- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
İngilizce Çalışma Yöntemleri?
Bu konudaki kullanıcılar:
 
24
Cevap
1
Favori
23946
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
10006 Mesaj
30 Eylül 2007; 22:15:43 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar merhaba ingilizceyi nasıl çalışabilirim çalışma teknikleri en iyi şekilde akılda kalıcı bir şekilde nasıl çalışşıp öğrenebilirim bu meleti bileniniz varmı lise hazırlığa gidiyorum günlük işlediğimiz konuları tekrarlıyorum çalışıyorum ama yine geri kalıyorum lütfen yardım
_____________________________3551 Mesaj
30 Eylül 2007; 22:22:02 

öncelikle şunları sorucam , Hangi şehirdensin ? gerçekten ingilizceyi öğrenmek istiyomusun ? bunların yanıtını ver ilk
_____________________________

Hayat yaşamaya değer. Yaşamak güzeldir.
Bodybuilding - Fotoğraf - Dil


220 Mesaj
30 Eylül 2007; 22:25:16 

hiç çalışmıyorum ama hepsi aklımda kalıyo sen yazarak çalış faydası olur eminim.bir de günlük hayatta ingilizce konuşabileceğin birileri varsa onunla konuş pratik yapmış olursun ve unutmazsın tecrübeyle sabittir
_____________________________


( BARIŞ AKARSU - SENİ UNUTMAYACAĞIZ...! )


 
10006 Mesaj
30 Eylül 2007; 22:35:12 


quote:

Orjinalden alıntı: Necessa®i

öncelikle şunları sorucam , Hangi şehirdensin ? gerçekten ingilizceyi öğrenmek istiyomusun ? bunların yanıtını ver ilk


Ankaradayım ingilizce öğrenmek için lise hazırlık okuyorum istiyorumda ama nedense beceremiyorum bir
_____________________________2132 Mesaj
30 Eylül 2007; 22:48:02 

ne kadar içli dışlı olursan o kadar kalıcı olur. yoksa unutursun.

eğer ciddi anlamda bir şeyler yapmak istiyorsan cnbc'de dizileri falan seyret. yabancı gazeteleri oku. zaten güncel şeyler olduğu için gündemi de takip ediyorsan konuyu biliyor olacaksın. tabi kelimelerde falan zorluk çıkabilir. her kelieye bakma. sık sık karşına çıkanları bir yere not al. cümleden çıkarabiliyorsan çıkar. sonra sözlükten bak.


benim en çok kullandığım yöntem, sürekli orjinal romanlar okuyorum (ing öğretmenliğinde okuyorum, sen orjinal değil de başlangıç seviyesi şeyler okuyabilirsin) bunlarda çıkan yeni kelimeleri bir yere not alıyorum. okurken bakarak zaman harcamıyorum. öyle olunca sıkıyor insanı.

okuma bitince bilgisayardan ingilizce anlamlarına bakıyorum, anlamlarını yazıyorum, örnek cümlelerini yazıyorum beğendiğim.

bunun dışında kitaplarda, gazetelerde hoşuma giden yapıları not alıyorum. bazen basit bir kelimenin bile farklı bir anlamda kullanıldığını görüyorum, bunu not alıyorum.

bunların hepsini bir ajandaya yazıyorum. bu ajanda sürekli benimle. dolmuşta, otobüste vs açıp öylesine karıştırıyorum. arada bir kompozisyon yazmaya çalıştığımda kendindeki gelişmeyi hissediyorsun. bu da sana daha fazla heves veriyor.


kitap okumanı kesinlikle öneririm. ben ilk başlarda oxford'un bookworms kitaplarını okumaya başladım, stage 1'den 6'ya kadar seviye seviye gidiyor. gayet yararlı olduğunu düşünüyorum bunun.

konuşma pratiği büyük ihtimalle en büyük eksiğin olacak, bunu da imkanın varsa turistlerle konuşarak bir nebze giderebilirsin. fakat en iyi yol dili yerinde öğrenmektir. yabancı bir ülkeye gidip orada bir süre yaşayabilirsen (wat, dil okulu vs) çok daha iyi olur.


3551 Mesaj
30 Eylül 2007; 22:50:28 

neyse senin sorduğum soruları cevaplıyacağın yok

bende Lise 1 Hazırlık Sınıfında İngilizceye Merak saldım..
sadece okulda öğrendiklerin yetmeyecek , fakat asıl öğrenmen gerekenleri orda öğreneceksin , şöyle ki; cümlenin neresinden başlıyarak okuyacağını , Zamanları (geçmiş zaman , gelecek zaman , geniş zaman ) , fiilleri , kelimeleri soru cümlesi yapmayı , kelimeleri olumlu cümle yapmayı aynı şekilde olumsuz yapmayı vs..... bunlar kolay...tabi bilen için valla asıl bileceğin şu; öğrenmek istiyosan Kimse duramaz önünde , ABD Bush Bile

ilk önce google'dan şunu indir ; turing download gezginler (kopyala yapıştır bunu indir)
bu çeviri programı gerçekten tam anlamında herşeyi kılı kılına çeviremez fakat çook işine yarıyacaktır... ( kendimden biliyorum )

sanırım lise 1'e daha yeni başladın , o zaman sen en alt seviyeden başlamalısın , öyle uçup Ask (sor ) ' u sordu nasıl yapılır bunu öğrenmeye kalkışma! çünkü daha yenisin , en altlardan başla ki yükseklere zıpladığında erişebilmen kolay olsun. yoksa temel olmadan en alçaktan en yükseğe zıplayamazsın , bunun için sana tranbolin lazım oda bilgi

okulun ilk yarısı hoca ne öğrettiyse onlarla yetin! fazla dan öğrenicem diyip kafanı Allah bullah etme! ilk 4 ay iice bi temeli sağlamlaştır!

sonra yabancı şarkılar dinle , CNBC-E deki filmleri izle , ben hep izlerim.

msn'e yabancı gacılar ekle bende bir sürü var maksadım kötü deil sadece konuşma pratiğimi ilerletiyorum

şurda küçük bi ders ' yapalım

bak konulara çalışacaksan böyle çalışabilirsin

mesela , work - iş , çalışmak vb. anlama gelir

i work dersen - çalışırım
i working dersen - çalışıyorum
i worked dersen - çalıştım
i will work - çalışacağım
i have been working - çalışmıştım

bunları örnek olsun diye verdim.


inglizce çok zor bi dil deil , sen iste yeter ki , bu dili öğrenirken Türkçe'nin zor bi dil olduğunu , Türkçenin Çok zengin bi dil olduğunuda öğreneceksin! bak bu dediğimi unutma ingilizceyi öğrenmeye başladıktan sonra anlayaacaksın sende ,
beni hatırlarsın o zamanbak istersen msn'm ekle , elimden geldiğince kafana takılanlara yardımcı olurum

everythingforwin@hotmail.com

bye for now... Take care
_____________________________

Hayat yaşamaya değer. Yaşamak güzeldir.
Bodybuilding - Fotoğraf - Dil

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Eylül 2007; 22:54:13 

@löpçük hocama %100 katılıyorum ve dğyorumki okumak okumak okumak!!! ne kadar çok okursan öğrendiğin tensleri o kadar çok pekiştirir, öğrendiğin kelimeleri unutmaz ve üzerinede kullanılışlarıyla beraber yeni kelimeler öğrenirsin


3551 Mesaj
30 Eylül 2007; 23:03:44 


quote:

Orjinalden alıntı: löpçük

ne kadar içli dışlı olursan o kadar kalıcı olur. yoksa unutursun.

tabi kelimelerde falan zorluk çıkabilir. her kelieye bakma. sık sık karşına çıkanları bir yere not al. cümleden çıkarabiliyorsan çıkar. sonra sözlükten bak.


benim en çok kullandığım yöntem, sürekli orjinal romanlar okuyorum (ing öğretmenliğinde okuyorum, sen orjinal değil de başlangıç seviyesi şeyler okuyabilirsin) bunlarda çıkan yeni kelimeleri bir yere not alıyorum. okurken bakarak zaman harcamıyorum. öyle olunca sıkıyor insanı.

okuma bitince bilgisayardan ingilizce anlamlarına bakıyorum, anlamlarını yazıyorum, örnek cümlelerini yazıyorum beğendiğim.


evet bu 2 şeyi kesinlikle uygulamalısın , löpçük arkadaşımızında dediği gibi , her kelimeyi aklınta tutmaya çalışma sadece en çok sıklıkla çıkanları ingilizce defterinin arka sayfasına yaz ( hem türkçesi hem ingilizcesini) , ( böylece her derste yanında bulunur)

löpçük ing. romanlar önermiş ama bunlar senin için ağır olur. sen ilk 3-4 ay hoca ne öğretirse onlarla yetin! sonra git kitapçıya ingilizce seviye 1 için kolay anlaşılır bi kitap istiyorum de satın al...


en çok sıklıkla karşına çıkan kelimeleri defterinin arkasına anlamıyla beraber not etmen çok yararlı olacaktır! bunu sakın aksatma!

nedir bu kelimeler ?

e.g ( örnek demek )

- Stay - kal - Kalmak ( sınıfta deil bi mekanda )
- win - kazan - kazanmak
- write - yaz - yazmak
- stady - çalış - çalışmak ( ders falan )
- look - bak - bakmak
- tooth - diş
- tech öğrenmek learn ' da öyle
- find - bul - bulmak
- age - çağ - yaş anlamında
- ice - buz
- eyes - göz
- good evening - iyi geceler
- good days - iyi günler
- dinner - akşam yemeği
- lunch - öğle yemeği

vs... böyle günlük hayatta karşına çıkabilecek kelimeleri öğrenmeye bak


ben şimdi gidiyorum , bana bi soru sorup cevabını bekleme diye söyledim

msn eklersin istersen elimden geldiğinece yardımcı olurum everythingforwin@hotmail.com
_____________________________

Hayat yaşamaya değer. Yaşamak güzeldir.
Bodybuilding - Fotoğraf - Dil


2132 Mesaj
30 Eylül 2007; 23:21:42 

madem başladık, aklımıza gelenleri yazmaya devam edelim

eksik hissettiğin konulara düzgünce çalış, sonra onu bir arkadaşına anlat. anlatırken de çok şey öğreneceksin. eğer anlatabiliyorsan, basit de olsa örnek cümleler yazabiliyorsan sen de anlamışsın demektir. ve bunu bir kez yaptığında tamam bitti deme, aradan birkaç gün geçsin, aynı konuyu tekrar anlat. her anlatışında daha rahat, daha kendinden emin olacaksın. ilk başlarda verdiğin örnekler sana basit gelmeye başlayacak. farklı örnekler arayacaksın. yeni örnekler buldukça yeni kelimelerle karşılaşacaksın.

kelimeler için de değişik yöntemler var, kimisi bir liste çıkarır, karşısına anlamını yazar, kimisi örnek cümlesi ile yazar, kimisi küçük kartonların bir tarafına ing bir tarafına Türkçe yazar. sen en iyi aklında kalan yöntemi seçip onu uygula. kelime öğrenme konusunda "en iyi yöntem" diyemeyiz. her kişinin farklı bir algılaması vardır.

mesela lisede bir arkadaşım liste halinde yazardı.sonra o listenin gözünün önüne geldiğini, o şekilde kelimeyi hatırladığını söylerdi. öyle bir şeydi ki, kelimenin sayfanın neresinde yazdığını, çoğu zaman altında ve üstünde hangi kelimeler olduğunu bile söyleyebilirdi.

ben liste halinde hiç ezberleyemezdim. her kelime için örnek cümle yazardım. (bu senin için de biraz erken olabilir. önce birkaç ay çalışman gerekecek) örnek cümleler ile kelimenin anlamını hatırlardım. bu şekilde örnek cümleyi hatırlayarak anlamını ingilizce olarak yazabilirdim.

daha aklıma gelirse yazarım. www.englishforums.com adresinde kelimelerle ilgili bölüm var. mesela nasıl kullanıldığını bilmediğin bir kelimeyi sorarsın, native speaker dediğimiz ana dili ing. olan kullanıcılardan cvplar alabilirsin. tartışmalar bölümünde değişik konular oluyor. oradaki yorumları okuyabilirsin. tanışma gibi bir bölümü var, orada msn adresini vererek yeni arkadaşlar edinebilirsin.


 
760 Mesaj
30 Eylül 2007; 23:40:29 

quote:


- Stay - kal - Kalmak ( sınıfta deil bi mekanda )
- win - kazan - kazanmak
- write - yaz - yazmak
- stady - çalış - çalışmak ( ders falan )
- look - bak - bakmak
- tooth - diş
- tech öğrenmek learn ' da öyle
- find - bul - bulmak
- age - çağ - yaş anlamında
- ice - buz
- eyes - göz
- good evening - iyi geceler
- good days - iyi günler
- dinner - akşam yemeği
- lunch - öğle yemeği

vs... böyle günlük hayatta karşına çıkabilecek kelimeleri öğrenmeye bak


ben şimdi gidiyorum , bana bi soru sorup cevabını bekleme diye söyledim

msn eklersin istersen elimden geldiğinece yardımcı olurum everythingforwin@hotmail.comŞurda bi yanlış war sanki 1. si tech değil teach 2. si teach öğrenmek değil öğretmektir. teacher dan aklında kalsın öğretmen
_____________________________3260 Mesaj
30 Eylül 2007; 23:49:18 

herscher doğru demiş

Yabancı müzik dinliyorsan sözlerini bul internetten (google'da şarkının adını yazıp "lyrics" diye sonuna eklemen yeter) hem dinlediğin şarkıyı öğrenmiş olursun hem de bilmediğin kelimelere bakar öğrenirsin hem de telafuzun gelişir
_____________________________310 Mesaj
1 Ekim 2007; 0:18:25 

altyazısız film izle, kitap oku, müzik dinle, netten ingilizcesi iyi arkadaş bul chat yap, ingiltereye git. grammer kitaplarıyla çok vakit harcama şöyle bi bak kabasını bil yeter.
_____________________________ 
216 Mesaj
1 Ekim 2007; 4:34:27 

yukarıda anlatılanlara tamamen katılıyorum.. ve ekleyecegim sey;

ingilizce en son nokta KELİME dir.. hergun duzenli kelime ögrenmeye bak.. ingilizcen ilerler zamanı gelince( hazırlık ı bitirince) ama kelime ögrenmek hiç bir zaman bitmez..

kısacası işin aslı kelime ögrenmekte. ne kadar cok kelime o kadar cok puan( toefl, üds,kpds vb.)
_____________________________

AkLıNı KuLLaN ADINI CıKaR DeLİYE, HeR GüN BaYRaM EGLeNMeK KaLıR GeRiYe...
708 Mesaj
1 Ekim 2007; 9:02:44 


quote:

Orjinalden alıntı: Necessa®i

neyse senin sorduğum soruları cevaplıyacağın yok

bende Lise 1 Hazırlık Sınıfında İngilizceye Merak saldım..
sadece okulda öğrendiklerin yetmeyecek , fakat asıl öğrenmen gerekenleri orda öğreneceksin , şöyle ki; cümlenin neresinden başlıyarak okuyacağını , Zamanları (geçmiş zaman , gelecek zaman , geniş zaman ) , fiilleri , kelimeleri soru cümlesi yapmayı , kelimeleri olumlu cümle yapmayı aynı şekilde olumsuz yapmayı vs..... bunlar kolay...tabi bilen için valla asıl bileceğin şu; öğrenmek istiyosan Kimse duramaz önünde , ABD Bush Bile

ilk önce google'dan şunu indir ; turing download gezginler (kopyala yapıştır bunu indir)
bu çeviri programı gerçekten tam anlamında herşeyi kılı kılına çeviremez fakat çook işine yarıyacaktır... ( kendimden biliyorum )

sanırım lise 1'e daha yeni başladın , o zaman sen en alt seviyeden başlamalısın , öyle uçup Ask (sor ) ' u sordu nasıl yapılır bunu öğrenmeye kalkışma! çünkü daha yenisin , en altlardan başla ki yükseklere zıpladığında erişebilmen kolay olsun. yoksa temel olmadan en alçaktan en yükseğe zıplayamazsın , bunun için sana tranbolin lazım oda bilgi

okulun ilk yarısı hoca ne öğrettiyse onlarla yetin! fazla dan öğrenicem diyip kafanı Allah bullah etme! ilk 4 ay iice bi temeli sağlamlaştır!

sonra yabancı şarkılar dinle , CNBC-E deki filmleri izle , ben hep izlerim.

msn'e yabancı gacılar ekle bende bir sürü var maksadım kötü deil sadece konuşma pratiğimi ilerletiyorum

şurda küçük bi ders ' yapalım

bak konulara çalışacaksan böyle çalışabilirsin

mesela , work - iş , çalışmak vb. anlama gelir

i work dersen - çalışırım
i working dersen - çalışıyorum
i worked dersen - çalıştım
i will work - çalışacağım
i have been working - çalışmıştım

bunları örnek olsun diye verdim.


inglizce çok zor bi dil deil , sen iste yeter ki , bu dili öğrenirken Türkçe'nin zor bi dil olduğunu , Türkçenin Çok zengin bi dil olduğunuda öğreneceksin! bak bu dediğimi unutma ingilizceyi öğrenmeye başladıktan sonra anlayaacaksın sende ,
beni hatırlarsın o zamanbak istersen msn'm ekle , elimden geldiğince kafana takılanlara yardımcı olurum

everythingforwin@hotmail.com

bye for now... Take carei working diye bişi olmaz, i'm working olur :p
_____________________________
4205 Mesaj
1 Ekim 2007; 9:06:30 

Öncelikle bana göre ingilizce biraz yetenek işi konuşma tarzı bakımından öyle.. Onların konuştuğu gibi biraz yayvan bi ağızla konuşmalısınız. Şahsen ben oynadığım oyunlardan ve bolbol cbce izleyerek( orda kalıplar,konuşma tarzarını çok rahat öğrenirsiniz)
öğrendim ve çokda rahat konuşabiliyorum,geriye kalan grammer leri felan herke yapar
_____________________________


Kim ki, kendinden bir canavar yaratır,o zaman insan olmanın acısından kurtulur.


3440 Mesaj
1 Ekim 2007; 9:16:32 

1 - yukarıda arkadaşların yazdığı gibi ingilizce dili olan TV izle ,

2 - yabancı forumlarda takıl ve ordaki muabbetleri kavramaya çalış

DİKKAT EN ÖNEMLİ MADDEYE GELİYORUZ !!

3 - Yabancı birini bul msn'den muhabbet et hergün ingilizce olarak(pc'de hızlı başlat menünde herzaman bir sözlük programı dursun , chat esnasında anlamadığın kelimeleri oradan bakıp öğren ve karşı tarafla konuşurken kullan)

95 yılında irc'de yabancılarla sohbetler ediyordum , yaşım 10'du :)

Orta hazırlık okudum , hocaların hatalarını düzeltiyordum (ve bu nedenden dolayı ingilizceden kalacaktım)

tabi lise bittiğinden beri pek ilgi duymuyorum ingilizceye , öylece kaldı...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KageBunshinNoJutsu -- 1 Ekim 2007; 9:19:16 >
_____________________________

LOL TR : Gundam Exia


 
1695 Mesaj
1 Ekim 2007; 9:27:27 

Ben uzun süreler İng.'de yaşamış biri olarak size şunların öneririm. Birincisi eğer gramer bilginiz tam oturmadıysa, kesinlikle ama kesinlikle bunu alıştırmalar çözerek oturtunuz. Bunun için İngilizce kitaplarının workbook eklentileri şimdilik yeterli olur. İngilizce okurken sıkılmayınız çünkü İngilizce'de diğer dersler gibi konu sıkıntısı yoktur. Sevdiğiniz ya da ilgilendiğiniz bir konuyla ilgili alıştırma yapmak daha zevkli gelecektir. Emin olmadıklarınızı mutlaka birine danışınız. İngilizce gramer öğrenimi sırasında zaten yabancı kelimelerle karşılaşacaksınız, -ki workbook içinde de alıştırmalar esnasında bu yabancı kelimelere bol bol rastlayacaksınız. Oturun ve bunların anlamlarını, alıştırmalar bittikten sonra çıkartın. Daha sonra bu yabancı kelimelerle mutlaka cümleler kurun. Özellikle hoşunuza giden yeni fiillerle yeni şeyler ifade edebileceğiniz için (-ki gramer öğrenimi esnasında en son öğrendiğiniz konuyla alakalı bu kelimenin içinde bulunduğu cümleler kurun) bol bola yazarak pratik yapın. Ufak çapta konularla alakalı makaleler yazın. Ama asla sıkılmayın. Sıkıldığınızı hissettiğiniz zaman ara verin öyle devam edersiniz.

Şimdilik bu kadar kolay gelsin.
_____________________________


UCLA-University of California Los Angeles
MacBook Pro 15 Retina 2.6GHz | PS4 | Xbox One | iPhone 6 | iPad Mini Retina | Apple Watch | 2016 BMW M4


 
10006 Mesaj
1 Ekim 2007; 20:28:10 

Valla arkadaşlar çok teşekkür ederim
_____________________________ 
3012 Mesaj
1 Ekim 2007; 20:33:54 

quote:

Orjinalden alıntı: Necessa®i

neyse senin sorduğum soruları cevaplıyacağın yok

bende Lise 1 Hazırlık Sınıfında İngilizceye Merak saldım..
sadece okulda öğrendiklerin yetmeyecek , fakat asıl öğrenmen gerekenleri orda öğreneceksin , şöyle ki; cümlenin neresinden başlıyarak okuyacağını , Zamanları (geçmiş zaman , gelecek zaman , geniş zaman ) , fiilleri , kelimeleri soru cümlesi yapmayı , kelimeleri olumlu cümle yapmayı aynı şekilde olumsuz yapmayı vs..... bunlar kolay...tabi bilen için valla asıl bileceğin şu; öğrenmek istiyosan Kimse duramaz önünde , ABD Bush Bile

ilk önce google'dan şunu indir ; turing download gezginler (kopyala yapıştır bunu indir)
bu çeviri programı gerçekten tam anlamında herşeyi kılı kılına çeviremez fakat çook işine yarıyacaktır... ( kendimden biliyorum )

sanırım lise 1'e daha yeni başladın , o zaman sen en alt seviyeden başlamalısın , öyle uçup Ask (sor ) ' u sordu nasıl yapılır bunu öğrenmeye kalkışma! çünkü daha yenisin , en altlardan başla ki yükseklere zıpladığında erişebilmen kolay olsun. yoksa temel olmadan en alçaktan en yükseğe zıplayamazsın , bunun için sana tranbolin lazım oda bilgi

okulun ilk yarısı hoca ne öğrettiyse onlarla yetin! fazla dan öğrenicem diyip kafanı Allah bullah etme! ilk 4 ay iice bi temeli sağlamlaştır!

sonra yabancı şarkılar dinle , CNBC-E deki filmleri izle , ben hep izlerim.

msn'e yabancı gacılar ekle bende bir sürü var maksadım kötü deil sadece konuşma pratiğimi ilerletiyorum

şurda küçük bi ders ' yapalım

bak konulara çalışacaksan böyle çalışabilirsin

mesela , work - iş , çalışmak vb. anlama gelir

i work dersen - çalışırım
i working dersen - çalışıyorum
i worked dersen - çalıştım
i will work - çalışacağım
i have been working - çalışmıştım

bunları örnek olsun diye verdim.


inglizce çok zor bi dil deil , sen iste yeter ki , bu dili öğrenirken Türkçe'nin zor bi dil olduğunu , Türkçenin Çok zengin bi dil olduğunuda öğreneceksin! bak bu dediğimi unutma ingilizceyi öğrenmeye başladıktan sonra anlayaacaksın sende ,
beni hatırlarsın o zamanbak istersen msn'm ekle , elimden geldiğince kafana takılanlara yardımcı olurum

everythingforwin@hotmail.com

bye for now... Take care

Sen birine git I working de, Kafana kül tablası atsın. i diye birşey yoktur. I her zaman büyük yazılır.
I am working dersen çalışıyorum olur...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EredLithui -- 1 Ekim 2007; 20:34:58 >
_____________________________ 
10006 Mesaj
1 Ekim 2007; 20:36:13 


quote:

Orjinalden alıntı: EredLithui


Sen birine git I working de, Kafana kül tablası atsın. i diye birşey yoktur. I her zaman büyük yazılır.
I am working dersen çalışıyorum olur..._____________________________250 Mesaj
1 Ekim 2007; 20:37:31 

biraz da aldığın eğitimin kalitesi önemli.ben ingilizceyi lise hazırlıkta öğrendim açıkçası ama hoca imanımızı gevretmişti.üniversite hazırlıkta advanced seviyede ingilizce eğitimi aldım.konuşmayı üniversitede ilerletttim.
tabi küt diye tv izleyerek bişey öğrenemezsin backround dedikleri altyapın yoksa.
shadow_shooter çok iyi yazmış,zaten dedikleri en iyi ingilizce eğitimi verenler tarafından uygulanır.üni hazırlıkta writing,speaking,listening,grammer hepsi ayrı dersti bizim.manyak yararı oldu maltalı bi writing hocası falan vardı.yani her zamanki gibi kalite sana herşeyi verir.
_____________________________250 Mesaj
1 Ekim 2007; 20:45:03 

seslisozluk.com üye ol telaffuzlar sesli olarak veriliyor.bu kıyağımı da unutma
_____________________________2627 Mesaj
1 Ekim 2007; 20:47:39 

Peki arkadaşlar önerebileceğiniz kitaplar var mı (Okumak amaçlı olabilir ya da öğretici yani tensler kelimeler falan) benim fizik hocam bir tane önermişti ama unuttum ismini?!?!
_____________________________

"Burası bir donanım forumudur!"
Apple iPod Touch 8GB with Jailbroken! & Nano 6th 8GB with Creative Ep-630
Canon PowerShot SX230HS
Seat Team Cordoba 1.4 TDi
Cowon D2 4GB
Nexus 4 Black & iPhone 5S White


1266 Mesaj
1 Ekim 2007; 20:49:07 


quote:

Orjinalden alıntı: Necessa®i

neyse senin sorduğum soruları cevaplıyacağın yok

bende Lise 1 Hazırlık Sınıfında İngilizceye Merak saldım..
sadece okulda öğrendiklerin yetmeyecek , fakat asıl öğrenmen gerekenleri orda öğreneceksin , şöyle ki; cümlenin neresinden başlıyarak okuyacağını , Zamanları (geçmiş zaman , gelecek zaman , geniş zaman ) , fiilleri , kelimeleri soru cümlesi yapmayı , kelimeleri olumlu cümle yapmayı aynı şekilde olumsuz yapmayı vs..... bunlar kolay...tabi bilen için valla asıl bileceğin şu; öğrenmek istiyosan Kimse duramaz önünde , ABD Bush Bile

ilk önce google'dan şunu indir ; turing download gezginler (kopyala yapıştır bunu indir)
bu çeviri programı gerçekten tam anlamında herşeyi kılı kılına çeviremez fakat çook işine yarıyacaktır... ( kendimden biliyorum )

sanırım lise 1'e daha yeni başladın , o zaman sen en alt seviyeden başlamalısın , öyle uçup Ask (sor ) ' u sordu nasıl yapılır bunu öğrenmeye kalkışma! çünkü daha yenisin , en altlardan başla ki yükseklere zıpladığında erişebilmen kolay olsun. yoksa temel olmadan en alçaktan en yükseğe zıplayamazsın , bunun için sana tranbolin lazım oda bilgi

okulun ilk yarısı hoca ne öğrettiyse onlarla yetin! fazla dan öğrenicem diyip kafanı Allah bullah etme! ilk 4 ay iice bi temeli sağlamlaştır!

sonra yabancı şarkılar dinle , CNBC-E deki filmleri izle , ben hep izlerim.

msn'e yabancı gacılar ekle bende bir sürü var maksadım kötü deil sadece konuşma pratiğimi ilerletiyorum

şurda küçük bi ders ' yapalım

bak konulara çalışacaksan böyle çalışabilirsin

mesela , work - iş , çalışmak vb. anlama gelir

i work dersen - çalışırım
i working dersen - çalışıyorum
i worked dersen - çalıştım
i will work - çalışacağım
i have been working - çalışmıştım

bunları örnek olsun diye verdim.


inglizce çok zor bi dil deil , sen iste yeter ki , bu dili öğrenirken Türkçe'nin zor bi dil olduğunu , Türkçenin Çok zengin bi dil olduğunuda öğreneceksin! bak bu dediğimi unutma ingilizceyi öğrenmeye başladıktan sonra anlayaacaksın sende ,
beni hatırlarsın o zamanbak istersen msn'm ekle , elimden geldiğince kafana takılanlara yardımcı olurum

everythingforwin@hotmail.com

bye for now... Take careböyle i am worked filan demekle olmaz bu işler.. önemli olan konuşabilmek. mesela şu paragrafı ingilizceye çevirim;

inglizce çok zor bi dil deil , sen iste yeter ki , bu dili öğrenirken Türkçe'nin zor bi dil olduğunu , Türkçenin Çok zengin bi dil olduğunuda öğreneceksin! bak bu dediğimi unutma ingilizceyi öğrenmeye başladıktan sonra anlayaacaksın sende ,
beni hatırlarsın o zaman

english is not rough. you must want this.when you begin learning this laungage, you wil understand..turkish is great. look, don't forget that. you will understand after learning english. you will remember me.

arada grammer hataları olmuş olabilir ama bunlar önemli değil. öneml, oaln konuşabilmek sen karıştırsan bile karşındaki seni anlayacaktır. ben zaten ingilizceyi her kuralına göre konuşmam biraz kabaca konuşurum fazla grammer kullanmama hatta "is, are" vsvs" şeyleride pek kullanmam çünkü yabancılarda kullanmı8yor bunları. önemli oaln halk dilini öğrenebilmek.
_____________________________

Hort rekorum(2001).


 
10006 Mesaj
1 Ekim 2007; 21:04:29 

Bendede telefus sorunu var yarın mc den grammerden ve skillden kelime quizi var kitabı okuyorum ama 30 dk sonra aklımdam gidiyor
_____________________________

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » İngilizce Çalışma Yöntemleri?
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara

 
Reklamlar


DH VİDEO

 
Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.


DHBR2
0.320