Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (331. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.353.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

Orijinalden alıntı: VendettaS

quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

aklı olan kullanmasın arkadasım ben kullanmaya basladım 1 ay oldu gozumde problemler basladı
    gozumu kısarak bakıyorm saga sola
    mide agrısı ve bulantısı başladı
    belımde agrı basladı ıkı buklum gezıyorum
    dudaklarım catladı agzımı camıyorum
    sıvılcede kurtulmak ıcın vucudunuzu mahvetmeyın ben bıraktım kullanmayı

aklınız varsa 1 ay kullandıktan sonra bırakmayın. yan etkiler geçici. Herşeye takıntısı olan ben bile bu ilacı kullanabildiysem siz hayli hayli kullanırsınız. 7 ay kullanın zaten 7 ay sonunda özgüven patlamasını farkedince dua edersiniz. Göz bulanıklıgı,yüzde kızarma, sivilcelerde hafif artış vs. olucak o kadar da kullanım sırasında. Bitmesine 1 ay 8 gün var şuanda kızlardan daha güzel yüzüm var.Sadece kullanırken bakımlı olmaya dikkat edin.Kullanırken de moraliniz bozulursa bu yazımı sık sık okuyun moral olsun. Hepsi geçicek.

su anda cektıgım mıde agrısını ve bel agrısını tahmın edemezsın ne bu agrıları cekerım nede ılacı kullanırım benım tavsıyem bu yonde

2.ayda olan seyler bunlar.ben antremandan çıkmıştım eve yürüyemedim bildiğin o kadar bel ağrım vardı taksiyle gittim son çare.kısacası 7 ay cerevesini çekip bi ömür sivilcesiz gezerim dıyosan kullan. He bu arada 10-15 kez kustum galiba 6 ayda...
  • Selam arkadaşlar 4. ayın ortasındayım ve bu 4buçuk ay süresince 1-2 günlük unutkanlıkların dışında hiç aksatmadım(ilk ay 30mg sonraki aylar 40mg olmak üzere) şimdi genel bir değerlendirme yapalım :)
    Her şeyden önce şunu söyleyeyim sivilceler geçti... evet 6 senedir yakamı bırakmayan bu illet henüz 4buçuk ay olmasına rağmen geçti ama....
    arkadaşlarım bu ilacı kullanmak hakikaten sabır işi başka hiçbir şey değil öncelikle bu ilacı kullanmaya başladığım günden beri yüzüm sanırım tamamen deri değiştirdi yani bu kadar olur derim resmen pul pul döküldü 4buçuk ay boyunca kullananlar bilir hele banyo yaptıktan yaklaşık 1 saat sonra resmen gulyabani gibi bembeyaz bi suratım olur zaten çok açık tenliyim..
    ilginçtir ilacı kullandıktan sonra sadece 2 ay sivilceler devam etti artış ya da azalma olmadı sonraki 3 ay boyunca git gide geçti ve hiç çıkmamaya başladı sadece geçen ay dudağımın kenarında çıktı ve geçti şimdi yavaştan izleri de yok oluyor
    gelelim kızarıklıklara sadece şu son ay yanağımda üstelik sivilce çıkmayan yerde biraz kızarıklık oldu o kadar onu da kremle felan halletmeye çalışıyorum sivilce izleri kızarıklık şeklinde var az buçuk ama zamanla geçer demişti derma. kafaya takılacak düzeyde değil.
    dudak kurumasına gelirsek tabii ki bu ilacın maalesef öyle bir özelliği var, var ama bir de blistex diye bir icat var kim bulduysa bu dudak kremini elinden öpmek istiyorum arkadaşlar sadece sürün diyorum 5-6 saat etkili oluyor gerçekten.
    doktorum başlarken 6-7 ay kullanırsın demişti ve 2 aydır doktoruma gitmiyorum ayrıca kendisi de hastaneden ayrılmış sorum şudur sivilceler geçmesine geçti ama 5. ayın sonunda bitirmeli miyim yoksa bir ay daha kullanıp 6 aya tamamlamalı mıyım ?
    özellikle çene kısmında acayip pullanma oluyor yakın zamanda resim de atmayı düşünüyorum traş olduktan sonra bu arada sivilcesiz traş olmak ayrı bir şeymiş kardeşler düşünmeden traş oluyorsun sadece yok şu sivilce kanar mı yok şu patlar mı yok artık :)
    Son olarak bu ilaç sivilceleri yok ediyor tamam eyvallah ama her şeyden önemlisi bu ilaç yıllarca yerlerde sürünmüş özgüvenin tekrar dirilmesini sağlıyor dostlar... o yüzden bu pulluluğa ( pul deyip geçmeyin inanılmaz can sıkıcı bir şey) bu dudak kurumasına bu psikolojik tramvaya 5-6 ay dayanınderim ben... ayrıca sorumu cevaplarsınız sevirim herkese teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: busenarium

Selam arkadaşlar 4. ayın ortasındayım ve bu 4buçuk ay süresince 1-2 günlük unutkanlıkların dışında hiç aksatmadım(ilk ay 30mg sonraki aylar 40mg olmak üzere) şimdi genel bir değerlendirme yapalım :)
    Her şeyden önce şunu söyleyeyim sivilceler geçti... evet 6 senedir yakamı bırakmayan bu illet henüz 4buçuk ay olmasına rağmen geçti ama....
    arkadaşlarım bu ilacı kullanmak hakikaten sabır işi başka hiçbir şey değil öncelikle bu ilacı kullanmaya başladığım günden beri yüzüm sanırım tamamen deri değiştirdi yani bu kadar olur derim resmen pul pul döküldü 4buçuk ay boyunca kullananlar bilir hele banyo yaptıktan yaklaşık 1 saat sonra resmen gulyabani gibi bembeyaz bi suratım olur zaten çok açık tenliyim..
    ilginçtir ilacı kullandıktan sonra sadece 2 ay sivilceler devam etti artış ya da azalma olmadı sonraki 3 ay boyunca git gide geçti ve hiç çıkmamaya başladı sadece geçen ay dudağımın kenarında çıktı ve geçti şimdi yavaştan izleri de yok oluyor
    gelelim kızarıklıklara sadece şu son ay yanağımda üstelik sivilce çıkmayan yerde biraz kızarıklık oldu o kadar onu da kremle felan halletmeye çalışıyorum sivilce izleri kızarıklık şeklinde var az buçuk ama zamanla geçer demişti derma. kafaya takılacak düzeyde değil.
    dudak kurumasına gelirsek tabii ki bu ilacın maalesef öyle bir özelliği var, var ama bir de blistex diye bir icat var kim bulduysa bu dudak kremini elinden öpmek istiyorum arkadaşlar sadece sürün diyorum 5-6 saat etkili oluyor gerçekten.
    doktorum başlarken 6-7 ay kullanırsın demişti ve 2 aydır doktoruma gitmiyorum ayrıca kendisi de hastaneden ayrılmış sorum şudur sivilceler geçmesine geçti ama 5. ayın sonunda bitirmeli miyim yoksa bir ay daha kullanıp 6 aya tamamlamalı mıyım ?
    özellikle çene kısmında acayip pullanma oluyor yakın zamanda resim de atmayı düşünüyorum traş olduktan sonra bu arada sivilcesiz traş olmak ayrı bir şeymiş kardeşler düşünmeden traş oluyorsun sadece yok şu sivilce kanar mı yok şu patlar mı yok artık :)
    Son olarak bu ilaç sivilceleri yok ediyor tamam eyvallah ama her şeyden önemlisi bu ilaç yıllarca yerlerde sürünmüş özgüvenin tekrar dirilmesini sağlıyor dostlar... o yüzden bu pulluluğa ( pul deyip geçmeyin inanılmaz can sıkıcı bir şey) bu dudak kurumasına bu psikolojik tramvaya 5-6 ay dayanınderim ben... ayrıca sorumu cevaplarsınız sevirim herkese teşekkürler.

bana doktorlar hep dozu tamamla dedi benım de 7 ay kullanmam gerekiyomus. 180 gün kullandım . 1 ayı daha var ama her an bırakabilirim. Sivilce yok ya rehavete kapılıyo insan bırakmak istiyo,bi an önce yüz kurulugundan kurtulmak istiyo.Doğrumudur bilmem ama ben 10 gun az kullanabilirim.
  • Biri cevap verip yorum yapsa çok iyi olacak:)Tavsiyelere de hayır demem :)
  • Selam

bende roaccutune ilacına başladım günde 40mg kullan dedi ama tahlil fln yapmadı, 3-4 gün oldu başlayalı ama şu aralar midem bulanıyo kusacak gibi oluyorum ve ateşim var gibi acaba neden böyle yada normal mi?

boy 1.76 kilo 55

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsimoX18 -- 16 Mart 2012; 18:05:32 >
  • quote:

Selam arkadaşlar 4. ayın ortasındayım ve bu 4buçuk ay süresince 1-2 günlük unutkanlıkların dışında hiç aksatmadım(ilk ay 30mg sonraki aylar 40mg olmak üzere) şimdi genel bir değerlendirme yapalım :)

slm, benim 4. ayım bitti ve yarın 5. ayın ılk gunu...sunu soyleyebılırım kı neler yasadıysam aynısını anlatmıssın..ozellıkle banyodan sonrakı jelatın seklınde yuzunun kaplanması cok acayıp bısı, ben hıc doktora gıtmedım tahlıl mahlıl de yaptırmadım, sehır degıstırdım ıs degıstırdım tum streslı ortamları bıraktım yepyenı bır hayat kurdum basladıktan hemen bırgun sonra...suratle duzeldı sıvılce ılletı benım bır evvelıyatı yoktu yanı 2 ay ıcerısınde oldu hersey ne olduysa ama tam bır felaket...sımdı toparladım gıbı 40 mg alıyorum normal suresı 8 ay olarak hesaplanan bır zaman dılımı vardı onumde yarısını tam olarak bıtırdım ama surecı tamamlamayı dusunmuyorum elımde 1 aylık bır ılac kaldı ıcıp bırakacagım yazın bu tam bır cıleye donusur cunku su goturmez bır gercek bu. ben doz tamamlamasını tamamen cok eskılere dayanan ve bır hastalık seklınde yıllarca bunu cekmıs ınsanlar ıcın gecerlı oldugunu dusunuyorum sonucta vucudunda bır bagısıklıgı var ıyılestıyse neden tekrar cıksın sen sadece dedıgım gıbı "sıkıntı" dan uzak duracaksın ne cektıysem ondan cektım..2 ay ıcerısınde yuzumde dagıldı kafamda sackıran da cıktı,, sackıranı hallettım ama yuz kolay olmuyor dedıgın rehavet bende de var ama artık kadınlara dokunmamız gerekıyor ve malesef bu sıfatla da mumkun olmuyor...ozguven eksıklıgını 2+4 altı aydır cekıyorum ve ne kadar acı bısı oldugunu da tecbure etmıs olduk su fanı yasantımızda...ama ıyıden ıyıye toparladıysa kı yıne sen bılırsın bıraktıgında yenıden cıkacak dıye bısı yok, cıksa da cabuk gecer herkes gıbı normal bırı olursun..ben bırakıp spora ve ayda bır kac kez cılt bakımına baslayacagım. kafaya takmayıp denız gunes kum uclusune de yazın basından ıtıbaren abanacagım, artık tekrar ederse zaten ılacının ne oldugunu bılıyoruz. bence bır aralık denemeye deger, belkı de cıkmayacak artık.. bosu bosuna kendıne zulum etmeye gerek yok zaten karacıgerı karsıma alıp konussam kımbılır neler yasıyor .. o ayrı ugrasıyor ben ayrı ; ıkımıze de bır guzellık dusunuyorum..:) kolay olmuyor bırebır kendı tecrubelerımden....saglıcakla kal..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gufa -- 16 Mart 2012; 21:05:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gufa

quote:

slm, benim 4. ayım bitti ve yarın 5. ayın ılk gunu...sunu soyleyebılırım kı neler yasadıysam aynısını anlatmıssın..ozellıkle banyodan sonrakı jelatın seklınde yuzunun kaplanması cok acayıp bısı, ben hıc doktora gıtmedım tahlıl mahlıl de yaptırmadım, sehır degıstırdım ıs degıstırdım tum streslı ortamları bıraktım yepyenı bır hayat kurdum basladıktan hemen bırgun sonra...suratle duzeldı sıvılce ılletı benım bır evvelıyatı yoktu yanı 2 ay ıcerısınde oldu hersey ne olduysa ama tam bır felaket...sımdı toparladım gıbı 40 mg alıyorum normal suresı 8 ay olarak hesaplanan bır zaman dılımı vardı onumde yarısını tam olarak bıtırdım ama surecı tamamlamayı dusunmuyorum elımde 1 aylık bır ılac kaldı ıcıp bırakacagım yazın bu tam bır cıleye donusur cunku su goturmez bır gercek bu. ben doz tamamlamasını tamamen cok eskılere dayanan ve bır hastalık seklınde yıllarca bunu cekmıs ınsanlar ıcın gecerlı oldugunu dusunuyorum sonucta vucudunda bır bagısıklıgı var ıyılestıyse neden tekrar cıksın sen sadece dedıgım gıbı "sıkıntı" dan uzak duracaksın ne cektıysem ondan cektım..2 ay ıcerısınde yuzumde dagıldı kafamda sackıran da cıktı,, sackıranı hallettım ama yuz kolay olmuyor dedıgın rehavet bende de var ama artık kadınlara dokunmamız gerekıyor ve malesef bu sıfatla da mumkun olmuyor...ozguven eksıklıgını 2+4 altı aydır cekıyorum ve ne kadar acı bısı oldugunu da tecbure etmıs olduk su fanı yasantımızda...ama ıyıden ıyıye toparladıysa kı yıne sen bılırsın bıraktıgında yenıden cıkacak dıye bısı yok, cıksa da cabuk gecer herkes gıbı normal bırı olursun..ben bırakıp spora ve ayda bır kac kez cılt bakımına baslayacagım. kafaya takmayıp denız gunes kum uclusune de yazın basından ıtıbaren abanacagım, artık tekrar ederse zaten ılacının ne oldugunu bılıyoruz. bence bır aralık denemeye deger, belkı de cıkmayacak artık.. bosu bosuna kendıne zulum etmeye gerek yok zaten karacıgerı karsıma alıp konussam kımbılır neler yasıyor .. o ayrı ugrasıyor ben ayrı ; ıkımıze de bır guzellık dusunuyorum..:) kolay olmuyor bırebır kendı tecrubelerımden....saglıcakla kal..

Anladım yani benimki hakikaten çok eskilere dayanan kronikleşmiş bir hastalık 6 senedir vardı çünkü sivilceler zaten 6 sene yüzümde bulundukları için bir kalemde silinmiyor maalesef yüzümde gerçekten 6 senenin yorgunluğu var hatta bu gün farkettim bu sivilce denen şey yüzümü bile kırıştırmış hafiften sanırım bunun tam adı yorgunluk resmen çile çektirmiş 6 sene boyunca yüzüme neyse sağlık olsun allah başka dert vermesin bu da geçti bir şekilde ilaç sayesinde...
    karaciğer meselesine gelince ben hayatımda sadece 1 kere tam sigara içtim ayrıca toplamda 10 şişe bira içmemişimdir ve çokça spor yaptım yani 19 sene boyunca ciğerlerime gerçekten iyi baktım, o konuda bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum keza ilk 2 ay zaten gittim ben tahlillere ve kötü bir sonuç çıkmadı her şey normaldi:)
    son olarak bu yaz ben de sadece kendimle ilgilenicem ama benim ki deniz,kum,güneş olmayacak ben bateri çalıyorum yaklaşık 4 senedir ama bu yaz 3 ay boyunca kendimi tamamen buna adıycam zaten bütün sene sınav stresi çektim, 3 ay daha çekicem:) eğer allah uzun ömürler verirse bu yaz mevsimi o hayat için çok önemli bir dönüm noktası olacak umarım her şey gönlünce olur ayrıca insan hakikaten bazen şehirini işini değiştirmek istiyor her şeye yeniden başlamak güzel bir duygu olsa gerek tebrik ederim herkesin cesaret edebileceği bir şey değilmiş yaptığın cevap için tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busenarium -- 17 Mart 2012; 3:46:22 >
  • quote:

Dostum yüzün için nemlendirici kullanmıyor musun? Ben 6.ayın başındayım ve yüzümde hiç pullanma olmuyor. Sabah öğlen akşam nemlendirici sürüyorum. La roche veya Bepanthen krem kullanıyorum. Sağ yanağım tertemiz olmasına raümen sol yanağımın bir bölgesi çok berbat durumda. Sadece o bölgede hem deri altında hem de üstünde büyük vüyük akneler var. Sence nemlendirici kullandığım için olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenizBaransel!

quote:

Dostum yüzün için nemlendirici kullanmıyor musun? Ben 6.ayın başındayım ve yüzümde hiç pullanma olmuyor. Sabah öğlen akşam nemlendirici sürüyorum. La roche veya Bepanthen krem kullanıyorum. Sağ yanağım tertemiz olmasına raümen sol yanağımın bir bölgesi çok berbat durumda. Sadece o bölgede hem deri altında hem de üstünde büyük vüyük akneler var. Sence nemlendirici kullandığım için olabilir mi?

Hayır sadece excipial lipo diye bir krem vermişti doktor onu kullanıyorum ama fazla bir etki yapmıyor sen hangisini önerirsin ve nereden bulurum ?
  • quote:

quote:

quote:

Hayır sadece excipial lipo diye bir krem vermişti doktor onu kullanıyorum ama fazla bir etki yapmıyor sen hangisini önerirsin ve nereden bulurum ?

Ben "La roche posay effaclar h" kullanıyorum dışarı çıkarken. Evdeyken falan "Bepanthen krem" sürüyorum. İkisini de eczanede bulabilirsin. Ama öneremiyorum. Çünkü senin cildinde düzelme varmış, benim cildimin bir kısmı ilaca başladığım günden bile kötü durumda. Üstelik tedavinin bitmesine 1.5 ay kalmasına rağmen. Belki de sürekli nemlendirici kullandığım için böyle oluyordur. Senin kullandığını deneyeceğim bende.
  • MErhabalar

Roaccutane kullanalı 2 sene oldu fakat Roaccutane sonrasında dişlerimde cok hızlı çürümeler meydana geldi. bu ilacın yan etkilerinden midir ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ben "La roche posay effaclar h" kullanıyorum dışarı çıkarken. Evdeyken falan "Bepanthen krem" sürüyorum. İkisini de eczanede bulabilirsin. Ama öneremiyorum. Çünkü senin cildinde düzelme varmış, benim cildimin bir kısmı ilaca başladığım günden bile kötü durumda. Üstelik tedavinin bitmesine 1.5 ay kalmasına rağmen. Belki de sürekli nemlendirici kullandığım için böyle oluyordur. Senin kullandığını deneyeceğim bende.

Yalnız doktor benim kullandığımı sivilceler için değil pullanma için vermişti sen yine de bir dene istersen excipial lipo 10tl felan fazla değil tavsiye için teşekkürler bu arada kaç aydır kullanıyorsun ve kaç senedir bu problem var sende ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yalnız doktor benim kullandığımı sivilceler için değil pullanma için vermişti sen yine de bir dene istersen excipial lipo 10tl felan fazla değil tavsiye için teşekkürler bu arada kaç aydır kullanıyorsun ve kaç senedir bu problem var sende ?

5.ayım bitmek üzere, 1 ay sonra da doz tamamlanmış olacak. Eylül ayında başladı bende sivilce problemi,Ekim ayında da ilaca başladım. Daha öncesinde herhangi bir problemim yoktu, bir anda ortaya çıktı.
  • Benim yaş 14.7 ay 30 mg kullandım.ilaç biteli 20 gün falan oldu.Dudaklarım iğleşti ama cildim yine yağlanmaya başladı.4 aydır sivilce hiç çıkmıyor ama izim çok çok fazla.Yani cildim hiçte iyi değil kullandığıma göre,daha iyi olmalıydı.Benim yaşım 14 bilindiği üzere uzama çağı.ergenliğe 5.sınıfta girdim yani erken girdim.Boyum ilaça başlamadan 1.58'di.Simdide 1.59.Boyum hiç uzamıyor.Benden kısa olan arkadaşlarım bu sene başı 1.72 oldular.Benim boy böyle.Acaba ilaçla ilgisi olabilir mi ? 2 ay bir tesiri biitsin lazeri yapim sonra boy için doktorada gidicemde sizede sorim dedim.
  • alakası yok genetik bir şeyi ilaçla düzeltemessin örnek: genetik saç dökülmesi
  • benim de 4 ay bitiyor hala sivilce çıkıyor yüzümde. ilk ay 30 3 ay da 40 mg içiyorum. neden herhangi bi iyileşme olmuyor çok şaşırıyorum. ilacı kullanmadan önceki halimden çok kötü durumdayım. bir de yüzümle çok oynuyorum. ben de yüzümü hep nemlendiririm.
  • Arkadaşlar bende bugun 1. ayımı tamamladım , 2 aya başladım.Yaşım 18 günde 50mg kullanıyorm.Sırtımda ve omuzlarımda hiç kalmadı sivilce sadece izleri var ufak tefek.Yüzümde sivilceler baya azaldı tek tük çıkıyor.Eskilerininde izleri var gene yüzümdede. Dudaklarımda ve burnumda aşırı kuruma var onlar için bepanthen kullanıyorm.Yüzüm için daha bi nemlendirici kullanmaya başlamadım.Ellerimde çatlamalar olmuştu onun içinde krem verdi 15 gün kullan geçer dedi bakalım nolcak :)
  • Dün itibariyle bitime 15 gün kala ilacı bırakmış bulunuyorum yüzümde artık yaralar çıkmaya başladı çünkü sivilce hiç kalmadı umarım bir daha aynı sivilce sıkıntısını çekmem 15 gün almayacağım sadece pek bir problem olacağını sanmıyorum haydi hayırlısı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: messi49

Benim yaş 14.7 ay 30 mg kullandım.ilaç biteli 20 gün falan oldu.Dudaklarım iğleşti ama cildim yine yağlanmaya başladı.4 aydır sivilce hiç çıkmıyor ama izim çok çok fazla.Yani cildim hiçte iyi değil kullandığıma göre,daha iyi olmalıydı.Benim yaşım 14 bilindiği üzere uzama çağı.ergenliğe 5.sınıfta girdim yani erken girdim.Boyum ilaça başlamadan 1.58'di.Simdide 1.59.Boyum hiç uzamıyor.Benden kısa olan arkadaşlarım bu sene başı 1.72 oldular.Benim boy böyle.Acaba ilaçla ilgisi olabilir mi ? 2 ay bir tesiri biitsin lazeri yapim sonra boy için doktorada gidicemde sizede sorim dedim.

ergenlik çağındakilerin kullanması tavsiye edilmez boy uzaması vs gibi gelişmeleri durduruyor diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grider

quote:

Orijinalden alıntı: messi49

Benim yaş 14.7 ay 30 mg kullandım.ilaç biteli 20 gün falan oldu.Dudaklarım iğleşti ama cildim yine yağlanmaya başladı.4 aydır sivilce hiç çıkmıyor ama izim çok çok fazla.Yani cildim hiçte iyi değil kullandığıma göre,daha iyi olmalıydı.Benim yaşım 14 bilindiği üzere uzama çağı.ergenliğe 5.sınıfta girdim yani erken girdim.Boyum ilaça başlamadan 1.58'di.Simdide 1.59.Boyum hiç uzamıyor.Benden kısa olan arkadaşlarım bu sene başı 1.72 oldular.Benim boy böyle.Acaba ilaçla ilgisi olabilir mi ? 2 ay bir tesiri biitsin lazeri yapim sonra boy için doktorada gidicemde sizede sorim dedim.

ergenlik çağındakilerin kullanması tavsiye edilmez boy uzaması vs gibi gelişmeleri durduruyor diye.

Yapcak birşeyim yoktü ama.Yüzüm felaketti,Halanda kötü.1.60 boyla çok insan var yaşarsn ama sivilceyle o psikolojiyle yaşayamassn işte.1.60 boyla sokağa çıkarsn ama sivilceyle çıkamıyosn :)
  • 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.