Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (355. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3. ay doldu ama durumda pek bi iyileşme yok kötü.
  • arkadaşlar allah rızası için yardım edin bir akıl verin bana .

ben günde 60 alıyorum ve 10 gün sonra 3. ayım bitecek ancak yüzümde kızarıklıklar var .
    sivilce yok allah a şükür ama sanki sivilceymiş gibi görünen kızarıklıklar var ve 1 aydır aynı seviyede neredeyse bunlar ne zaman geçer .
  • 1 ay bitti sabah 20 aksam 20 kullanıyorum
    dudakta kuruluk devam ediyor yüzde deri soyulmaları basladı deri soyulmalarına karsı ne kullanabılırım ?
  • Doktora gittim bi kaç sene yüzüme krem sürdürdü hiç de işe yaramadı artık tak etti çok fazla değil ama yine de rahatsız ediyo beni. Bayram sonu gidip başlarım muhtemelen.
  • Arkadaşlar Roaccutane'nin derslerimi olumsuz yönde etkilemesi gibi bir durum mevcut mudur?11.sınıfta okuyorum, seneye YGS&LYS'de Türkiye derecesi yapmak istiyorum.Zekâmda herhangi bir soruna yol açar mı?Tavsiye eder misiniz?Sizce kullanmalı mıyım?

Bu dediklerimi tabiki doktora da soracağım fakat hekime değil çekene sor demişler.

Arkadaşlar bazı etkileri vardır insan anlayamaz belki.Mesela boksörler ya da futbolcular zamanla geri zekalı oluyorlar.Ama kendileri bunu hissetmiyorlar.Bundan nasıl emin olabilirim?
  • İlaca biraz da "Aaa naaptın suratına?" "Ayy pek fena olmuş yanakların." laflarını duymaktan acayip sıkıldığım için başladım.Önceden sivilcelerim için pek çok ilaç denedim fakat hiçbirinin yararını görmedim.2010 yılının kasım ayında başlayıp,2011 yılının mart ayında (Zoretanin-50 mg'lık) tedavim bitti.Aslında 5 ay boyunca kullanmam lazımdı ama yan etkilerini biraz şiddetli hissetmeye başlamıştım.Tedaviyi erken bırakmama rağmen şu an yüzüm baya toparlandı.Hala yüzümde sivilce çıkmıyor ve saçlarım eskisi kadar çabuk yağlanmıyor (en çok buna sevindim ) Fotoğraflarımı şu an bulamadım ama bulduğum zaman önce/sonra olarak 2 fotoğraf eklemeyi düşünüyorum.Eğer ilacı kullanmanıza bir engel yoksa ve sivilceleriniz rahatsızlık veriyorsa düşünmeden başlayın derim.
  • Gün olmuş 100, hala pek bi düzelme yok
  • 2 farkli doktora gittim ikiside salak salak ise yaramayan kremler verdi.Yakin zamanda baslamayi dusunuyorum tekrar gidip.Yasim 15 sorun olmaz degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: süvarii

Gün olmuş 100, hala pek bi düzelme yok

aynı durumdayım 4. ay arttı bile denebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bella Elina

quote:

85 gün oldu durum aynı diyebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dostteam

quote:

quote:

3. aydan sonra geçirmeye başlıyor deniliyor genelde ben de bekliyorum ne zaman diye. Ama yılmak yok elbet gösterir etkisini.
    İnat ettim zaten gerekirse 2 yıla kadar giderim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dostteam

quote:

quote:

3. aydan sonra geçirmeye başlıyor deniliyor genelde ben de bekliyorum ne zaman diye. Ama yılmak yok elbet gösterir etkisini.
    İnat ettim zaten gerekirse 2 yıla kadar giderim

3. 4. ay arası geçti geçti yoksa ben doktora geçireceğim
  • İyi akşamlar yaklaşık 5 gündür Roaccutane kullanıyorum sabah 10 mg akşam 20 mg şeklinde sıkıntımsa akşam yattığımda karaçigerin bulunduğu kısımda bi sıcaklık hissediyorum ve böyle acı değilde değişik çekilme gibi bi hissiyat yaşıyorum bu bölgede anormal bir durum var mı sizce bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı?
  • Çok problemli bir cildim hiçbir zaman olmadı ancak üniversite döneminden beri arada sırada sol yanağımda çıkan içten sivilceler hem acı veriyor hemde canımı sıkıyordu. Bir süre sonra aynı bölgede 2-3 tane sivilce izinin kaldığını fark ettim. İçeriden çıkan nodüllü sivilcelerin iz bırakması olasıdır cildiyeciye gittim ve bana Zoretanin günlük 30 mg verdi. Başlarda kullanıp kullanmama arasında tereddüt etsem de daha önceden kullanan bir arkadaşımın cildini gördükten sonra kullanmaya karar verdim. Çünkü her sabah işe gitmeden önce makyaj yapmak insanı bazı günler yoruyor.
    Zoretanin kullanmaya başlayalı 5 gün oldu. Şuan fark ettiğim tek yan etki ağız tadımda bozulma. Sanki yağlı bir şey yemişim hissi uyandırıyor ve buda yemeklere karşı iştahımı kapatmaya yetti. Başka bir yan etki görmedim tabi henüz ilerde göreceğime eminim bu kadar yazıdan sonra. Ancak aklıma takılan benim sivilcelerim cidden az miktardaydı acaba buna bağlı olarak yüzümdeki kusmamın şiddeti de farklılık gösterir mi? bunu merakla beklemekteyim bir de herkesin şikayetçi olduğu dudak kuruması şimdiden gözümü korkutuyor.
    Hepinize çok geçmiş olsun. Umarım hayallerinizdeki görüntüyü tedavi sonunda aynada görürsünüz.
  • Bugün gittim. Günlük 50 mg yarın başlıyorum içmeye sabah 20 akşam 30. umarım fazla sıkıntı çekmeden bitiririm 6 aylık süreci.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek

Çok problemli bir cildim hiçbir zaman olmadı ancak üniversite döneminden beri arada sırada sol yanağımda çıkan içten sivilceler hem acı veriyor hemde canımı sıkıyordu. Bir süre sonra aynı bölgede 2-3 tane sivilce izinin kaldığını fark ettim. İçeriden çıkan nodüllü sivilcelerin iz bırakması olasıdır cildiyeciye gittim ve bana Zoretanin günlük 30 mg verdi. Başlarda kullanıp kullanmama arasında tereddüt etsem de daha önceden kullanan bir arkadaşımın cildini gördükten sonra kullanmaya karar verdim. Çünkü her sabah işe gitmeden önce makyaj yapmak insanı bazı günler yoruyor.
    Zoretanin kullanmaya başlayalı 5 gün oldu. Şuan fark ettiğim tek yan etki ağız tadımda bozulma. Sanki yağlı bir şey yemişim hissi uyandırıyor ve buda yemeklere karşı iştahımı kapatmaya yetti. Başka bir yan etki görmedim tabi henüz ilerde göreceğime eminim bu kadar yazıdan sonra. Ancak aklıma takılan benim sivilcelerim cidden az miktardaydı acaba buna bağlı olarak yüzümdeki kusmamın şiddeti de farklılık gösterir mi? bunu merakla beklemekteyim bir de herkesin şikayetçi olduğu dudak kuruması şimdiden gözümü korkutuyor.
    Hepinize çok geçmiş olsun. Umarım hayallerinizdeki görüntüyü tedavi sonunda aynada görürsünüz.

sadece yanaginiZdaki 2-3 sivilce icin boyle bir ilacin yazilmasi biraz fazla olmus sanki. ama tabi doktorunuz daha iyi bilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek

Çok problemli bir cildim hiçbir zaman olmadı ancak üniversite döneminden beri arada sırada sol yanağımda çıkan içten sivilceler hem acı veriyor hemde canımı sıkıyordu. Bir süre sonra aynı bölgede 2-3 tane sivilce izinin kaldığını fark ettim. İçeriden çıkan nodüllü sivilcelerin iz bırakması olasıdır cildiyeciye gittim ve bana Zoretanin günlük 30 mg verdi. Başlarda kullanıp kullanmama arasında tereddüt etsem de daha önceden kullanan bir arkadaşımın cildini gördükten sonra kullanmaya karar verdim. Çünkü her sabah işe gitmeden önce makyaj yapmak insanı bazı günler yoruyor.

sadece yanaginiZdaki 2-3 sivilce icin boyle bir ilacin yazilmasi biraz fazla olmus sanki. ama tabi doktorunuz daha iyi bilir.

Bende bunun tereddüdü ile 8 ay erteledim bunu kullanmayı ama geç dönem ergenlik sivilcesi çıkarmak bazen sinir bozucu olabiliyor. Neyse artık madem başladık bir şekilde biter.
  • arkadaşlar benim 3 ay 5 gün oldu günde 60 mg alıyorum . hiç sivilce kalmadı ama sivilce gibi görünen kızarıklıklar var onlarda yavaş yavaş azalıyor .

peki bu kızarıklıklar ne zaman tamamen gider ?
  • arkadaşlar sivilce çok çıkmıyorda bende aşırı derecede siyah nokta var ufak ufak nokta nokta nerdeyse yüzümün heryerinde,omuzlarımda,göğsümde,sırtımda..
    yüzüm,cildim,saçım çabuk yağlanıyor. acaba bu ilacı kullanmammı gerekiyor bunların geçeceği yok içeri gömülüp orda kalmasından korkuyorum sonra suratım delik delik gözükecek önlem almam lazım. ne dersiniz beyler doktora gidip süreci başlatayım mı ? sanırım yağ metabolizması çok çalışıyor. saçlarım zaten ince telli yağlandımı hepten incecik gözüküyor şekil veremiyorsun çok kötü yaşayan bilir şuan b7 hapı kullanıyorum ama bu ilaç veya zoretanin neyse başlamak lazım sanki. bilen biri cevaplayabilir mi ?

• Dikkat edin, ben de sersemlik ve unutkanlık baş gösterdi.
  • 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.