DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Laptop'u LCD'ye en iyi nasıl bağlarız ?
8
Cevap
0
Favori
3.994
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Laptop'u LCD'ye en iyi nasıl bağlarız ?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      06 Ekim 2007 11:21:43
      Arkadaşlar LCD tv.ye laptop bağlamak istiyorum. Ancak laptopu henüz almadım, kaliteli-kayıpsız görüntü aktarımı için laptopun hangi çıkışlarının olması gerekiyor, bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snnates -- 6 Ekim 2007; 13:21:12 >

*HP Pavilion dv6650et Intel® Core� 2 Duo islemci T7500 2,20 GHz, 2048 MB 667 MHZ Ram , 250 GB HDD, NVIDIA® GeForce� 8400M GS, 15.4� WXGA High Definition BrightView Widescreen, HDMI, Windows Vista basic
      *Sony 40P3000K Lcd tv
    • Binbaşı
      1171 Mesaj
      06 Ekim 2007 12:06:37
      tek çözüm HDMI

Ergin DEMİROĞLU / Samsun 1979
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Ekim 2007 13:11:52

quote:

Orjinalden alıntı: kurbagaprens

tek çözüm HDMI

Laptop'dan HDMI çıkışlı olarakmı geçiyor ? yoksa başka bir ismi varmı acaba ? Çünkü şimdiye kadar bu isim de çıkış duymadım

*HP Pavilion dv6650et Intel® Core� 2 Duo islemci T7500 2,20 GHz, 2048 MB 667 MHZ Ram , 250 GB HDD, NVIDIA® GeForce� 8400M GS, 15.4� WXGA High Definition BrightView Widescreen, HDMI, Windows Vista basic
      *Sony 40P3000K Lcd tv
    • Yüzbaşı
      300 Mesaj
      06 Ekim 2007 15:30:13

quote:

Orjinalden alıntı: snnates

Alıntıları Göster

Laptop'dan HDMI çıkışlı olarakmı geçiyor ? yoksa başka bir ismi varmı acaba ? Çünkü şimdiye kadar bu isim de çıkış duymadım

Artık yeni model laptop larda hdmi çıkış söz konusu. Eğer yeni bir laptop alacaksan bu tarz çıkışlı olanlarına dikkat et. Tabi birkaç yöntem daha var lcd tv ye bağlamak için... eski-yeni tüm laptoplarda vga çıkış vardır. tabi lcd tv de de varsa o zaman rahatalıkla görüntü alabilirsin. vga çıkışın dvi şeklinde ise dvi-hdmi kablosu alıp bağlayabilirsin dostum.

::::::YALANLARI DOĞRU OLARAK GÖRMEYE BAŞLARSAN SENDE YALAN OLURSUN HABERİN BİLE OLMAZ!!!::::::

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Ekim 2007 18:00:29
      quote:

Orjinalden alıntı: aikimac

Alıntıları Göster

Artık yeni model laptop larda hdmi çıkış söz konusu. Eğer yeni bir laptop alacaksan bu tarz çıkışlı olanlarına dikkat et. Tabi birkaç yöntem daha var lcd tv ye bağlamak için... eski-yeni tüm laptoplarda vga çıkış vardır. tabi lcd tv de de varsa o zaman rahatalıkla görüntü alabilirsin. vga çıkışın dvi şeklinde ise dvi-hdmi kablosu alıp bağlayabilirsin dostum.

Çok teşekkürler, yararlı bilgi verdiniz, dvı çıkışlı laptoplar var onla dvı-hdmı olarak bağlarsam işimi görmüş olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snnates -- 6 Ekim 2007; 18:00:58 >

*Sony 40P3000K Lcd tv
    • Çavuş
      80 Mesaj
      11 Ekim 2007 11:30:31
      Bende masaüstü pc mi lcd ye bağlamak istiyorum.Ekran kartı yeni bir ekran kartı değil.GeForce FX5200.Dvi-HDMİ bağlantı yapma şansın var mı.
      Bunun için ne tür bir kablo almalıyım.Buu yapamıyorsam sanırım 2 erkek uçlu vga kablo almam gerekecek yanılıyormuyum.
      Teşekkürler...

• Kurmay Yarbay
      12664 Mesaj
      11 Ekim 2007 21:03:59

quote:

Orjinalden alıntı: coolriver34

Bende masaüstü pc mi lcd ye bağlamak istiyorum.Ekran kartı yeni bir ekran kartı değil.GeForce FX5200.Dvi-HDMİ bağlantı yapma şansın var mı.
      Bunun için ne tür bir kablo almalıyım.Buu yapamıyorsam sanırım 2 erkek uçlu vga kablo almam gerekecek yanılıyormuyum.
      Teşekkürler...

Eğer ekran kartınızın dvi çıkışı varsa, dvi-hdmi kablosu alarak baglantı saylayabilirsin. Ama ynılmıyorsam fx5200 de dvi çıkışı olmaması lazım. Bu drumda ya ekran kartını değiştirmek,yada vga kablo ile baglantı kurmak zorundasın. Tabi dvi-hdmi baglantıdaki kaliteyi elde edemezsin.

Eğer sen kaba ve katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp gitmişlerdi.
    • Çavuş
      80 Mesaj
      11 Ekim 2007 23:43:28
      Eyvallah vga yı bir deneyelim de olmassa bakarız artık:)

• Binbaşı
      1267 Mesaj
      16 Ekim 2007 13:05:43
      Selamlar, Dizüstü Toshiba A100-847, LCD TV Toshiba 32C3000PG.
      Vga kablo ile bağladım ama daha iyi görüntü alabileceğim seçenek var mıdır. Kullananlar yardım lütfen..

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Laptop'u LCD'ye en iyi nasıl bağlarız ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.