- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
35,000TL'ye kadar hangi otomobil alınır?
Bu konudaki kullanıcılar:
 
101
Cevap
24226
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


31 Mesaj
24 Eylül 2007; 18:14:07 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Arkadaşlar, forumu internette araştırma yaparken gördüm ve ilgilendiğim yazıların birçoğunu okudum. Önümüzdeki birkaç ay içinde yeni bir otomobil alacağım ve bu konuda bir karar vermeye çalışıyorum. Bu yazıda yeteri kadar anlaşılabilmesi için detaylı olarak şartlarımı ve neler istediğimi uzun uzun yazacağım.

Bana yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

1 - Öncelikle alacağım otomobilin fiyatının 35,000TL'yi geçmemesi lazım. Peşin ödeme yapacağım için liste fiyatı daha yüksek ama peşin ödeme durumunda benim limitlerime uyan bir otomobil olabilir.
2 - Kesinlikle "SIFIR" bir otomobil alacağım. İkinci el olarak aldığım otomobillerde çok sorun yaşayıp çok masraf yaptığım için kesinlikle ikinci el otomobil düşünmüyorum.
3 - Otomobil yine kesinlikle "Otomatik Vites veya Otomatikleştirilmiş Düz Vitesli" olacak. Yokuşlarda geri kaydırmaması çok önemlidir. Otomatik vites motorun performansını çok fazla olumsuz yönde etkilememelidir. Her ne kadar otomatik vitesli otomobiller düz vitesliler kadar seri olmasa da bazı tam otomatik veya otomatikleştirilmiş düz vitesli otomobillerde sürücüsünü rahatsız eden ve vites geçişlerinde ciddi gecikmeler ve sarsıntılar olduğunu duyuyorum. Şu an kullanmakta olduğum 1600cc motor ve tam otomatik otomobilimde çok seri değil ama vites geçişlerinde rahatsız olduğum bir durum yok. Yani, "sorunlu" bir otomatik vitese veya otomatikleştirilmiş düz vitese sahip bir otomobil almak istemiyorum. Bu da çok önemli.
4 - Yakıt tüketimi olarak şehiriçinde 100km'de 10 litre civarında bir benzin tüketimini normal buluyorum. Çünkü şu an kullandığım 1600cc ve tam otomatik vitesli otomobilim şehiriçinde 100 km'de 12-13 litre benzin tüketiyor ve bu beni fazlaca rahatsız etmiyor. 100 km'de 10 litre benzin tüketimi benim için katlanılabilir bir limittir.
5 - Yakıt olarak benzin veya dizel kullanan bir otomobil olabilir.
6 - Otomobilin güvenlik donanımı benim için önemli. Ama fazlaca abartmıyorum. Otomobili güvenli ve rahat olarak sürmemi sağlayacak; ABS, EBD, TCS, ESP/VSA gibi güvenliği ve yol tutuşu arttıracak güvenlik imkanları olmalı.
7 - Sürücü ve yolcu hava yastıkları ile iki adet yan hava yastığı olsa yeterlidir. Perde hava yastığı olması şart değil.
8 - Otomatik yanan farlar, otomatik kararan dikiz aynası veya yağmur sensörü gibi ekstra donanımlar çok önemli değil. Olmasa da olur. Önemli olan güvenliğe yönelik donanımlar olması.
9 - Arka görüşünde riski olan otomobillerde park sensörü olmasını isterim. Arkası rahat görülüyor ise park sensörü olmasada olur.
10 - Otomobili sürekli kullanan biri olarak senede 30,000 km kullanılacağını rahatlıkla söyleyebilirim. Bunun %70'i şehiriçinde %30'u şehirdışında olacaktır.
11 - 4 kişilik bir aileyiz. 1.85-1.90 boylarında iki çoçuğum var. Onlar arabanın arka koltuklarında seyahat ederken rahatsızlık duymamalıdır. 4 kişinin rahatlıkla uzun yol seyahati yapabileceği bir otomobil olmalı. Otomobil içinde 5 kişi pek olmayacak. O yüzden 4 kişilik ama rahat bir otomobil yeterde artar.
12 - 1600cc üzerinde bir motoru olmamalı. (zaten bu ekonomik şartlarda olamaz ya, olsa da istemiyorum zaten) Vergi durumları ve kullanım maliyetlerini arttırmak istemiyorum.
13 - Senede ortalama 6 kere uzun yol seyahatim olduğundan servisinin yaygın olması ve yedek parça fiyatlarının emsallerine göre pahallı olmamasını istiyorum.
14 - Otomobilin kabini içinde motor, yol ve lastik seside fazlaca olmamalı. Kabül edilebilir derecelerde sese tahammül edebilirim.
15 - Birde otomobilin çözülemeyen sorunları olmasın istiyorum. Her marka ve modelin bazı sorunları oluyor, yaşayarak öğrendik artık. Ancak bu tip sorunların çözümü varsa benim için önemli değil. Ama çözülemeyen sorunları olan otomobillerden uzak durmak istiyorum.
16 - Bagaj hacmi çok büyük olmasada yeter. Sedan veya hatchback olmasıda farketmez. Ancak, 2 büyükçe bavulu alsın yeter. Sanırım 300 litreye filan karşılık gelir. Yani çok büyük bir bagaj hacmi aramıyorum.

Çok fazla birşeymi istedim bilemiyorum. Ancak, tecrübeleriniz ve bilgileriniz doğrultusunda bana şartlarıma uyan bir otomobil önerirseniz çok memnun olurum. Şimdiden üşenmeden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Saygılar.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasriAlper -- 24 Eylül 2007; 18:37:11 >
_____________________________664 Mesaj
24 Eylül 2007; 18:35:06 

ben olsam kesinlikle honda civic dream otomatik alırdım yanlız otomatiğin fiyatı 37.070. sınıfının en iyisi
_____________________________

2007 RENAULT LAGUNA 1.6 PİRİVİLEGE///2007 Civic FK2 1.8///2006 KAWASAKİ ER6N


31 Mesaj
24 Eylül 2007; 18:39:20 

quote:

Orjinalden alıntı: levent14

ben olsam kesinlikle honda civic dream otomatik alırdım yanlız otomatiğin fiyatı 37.070. sınıfının en iyisi

Karar verdikten sonra 1-2 gün içinde peşin ve nakit ödeme yapabileceğim için düşündüğüm fiyata inebilirlermi acaba?

Birde dream modelinde VSA yokmuş. Araç denge sistemini önemsiyorum. Çünkü seyahatlerimde çoğu yer virajlı ve tehlikeli. Bir kere otomobilin virajda savrulması nedeni ile urla-karaburun arasında çok büyük bir kaza atlattım. Bu tip güvenlik donanımlarına önem veriyorum. Süs tarzı aksesuardan vazgeçebilirim ama sanırım bunlardan vazgeçemem.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasriAlper -- 24 Eylül 2007; 18:47:00 >
_____________________________1707 Mesaj
24 Eylül 2007; 18:41:32 

şartname gibi olmuş.
_____________________________31 Mesaj
24 Eylül 2007; 18:46:08 


quote:

Orjinalden alıntı: dedikodu

şartname gibi olmuş.

Özellikle uzun uzun yazdım. Çünkü forumda birçok arkadaş benim gibi tavsiye isteyen arkadaşların yazılarını yetersiz bulmuş.
Umarım yeterli bir açıklama olmuştur.
_____________________________1707 Mesaj
24 Eylül 2007; 18:50:02 


quote:

Orjinalden alıntı: BasriAlper


3 - Otomobil yine kesinlikle "Otomatik Vites veya Otomatikleştirilmiş Düz Vitesli" olacak. Yokuşlarda geri kaydırmaması çok önemlidir. Otomatik vites motorun performansını çok fazla olumsuz yönde etkilememelidir. Her ne kadar otomatik vitesli otomobiller düz vitesliler kadar seri olmasa da bazı tam otomatik veya otomatikleştirilmiş düz vitesli otomobillerde sürücüsünü rahatsız eden ve vites geçişlerinde ciddi gecikmeler ve sarsıntılar olduğunu duyuyorum. Şu an kullanmakta olduğum 1600cc motor ve tam otomatik otomobilimde çok seri değil ama vites geçişlerinde rahatsız olduğum bir durum yok. Yani, "sorunlu" bir otomatik vitese veya otomatikleştirilmiş düz vitese sahip bir otomobil almak istemiyorum. Bu da çok önemli.Bu maddeye cevap vereyim...

"Otomatikleştirilmiş Düz Vitesli" olandan uzak dur, çünkü bildiğim kadarıyla yokuşta kaydırmayanı yok. Bu mekanizma yokuşta kaydırır (çünkü düz vites yokuşta kayar, e bu da onun üzerine inşa edilmiş). Ancak freni 2sn. falan geç bıraktıran ekstra donanımlar vb. duymuştum ama bu sefer de iş mantıken sakata biniyor. Çünkü freni 2 sn. geç bırakıyor ya, hadi sen 1sn içinde kalkış yaptın. Bu demektir ki 1sn boyunca frenler kasılı vaziyette gitmeye çalışacaksın demektir. Her dur-kalk olayında bunu yaşarsan bazı parçalar çok erken aşınır. (kronik sorun istemiyorum dediğin için böyle bir detaya girdim)

Otomatiğin rahatına alışmış birisi olarak senin yerinde olsam yarı otomatikten yani "Otomatikleştirilmiş Düz Vitesli" araçtan şimdilik uzak dururdum. En azından yokuşta kayma problemi düzeltilene kadar.

Bu arada teknoloji hızla ilerliyor belki benim bu konuda bildiklerim tarih olmuş olabilir, doğrusunu bilen varsa açıklasın hepimiz öğrenelim. Ama bildiğim kadarıyla "Otomatikleştirilmiş Düz Vitesli" araçların hepsi yokuşta geriye kaydırır. Ha, bu konuyu yamama bir iki tedbirle çözmeye çalıştılar ama onun da içi seni yakar, dışı beni...
_____________________________1707 Mesaj
24 Eylül 2007; 18:52:23 


quote:

Orjinalden alıntı: BasriAlperÖzellikle uzun uzun yazdım. Çünkü forumda birçok arkadaş benim gibi tavsiye isteyen arkadaşların yazılarını yetersiz bulmuş.
Umarım yeterli bir açıklama olmuştur.

Dostum, o işin gırgır şamata yanı, fazla takılma...

Bak ben de uzun bir cevap yazdım. (ciddiye alıyoruz, merak etme. )
_____________________________664 Mesaj
24 Eylül 2007; 18:52:47 


quote:

Orjinalden alıntı: BasriAlper


Karar verdikten sonra 1-2 gün içinde peşin ve nakit ödeme yapabileceğim için düşündüğüm fiyata inebilirlermi acaba?

Birde dream modelinde VSA yokmuş. Araç denge sistemini önemsiyorum. Çünkü seyahatlerimde çoğu yer virajlı ve tehlikeli. Bir kere otomobilin virajda savrulması nedeni ile urla-karaburun arasında çok büyük bir kaza atlattım. Bu tip güvenlik donanımlarına önem veriyorum. Süs tarzı aksesuardan vazgeçebilirim ama sanırım bunlardan vazgeçemem.

fiyat konusunu servisle daha iyi konuşabilirsiniz vsa konusunada gelince benim bildiğim seat leonun gene 37000 civarındaki arabalarındada mevcut bunlara ve diğer markalara bakabilirsiniz,fakat şunuda söylemek isterim hatalı yanlış ve siratlı viraja girişlerde araca denge sistemi bile yeterli olmayabilir en önemlisi kişisel dikkat
_____________________________

2007 RENAULT LAGUNA 1.6 PİRİVİLEGE///2007 Civic FK2 1.8///2006 KAWASAKİ ER6N


817 Mesaj
24 Eylül 2007; 19:04:10 

35.000 ytl ye sorunsuz esp li tam otomatik sıfır araç bulmak biraz zor sanırım.
_____________________________664 Mesaj
24 Eylül 2007; 19:16:17 

malesef özellikle esp ve vsa gibi sistemler üst donanımlarda mevcut
_____________________________

2007 RENAULT LAGUNA 1.6 PİRİVİLEGE///2007 Civic FK2 1.8///2006 KAWASAKİ ER6N


31 Mesaj
24 Eylül 2007; 19:55:48 


quote:

Orjinalden alıntı: levent14

malesef özellikle esp ve vsa gibi sistemler üst donanımlarda mevcut

Eğer yazdıklarımı tamamen karşılayan bir otomobil olur ise sanıyorum 5,000TL kredi alarak bütçemi en fazla 40,000TL yapabilirim. Ama bunun üstüne kesinlikle çıkamam. Çünkü pek taksit işini ve her ay sürekli aynı borcu ödemesini seven biri değilim.

Yani öncelikle 35,000TL'ye bu işi çözebilirsem çok çok iyi olur. Ama çok cazip bir otomobil olur ise 5,000TL daha borçlanıp en fazla 40,000TL'ye çıkabilirim. Yine dediğim gibi hiç borçlanmadan cebimdeki para ile bu işi 35,000TL'ye bitirmeyi arzu ediyorum.
_____________________________31 Mesaj
24 Eylül 2007; 20:00:48 

Levent arkadaşım ben çok dikkatli araba kullanan biriyimdir. Ama maalesef her zaman karşından gelen kişi senin kadar dikkatli olmuyor. Benim atlattığım kazaya, çok uygun bir hızla ve düzgün olarak girdiğim bir virajda üstüme süratlice gelen bir otomobil neden oldu. Kendimi kurtarmak için manevra yaptığımda arabam savruldu -ki, yolda ne mıcır ne de kum vardı, tertemiz bir yoldu. Az kalsın uçuruma ve oradan bir evin damına düşüyorduk. Allahtan verilmiş sadakamız varmış, bir ağaç kurtardı bizi. Allah herkesi kaza ve beladan korusun.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Eylül 2007; 20:04:04 

HOCAM SİZİN İSTEDİĞİNİZ AYARDA TEK BİR ARAÇ VAR!

SKODA ROOMSTER 1.6 105 HP 16 VALVE TİPTRONİK COMFORT LİSTE FİYATI 36BİN YTL

 
76 Mesaj
24 Eylül 2007; 20:43:14 

Aradığınız özellikler Peugeot 307 premiumda var, fakat fiyat 39 bin ytl olarak gözüküyor, ama birkaç bin ytl indirim yapabilirler.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Eylül 2007; 20:54:43 


quote:

Orjinalden alıntı: keyos

Aradığınız özellikler Peugeot 307 premiumda var, fakat fiyat 39 bin ytl olarak gözüküyor, ama birkaç bin ytl indirim yapabilirler.Ocak ayından itibaren 307nin üretimi duracak ve 308 satışa sunulacaktır o yüzden bu pek mantıklı değil...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Eylül 2007; 20:58:33 

İkinci el olsa gerçekten elinizde çok seçenek var fakat sıfır olunca baya bı kısırlaşıyor.Honda dream çok boş bir araba o paraya değmeyeceği kanaatindeyim.


1492 Mesaj
24 Eylül 2007; 21:59:01 


quote:

Orjinalden alıntı: levent14

ben olsam kesinlikle honda civic dream otomatik alırdım yanlız otomatiğin fiyatı 37.070. sınıfının en iyisi

bu gün sorduk 37.000 ytl den 1 ytl aşağı inmiyorlar
_____________________________31 Mesaj
24 Eylül 2007; 22:27:17 

quote:

Orjinalden alıntı: keyos

Aradığınız özellikler Peugeot 307 premiumda var, fakat fiyat 39 bin ytl olarak gözüküyor, ama birkaç bin ytl indirim yapabilirler.

Evet arkadaşım. Peugeot 307 Premium'u düşünmüyor değilim. Ama bu otomobil nasıldır bilmiyorum.
Mesela, Sağlamlık ve sorunsuzluk konusunda nasıldır? Rahat bir otomobilmidir? Güvenlik konusunda nasıldır? Kabin içinde ses varmıdır? Otomotik vitesin geçişleri nasıldır? Motorun performansı nasıldır? Daha önemlisi ne kadar indirim yapabilirler?
Aslında, benim burada en başta yazdıklarımı "tamamen" karşılayan bir otomobilmidir?
Kullanan veya duyan bir anlatırsa çok memnun olurum.Peugeot 307 PREMIUM OTM. 1.6 5K (39.020,00 YTL)

Motor
Silindir Hacmi (cc) 1587
Maksimum güç (hp) 110
Maksimum güç (devir dakika) 5800
Maksimum tork (Nm) 147
Maksimum tork (devir dakika) 4000
Performans
Maksimum hız (km/s) 186
0-100 km/s hızlanma (sn) 12,5
Yakıt tüketimi
Şehir dışı yakıt tüketimi (lt/100 km) 6
Şehir içi yakıt tüketimi (lt/100 km) 11,2
Karma yakıt tüketimi (lt/100 km) 7,9
Boyutlar
Uzunluk (mm) 4212
Genişlik (mm) 1746
Yükseklik (mm) 1510
Boş Ağırlık (kg) 1243
Kapasiteler
Yakıt deposu (lt) 60
Bagaj hacmi (dm3) 420

* Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi (ABS)
* Acil fren yardım sistemi (AFU)
* Elektronik fren gücü dağıtım sistemi (REF)
* Sürücü ön hava yastığı
* Yolcu ön hava yastığı
* Yolcu ön hava yastığını devre dışı bırakabilme
* Aktif ayak koruma sistemi
* 3. stop lambası
* Ani frenlemede otomatik yanan flaşörler
* Park yardım sistemi
* Elektronik denge programı (ESP)
* Aktif gergili piroteknik ön emniyet kemerleri
* Aktif gergili arka emniyet kemerleri
* Uzaktan kumandalı merkezi kilit
* Immobilizer (Kodlu marş sistemi)
* Süperkilitleme
* Çift açılı sürücü dış dikiz aynası
* Akıllı hizmet kutusu (BSI)
* Multiplexage sistemi
* Yol bilgisayarı
* Yükseklik ve derinlik ayarlı, hıza duyarlı hidrolik direksiyon
* Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu
* Yükseklik ayarlı ön koltuk kafalıkları
* 3 adet yükseklik ayarlı arka koltuk kafalığı
* İki bölgeli otomatik klima
* Isı yansıtıcılı (Atermik) ön cam
* 16" Alüminyum alaşımlı jantlar
* Direksiyondan kumanda kollu Radyo-CD çalar (Tek CD)
* Ön konsolda 5'li CD değiştirici
* Ön sis farları
* Güvenlik paketi (Ön ve arka yolcu perde hava yastıkları + Sürücü ve yolcu yan hava yastıkları)
* Ergonomi Paketi (Yükseklik ayarlı yolcu koltuğu + Ön kol dayama + Işıklı makyaj aynası)
* Yerleşim birimleri paketi (Arka kol dayama + Ön koltuk altında çekmeceler + Gözlüklük + Arkada 12V priz)
* Look de protection (Gövde renginde yan koruma bantları + Gövde renginde tampon bantları)
* Look style paketi (Gövde renginde kapı kolları + Gövde renginde bagaj açma kumandası + Gövde renginde yan aynalar)
* Görüş paketi (Otomatik yanan farlar + Otomatik ön cam sileceği + Follow me home + Elektrokrom dikiz aynası)
* Elektrik paketi (Sekansiyel, elektrikli, sıkışma önleyicili ön ve arka camlar + Elektrikli ısıtmalı yan aynalar)

Özelliklerini ve resmini üzerinde tartışmak kolay olsun diye koydum.

Tekrar yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasriAlper -- 24 Eylül 2007; 22:39:36 >
_____________________________31 Mesaj
24 Eylül 2007; 22:34:01 

quote:

Orjinalden alıntı: heLLWeapon
Ocak ayından itibaren 307nin üretimi duracak ve 308 satışa sunulacaktır o yüzden bu pek mantıklı değil...


Benim için bu olay pek önemli değil. Eğer alacağım otomobil beklentilerimi karşılıyor ise ve parasının hakkını veriyor ise daha önemlidir.
Ben bu otomobili aksilik olmaz ise yaklaşık 5 sene kullanacağımı düşünüyorum. Mutlaka 3-4 sene sonra 308'den sonra 309 çıkacaktır.
Ben en son model peşinde olan biri değilim. Paramın hakkını veriyor ise ve beklentilerimi karşılıyor ise benim açımdan "en iyisi" o dur.

Arkadaşlar, başka bir öneriniz var ise veya konuşulan otomobiller hakkında bilginiz var ise lütfen yazın. Teşekkürler.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasriAlper -- 24 Eylül 2007; 22:36:29 >
_____________________________17208 Mesaj
24 Eylül 2007; 22:39:10 

35000 ytlye full bir opel corsa alinir
_____________________________

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select


31 Mesaj
24 Eylül 2007; 22:42:15 

quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

35000 ytlye full bir opel corsa alinir


Opel Corsa benim beklentilerimi karşılayan bir otomobilmidir? Sanırım benim ilk yazdıklarımı okumuşsunuzudur?
Otomobili incelemedim ama iç hacim konusunda endişelerim var.

Bir de, Corsa'da sadece 1.2 motorlarda easytronic şanzuman varmış. 1.2 motor 4 adet yapılı insan ve biraz bagaj ile uzun yolda ve yokuşlarda biraz zorlanır gibi geliyor bana. Ve dediğim gibi özellikle arka koltukta oturanlar açısından rahat bir araba olduğu konusunda ciddi şüphelerim var.

Edit: Pardon, birde 1.4 motorlar için otomatik şanzuman seçeneği varmış onu görmedim.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasriAlper -- 24 Eylül 2007; 22:53:47 >
_____________________________1789 Mesaj
24 Eylül 2007; 22:43:18 

hellweapon arakdaşımıza da tavsiye ettim ve uzun uzun yazdım ilgilenirsen bi bak istersen...

sıkı bir pazarlıkla ve diğer olanaklarla belki alabilirsin bu aracı... ama sıkı pazarlık lazım fiyatı 43-44 binlerde çünkü ille 0 demişsin...

http://forum.donanimhaber.com/m_17765061/tm.htm

edit : 2. el düşünülmüyormuş görmemiştim kusura bakmayın...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infsphinx -- 24 Eylül 2007; 22:45:15 >
_____________________________
31 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:06:10 


quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

35000 ytlye full bir opel corsa alinir


Bir inceleyeyim dedim ve önem verdiğim özelliklere göre bir hesap yaptım.
Olay şöyle oldu;
Opel, Yeni Corsa 5 Kapı, 1.4i Twinport, Cosmo ..................................... 32,491 TL
Otomatik Şanzıman ............................................................................... 2,620 TL
ESP Paketi (ESP, IDS, Yokuşta kalkış desteği, Lastik patlaması göstergesi) ...... 1,276 TL
Teknik Paket (Yol bilgisayarı, Park sensörü, Cruise control) ........................... 1,122 TL
Metalik Renk .......................................................................................... 617 TL
TOPLAM = 38,126 TL

Peugeot 307 Premium'a göre fiyatı yüksek değilmi? Yani, fiyat böyle olunca hangisi alınır?
_____________________________31 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:10:51 


quote:

Orjinalden alıntı: infsphinx

hellweapon arakdaşımıza da tavsiye ettim ve uzun uzun yazdım ilgilenirsen bi bak istersen...

sıkı bir pazarlıkla ve diğer olanaklarla belki alabilirsin bu aracı... ama sıkı pazarlık lazım fiyatı 43-44 binlerde çünkü ille 0 demişsin...

http://forum.donanimhaber.com/m_17765061/tm.htm

edit : 2. el düşünülmüyormuş görmemiştim kusura bakmayın...

Aman aman arkadaşım. Ben ikinci el otomobilden çok çektim. Bu güne kadar iki tane ve ucuza ikinci el oto aldım ama tamirciler ile akraba olduk. Anlaşılan benim o konuda şansım yok, aman ikinci el oto benden uzak olsun. Yine de önerine teşekkür ederim.
_____________________________ 
1187 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:12:01 

CIVIC Sedan ELEGANCE (VSA'lı)Otomatik Vites 42.820.- YTL.bence tam sizin aradığınız gibi bir otomobil.pazarlıkla 40000ytlye alınabilir diye düşünüyorum.
_____________________________

-- IPHONE 7 --
--BMW 3 SERİES--


31 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:20:16 


quote:

Orjinalden alıntı: accord

CIVIC Sedan ELEGANCE (VSA'lı)Otomatik Vites 42.820.- YTL.bence tam sizin aradığınız gibi bir otomobil.pazarlıkla 40000ytlye alınabilir diye düşünüyorum.

Honda bayisi ile otomatik vitesin yokuşta kaydırmasından konuşurken bana nedense "Dream" modelini önerdi. Dediğiniz gibi 40,000 TL'ye yazdığınız modeli veriyorlar ama benim borçlanmam gerekiyor. Bunu pek istemiyorum. Bir de yazdığınız model sanıyorum yokuşta kaydırıyor ki bana honda bayisi önermedi.

Birde hemen kolaycılık yapıp ilk adımda 40,000 TL'ye çıkmayı ve borçlanmayı arzu etmediğim için acaba 35,000 TL'ye adam bir otomobil bulabilirmiyim dedim ve araştırmaya başladım. Bu sırada bu foruma rastladım. Belki arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Çünkü piyasada neler olduğunu ve nasıl birşey olduklarını çok iyi bilmiyorum.

Şimdi 35,000 TL'ye adam gibi birşey bulmakta zorlanıyorum. Elbette 40,000 TL'ye çıkarsam alternatifler çoğalıyor. Bu seferde seçmek zorlaşacak sanıyorum. :)
_____________________________1789 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:24:10 


quote:

Orjinalden alıntı: BasriAlperHonda bayisi ile otomatik vitesin yokuşta kaydırmasından konuşurken bana nedense "Dream" modelini önerdi. Dediğiniz gibi 40,000 TL'ye yazdığınız modeli veriyorlar ama benim borçlanmam gerekiyor. Bunu pek istemiyorum. Bir de yazdığınız model sanıyorum yokuşta kaydırıyor ki bana honda bayisi önermedi.

Birde hemen kolaycılık yapıp ilk adımda 40,000 TL'ye çıkmayı ve borçlanmayı arzu etmediğim için acaba 35,000 TL'ye adam bir otomobil bulabilirmiyim dedim ve araştırmaya başladım. Bu sırada bu foruma rastladım. Belki arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Çünkü piyasada neler olduğunu ve nasıl birşey olduklarını çok iyi bilmiyorum.

Şimdi 35,000 TL'ye adam gibi birşey bulmakta zorlanıyorum. Elbette 40,000 TL'ye çıkarsam alternatifler çoğalıyor. Bu seferde seçmek zorlaşacak sanıyorum. :)


40 bine M3 ü rahat alırsın işte... ben her Allah ın günü 40-45 derecelik yokuşlardan çıkıyorum bu aletle daha bir kere kaydırmadı... diğer araçlar çatır çatır patiye düşerken benim ki maşallah tık diye çıkıo bayırları... evim ve iş yerim çok bayırlı yerlerde de ...

civic veya M3 düşün bence...
_____________________________
31 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:27:55 


quote:

Orjinalden alıntı: Loop

HOCAM SİZİN İSTEDİĞİNİZ AYARDA TEK BİR ARAÇ VAR!

SKODA ROOMSTER 1.6 105 HP 16 VALVE TİPTRONİK COMFORT LİSTE FİYATI 36BİN YTL
Sevgili arkadaşım sana cevap yazmayı unutmuşum. Skoda roomster'i gördüm. Ama tipi bana biraz ticari araçları andırdı, pek beğenmedim. Birde zaten "Skoda Roomster Scout" önerdiler, onunda fiyatı düşündüğümün üzerindeydi.
_____________________________31 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:31:33 


quote:

Orjinalden alıntı: infsphinx

40 bine M3 ü rahat alırsın işte... ben her Allah ın günü 40-45 derecelik yokuşlardan çıkıyorum bu aletle daha bir kere kaydırmadı... diğer araçlar çatır çatır patiye düşerken benim ki maşallah tık diye çıkıo bayırları... evim ve iş yerim çok bayırlı yerlerde de ...

civic veya M3 düşün bence...


Senede ortalama 6 kere benim uzun yolculuğum oluyor. Önümüzdeki yıl fazla da olabilir. Yolda başıma birşey gelse acaba servisi veya yedek parçası konusunda bir sorun çıkarmı? Yani servisi ne derece yaygındır? Birde benim yukarıda yazdıklarıma uygun bir modeli varmıdır?
_____________________________31 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:41:53 

Mazda'ya da baktım şimdi. Mazda 3 Sedan Dynamic teknik özellikleri ve donanımı ile beklentilerimi karşılar gibi duruyor. Ama fiyatı 42,850 YL.
Yani yine 40,000 TL civarında bir fiyattan bahsediyoruz. Keşke sizlere 40,000 TL'ya borçlanarak çıkabilirim demeseydim. :)
Aslında bu otomobillerin fiyatları 5,000 TL fazla anlaşılan. Firmalar 5,000 TL indirim yapsalar ne güzel olur. :)
Yılbaşına doğru otomobil firmaları indirim yaparlar mı? Ne dersiniz?

Ben şeytana uymayıp 35,000 TL'ye kadar bir otomobil arayayım arkadaşlar. Yoksa 5,000 TL verip 40,000 TL'ye çıkınca şeytan hadi borçlanmışken bir 5,000 TL daha borçlan VW filan al filan diyor ama ben şimdilik şeytana uymak niyetinde değilim. :) Bu yazdıklarım şaka elbette. Yanlış anlamayın. Ama 40,000 TL'ye çıkınca alternatifler ciddi artıyor farkındayım. Yine de tavsiye ve önerilerinize teşekkür ederim. Ben 35,000 TL konusunda biraz ısrarcı olayım bakalım.

_____________________________1789 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:47:31 


quote:

Orjinalden alıntı: BasriAlper
Senede ortalama 6 kere benim uzun yolculuğum oluyor. Önümüzdeki yıl fazla da olabilir. Yolda başıma birşey gelse acaba servisi veya yedek parçası konusunda bir sorun çıkarmı? Yani servisi ne derece yaygındır? Birde benim yukarıda yazdıklarıma uygun bir modeli varmıdır?


bu japonlar geldikten sonra servis konusunda çok ciddi bir atılım yapacaklar ilk el atacakları konu bu... yannız şu var bilmediğimiz bişi var sanırım... bütün arabalarla yolda kalırsınız veya bir sorun yaşarsınız fakat M3 le isteseniz de yaşayamazsınız genlerinde yok o türlü bir olay...

200 aracın katıldığı test sonuçlarını koyuyorum buraya... araç seçerken mutlaka dikkate alınız... çünkü TR de en önemli şey sorun yapmamasıdır yoksa altınızdaki dünyanın en iyi aracı olsa bir sorun çıakrmaya başladı mı başınız yok yere çok ciddi ağrır arabadan soğursunuz iyice...

işte test sonuçları...

Ekteki dosya (1)
_____________________________Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Eylül 2007; 23:50:05 

Hocam çocuklarınızın boyundan bahsetmişsiniz. Ben hala Mpv tarzı araçlarda ısrar ediyorum...Çünkü bu tarz araçların içi ferah olur yüksek olur

Renault Modus 1.6 otomatik.

Mitsubishi Colt 1.3 otomatik

Nissan Note.

Bunların biri isteklerinize cevap verecektir eminim< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loop -- 24 Eylül 2007; 23:53:38 >


1789 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:52:27 


quote:

Orjinalden alıntı: Loop

Hocam çocuklarınızın boyundan bahsetmişsiniz. Ben hala Mpv tarzı araçlarda ısrar ediyorum...Çünkü bu tarz araçların içi ferah olur yüksek olur

Renault Modus 1.6 otomatik. Bu aracı incelediniz mi?


benim boyum 1.94... eşşenk kadarım yani...

çok rahatlıkla sığıyom bu araca... ne kafam değiyyo bir yere ne bacaklarım ne dizlerim... yayıla yayıla gidiom ohhh...
_____________________________
664 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:52:48 

alper bey bi arkadaşımında dediği gibi 40000civarın bana sorarsanız en iyi secenek honda civic elegance dir bu arabayı kullanan dostlarım var arabada akıllı eğim sistemi var kesinlikle rampalarda geri kaymaz otomatik viteslerde zaten bu özellik vardır araba kendini ileri otomatik iter,eğer bir honda civic elegance sahibi olursanız hem cok lüks,hem güvenilir,hem güçlü,hem sağlam hemde 6yıl tam garantili bir araca sahip olursunuz.

not:honda civic kullanıcısı değilim fakat alamayı düşünüyorum
_____________________________

2007 RENAULT LAGUNA 1.6 PİRİVİLEGE///2007 Civic FK2 1.8///2006 KAWASAKİ ER6N


1789 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:54:43 


quote:

Orjinalden alıntı: levent14

alper bey bi arkadaşımında dediği gibi 40000civarın bana sorarsanız en iyi secenek honda civic elegance dir bu arabayı kullanan dostlarım var arabada akıllı eğim sistemi var kesinlikle rampalarda geri kaymaz otomatik viteslerde zaten bu özellik vardır araba kendini ileri otomatik iter,eğer bir honda civic elegance sahibi olursanız hem cok lüks,hem güvenilir,hem güçlü,hem sağlam hemde 6yıl tam garantili bir araca sahip olursunuz.

not:honda civic kullanıcısı değilim fakat alamayı düşünüyorum


çok da iyi edersin... şimdiden hayırlı olsun... çok iyi bir seçim bence...
_____________________________Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Eylül 2007; 23:57:51 


quote:

Orjinalden alıntı: infsphinx
benim boyum 1.94... eşşenk kadarım yani...

çok rahatlıkla sığıyom bu araca... ne kafam değiyyo bir yere ne bacaklarım ne dizlerim... yayıla yayıla gidiom ohhh...


Doğrudur. Ama Mazda 3 de arkadaşın bütçesini aşıyor. Bütçesine uygun bişeyler önermeye çalışıyorum ben de

Minimum Fiyat Maximum Performans


1789 Mesaj
24 Eylül 2007; 23:59:41 


quote:

Orjinalden alıntı: Loop
Doğrudur. Ama Mazda 3 de arkadaşın bütçesini aşıyor. Bütçesine uygun bişeyler önermeye çalışıyorum ben de

Minimum Fiyat Maximum Performans


tabiki en dorusunu yapıosun ben sana bişi demedim zaten... sadece olayı söledim...
_____________________________
31 Mesaj
25 Eylül 2007; 0:05:44 

quote:

Orjinalden alıntı: infsphinx
bu japonlar geldikten sonra servis konusunda çok ciddi bir atılım yapacaklar ilk el atacakları konu bu... yannız şu var bilmediğimiz bişi var sanırım... bütün arabalarla yolda kalırsınız veya bir sorun yaşarsınız fakat M3 le isteseniz de yaşayamazsınız genlerinde yok o türlü bir olay...

200 aracın katıldığı test sonuçlarını koyuyorum buraya... araç seçerken mutlaka dikkate alınız... çünkü TR de en önemli şey sorun yapmamasıdır yoksa altınızdaki dünyanın en iyi aracı olsa bir sorun çıakrmaya başladı mı başınız yok yere çok ciddi ağrır arabadan soğursunuz iyice...

işte test sonuçları...

Sevgili arkadaşım sakın yazdıklarımı kişisel olarak üstüne alınma.
Ama ben bu tip testlere ve yarışmalara filan pek inanmam. Hayatımda hiç onlara değer vererek bir seçim yapmadım ve paramı harcamadım.
Ben etrafımda kullanmış ve denemiş insanlara sorup, onların başlarından geçenleri öğrenip birde kendi gözümle görüp, imkan oluyorsa almadan önce kullanarak tercih yapan biriyim.
Bu tip testler ve yarışmaların arkasında neler döndüğünü, mesleğimi söylemeyeyim ama :) biraz bunların içine girip çıkmış biri olarak biliyor ve tahmin edebiliyorum. Ben Oscar'lı veya bol ödüllü filmlere de gitmiyorum. Nedense, gittiğim oscar'lı veya bol ödüllü filmler bana hitap etmedi ve çok sıkıldım. :)
Unutmayın medya geçimini reklam ile sağlar. Neyse uzatmayalım....
Arabanın sorun çıkarmaması önemli elbette ama benim sorun çıkarmamam daha önemli. Yani akıl sağlığı açısından demek istedim, şartları fazla zorlamayalım değilmi. :) Şu anki piyasa şartlarına ve mevcut beklentilerime göre bir tercih yaparsam ben daha sağlam olacağım. :)
İlginize teşekkür ederim.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasriAlper -- 25 Eylül 2007; 0:06:11 >
_____________________________1789 Mesaj
25 Eylül 2007; 0:14:04 


quote:

Orjinalden alıntı: BasriAlper


Sevgili arkadaşım sakın yazdıklarımı kişisel olarak üstüne alınma.
Ama ben bu tip testlere ve yarışmalara filan pek inanmam. Hayatımda hiç onlara değer vererek bir seçim yapmadım ve paramı harcamadım.
Ben etrafımda kullanmış ve denemiş insanlara sorup, onların başlarından geçenleri öğrenip birde kendi gözümle görüp, imkan oluyorsa almadan önce kullanarak tercih yapan biriyim.
Bu tip testler ve yarışmaların arkasında neler döndüğünü, mesleğimi söylemeyeyim ama :) biraz bunların içine girip çıkmış biri olarak biliyor ve tahmin edebiliyorum. Ben Oscar'lı veya bol ödüllü filmlere de gitmiyorum. Nedense, gittiğim oscar'lı veya bol ödüllü filmler bana hitap etmedi ve çok sıkıldım. :)
Unutmayın medya geçimini reklam ile sağlar. Neyse uzatmayalım....
Arabanın sorun çıkarmaması önemli elbette ama benim sorun çıkarmamam daha önemli. Yani akıl sağlığı açısından demek istedim, şartları fazla zorlamayalım değilmi. :) Şu anki piyasa şartlarına ve mevcut beklentilerime göre bir tercih yaparsam ben daha sağlam olacağım. :)
İlginize teşekkür ederim.
peki o zaman M3 ü istediğiniz herhangi birine bir sorun bakalım ne diyecek sorunsuzluk hakkında...

istediğinizi tercih etmekte sonsuz özgürsünüz tabi biz sadece EMİN OLUN sadece size yardım etmek istiyoruz ... sölediklerimin ne derece doğru oldunu zaten mazda yı bilen arakdaşlarınıza veya çevrenizdekilere sorunca anlıayacaksınız...

burası forum burada sadece mazda kullananlara değil diğer tüm markaları kullananlara istediğiniz kadar soru soracaksınız buranın amacı da bu zaten ... ben de aracımı buraya sorup almıştım... tüm markanın kullanıcıları emin olun sizi yanlış yönlendirmeyeceklerdir...

ama şu bold yaptığım yazı çok doğru önce sağlık
_____________________________
664 Mesaj
25 Eylül 2007; 0:21:23 


quote:

Orjinalden alıntı: BasriAlperHonda bayisi ile otomatik vitesin yokuşta kaydırmasından konuşurken bana nedense "Dream" modelini önerdi. Dediğiniz gibi 40,000 TL'ye yazdığınız modeli veriyorlar ama benim borçlanmam gerekiyor. Bunu pek istemiyorum. Bir de yazdığınız model sanıyorum yokuşta kaydırıyor ki bana honda bayisi önermedi.

Birde hemen kolaycılık yapıp ilk adımda 40,000 TL'ye çıkmayı ve borçlanmayı arzu etmediğim için acaba 35,000 TL'ye adam bir otomobil bulabilirmiyim dedim ve araştırmaya başladım. Bu sırada bu foruma rastladım. Belki arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Çünkü piyasada neler olduğunu ve nasıl birşey olduklarını çok iyi bilmiyorum.

Şimdi 35,000 TL'ye adam gibi birşey bulmakta zorlanıyorum. Elbette 40,000 TL'ye çıkarsam alternatifler çoğalıyor. Bu seferde seçmek zorlaşacak sanıyorum. :)

honda civic eleganc otomatik modelini acaba hangi bayi 40000e bıraktı bilgiverebilrmisiniz?? bende araştırıyorumda
_____________________________

2007 RENAULT LAGUNA 1.6 PİRİVİLEGE///2007 Civic FK2 1.8///2006 KAWASAKİ ER6N


31 Mesaj
25 Eylül 2007; 0:27:16 

quote:

Orjinalden alıntı: levent14
honda civic eleganc otomatik modelini acaba hangi bayi 40000e bıraktı bilgiverebilrmisiniz?? bende araştırıyorumda

Ben İstanbul'dayım. Avrupa yakasında Çiftkurtlar ve Anadolu yakasında Mutluhan hiç nazlanmadan 40,000 TL'ye veririz dediler.
Ama bu konuşmanın başında 35,000 TL'ya kadar 1-2 gün içinde peşinen ve nakit olarak verebilirim demiştim, sohbet ederken olay sonuçta bu otomobile geldi, onu da aynı şartlar ile alacağımı düşünerek bu fiyatı söylemiş olabilirler. Ama açıkçası ben ilgilenmediğim için pek fazla deşmedim.
O sırada daha çok Honda Jazz ile ilgileniyorduk.

Edit: Hatta hem Çiftkurtlarda hem de Mutluhan'da çocukların bayıldığı siyah bir Civic Hatchback vardı. Onu da yine hiç nazlanmadan 51,500 TL'den 48,500 TL'ye indirmişlerdi. Yine onunla da ilgilenmedik ya. Neyse... :)< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BasriAlper -- 25 Eylül 2007; 0:31:59 >
_____________________________664 Mesaj
25 Eylül 2007; 0:44:49 

teşekkür ederim civic hb ye bende hasta oluyorum ama cok pahalı:)sizin içn honda jazzda güzel bi secenek olabilir
_____________________________

2007 RENAULT LAGUNA 1.6 PİRİVİLEGE///2007 Civic FK2 1.8///2006 KAWASAKİ ER6N


7991 Mesaj
25 Eylül 2007; 0:55:21 


quote:

Orjinalden alıntı: levent14

teşekkür ederim civic hb ye bende hasta oluyorum ama cok pahalı:)sizin içn honda jazzda güzel bi secenek olabilir

hocam civic hb e bende hasta oluyorum ama.ama işte.i-shift şanzımandan memnun bir adama rastlamadım daha.bende bir araba alıcam ama sanırım civic hb olmayacak. çünkü yabancı sitelerde bile otomatik vites sistemini yerden yere vurmuşlar.
bu arada forumda otomatik vitesli araba arayanların sayısı amma fazla yaa.sevindim bu işe.ama fiyatlar artarsa yandık işte
Basri hocam.peugeot premium çok dolu bir araba.düşün derim.belki filo milo indirimi yaparlar.35binYTLye peşin verirler.bir dene şansını.satmak isteyince filo indirimi ile bile satıyorlar.sen yeterki bir şirket filan ayarla.faturayı ona kessinler
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


664 Mesaj
25 Eylül 2007; 1:03:01 

otomatik şanzumanda honda profeyoneldir güvenin derim
_____________________________

2007 RENAULT LAGUNA 1.6 PİRİVİLEGE///2007 Civic FK2 1.8///2006 KAWASAKİ ER6N


8415 Mesaj
25 Eylül 2007; 1:09:50 

35000 YTL gibi bi sınır varken 40-44 lük aracları öneriyorsunuz.
Bence de aradığınız özelliklere uygun 2 araç var honda jazz, nissan note

bi şey merak ettim çocukların boyları 1.85 1.90 demişsiniz. bunların yaşı kaç? hala arka koltukta mı taşıyorsunuz< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeknet -- 25 Eylül 2007; 1:13:11 >
_____________________________7991 Mesaj
25 Eylül 2007; 1:17:45 


quote:

Orjinalden alıntı: levent14

otomatik şanzumanda honda profeyoneldir güvenin derim

yok hocam yok. i-shift amt olayında adamlar resmen çuvallamış.yoksa bende istiyorum bir honda civic hb almayı ama.maalesef becerememişler
ayrıca kullandımda.iki tane honda civic hb kullandım.dedikleri gibi vites geçişlerinde yığılma var.araba resmen kasıyor.yokuş yukarıda gazlayınca hayda bire diye gitmiyor.halbuki arabada 140hp 1800 motor var ama o i-shift varya o i-shift o motoru yemiş bitirmiş
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


7991 Mesaj
25 Eylül 2007; 1:21:27 

quote:

Orjinalden alıntı: yeknet

35000 YTL gibi bi sınır varken 40-44 lük aracları öneriyorsunuz.
Bence de aradığınız özelliklere uygun 2 araç var honda jazz, nissan note

bi şey merak ettim çocukların boyları 1.85 1.90 demişsiniz. bunların yaşı kaç? hala arka koltukta mı taşıyorsunuz

hocam doğru diyosun.honda jazz ve nissan note iyi arabalar.ama basri hocam esp ye takık galiba ondan uymuyor herhalde
bence 35 çıkıyorsa 2 daha çıkar birde pazarlık peugeot 307 premium alır gibime geliyor.birde siyah çok yakışır yaniii
bide bende kocamana adam oldum ama annler babalar önde oturunca başka yer kalmıyor arabada hocam< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGate -- 25 Eylül 2007; 1:29:07 >
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


7991 Mesaj
25 Eylül 2007; 1:27:07 

.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGate -- 25 Eylül 2007; 1:28:42 >
_____________________________


NE MUTLU "TÜRKÜM" DİYENE


 
1187 Mesaj
25 Eylül 2007; 1:46:46 


quote:

Orjinalden alıntı: BasriAlper


Ben İstanbul'dayım. Avrupa yakasında Çiftkurtlar ve Anadolu yakasında Mutluhan hiç nazlanmadan 40,000 TL'ye veririz dediler.
Ama bu konuşmanın başında 35,000 TL'ya kadar 1-2 gün içinde peşinen ve nakit olarak verebilirim demiştim, sohbet ederken olay sonuçta bu otomobile geldi, onu da aynı şartlar ile alacağımı düşünerek bu fiyatı söylemiş olabilirler. Ama açıkçası ben ilgilenmediğim için pek fazla deşmedim.
O sırada daha çok Honda Jazz ile ilgileni