Şimdi Ara

Playstation 2 [ANA KONU] (265. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.452
Cevap
88
Favori
545.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarın gidip bir gow 1 gow 2 ve bir rgb kablosu alıp tekrar kuracağım efsaneyi sırf su oyun için elde tutuyorum su konsolu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • speedx3 S kullanıcısına yanıt
    tabi hocam, bence serinin en iyisiydi gow 2... rgb ile tüplü tv'de süper görüntü alıcaksın.. bir daha satmayı bile düşünmezsin

mortal kombat serilerini de tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Biraz önce bir arkadaş LCD tv'nin görüntüsünden şikayetçiydi bilmeyenler için ps2'den en iyi görüntü alma yöntemlerini yazıyorum (HDTV kullananlar için)

1-Paranızın yettiği en kaliteli Component kabloyu alın(altın uçlu olursa daha iyi olur)
    2-TV'nize görüntü ayarlarını optimize edin Kontrast,keskinlik,renk ısısı,netlik gibi
    3-Bu en önemlisi,Progressive scan ve widescreen destekleyen oyunları tercih edin burada listesi varhttp://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_2_games_with_HD_support oyunların çoğunda menuden seçilir ama bazı oyunlarda menüden Proscan seçilmiyor, o oyunlarda disk'i ps2 takıyorsunuz daha sonra PS2 logosu çıktıktan sonra ve tuşlarına basılı tutuyorsunuz progressive moda geçmek istiyormusunuz diye soracaktır oradan 480p'yi seçeceksiniz
    4-Geniş ekran modunu destekleyen oyunlarda menüden widescreen'i seçin

aynen

ps2 için komponent kablo piyasada bir iki markanın var.. fiyatlar birbirine yakın zaten, çok bi fark yapmaz.

bendeki toshiba lcd'de wide screen dışında birde super live seçeneği var.. her tv'de yok ama hangilerinde var bilmiyroum.. 4:3 formatları çok az uzatarak üstten ve yandan biraz keserek full screen'e yakın bir görüntü veriyor.. wide screen desteklemeyen oyunları da böyle oynayabilirsiniz.. hiçbir şekilde görüntü göze batmıyor

tv'nizin çözünürlüğünü maximum yapmayın.. mesela maximum 50'ye kadar gidiyorsa bunu 25-30'a kadar çıkarın.. son seviye çözünürlük görüntüde düzelme değil bozulmalar yapar
  • WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    tv'nin çözünürlüğü nasıl ayarlanır ilk defa duyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 29 Haziran 2013; 19:21:05 >
  • Bir türlü şu Final Fantasy X'u oynayamadım gitti.Hala HD sürümünü gelmesini bekliyorum.Beklemekten bıktım usandım artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

tv'nin çözünürlüğü nasıl ayarlanır ilk defa duyuyorum

çözünürlük derken keskinlikten bahsediyorum, sharpness
  • acaba Ps2'yi 22" Led tv'ye rgb veya scart ile bağlasam kalitede çok kayıp olur mu?Yoksa illa component kablomu almalıyım?
  • fifa 14 ile birlikte ps2 ye daha oyun cikmayacak galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: qwedxz

acaba Ps2'yi 22" Led tv'ye rgb veya scart ile bağlasam kalitede çok kayıp olur mu?Yoksa illa component kablomu almalıyım?

kalitede kayıp olur.. ama konsolun ayalarından rgb değilde yp-cr (komponent ayarı) seçersen biraz daha iyi olur.. rgb'de çok bulanık gösterir

komponent kablo alırsan hem güzel görüntü verir hemde progressive scan destekleyen oyunlarda çok güzel görüntü alırsın

scart'ı direk çöpe at deneme bile

ama dediğim gibi en kaliteli görüntü rgb ile tüplü tv'de olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 1 Temmuz 2013; 18:39:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

quote:

acaba Ps2'yi 22" Led tv'ye rgb veya scart ile bağlasam kalitede çok kayıp olur mu?Yoksa illa component kablomu almalıyım?

kalitede kayıp olur.. ama konsolun ayalarından rgb değilde yp-cr (komponent ayarı) seçersen biraz daha iyi olur.. rgb'de çok bulanık gösterir

komponent kablo alırsan hem güzel görüntü verir hemde progressive scan destekleyen oyunlarda çok güzel görüntü alırsın

Hocam ben 37 ekran tüplü tv'de oynuyorum ve görüntü ufak olsa da baya iyi. Bu rgb kabloyu tüplü tv'de kullanabilirmiyiz? 72 ekran tüplüde baya bir bozuyor görüntüyü sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: eglon

quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

quote:

Hocam ben 37 ekran tüplü tv'de oynuyorum ve görüntü ufak olsa da baya iyi. Bu rgb kabloyu tüplü tv'de kullanabilirmiyiz? 72 ekran tüplüde baya bir bozuyor görüntüyü sanki.

RGB kablonun amacı o zaten, her türlü tüplü tv ekranında süper görüntü verir.. 37, 72 farketmez.. çözünürlük ve renkler en iyi şekilde gözükür.. şöyle diyim yakından bile baksam herhangi bir pixellenme görmüyorum.. internette 10TL civarında bir fiyata var.. mutlaka almanı tavsiye ederim, bana teşekkür edersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 3 Temmuz 2013; 16:57:14 >
  • eglon E kullanıcısına yanıt
    konuyla ilgili pm'de attım
  • PS2 im var PS3 de var PS4 de alacağım hepsinin yeri ayrıdır...
  • elimdeki ps2 iso dosyalarını dvd ye yazdırırken 'burn image' diye yazdırıyorum, inşallah dogrudur

herlade iso dosyasını veri diski olarak yazdır demekle olmuyordur değilmi ?
  • bizdeki ps2 de most wanted save dosyasını bozmuş blacklist 8 deydim oyuna tekrar başladım
  • save veya load yaparken cihazı kapattıysan ondan oalbilir
  • Cihazın lensi iyice bozuldu Tamir ettirmek şart oldu ve bende geçen hafta Maçka'da ki Sony yetkili servisine gittim ama çok ilginç bir cevap aldım. Ben sadece lensi körelmiş olan Ps2'min yeni bir lens ile değiştirilmesini talep ettim ama yetkili kişi bana bunu yapamayacaklarını, bunun yerine az kullanılmış başka bir Ps2 ile değişim yapılacağını söyledi. Çok garip geldi bu durum bana o nedenle başka Sony yetkili servislerinde de durumun böyle olup olmadığını sordum ve herbirinde aynı uygulama var cevabını aldım. Sizce de çok garip değil mi bu durum? Neden başka bir cihaz alayım ki, bir de kullanılmış olacak... Neyse benim sormak istediğim bu lens değişim işini hakkıyla yerine getirecek bir yer tavsiyesi üzerine olacak. Bildiğiniz bir yer varsa lütfen paylaşın arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: venom800

Cihazın lensi iyice bozuldu Tamir ettirmek şart oldu ve bende geçen hafta Maçka'da ki Sony yetkili servisine gittim ama çok ilginç bir cevap aldım. Ben sadece lensi körelmiş olan Ps2'min yeni bir lens ile değiştirilmesini talep ettim ama yetkili kişi bana bunu yapamayacaklarını, bunun yerine az kullanılmış başka bir Ps2 ile değişim yapılacağını söyledi. Çok garip geldi bu durum bana o nedenle başka Sony yetkili servislerinde de durumun böyle olup olmadığını sordum ve herbirinde aynı uygulama var cevabını aldım. Sizce de çok garip değil mi bu durum? Neden başka bir cihaz alayım ki, bir de kullanılmış olacak... Neyse benim sormak istediğim bu lens değişim işini hakkıyla yerine getirecek bir yer tavsiyesi üzerine olacak. Bildiğiniz bir yer varsa lütfen paylaşın arkadaşlar.

dostum ps2'lerin üretimi durdurulduğu için artık onunla uğraşmazlar. adamlar ps4'e odaklanmışlar birde, ps2'ye üvey evlat muamelesi yaparlar diye tahmin ediyorum.

eğer slim kasaysa yazıcıoğlu gibi yerlerde lens değişimini 50-60TL ye yapıyorlar.. ama fat kasaysa üstüne bi 100TL daha koyman gerekiyor.. 150-160TL arası.. fakat amazonda 20 dolar gibi fiyatlara fat kasa lens vardı.. en son bir tane kalmıştı onuda ben aldım çünkü cihazın kendisi kadar pahalı.. yabancı siteleri bir araştır derim

yanlız sana daha önce dedğim birşeyi de hatırlatmak isterim: kaliteli de olsa arkası mor veya koyu renkli dvd'ler lensin ömrünü azaltır.. istediğin kadar kaliteli olsun, yavaş yazdırma olsun.. arkası koyu renkse lensin ömrünü yer..

geçmiş olsun, bende vaktim olunca senin için lens araştırayım, fakat önce bana slim kasa mı fat kasa mı onu söyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 18 Temmuz 2013; 9:08:39 >
  • Sağolasın öneriler için, Ps2 slim bu arada o nedenle lens bulmak zor olmayacaktır. Dediğin gibi Yazıcıoğlu taraflarına bakmak gerekiyor sanırım. Ne yazık ki elimde arkası mor veya koyu renkli dvd lerden epey var ve lensin ömrünün kısalmasında etkisi olduğuna da hiç şüphe yok. Gerçi zamanında kendim hazırladığım Sony veya Verbatim marka çok kaliteli dvd ler de var ama diğerlerini de kullandıktan sonra lensin işi de zor tabi Çözebilirsem Doğubank taraflarında halletmeye çalışacağım olmadı Kadıköy'e geçip halledeceğim artık.
  • Merhabalar,
    Bende uzun zamandır PS2'de oyun oynamıyorum. Yaptırmayı düşünüyorum bende. Slim kullanıyorum. İlk çıktığı zaman almıştım DVD oyunları oynamak için çip taktırmıştım ama şimdi oyunları açmıyor. Kadıköy Yazıcıoğlunda yaptırabilirsem ne mutlu bana. Ayrıca hala PS2 için birçok oyun üretiliyorsa bir kaç oyun önerir misiniz?
    Birde 2 kişilik oynanabilen oyunlar biliyor musunuz? Bende Sniper ELite vardı. Arkadaşlarla çok oynadım o oyunu Ekran ikiye bölünüyor Bu tarzda bildiğiniz oyunlar varsa önerir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 263264265266267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.