Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.749
Cevap
13
Favori
734.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Havacıya bir yudum su

Vermez misin Kütahya kızı ;)
  • bende kütah hava er egt .tug kom. 10. bölükte yapt1m acemiligimi 79/1 idim allah kisin orda askerlik yapana yardim etsin çok soguk oluyor dagitima geldigimde resmen kan kusuyordum novalgin+penesilin kar1s1m1n1 yemekten felç oldum nerdeyse günde 4 mevsim yasayan ender illerimizden bir tanesi kütahya hele o g dag1 yokmu tugay1n üzerine souk hava veren klima santrali gibiydi ama olsun her sey Vatan için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiger cage -- 30 Eylül 2007; 19:47:17 >
  • Ben acemi birligimi burda yaptımm. 28 gun.. bana 3 ay giibi. Geldi. Olum gibiydi.. helekino kayıtlarno soyundurmalar o asılar. Off diyorum.. ben 5. Bolukteydim.. en yatıs boluk.. saabahın korunde o giris kapısınnda soukta o komutanların sıcacık evden geldigini beklemek.. ayrı. Bi olumm.. zor yani.. neyse 5
    Boluk sofor bolugu olmasına ragmen egitimleri zordur
    Cavusa kmutanım cek.. adamlar surunduruyordu bee.. hele ki yagmurun altında yamaha yaptıgımız gunler.. lan savas olsa neyse. Cok acımasız davrandılar.. ezdiler bu n28 gun olum gibi hele ki o egitim sagları.. off diyorum. Neyse daha fazla anlatmayayım.. havacının tek zor yanı bu sanırım topla agır silahlara ugrasmazsın ama geri hizmet oldugu icin biraz canın yanar aama sonrası cok raahattır..
    5

Boluk 10 numaaradır yine..

Haa bu arada yemin toreni provaları tamm bi eziyet..

Neyse.. ben,
    90 / 1 olarak yaptım.. soofor sectiler beni.. usta birligim ANKARA 11. Hava ulastırma ana us kom. Cıktı. Ordada sofor elemleri vardı.. 3 haftalık sivil memurla bir denemeden sonra sofor oldum.. kucuk takım yani transit makam aracı reno19 megan 2 reno toros chareke surme yetkisi aldım.. yani otobus soforu olmadım bilerek olmak istemedim.. arbayı surmedim otobusu bilerek stop ettrdim otobus takımının alt devreligide zordu baya bunu zman gectikten sonra anladım
    14 metre araclar yıka yıka bitmez e bide souktu.. neyse takım komutanı beni ambulans soforu yaptı 6 ay bu gorevde kaldlm sıkıldım sonra takım komutanıma soledim beni bu gorevden alır mısınız diye
    . Tamamndedi..
    Sora cıktı ambulanstan ekipci yaptı beni. Ekip demek. Butun gın forf transitle dısardansın demek ankara sokakları caddeleri yani
    . Astsubayarı oray buraya gotur.. paso dısardasın sabah 7 servis cıkısı.form 110 doldur derken 8 i buluyor al cıkısı bs git dısarı ıniformayla.. marketleri gez aoptimuma git mark medicte git.. komutan kendi dio sofor hadi.gel

Sende.. diye..
    Neyse suna deginigim
    . Guzel gorevler zamanla verilir..
    İlk basta takım koomutanı ust ici gorevler veriyor arabaya alıssın diye
    ArDan zaman gectikten sonra gorev olarak arac olarak ta yukseliyosun
    .
    Sonra ben 3 ay ekipcilik yaptıktan sonra vukatta olmadım.. beni makam soforu yaptılar..
    En rahat gorevde bu askerligimin son 6 ayı rahat bitirdim.. komutanımın rutbesi yarbaydı.. beni korur kollardı.. yatarak bitirrdim..

Sonuc olarak, benim sivilde hic soforlugum yoktu ehlyetim vardı bir kere bile.surmuslgum yoktur ama gotu kurtarmak icin sofor oldum anlamazdım harbi diyorum direksiyonn tutmuslugum yoktur.. mulakatlarda gectim ama adam arkayA 39 kisi otutturuyo surmeyi bilsen bile heycanllanıyosun
    . Sanırım tek dlkkat ettikleri sey buydu..
    Neyse stop etmedigin surece sorun yok.. size tavsiyem sofor olu kral gibi yatın.. ha bu arada her seyden yırtarsınız.. gorevim var deme hakkına sahiip.olup nobette tutmaya bilirsin.. :))

@ aklıınız varsa sofor olun.. :))

bu kadar yazdımm sizler icin umarım bi faydam olur.. iyi teskereler..
  • Merhaba bende kasım 5 teslim oluyorum sülüsümde p.kt.çvş yazıyor Kütahya ne gibi sıkıntılar yaşarız birde giderken yanıma neler alayım yardımcı olursanız sevinirim uzun dönem gidiyorum bu arada kolumda da dövme var şimdiden teşekkürler iyi günler dilerim
  • Mrb arkadaşlar. Herkesin kamuflaj vs. Herşeyi yeşil mi olacak. Ona gore fanila falan alalim değil mi. Sonra mavi aliriz ve değişir aldiklarimiz heba olur.
  • havacılar b tertip mi gidiyor yine şanslısınız kar yağar sundurmaya gider er bilgi kitabı okur durursunuz :)
    sabah anonsları soğuk havayı hissettir ding dong günün en yüksek sıcaklığı 1 derece en düşük - 25 ilk günler hadi lan bu kadar değişim olur mu dersiniz
    sonra bi bakmışsın daha da fazla değişiyo sabah yağmur öğlen yakıyo akşam üzeri kar var 30 günümün 15 i böyle geçti :)
  • hayır yazmıyor.yemin töreninden bir yada iki hafta önce usta birlikleriniz belli olacak.
  • Mavi kamulaj bitti en son giyen 93/4 ve 353 donemdi bundan sonra yesil kamuflaj dagitilacak en sin yesil kamuflaji goren tertip 93/2 lerdi , 94/1 lerden sonea yesil kamuflaj dagitiliyor.. 93/2 den sonra yemekleri asker yapacak demislerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 25 Kasım 2014; 9:32:21 >
  • 19u sabah 7 de İstanbul'dan Kütahya ya hareket ediyorum :) Yalnız değilsin :)
  • merhaba arkadaşlar,

Bugün PTT' den 65,09 TL yol paramı aldım ve 19/12/2014 İstanbul 07:00 kamilkoç dan rezervasyonu yaptım. Herkese hayırlı yolculuklar hayırlı teskereler...

Bu arada formda kamuflaj hakkında söylentiler var yeşil falan diye mavi değil miydi ?
  • s.titiz S kullanıcısına yanıt
    Artık yeşil. Son maviler 353. kısa dönemler olması lazım. Yani sizden tam tamına 1 sene önce gelenler.
  • Izmir'den giden varmi? Aralikta teslim olucam bende kisa donem olarak.
  • Paramedik 112 kullanıcısına yanıt
    Koğuşlar rast gele verilir. Mescid ve Hama'm bölüklere baya uzak ama biz koğuşta veya merdiven altında kılabiliyorduk. Her aksam sıcak su var banyo da. Hama'm uzak ama. Genel olarak rahat edebileceğiniz bir yer. Subay ve astsubaylar çok iyi seviyeli ve saygılı ama aynı şeyi lise mezunu çavuşlar icin söyleyemeyeceğim zaten sizlerde şahit olacaksınız. Yapmanız gereken bir sorun da direk bölük astsubayı veya komutanla görüşün. Çözümü hem sağlam hem de çabuk olur. Birebir çok muhattap olmayın Çavuşlar la
  • bytunga050 kullanıcısına yanıt
    Kardesim acip bakmiyorlar ama kendi verdikleri haki renk
  • gecen sene bu zamanlar bende hazırlanıyordum buraya gitmek için hey gidi . giderken yanınızda iç çamaşırı ve çorap alın fazladan renk falan onemlı değil gidip elinizle vermediğiniz sürece içlik kesinlikle alın salak saçma etkınlıklere goturuyorlar kar falan yagdıgında üşümeyin. tabanlık alabılırsınız .bol bol çömel kalk yapacaksınız. 1 liralık eklerlerden alcaksınız arabayla dolaşanlardan , kahve makınaları için bozuk para arayacaksınız, yılbaşında benim gibi şansızsanız nöbette çöp dökeceksiz sabah akşam küfredip ana birliğinize gönderiliceksiniz .
  • bytunga050 kullanıcısına yanıt
    9'unda birliğine katılış yapman gerekiyor.
    Para hemen yatmamış olabilir.
  • Er maaşı 2016 81 TL onbaşı, çavuş olunca 10ar ila artıyor. Doğuya riskli bölgelerde tazminat falan alıyorlar 400 e kadar çıkabiliyor.

Eğer yardıma ihtiyacın varsa sosyal yardım 2 ayda 500 TL ailene veriyor. Tabi inceleme yaparlar muhtaçsan verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

Kısa dönemlerde personel asb. açıklıyor. Sen şuraya sen buraya diye.

Yedek subaylar ise %10a girerse kendi seçiyor(önüne sunulan yerlerden); yada kura çekiyor.
    Teşekkür ederim hocam bilgiler için.
  • 21 Gün acemiliği bitirip dağıtım iznine geldim şükür. Şu saatten sonra kütahyayı haritadan siliyorum lanet yer :D Kurslar tabur komutanlığı 1.erbaş bölüğüne düşen olursa tercübelerimi aktarmak isterim 374.kd. Usta birliği 10 gün sonra belli olur bursa hava meydana gidiyorum ben haftaya bakalım orası nasıl olacak.
  • N20 kullanıcısına yanıt
    Hocam bana özelden mesaj atmışsın, çaylak üye olduğum için özel mesaj yollayamıyorum o yüzden buradan yazıyorum cevap niteliğinde. Benim sevk belgemde de 1 Şubat yazıyor. Sevk belgemde Yükümlü Beyanı kısmındaki 2. maddede resmi tatil olsa bile birliğe katılmamız gerektiği yazıyor. Yani bence hiç riske atma 1 Şubat'ta teslim ol, ben öyle yapacağım. Ama ben de senin gibi tecrübesi olmayan bir asker adayıyım, o yüzden her şeyden fazla emin olamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timur 44 -- 29 Ocak 2020; 0:25:40 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.