alakalı değil, seboreik dermatitle alakalı bu kızarıklık. önceden de kızarıyordu çünkü.
    benim sorum;
    1- bu ilaç seboreik dermatiti iyileştirirmi? mantıken iyiletirmesi lazım bence, çünkü sivilce de cildin fazla yağlanmasından kaynaklanıyor, seboreik dermatit de. yanlışmı düşünüyorum hocam?
    2- hocam 85 kiloyum bu doz normalde düşük galiba. bu ilacı seboreik dermatite de kullanırken total doza ulaşmak gerekirimi sizce? kaç ay bu dozda kullamalıyım?
    3- şuan ilacın herhangi bi etkisini gördüğümü söyleyemem.(dudaklarda kuruluk, ciltde soyulma vs.)
    ne zaman etkisini görürüm ilacın?

1. seboreik dermatitde de kullanılıyor, ancak sonuç kaonusunda bişey söylemek mümkün değil akne gibi standart sonuçlar üretmiyor
    2.siz akne tedavisi görmüyorsunuz o nedenle doz bence de yeterli daha yükseğe gerek yok
    3.20 mg düşük doz olduğu için belki de sizde herhangi bir yan etki oluşturmayabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasmin19

hocam merhaba ben isotrexini kullanıyorum 5 gündür yüzüm inanılmaz rahatladı..siz önemrmiştiniz ben size roaccuta kullanırken izlerim oluştu ve sivilcelerim çoookk arttı demiştim.birşey sormak istiyorum ben isotrexini ne kadar süre daha kullanayım..hala günlük 40 mg roaccutane kullanıyorum..ve yüzümdeki aktif sivilceler geçti ancak hala beyaz ve siyah o kadar çok komedonum var ki...yüzüm pütür pütür görünüyor..bunlar için özel nirşey yapmam gerekir mi..roaccuta şu ana kadar onlara hiç etki etmedi hala duruyorlar ve sivilcelerim ilk başladıgıma görü abartızıs 20 kat arttı..hocam ne yapabilirim...isotrexine devam mı?bir de isotrexin tedavi sürecimi etkiler mi?hani roaccutanın kusma yapması gerekliymiş şimdi bu jeli kullanarak bu süreci baskılıyor olabilir miyim?tedavimi olumsuz etkilemez degil mi?o kadar çile çekiyorum ya geçmezlerse bu yüzden...bir se kusura bakmayın çok soru sordum ama isotrexini bırakınca acaba yine kötüleşir mi?bir de hocam eritromcyn gurubu oral antibiyotikler roaccutanla kombine kullanılabilir mi yüzdeki enfeksiyonu azaltnak için yoksa roaccutanın etkinligini azaltır mı?
    teşekkürlerr

isotrexinin içinde zaten eritromisin ve isotretinoin var isotretinoin zaten roaccutane nın etken maddesi, tedaviyi bu nedenle olusuz etkilemesi beklenmez, isotrexine devam etmeni öneririm çünkü komedonlarda oldukça etkili, roaccutane nın yanına eritromisin veya diğer makrolid antibiyotikler eklenebilir mesela ben genellikle azitromisin kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasmin19

bir de roaccutane kullanırken (11 haftadır kullanıyorum) yüzde bu kadar çok sivilce çıkması,çıkanların çukur ve kırmızı iz bırakması ve hala komedonlarımıda hiç bir iyilşme olamaması normal mi?yani bunun sebebi ne olabilir ?ilaç acaba bana etki etmiyor mu???47 kiloyum ve 40 mg alıyorum günlük..başka neler yapılabilir sizce ?
    teşekkürler kusura bakmayın çok soru sordum ama o kadar pnaiklemiş haldeyim ki neye ugradıgımı şaşırdım bu sivilceler yüzünden...

ilacı kullanırken aşırı sivilce çıkması durumunda bazen gram negatif follikülit dediğimiz olay olabiliyor bu durmda ilacı bir müddet bırakıp antibiyotik tedavisi çok işe yarıyor zaten yakında kontrolnüz olacaktır gittiğinizde doktorunuz bu konuda bilgi verir ve gereğini yapar diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: waterfalllight

Kirpi Hocam yeniden merhaba,

şimdi ben sizle en son konuşmamdan sonra bugün yeniden kan tahlili yaptırmaya gittim. Alt, ast ve trigliserit değerlerim; zoretaninde 40 mg dan 20 mg a düşünce olması gereken değerlere düşmüş. Sadece kolesterolüm 224 çıkmış ona da doktor normal olduğunu söyledi. ancak ben doktora artık tekrar 40 mg a çıkabilirmiyim diye sorduğumda senin cildin artık düzelmiş, romatizma için de prednol kullandığın için bir iki ay daha 20 mg şeklinde devam ederiz ondan sonra bırakırsın dedi. ama benim anlamadığım her vücudun alması gereken doz miktarı belirli diil mi? mesela ben 53 kg ım ve ilaca ilk başladığım zamanlar benim sivilicelerim aşırı fazla diildi ama çıktığı zamanda hep uzun süreli ve sert oluyodu ve iz bırakıyodu. bugün hesapladım bu zamana kadar 4100 mg almışım. Şuan tek tük sivilcelerim var ve istediğim düzelmeyi yakaladım gibi.Ama ben 20 mg şeklinde 2 ay daha devam edersem dozum 5300 mg da kalıyo. Sizce bu mg da tedaviyi bırakmak nasıl bir sonuç getirir? Hani dozu tamamlayamadım diye bi süre sora tekrar sivilceler çıkarmı die korkuyorum?

ayrıca yüzümde çilleri olan bi insanım ama güneş koruyucusu kullanmama rağmen çillerim çok arttı ve rengide koyulaştı. Doktor onun içinde azelderm verdi. bu ilacın etkisi çiller üzerinde nedir acaba? Ne zaman sonuç getirir ? Daha etkili bir öneriniz varmı ?

sorularımla sizi boğduğum için özür dilerim :) sadece çok uzun zamandır hiç kavuşamadığıum bir cilde kauşmak üzereyim emekler boşa gitmesin ve sizin bilgilerinizi almayı çok isterim.. şimdiden çok tşk ederim :)

siz romatizma nedeni ile prednol kullandığınız için daha riskli gruptasınız ben olsam sizde aralıklı tedaviye geçer tedavi süresini olabildiğince uzatırdım, çünkü sizde sivilceleri tetikleyen ekstra bir faktör var, azelderm aslında sivilce tedavisi için çıkarılmış bir ilaç ama melanin sentezini de baskıladığından bu tür olaylarda da kullanılıyor bir bakıma bir taşla iki kuş olayı yani, burada güneşten koruyucunuzun etkisi konusunu tekrar düşünmek gerekiyor acaba siz ne kullanıyordunuz?
  • Hocam merhaba nasılsınız?hep kendi şikayetlerimizden bahsediyoruz önce hatrınızı sorayım... hocam şu an yüzümde hiç yeni sivilce yok. sadece izler var. onlar da aşırı değil artık pudra da kullanmıyorum. sevinmek için erken mi? 2,5 ay bitti. sanırım benim yüzümde şiddetli bir problem yoktu. yine de total dozu kullanmalı mıyım? dudağımdan ve ağrılarımdan çok şikayetçiyim. depresyon da arada yokluyor.benim mutlu anlarım sınırlıdır zaten.bir de ilaç bittikten ne kadar sonra peeling yapılabilir? siz peeling önerir misiniz? yine çok soru sordum değil mi?kusura bakmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

Hocam merhaba nasılsınız?hep kendi şikayetlerimizden bahsediyoruz önce hatrınızı sorayım... hocam şu an yüzümde hiç yeni sivilce yok. sadece izler var. onlar da aşırı değil artık pudra da kullanmıyorum. sevinmek için erken mi? 2,5 ay bitti. sanırım benim yüzümde şiddetli bir problem yoktu. yine de total dozu kullanmalı mıyım? dudağımdan ve ağrılarımdan çok şikayetçiyim. depresyon da arada yokluyor.benim mutlu anlarım sınırlıdır zaten.bir de ilaç bittikten ne kadar sonra peeling yapılabilir? siz peeling önerir misiniz? yine çok soru sordum değil mi?kusura bakmayın.

Merhaba iyi diyelim iyi olalım, doktorların hasta olma gibi lüksleri yok nasıl olsa, sevinmek için bence artık erken değil siz artık sivilcelerden kurtulma dönemine girdiniz bence, total dozu kullanmak tekrarı önlemek açısından oldukça önemli o nedenle çok sıkıntınız yoksa devam edin, ilaç bittikten 2 ay sonra güvenle peeling yapılabilir, eğer iz vb varsa tabiki yaptırmak iyi oluyor ama bence özellikle çok belirgin izleri olmayanlar için şöyle bir altı ay beklense daha iyi olur çünkü bu süreçte izler kaybolabiliyor ve gereksiz peelingden kurtuluyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: kir-pi

quote:

Kirpi Hocam yeniden merhaba,

şimdi ben sizle en son konuşmamdan sonra bugün yeniden kan tahlili yaptırmaya gittim. Alt, ast ve trigliserit değerlerim; zoretaninde 40 mg dan 20 mg a düşünce olması gereken değerlere düşmüş. Sadece kolesterolüm 224 çıkmış ona da doktor normal olduğunu söyledi. ancak ben doktora artık tekrar 40 mg a çıkabilirmiyim diye sorduğumda senin cildin artık düzelmiş, romatizma için de prednol kullandığın için bir iki ay daha 20 mg şeklinde devam ederiz ondan sonra bırakırsın dedi. ama benim anlamadığım her vücudun alması gereken doz miktarı belirli diil mi? mesela ben 53 kg ım ve ilaca ilk başladığım zamanlar benim sivilicelerim aşırı fazla diildi ama çıktığı zamanda hep uzun süreli ve sert oluyodu ve iz bırakıyodu. bugün hesapladım bu zamana kadar 4100 mg almışım. Şuan tek tük sivilcelerim var ve istediğim düzelmeyi yakaladım gibi.Ama ben 20 mg şeklinde 2 ay daha devam edersem dozum 5300 mg da kalıyo. Sizce bu mg da tedaviyi bırakmak nasıl bir sonuç getirir? Hani dozu tamamlayamadım diye bi süre sora tekrar sivilceler çıkarmı die korkuyorum?

ayrıca yüzümde çilleri olan bi insanım ama güneş koruyucusu kullanmama rağmen çillerim çok arttı ve rengide koyulaştı. Doktor onun içinde azelderm verdi. bu ilacın etkisi çiller üzerinde nedir acaba? Ne zaman sonuç getirir ? Daha etkili bir öneriniz varmı ?

sorularımla sizi boğduğum için özür dilerim :) sadece çok uzun zamandır hiç kavuşamadığıum bir cilde kauşmak üzereyim emekler boşa gitmesin ve sizin bilgilerinizi almayı çok isterim.. şimdiden çok tşk ederim :)

siz romatizma nedeni ile prednol kullandığınız için daha riskli gruptasınız ben olsam sizde aralıklı tedaviye geçer tedavi süresini olabildiğince uzatırdım, çünkü sizde sivilceleri tetikleyen ekstra bir faktör var, azelderm aslında sivilce tedavisi için çıkarılmış bir ilaç ama melanin sentezini de baskıladığından bu tür olaylarda da kullanılıyor bir bakıma bir taşla iki kuş olayı yani, burada güneşten koruyucunuzun etkisi konusunu tekrar düşünmek gerekiyor acaba siz ne kullanıyordunuz?

Kirpi hocam ben güneş kremi olarak vichy +50 faktör kullanıyorum. gün içerisinde artık makyaj yapmadığım için dışarı çıktığım zamanlar sürekli yeniliyorum ama çillerim yinede dahada koyulaştı ve eğer bu sivilcelerden sonra çil lekelerini de çözersem benden şanslısı yok diyebilirim. azeldermin yanında önerebileceğiniz başka bir ilaç varmı ?çünkü çillerim az diil açıkcası azeldermin tek başına çözceğine pek aklım ermiyo benim:) sizce işe yarar mı?

hocam bu sorularımın doktordan cevabını alamadığım için ve çok içime sinmediği için size danıştım. peki sizin dediğiniz gibi total doza ulaşıncaya kadar 20mg şeklinde devam etmek daha mantıklı diilmi? romatizma için gittiğim doktorum prednolu 2 hafta sonra bırakabileceğimi söylüyor tabi başka ilaç önermezse? bu durumda 7500 mg olarak söylenmişti bana ilk başta, o doza ulaşana kadar ben hiç bişekilde bırakmayım, doğru mudur hocam?
  • Ben bugün 2. ayımı bitirdim, yüzümde gelişme var fakat yan etkisi olan saç dökülmesi benim epey moralimi bozmuş durumda.

2. haftanın sonunda başladı bende saç dökülmesi ve 6 haftadır devam ediyor. Günde 30-50 arası tel kaybediyorum. Halbuki dozum da çok yüksek değil, sadece günlük 30 mg. O kadar moralimi bozdu ki bu durum bilemezsiniz hocam. Ben yabancı forumlarda Roaccutane yüzünden Alopecia Areata hastalığı ile karşı karşıya kalıp kalıcı bir saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalanları okudum, böyle bir şey mümkün müdür? Prozinc adlı şampuanı kullanmaya başladım 4 gündür ama henüz bir faydasını göremedim. Saçlarım epey inceldi. Gözle görülür bir şey yok saçlarımda ama ben yine de endişeleniyorum. 19 yaşındayım ve ailemde de kellik yok. Benim merak ettiğim hastalarınızın yüzde kaçı saç dökülmesi ile karşılaşıyor ve tedavisi tamamlandıktan sonra saçı geri gelmeyen hastanız hiç oldu mu?
  • quote:

Kirpi hocam ben güneş kremi olarak vichy +50 faktör kullanıyorum. gün içerisinde artık makyaj yapmadığım için dışarı çıktığım zamanlar sürekli yeniliyorum ama çillerim yinede dahada koyulaştı ve eğer bu sivilcelerden sonra çil lekelerini de çözersem benden şanslısı yok diyebilirim. azeldermin yanında önerebileceğiniz başka bir ilaç varmı ?çünkü çillerim az diil açıkcası azeldermin tek başına çözceğine pek aklım ermiyo benim:) sizce işe yarar mı?

hocam bu sorularımın doktordan cevabını alamadığım için ve çok içime sinmediği için size danıştım. peki sizin dediğiniz gibi total doza ulaşıncaya kadar 20mg şeklinde devam etmek daha mantıklı diilmi? romatizma için gittiğim doktorum prednolu 2 hafta sonra bırakabileceğimi söylüyor tabi başka ilaç önermezse? bu durumda 7500 mg olarak söylenmişti bana ilk başta, o doza ulaşana kadar ben hiç bişekilde bırakmayım, doğru mudur hocam?

çiller için biodermanın kalem şeklinde tek tek lekelerin üzerine sürülebilen bir ürünü var onu alıp ilave olarak kullanabilirsin, romatizma için prednol bırakıldıktan en çok 1 ay sonra riskiniz normal seviyeye iner, ben yine de her hastada total doza ulaşmaya çalışıyorum, ancak burada şöyle bir durumda var bazen sizin gibi hastalarda dayanılmaz ağrılar oluşturabiliyor bu durumda ister istemez ilaç bırakılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: leet

Ben bugün 2. ayımı bitirdim, yüzümde gelişme var fakat yan etkisi olan saç dökülmesi benim epey moralimi bozmuş durumda.

2. haftanın sonunda başladı bende saç dökülmesi ve 6 haftadır devam ediyor. Günde 30-50 arası tel kaybediyorum. Halbuki dozum da çok yüksek değil, sadece günlük 30 mg. O kadar moralimi bozdu ki bu durum bilemezsiniz hocam. Ben yabancı forumlarda Roaccutane yüzünden Alopecia Areata hastalığı ile karşı karşıya kalıp kalıcı bir saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalanları okudum, böyle bir şey mümkün müdür? Prozinc adlı şampuanı kullanmaya başladım 4 gündür ama henüz bir faydasını göremedim. Saçlarım epey inceldi. Gözle görülür bir şey yok saçlarımda ama ben yine de endişeleniyorum. 19 yaşındayım ve ailemde de kellik yok. Benim merak ettiğim hastalarınızın yüzde kaçı saç dökülmesi ile karşılaşıyor ve tedavisi tamamlandıktan sonra saçı geri gelmeyen hastanız hiç oldu mu?

Günde 30-50 arası saç dökülmesi zaten çok normal genellikle 100 hatta dönem dönem 150-200 e kadar dökülme bizim açımızdan problem değildir, alopesi areta sebebi kesin olarak bilinmeyen otoimmün olduğu düşünülen bir hastalıktır bu ilaç ile böyle bir duruma rastlamadım şimdiye kadar, o kişi muhtemelen zaten tedaviden bağımsız alopesi areata olacakmıştır
  • kir-pi hocam benim tedavim dozu tamamlamak ıcın 7. aya belkı 8 e sarkacak gıbı.bir akrabam 6 aydan fazla kullanmak böbbrekleri kötü etkler diye duymuş,ben yan etkiler yüzünden 2 ay 20 mg 1 ay da 30 mg kullanıyorum.kilom 49.sizce yedavi süresinin uzaması kötü müdür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yytz

kir-pi hocam benim tedavim dozu tamamlamak ıcın 7. aya belkı 8 e sarkacak gıbı.bir akrabam 6 aydan fazla kullanmak böbbrekleri kötü etkler diye duymuş,ben yan etkiler yüzünden 2 ay 20 mg 1 ay da 30 mg kullanıyorum.kilom 49.sizce yedavi süresinin uzaması kötü müdür?

İlacın alınma süresinin uzaması total doz aşılmadığı müddetçe (ki buda oldukça esnektir) ilave yan etki oluşturmaz

• çiller için biodermanın kalem şeklinde tek tek lekelerin üzerine sürülebilen bir ürünü var onu alıp ilave olarak kullanabilirsin, romatizma için prednol bırakıldıktan en çok 1 ay sonra riskiniz normal seviyeye iner, ben yine de her hastada total doza ulaşmaya çalışıyorum, ancak burada şöyle bir durumda var bazen sizin gibi hastalarda dayanılmaz ağrılar oluşturabiliyor bu durumda ister istemez ilaç bırakılıyor

bilgileriniz için çok tşkler kirpi hocam. bioderma yıda alıp kullanmaya başlıycam çünkü şu an tek sorunum o kaldı gibi. son sorum olucak 53 kg ım. total doz ne kadar olmalı benim için?? bu son sorumdu:)

tekrar bilgiler için teşekkürler, görüşmek dileğiyle
    güzel bir gün sizinle olsun...
  • KİRPİ HOCAM KOLAY GELSİN İYİ GÜNLER DİLERİM :)

BENIM KOLUMDA PARMAK IZI BUYUKLUGUNDE USTU HAFIF YANIK GIBI PUTURLU BIRAZ KOYU RENKLI VE KASINAN BISI OLUSTU. ZORETANINE BASLAMADAN ONCE SADECE 1 YERDEYDI. FAKAT BU SUANA KADAR KOLUMUN IC TARAFINDA FARKLI YERLERE ATMAYA BASLADI. VE ATTIGI YERLERDE BUYUMEYE BASLADI. DR UM ALERJIK BISI OLDUGUNU SOYLEDI VE ADVANTAN M LOSYON VERDI.

SUAN ZORETANINDEN DOLAYIDA KOLLARIM COK KASINIYOR. BU LOSYONU KOLLARIMDA ALERJIK YERLER HARICINDE KULLANMAMDA BIR SAKINCA OLURMU?
  • quote:

Orijinalden alıntı: edibe

çok teşekkür ederim hocam...

bodom_ ben pomadı saat başı sürüyorum.pomad olmadan lip sitickler hiçbir işe yaramıyor bence.tabi kişiden kişiye değişir.bir de pantenol bana diğerlerinden çok daha iyi geldi.

sagolun hocam :)) alıcam pomad,, benım derdım zaten kuruması yanması degıl,, soyulmasın yeter :) asırı acıyabılır yada yanabılır umrumda degıl soyulmasın :)
  • quote:

quote:

Ben bugün 2. ayımı bitirdim, yüzümde gelişme var fakat yan etkisi olan saç dökülmesi benim epey moralimi bozmuş durumda.

Günde 30-50 arası saç dökülmesi zaten çok normal genellikle 100 hatta dönem dönem 150-200 e kadar dökülme bizim açımızdan problem değildir, alopesi areta sebebi kesin olarak bilinmeyen otoimmün olduğu düşünülen bir hastalıktır bu ilaç ile böyle bir duruma rastlamadım şimdiye kadar, o kişi muhtemelen zaten tedaviden bağımsız alopesi areata olacakmıştır

Anlıyorum hocam. Roaccutane'dan sonra saç dökülmesi durmayan birkaç kişiyle karşılaştım, o yüzden açıkçası kuruntu yaptım. Bir de daha önce hiç saçımın döküldüğünü farketmediğimden şimdi 30-50 bile çok geliyor bana göre. Umarım geçicidir.
  • Orijinalden alıntı: waterfalllight

çiller için biodermanın kalem şeklinde tek tek lekelerin üzerine sürülebilen bir ürünü var onu alıp ilave olarak kullanabilirsin, romatizma için prednol bırakıldıktan en çok 1 ay sonra riskiniz normal seviyeye iner, ben yine de her hastada total doza ulaşmaya çalışıyorum, ancak burada şöyle bir durumda var bazen sizin gibi hastalarda dayanılmaz ağrılar oluşturabiliyor bu durumda ister istemez ilaç bırakılıyor

bilgileriniz için çok tşkler kirpi hocam. bioderma yıda alıp kullanmaya başlıycam çünkü şu an tek sorunum o kaldı gibi. son sorum olucak 53 kg ım. total doz ne kadar olmalı benim için?? bu son sorumdu:)

tekrar bilgiler için teşekkürler, görüşmek dileğiyle
    güzel bir gün sizinle olsun...

sizin total dozunuz 6600-8000 mg arasıdır, sivilceler kaybolduğuna göre 6600 mg a ulaşmanız yeterlidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MihriSah

KİRPİ HOCAM KOLAY GELSİN İYİ GÜNLER DİLERİM :)

BENIM KOLUMDA PARMAK IZI BUYUKLUGUNDE USTU HAFIF YANIK GIBI PUTURLU BIRAZ KOYU RENKLI VE KASINAN BISI OLUSTU. ZORETANINE BASLAMADAN ONCE SADECE 1 YERDEYDI. FAKAT BU SUANA KADAR KOLUMUN IC TARAFINDA FARKLI YERLERE ATMAYA BASLADI. VE ATTIGI YERLERDE BUYUMEYE BASLADI. DR UM ALERJIK BISI OLDUGUNU SOYLEDI VE ADVANTAN M LOSYON VERDI.

SUAN ZORETANINDEN DOLAYIDA KOLLARIM COK KASINIYOR. BU LOSYONU KOLLARIMDA ALERJIK YERLER HARICINDE KULLANMAMDA BIR SAKINCA OLURMU?

advantan kortizon içerdiğinden sadece allerji olan bölgelere kullanman daha doğru olur
  • quote:

Anlıyorum hocam. Roaccutane'dan sonra saç dökülmesi durmayan birkaç kişiyle karşılaştım, o yüzden açıkçası kuruntu yaptım. Bir de daha önce hiç saçımın döküldüğünü farketmediğimden şimdi 30-50 bile çok geliyor bana göre. Umarım geçicidir.

İlaca bağlı dökülme genel dökülme tarzındadır, alopesi areata veya androjenik alopesi türü dökülme ilaç kaynaklı değildir, belki androjenik alopesinin daha erken gelişmesine (genel dökülmeden sonra özellikle tepe ve alın bölgesinin toparlayamamasına bağlı ) neden olabilir
  • quote:

quote:

İlaca bağlı dökülme genel dökülme tarzındadır, alopesi areata veya androjenik alopesi türü dökülme ilaç kaynaklı değildir, belki androjenik alopesinin daha erken gelişmesine (genel dökülmeden sonra özellikle tepe ve alın bölgesinin toparlayamamasına bağlı ) neden olabilir

Ailemde androjenik alopesi olmadığı için böyle bir şeyin olabileceğini düşünmüyorum. Saçımda genel bir kuruluk, incelme ve bazen de saç derisinde hafif kaşıntı var. O yüzden saç derisine bağlı bir problemim olduğunu düşünmeye başladım. Belki de Roaccutane'ın yaptığı aşırı kuruluktur.

İşin kötüsü dün bu konuda daha önce mesaj atan ve Roaccutane'ın 4. ayında saçının dökülmeye başladığını söyleyen "kelberTh" nickli arkadaşa mesaj attım ve tedavisinin bitiminin üzerinden 8-9 ay geçmesine rağmen hala saç dökülmesi problemi ile karşı karşıya olduğunu söyledi :/
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.