Şimdi Ara

Roaccutane - Zoretanin Hakkında Herşey! (328. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.289
Cevap
103
Favori
2.352.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tabii yağdan tamamiyle vazgeçmek mümkün değil herşeyde yağ var sonuçta
    ama sivilce sorunu yaşayanlar da o saydığım yiyecekler aşırıya kaçıyo :)
  • arkadaslar 94. gunumdeyım bende...su yaglı yıyecekler hususunda bende cok fazla olumsuz etkıleyecegını dusunmuyorum cunku duz mantıkta butun obezlerın yuzlerının sıvılceden gecılmemesı gerektıgı gercegını cıkarıyor ortaya..ama etrafımızda cok kılolu olup kaymak gıbı cılde sahıp olan ınsanlar var, bellkı kısıden kısıye degısıyor olabılır ..bılemıyorum..ama ben normal beslenmeme devam edıyorum aksıne artık cıkmıyor dıye herseyı yıyıp ıcıyorum, alkol dahıl..
    su anda rahat tras olmaya basladım artık ne acı ne kan bıktırmıstı zaten...yalnız sunu anlayamadım dustan cıkınca yuzumu resmen jelatınle kaplıyormus gıbı bır sarmalama ortaya cıkıyor bu cok ılgınc neden oluyor hıc anlamıyorum...ama daha once yazdıgım yazılarımda da kendı fıkrım olarak soylemıstım bence hormon ve ergenlıgın etkısı buyuk, 25 yasındayım, 94. gunumde tertemız oldu yuzum basladıgım gunden berı cıkmadı, artmadı...nuksetmesı ımkansız gıbı gorunuyor ama dıyelım nuksettı ıkıncı bır roaccutane kürünün karşısında durabılen sıvılce olacagını zannetmıyorum, adamlar yapmıs resmen hayata donduruyorlar ınsanı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gufa -- 18 Şubat 2012; 19:28:31 >
  • Selamlar, 5.Aya girdim bugün. Şuan aktif olarak çıkmaya devam ediyor sivilceler. Kızarıklıklar da artmaya başladı. Nemlendirici olarak eskiden Bepanthen kullanıyordum. 1 haftadır La Roche Posay Effaclar H kullanıyorum. Bu nemlendiricinin kızarıklığı arttırmış olması mümkün mü sizce?
    Bir de, benim şuan ilk başladığım güne göre daha kötü bir cildim var. Herhangi bir ilerleme göremiyorum. Eskiden kullanmış olan birkaç arkadaş 4-5 aydan önce etkisini göremezsin zaten demişlerdi. Bu doğru mu? 5.ayıma bugün girdim, acaba iyileşme dönemi bundan sonra mı başlayacak yoksa bende mi etki yapmıyor bu ilaç? Doktora gittiğimde bunları sorunca pek ilgilenmeden kullanmaya devam et diyip geçiştirdi.
  • 7.ayımın bitimine 6-7 gün var.6-7 gün sonra ilaçım bitiyor.Şüan 1 tane aktif sivilcem var üfacık gözükmeyecek,İzler çok fazlaydı simdi daha az ama yine 2 yanak füll.İlacın yaptığı izler var diyor,bide ilaçın yaptığı kırmızı izler var diyor doktor.2 ay sonrada o kırmızılıklr geçsin dedi dokttor izlerde geçicek azalcak dedi.Mayıs civarıda artık heralde lazer yapıcam.Ben bikez yapmıştım ama onda tek tek atışlıydı o iyi deiğldi.Sivilce lazeri yapıcam heralde.Benimkide sakallar yüzünden diyor ki(daha tam yok ama ) büyüyünce bir rahasızlık çıkmaması için lazer istemiyor.Temmüz'a kdar falan füll geçicek diyor güneş görmenle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: messi49

7.ayımın bitimine 6-7 gün var.6-7 gün sonra ilaçım bitiyor.Şüan 1 tane aktif sivilcem var üfacık gözükmeyecek,İzler çok fazlaydı simdi daha az ama yine 2 yanak füll.İlacın yaptığı izler var diyor,bide ilaçın yaptığı kırmızı izler var diyor doktor.2 ay sonrada o kırmızılıklr geçsin dedi dokttor izlerde geçicek azalcak dedi.Mayıs civarıda artık heralde lazer yapıcam.Ben bikez yapmıştım ama onda tek tek atışlıydı o iyi deiğldi.Sivilce lazeri yapıcam heralde.Benimkide sakallar yüzünden diyor ki(daha tam yok ama ) büyüyünce bir rahasızlık çıkmaması için lazer istemiyor.Temmüz'a kdar falan füll geçicek diyor güneş görmenle.

İzler çok mu hocam, çok kırmızılık kaldı mı? Benim şuan 2 tane aktif sivilcem olmasına rağmen çok fazla kırmızılık var, sivilceden daha kötü görünüyorlar. Uzaktan bakınca yanağım tamamen sivilce kaplı gibi ama dokununca 1-2 tane var, geri kalan yerlerde kırmızı noktalar var. Bunlar azalacak mı yoksa tedavi bitiminde de böyle kalacak?
    Sizdeki kırmızılıklar 1kaç ay önce de aynı mıydı? Yoksa zaman geçtikçe azalıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DenizBaransel!

quote:

7.ayımın bitimine 6-7 gün var.6-7 gün sonra ilaçım bitiyor.Şüan 1 tane aktif sivilcem var üfacık gözükmeyecek,İzler çok fazlaydı simdi daha az ama yine 2 yanak füll.İlacın yaptığı izler var diyor,bide ilaçın yaptığı kırmızı izler var diyor doktor.2 ay sonrada o kırmızılıklr geçsin dedi dokttor izlerde geçicek azalcak dedi.Mayıs civarıda artık heralde lazer yapıcam.Ben bikez yapmıştım ama onda tek tek atışlıydı o iyi deiğldi.Sivilce lazeri yapıcam heralde.Benimkide sakallar yüzünden diyor ki(daha tam yok ama ) büyüyünce bir rahasızlık çıkmaması için lazer istemiyor.Temmüz'a kdar falan füll geçicek diyor güneş görmenle.

İzler çok mu hocam, çok kırmızılık kaldı mı? Benim şuan 2 tane aktif sivilcem olmasına rağmen çok fazla kırmızılık var, sivilceden daha kötü görünüyorlar. Uzaktan bakınca yanağım tamamen sivilce kaplı gibi ama dokununca 1-2 tane var, geri kalan yerlerde kırmızı noktalar var. Bunlar azalacak mı yoksa tedavi bitiminde de böyle kalacak?
    Sizdeki kırmızılıklar 1kaç ay önce de aynı mıydı? Yoksa zaman geçtikçe azalıyor mu?

6.ayimdayim bende 5.aydan beri sivilcelerim çıkmıyor anca 1-2 tane çıkmıştir ama kırmızıliklar hem sivilcelerden kalan izler hem de ilacın etkisinden durduk yerde cikan kızarıklıklar malesef sivilce gibi duruyor bende izlerde azalma oldu .ilaçlarım bittikten sonra son aya gireceğim doktora göre herşey normal ilac bittikten üç ay sonra izlerde gececekmis tedavisi biten arkadaşlar izler konusunda bizi aydınlatırlarsa cok iyi olur.herhangi birsey kullanmak gerekecekmi izler için 3 ay içinde gerçekten geçiyormu? V.s

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Turkcen cok kotu. Hic birsey anlamadim
  • quote:

Orijinalden alıntı: red_blue

quote:

Orijinalden alıntı: DenizBaransel!

quote:

6.ayimdayim bende 5.aydan beri sivilcelerim çıkmıyor anca 1-2 tane çıkmıştir ama kırmızıliklar hem sivilcelerden kalan izler hem de ilacın etkisinden durduk yerde cikan kızarıklıklar malesef sivilce gibi duruyor bende izlerde azalma oldu .ilaçlarım bittikten sonra son aya gireceğim doktora göre herşey normal ilac bittikten üç ay sonra izlerde gececekmis tedavisi biten arkadaşlar izler konusunda bizi aydınlatırlarsa cok iyi olur.herhangi birsey kullanmak gerekecekmi izler için 3 ay içinde gerçekten geçiyormu? V.s

1.Kardeşim TÜRKCEM iyi değil ama sorn bende değil klavyede 4-5 harf kopk,calışmıyor.Ekran klavyesindende üğraşamam.(Mesela U harfi bozk,ekran klavyesinden her dkka üğraşamam)
    2.İzler konsnda sivilce kadar kötü dürmüyr,ve ilk başladığım günden falan çok daha iyi . Ama yine istenilen seviye değil halan kötü.Ama düzelicek gibi :) Çünkü eskiden baya baya iyi(nazar değmesin).Benimde 4.aydan sonra 2-3 tane çıktı sivilce çok çıkmadı.Ve benim yaş daha 15 çok erken yaşadım herseyi psikoloji falan alt üst oldü,Sınıfn,okln en yakışıklılarndan biriyken ergenlikte birseyleri yedik gibi oldü.Yani benim için daha zor.Ama her neyse herkeze sağlıklı günler.Allah şifa versin Hepimize.
  • 24 Ekim'den beri kullanıyorum yani 4. ayım doldu. Bir ara Ocak ayı gibi hata yapıp 15 gün kullanmamazlık ettim ama cidden rahatladım. Dudak kuruluğu yok, sırt ağrısı yok mis, ama koyduk kafamızı bu yola hele bi 6. ay bitsin. 50 mg kullanıyorum önümüzdeki ay gibi 65 mga geçeceğim. Valla ne yalan söyleyim, benim yüzümde pek bi değişiklik olmadı, sivilceler desen duruyor, izler desen duruyor, kızarıklığın alası. İlk kullanmaya başladığımda herkes öyle şeyler söylemişti ki zannettim bebek poposu gibi olacak yüzüm. Şu an alakası yok kıpkırmızıyım.

Ayrıca çok fena dudak kuruluğu yaşıyorum. İlaç ile ilgili tek sorunum bu, dudaklarım şu an yara bere içersinide ısırmaktan. Kurumaya önlem olarak ne önerirsiniz? Bepanthane, Hametan ve Nivea'nın lipstickleri hariç.
  • İlacı kullanırken protein tozu ve amino asit kullanımının bir riski varmıdır yada ilacın faydasını etkilermi bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • quote:

İlacı kullanırken protein tozu ve amino asit kullanımının bir riski varmıdır yada ilacın faydasını etkilermi bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

bence rısk olur, zaten karacigerın yoruluyor bır de bununla ugrasmasın...ben de spor yapıyorum bende bır cok supplement kullanıyordum ama ılacı basladıgımdan berı sporu da gıda takvıyelerını de bıraktım..kı zaten o tozu almayınca basmanın anlamı olmuyor..sporu da bıraktım 104. gun bugun cunku terleyınce yuzum ınanılmaz yanıyor...rahat edemıyorum dıkkatım dagılıyor calısırken...ama soyledıgım gıbı tedavı bıtımıne kadar bence o takvıyelerden uzak dur...enzımler fena yukselır gıbı gelıyor bana..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gyükseltürk

24 Ekim'den beri kullanıyorum yani 4. ayım doldu. Bir ara Ocak ayı gibi hata yapıp 15 gün kullanmamazlık ettim ama cidden rahatladım. Dudak kuruluğu yok, sırt ağrısı yok mis, ama koyduk kafamızı bu yola hele bi 6. ay bitsin. 50 mg kullanıyorum önümüzdeki ay gibi 65 mga geçeceğim. Valla ne yalan söyleyim, benim yüzümde pek bi değişiklik olmadı, sivilceler desen duruyor, izler desen duruyor, kızarıklığın alası. İlk kullanmaya başladığımda herkes öyle şeyler söylemişti ki zannettim bebek poposu gibi olacak yüzüm. Şu an alakası yok kıpkırmızıyım.

Ayrıca çok fena dudak kuruluğu yaşıyorum. İlaç ile ilgili tek sorunum bu, dudaklarım şu an yara bere içersinide ısırmaktan. Kurumaya önlem olarak ne önerirsiniz? Bepanthane, Hametan ve Nivea'nın lipstickleri hariç.

Aynen öyle.Bende sanmıştım çook iyi suratım olacak falan.İzler 3 kat arttı.Sivilceler yok tamam eskisinden falan daha iyi ama izler çok fazla.Halan 2 yanağım full.6-7 aydır sokağa çıkamıyorm abi.Yani kesin çözüm falan değil.Ben bide 30 mg içtim 7 ay.Bu akşam son ilacı içeceğim.Aslında lazer yapabilrsk 2 ay sonra yüzüm gercekten o zaman iyi olcak gibi.Çünkü full iz var suratımın her köşeşinde.
  • 5.ayımın ilk haftasındayım. Bu ay 50Mg almaya başladım, önceki aylarda 40 mg kullanıyordum. 1kaç gün içinde doz artışının etkisini gördüm, çok iyi oldu. Aktik akneler küçüldü fakat kuruluk çok arttı. Devam etmekteyiz bakalım...
  • Yuzumde artik tek tuk cikiyor sivilce (aman nazar degmesin), izler, siyah noktayla(asir fazla) yag bezeleri mevcut. Roaca baslamaya deger mi ? Hepimize gecmis olsun Allah sifa versin.
  • beyler izler konusunda kırmızılıklar için, lazer işlemi nasıl oluyor bilgisi olan var mı ? fiyatı ne kadar olur ?
  • beni de bugün dermatolog zoretanin tedavisine başlatıı sabah akşam 20'şer mg. yanında da hametan diye bir krem yazdı. merak ettiğim nokta dudak kuruluğu olduğu zaman ben bu kremi dudaklarıma da sürebilir miyim yoksa sadece yüzüme vb mi kullanmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuwesT

beni de bugün dermatolog zoretanin tedavisine başlatıı sabah akşam 20'şer mg. yanında da hametan diye bir krem yazdı. merak ettiğim nokta dudak kuruluğu olduğu zaman ben bu kremi dudaklarıma da sürebilir miyim yoksa sadece yüzüme vb mi kullanmalıyım?

Bence o kremi yüzünden uzak tut, aşırı yağlı bi krem resmen bitkisel yağ kokuyor. Dudaklarına ya da ellerinin üzerine sürebilirsin.
  • öncelikle herkese geçmiş olsun arkadaşlar,
    bütün sorulara ilgiyle cevapladığınız için teşekkür ederim.100 küsür sayfa olduğu için hepsini okuyamadım belki benim soracağım soruları daha öncesinde cevaplamışsınızdır bunun için özür dileyerek başlıyorum sorularıma
    1-biz iki arkadaş aknetrent kullanmaya başladık ilacı fakülte hocalarımızdan birinin tavsiyesiyle ve bugün 9. günümüz saç diplerimde kuruma ve kepek benzeri döküntüler var anladığım kadarıyla epidermisteki ölü tabakaları kaşıntı oldukça kaldırıyoruz ama malesef bu estetiki açıdan kötü bir görüntü oluşturduğu gibi elimi ders dinlerken bile farkında olmadan saçımda buluyorum bu da beni rahatsız ediyor aynı durum arkadaşımda da olduğu için ilacın yan etkisi olduğunu düşünüyorum...bunun bir çözümü var mıdır kullanabileceğimiz bir ilaç yada kozmetik ürün...
    2-hocamız bize hametan pomadı verdi şuan için fazla bir kuruluk olmadığı için kullanmıyorum kuruma olmadan da kullanmalı mıyız?
    3-okula giderken yüzümdeki kızarıklıklar belli olmasın diye pudra kullanıyorum zararı var mıdır?
    4-sebamed le yüzümü yıkadığımda sanki yüzüm daha da geriliyor, kullanmayı bırakmalı mıyım?
    5-30mg kullanıyorum eczanede sabah 10mg akşam 20mg dendi ama hocamızın öyle bir uyarısı olmamıştı...

hoca şuan serviste olduğu için ona soramıyorum,özellikle ilk sorum çok önemli benim için cevabınızı bekliyorum, teşekkür edeirm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dctrgul -- 2 Mart 2012; 16:03:02 >
  • Selam arkadaşlar bundan 1 yıl öncesine kadar sivilce sorunları yüzünden ailemin zoruyla hastaneye gittik aradan 4 ay gibi bir süre geçti yüzüm tertemiz olmuştu Fakat yüzümde izler kaldı bunları geçirmek için kremle onarılabilir mi yoksa yeniden doktora gitmek mi lazım ?
  • Yaklaşık 1 ay önce sivilciler için doktora gittim,3-4 çeşit ilaç verdi 1-2 hafta sonra tekrar gideceğim.Eğer ilaçlar etki etmezse Zoretanin'e başlayacağım size birkaç soru sormak istiyorum,
    İlacı yazın kullanırsam zorluk çeker miyim?.Aslında yazdan ziyade sıcak havada zorlanır mıyım?
    Lise 2'ye gidiyorum,bu ilacın derslere etkisi olur mu?
    İlaç kesin olarak sivilcelere fayda ediyor mu?İlaç kullanımı bittikten sonra tekrar sivilce çıkabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.