Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (1057. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
24.112
Cevap
50
Favori
1.636.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10551056105710581059
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkaç yıl önce bu bujileri kullandım fakat şu anda Champion RC8BYC kullanıyorum o bujiler performans bujileri yakıt tüketimi biraz fazla eğer benzin kullanıyorsan Champion RC8BYC LPG yi bilmem
  • Stop etme sorununu bir çok arkadaş yaşıyor anladım ki.Gaz potansiyometresine giden kabloyu güçlendirmek büyük çoğunlukla bu sorunu çözüyor gibi .Benim anlamadığım bu sorunu yaşayan herkeste sorun Lpg de görülürken benzin kullanımında oluşmuyor.
    Bir kaç hafta önce arabamın gaz enjektörleri garantiden değişti.Eskiden aşağı bakan enjektör kafaları şimdi yukarıda.Manifolda giden hortumlarda 20 cm den uzun değil.

Gaz kelebek boğazı temizlendi.Araç bilgisayara bağlandı ve beyinde ki arıza kayıtları silindi.Kalibrasyon yapıldı her şey normal.Bu arada arıza lambasının beyinde arıza varken yanmamasını anlayamadım.Bir kaç gün sadece benzinde kullandım sorun yok.
    Forumda belirtilen şase kablolarının direnci normal görürünüyor ölçümlerde.Ben her halukarda bu kablo güçlendirmeyi uygulatayım mı?BURSA da bu uygulamayı yaptıran varmı?

Ya Lpg sistemini sökecem.Eğer sökersemde bu benzin sarfiyatıyla arabayı satacam bıktım vallahi.
    Benim sorun tehlike boyutlarına ulaştı.Araba dönemeçlerde stop ettiği gibi birde giderkende bir akanda kasılıp gaz yememeye başlıyor.Akan trafikte çok riskli bir durum oluşuyor.Kendimi güvenle sağ şeride geçirmeye çalışıyorum.Sağa çekip debriyaja bastığım anda stop ediyor.tekrar çalıştırıp yola devam ediyorum.
    ???????

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::...
  • arkadaşlar 12.000 tl ye kadar hangi araç alınabilir?acil
  • quote:

Orijinalden alıntı: basserdem
    Manifolda giden hortumlarda 20 cm den uzun değil.

20cm de yanli$ ayarda uzun olabiliyor!
  • Bizim sayfa aşağılara düşmeye başlamış bu yoğun kardan sonra araçlarımızı yıkayalım tuzlu kalmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan65 -- 20 Şubat 2012; 23:18:29 >
  • merhabalrr arkadaşlrr bende 2001 1.6 brava var otomatik vites lpg de şehir içi 14 litre gaz yakıyor diğer bir denememde ise 53 liraya dolan depom ile 170 km sehir içi yol gidiyorum buji , yağ, hava filitresi, yağ filitresi, akü, gaz ayarı yeni değişti??? yardım ederseniz sevinirimm...normal mi bu yakıt yoksa fazla mı ???
  • öncelikle aranıza yeni katıldım.2000 model fiat brava ex sahibiyim.böyle bir topikle karşılaşmak iyi oldu.

arkadaşlar bir sorunum var...bir kaç hafta önce araç fazla yaktığı için ustaya gittim.aracı bilgisayara soktu ve evet abi çok yakıyomuş dedi.fabrika ayarlarını geri yükledi.işte ondan sonra araç gaza geçtiğinde eğer ışıkta duruyorsam hareket edeceğim zaman arac gaz yemiyor nadirende istop ediyor.....hareket halindeyken ise gazda ikin arac deli gibi tekliyor sanki ata biniyormuşum gibi sallanıyorum ...bu sorunlar benzinde olmuyor....yardım bekliyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: rivalon

merhabalrr arkadaşlrr bende 2001 1.6 brava var otomatik vites lpg de şehir içi 14 litre gaz yakıyor diğer bir denememde ise 53 liraya dolan depom ile 170 km sehir içi yol gidiyorum buji , yağ, hava filitresi, yağ filitresi, akü, gaz ayarı yeni değişti??? yardım ederseniz sevinirimm...normal mi bu yakıt yoksa fazla mı ???

Benim de aracım otomatik. Hâlâ çözemedim. Kafasına göre bazen 15 litre yakıyor, bazen 12 litre yakıyor.

Artık benim için 12 litre mükemmel bir değer. Daha ne yaptıysam da düşüremedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orcunsau

quote:

merhabalrr arkadaşlrr bende 2001 1.6 brava var otomatik vites lpg de şehir içi 14 litre gaz yakıyor diğer bir denememde ise 53 liraya dolan depom ile 170 km sehir içi yol gidiyorum buji , yağ, hava filitresi, yağ filitresi, akü, gaz ayarı yeni değişti??? yardım ederseniz sevinirimm...normal mi bu yakıt yoksa fazla mı ???

Benim de aracım otomatik. Hâlâ çözemedim. Kafasına göre bazen 15 litre yakıyor, bazen 12 litre yakıyor.

Artık benim için 12 litre mükemmel bir değer. Daha ne yaptıysam da düşüremedim...

:)) katılıyorum size belli olmuyor son dondurmamda benimde 15 litre yaktı dediğiniz çok doğru bizim arabalarda 12 litre mükemmel bir sonuç inanın 10 litre yakanlara özeniyorumm :))
  • quote:

quote:

quote:

:)) katılıyorum size belli olmuyor son dondurmamda benimde 15 litre yaktı dediğiniz çok doğru bizim arabalarda 12 litre mükemmel bir sonuç inanın 10 litre yakanlara özeniyorumm :))

Benim özenmem için ilk önce inanmam lazım :))
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Benim özenmem için ilk önce inanmam lazım :))

rahat olun zaten bizim markada sehir içinde henüz duymadım 10 litre yakan
    başka markada örnek verdim :))
  • ve nihayet yaklaşık üç aydır yaşadığım tekleme problemini çözemediğim için aracımı yok pahasına sattım. 2001 sx 186000 km 10.500 tl. yazık oldu.
  • Sabah saatlerinde işe gitmek için evden çıktığımda annem onuda işe bırakmamı istedi.Yaklaşık 10 dk. sonra seyir halinde her şey yolundayken ve takip mesafemde gayet iyiken önümdeki Corolla nın aniden durması neticesiyle süratli bir şekilde çarptım.Bende bir şey yok arabada da sadece panjur kırıldı ama annem torpidoya kafasını çarptı ve nasıl oldu anlamadım torpido gözüde kırıldı.Araç şirket aracı Fiesta gerçekten sağlam arabaymış sadece panjur kırılması ve çok az kasıntı dışında bir şey yok fakat diğer araç için aynı şeyi söyleyemem.Kazasızlığıma son veren bu kazada aklımda kalan annemin çığlığı,çarpma anında çıkan gürültü ve acaba indiğimde nasıl manzara ile karşılaşacağım,araba ne durumda merakı.Velhasıl takip mesafem iyi olabilir fakat yerler ayazdan dolayı kaygandı.Bende dahil olmak üzere dikkate davet ediyorum bizleri forumdaşlarım.
  • büyük geçmiş olsun
  • herkeze hayırlı aksamlar arkadaslar.
    öncelikle herkezin olumlu yada olumsuz hıc farketmez yorumlarını beklıyorum.
    aracım brava 1.6 elx 2001 model. tam bır ıtalyan aygırı orjınal zfa
    bunu gururla soyluyodum takı bu gune kadar zfa vayyyy beeeeeee :)
    aracımın 2 aydır devam eden fırene basınca tıtreme sorunu var balatalar degişti. fren diskleri hem dısarda hem araç uzerınde tornalandı ama sorun duzelmedı.
    zfa kotulugunu fıyat farkında gordum brava tr uretımı orjınal dısk 80 lıra ıken zfa orjınal 251 tl ustelık yan sanayısıde yok :( bulan varmı bu konuda yardımcı olursanız cok sevınırım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: geocities

herkeze hayırlı aksamlar arkadaslar.
    öncelikle herkezin olumlu yada olumsuz hıc farketmez yorumlarını beklıyorum.
    aracım brava 1.6 elx 2001 model. tam bır ıtalyan aygırı orjınal zfa
    bunu gururla soyluyodum takı bu gune kadar zfa vayyyy beeeeeee :)
    aracımın 2 aydır devam eden fırene basınca tıtreme sorunu var balatalar degişti. fren diskleri hem dısarda hem araç uzerınde tornalandı ama sorun duzelmedı.
    zfa kotulugunu fıyat farkında gordum brava tr uretımı orjınal dısk 80 lıra ıken zfa orjınal 251 tl ustelık yan sanayısıde yok :( bulan varmı bu konuda yardımcı olursanız cok sevınırım :(

Sana onu kim dediyse seni yanıltmış altın kaplamı o 251 TL aynı araçtan bende de var 2001 model brava 1.6 elx parçaları genelde buradan alırım

www.otostart.com Buradan alabilirsin bunlar orjinalleri TRW DF2686 53 TL Benim aracın üzerinden çıkan bunlardı
    bunlarıda takabilirsin
    Valeo 186153 46 TL
    Bosch 0 986 478 515 40TL (1tanesi)
    Ayrıca başka yerlerden bu numaralarla araştırırsan daha uygun da bulabilirsin belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkan65 -- 23 Şubat 2012; 23:42:29 >
  • brava orjinal teyp ışıkları yanmıyor acaba teypten mi açılıyor bilgisi olan yardımcı olsun tşk.
  • arkadaşlar ben araç arıyordum bravadan sonra tekrar fiat dedim ve marea buldum
    araç 2000 model 1.6 sx marea 200.000 de ama komple motor yapılmış herşeyi değişmiş full bakımlı araç temiz masrafsız ama kafama takılan komple boyalı güneş yanığından diyor fiyat ise son 11500 sizce alınırmı
    araçta değişen yok klima abs tek hava yastığı jant vsvsv var
    alınırmı acilll
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ruhumun

Sabah saatlerinde işe gitmek için evden çıktığımda annem onuda işe bırakmamı istedi.Yaklaşık 10 dk. sonra seyir halinde her şey yolundayken ve takip mesafemde gayet iyiken önümdeki Corolla nın aniden durması neticesiyle süratli bir şekilde çarptım.Bende bir şey yok arabada da sadece panjur kırıldı ama annem torpidoya kafasını çarptı ve nasıl oldu anlamadım torpido gözüde kırıldı.Araç şirket aracı Fiesta gerçekten sağlam arabaymış sadece panjur kırılması ve çok az kasıntı dışında bir şey yok fakat diğer araç için aynı şeyi söyleyemem.Kazasızlığıma son veren bu kazada aklımda kalan annemin çığlığı,çarpma anında çıkan gürültü ve acaba indiğimde nasıl manzara ile karşılaşacağım,araba ne durumda merakı.Velhasıl takip mesafem iyi olabilir fakat yerler ayazdan dolayı kaygandı.Bende dahil olmak üzere dikkate davet ediyorum bizleri forumdaşlarım.

Arkadaşım aracın sağlam olduğundan bahsetmişsin ama , arkadan çarpma olayından arabanın sağlamlığı belli olmaz , çarpma noktası eğer çok üst yada altta kalmıyorsa her zaman çarpan araç sağlam çarpılan araç çok kötü durumda oluyor.... bende 2008 yılında hemde babamın torosu ile toyota avensis e 70 -80 le arkadan çarptım (tabi fren ne kadar hızımı kesti bilmiyorum) yanımda oturan arkadaşın kaşı yarıldı benimde anlım morardı , ama avensis in arka tamponu ile bagaj kapağı içeriye gömüldüğü halde , toros' un sadece ön tampon biraz ızgara içine kaçtı panjur kırıldı kaputta bile hasar yoktu, bu toros çok sağlam olduğunu göstermez , olayın özeti şu, araçların arka kısımları daha az beslemeli ve daha zayıftır , araçların ön tarafları ise aşırı beslemeli , esnek ve daha sağlam şekilde dizayn ediliyor ayrıca çarpılan aracın arka kısmı daha yumuşak olduğu için sizin aracınızın az hasar alması gayet doğal , ben toros ile 70 le duvara yada refüje çarpsaydım şuanda bunları yazamıyor olurdum.... 2. olarak sanayide eksper bekleyen birçok kazalı araç görüyorum , c-max ın arkadan çarpması ile BMW 5.20D ni arkası akordiyon olmuş , C-max ın ise önü dağılmış fakat ikisine aynı anda bakınca BMW' yi sanki kamyona çiğnenmiş gibiydi, başka bir örnek ise eski kasa nikelaj tampon şahin' in çarmış olduğu bir huyundai gördüm şahinde yamulma bile yok huyundai nin tampon bagaj kapağı ile birlikte katlanmış farın biride gömülmüş şekildeydi, şahin' in tamponu sırf kalın metal olduğundan plastik ve saçın anasını ağlatmış .... bu yazdıklarınmdan fiesta sağlam değildir diye çıkartan olmasın fiestalar sağlamdır fakat bu durumun sağlamlık konusunda ölçüt olmadığı hususundan bahsetmek istedim.... (kaza yapan araçların kaza anında çekilen fotoğrafları serviste oluyor o aralıkta görmüştüm)
  • quote:

Arkadaşım zaten bu merea , bravo grubu genelde 12 litrenin altına inemeyen araçlar , agrasif kullanmada ise yani 3bin devir üzeri vites atmalarda 13-14 litre normal , sakin kullanıyorsanız ise bu artış havaların soğukluğuyla doğru orantılı olabilir havalar soğuk olduğunda bir çok aracın yakıt tüketimleri benzinde 1-2 litre LPG de ise 2-3 Litre artış gösterebiliyor... soğuk havalarda birçok araçta 2 litre civarı artış normal kabul ediliyor... hem zaten sizin aracınız otomatik olduğu için yakıt tüketimi en az 1 litre fazla olacaktır o da aracınızın normal yaktığını gösteriyor...
  • 
Sayfa: önceki 10551056105710581059
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.