Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.748
Cevap
13
Favori
734.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: uurkck

quote:

Orjinalden alıntı: gakkos23

sonunda bizde bugun aldık sülüsü hadi hayırlısı P.KT.CAVUŞ olarak gidiyoruz ama orda ne yaparlar belli değil, 29 mayısta teslim olacakmışız hayırlısı olsun bakalım.... sivil hayatı özletecekleri kesin zamanında gitmeyince çok acı koyuyormuş sülüsü alınca anladık

Uğur K o, ç a, k İstanbul bi maruzatım var komutanım bnm duş sürem 30 dk olabilir mi
    orda ayıklarlar milleti tertip :)

quote:

Orjinalden alıntı: pesimist23

quote:

tertip ben geldim oraya sonra y.bosnaya gittim ordan aldım
    30 Mayısta Teslim oluorum ben çok geriye salladılar beni yoksa sizinkilerdemi öylee
    Muhafız eri yazmışlar :S ama orda değişio diolarr bakalımm
    geceden beri uyumadımm 1 saat önce geldim eve anca muane olmak ayrı dert silüsü almak ayrı dert askerliğini yapmamış olanlar kaçsınlar sonra polis tutup götürsün onlar halletsinler evrakları kılı tühü berbat bi sistem hee bide 8.45 tl yol parası aldım gittim sonra bakkaldan uzun bi marlboro aldımm.
    Nyse ben yatar

heheh banada az verirler yol parası yav bide askeri personele trende yüzde 20 indirim var diye onuda indirirler aman arkadaşlar sigara almayı unutmayın ha ilk başlarda sıkıntı oluyormus yoksa izmarit toplayamam hiç orada:Dbenide pazartesiye salladılar silus için ayar oldum yav bide siluste yazan görevin önemi yokmuş esas orda belli oluyormus arkadaşlar daha yeni arkadaş geldi ordan izmir çiğli çıkmış yemekleri filan sordum su gibi diyor umarım güzeldir hayırlısı bakalım birde tanışalım arkadaşlar orda birbirimize yardımcı oluruz bir sıkıntımız ihtiyacımız olursa

bnde trenle gelmeyi düşünüorm da bakalım hayatımda bakırköy-yeşilköy arası hariç hiç trene binmemiştimde :) sanırım tavşanlıya kadar tren gelıormuş aynen tertip ben 5-6 paket alcamm sigara izmir çiğili tatil köyümüş diolar rahat orası anlatılanlara göre..mesaj at msn bırak tertip paslaşırız ;)

Bende izmir ciglide yapiorm askerligimi 80 günüm kaldi.Gelde gösterirler tatil köyünü sana xD
    Sana cigli üssünde sistemi anlatim
    2 haftada 1 carsi.Eylülde denetleme egitimleri baslar cumartesi yarim gün carsi pazar tam gün 9 da cikar aksam 4de gelmek zorunda kalirsin.Yemekler güzeldir ama.Herneyse gelde sen gösterirler sana neyin noldugunu xD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FunkyGroove -- 17 Mayıs 2009; 15:47:41 >

• bu topicin içinde ciğlide askerlik yapan ve yapmış kelle hariç 4-5 adam var hepside güzel anlatıo..dediğin gibi gelip görmek lazım..Nysee Hayırlı teskereler..
  • Orjinalden alıntı: uurkck

sonunda bizde bugun aldık sülüsü hadi hayırlısı P.KT.CAVUŞ olarak gidiyoruz ama orda ne yaparlar belli değil, 29 mayısta teslim olacakmışız hayırlısı olsun bakalım.... sivil hayatı özletecekleri kesin zamanında gitmeyince çok acı koyuyormuş sülüsü alınca anladık

Uğur K o, ç a, k İstanbul bi maruzatım var komutanım bnm duş sürem 30 dk olabilir mi
    orda ayıklarlar milleti tertip :)

kafana göre takıl asker, sana kafadan 1 saat dus süresi tertip biliyorum, hatta insallah cavus olmam diyede dua ediyorumama olursamda emin olun digerleri gibi dötümüz tavana vurmazancak orası disiplin yeri buyuzden baya zorlanacagız

• BU MARADA TERTİPLER DİALOGDA FAYDA VAR, NELER GETİRECEGİZ NELER GETİRMEYECEGİZ BİLENİNİZ VARMI? LİSTELERİMİZİ PAYLASALIM,ÇALMA YER DEĞİŞTİRME OLMAZ İNŞALLAH,,

ORTA BOY ÇANTA
    BOT VE DOLAP KİLİDİ
    TRAS TAKIMI MACH3
    SPREY KOLONYA
    ARKO KREM
    DİŞ MACUNU VE FIRCASI
    ASKILIK
    HAVLU
    TIRNAK MAKASI
    AYAKKABI BOYASI
    PİJAMA
    10 ADET DON, FANİLLA. ÇORAP.( don ve fanilla mavimi yoksa yesilmi kararsız)
    1 KALIP YEŞİL, BEYAZ SABUN VE SABUNLUK
    DUŞ LİFİ
    BOYUNDAN ASKILI CÜZDAN
    YARA BANDI
    SELPAK
    PUDRA
    TELEFON KARTI
    SHORT
    TERLİK
    VE ALARMLI KOL SAATI

• quote:

BU MARADA TERTİPLER DİALOGDA FAYDA VAR, NELER GETİRECEGİZ NELER GETİRMEYECEGİZ BİLENİNİZ VARMI? LİSTELERİMİZİ PAYLASALIM,ÇALMA YER DEĞİŞTİRME OLMAZ İNŞALLAH,,

ORTA BOY ÇANTA
    BOT VE DOLAP KİLİDİ
    TRAS TAKIMI MACH3
    SPREY KOLONYA
    ARKO KREM
    DİŞ MACUNU VE FIRCASI
    ASKILIK
    HAVLU
    TIRNAK MAKASI
    AYAKKABI BOYASI
    PİJAMA
    DUŞ LİFİ
    BOYUNDAN ASKILI CÜZDAN
    YARA BANDI
    SELPAK
    PUDRA
    TELEFON KARTI
    SHORT
    TERLİK
    VE ALARMLI KOL SAATI

tertip ben pek bişey götürmeyeceğim cüzdan alırım bitane don bitane de atlet yeter yav bakar devlet baba bize:Dşaka maka orda 40 ytl ye satılıyormus galiba ihtiyaclarımız ordan temin etcem ben
    kolonya filan sokturmuyorlamış galibA içeriye burda en cok seye gülmüştüm bi arkadaş horlayanlara karşı kulak tıkacı götürcekmiş:Diyi fikir aslında:Dayak kokularına karşı ne götürcez peki:D

• quote:

Orjinalden alıntı: pesimist23

quote:

BU MARADA TERTİPLER DİALOGDA FAYDA VAR, NELER GETİRECEGİZ NELER GETİRMEYECEGİZ BİLENİNİZ VARMI? LİSTELERİMİZİ PAYLASALIM,ÇALMA YER DEĞİŞTİRME OLMAZ İNŞALLAH,,

ORTA BOY ÇANTA
    BOT VE DOLAP KİLİDİ
    TRAS TAKIMI MACH3
    SPREY KOLONYA
    ARKO KREM
    DİŞ MACUNU VE FIRCASI
    ASKILIK
    HAVLU
    TIRNAK MAKASI
    AYAKKABI BOYASI
    PİJAMA
    DUŞ LİFİ
    BOYUNDAN ASKILI CÜZDAN
    YARA BANDI
    SELPAK
    PUDRA
    TELEFON KARTI
    SHORT
    TERLİK
    VE ALARMLI KOL SAATI

tertip ben pek bişey götürmeyeceğim cüzdan alırım bitane don bitane de atlet yeter yav bakar devlet baba bize:Dşaka maka orda 40 ytl ye satılıyormus galiba ihtiyaclarımız ordan temin etcem ben
    kolonya filan sokturmuyorlamış galibA içeriye burda en cok seye gülmüştüm bi arkadaş horlayanlara karşı kulak tıkacı götürcekmiş:Diyi fikir aslında:Dayak kokularına karşı ne götürcez peki:D

İKİ TANE TAHTA MANDAL YETER TERTİP AYAK KOKUSU İÇİN DE

• SÜLÜSÜ ALAN ARKADASLAR TESLİM TARİHİNİZ NEDİR? BENİM 29 MAYIS 2009 CUMA. ASKERI PERSONELDEKI MEMUR BAYAN 28 MAYIS 2009 OLARAK YAZMISTI, ASTEGMEN YALNISLIK VAR DİYE SÜLÜSE 29 MAYIS OLARAK ELLE DÜZELTTİRME YAPTIRDI BAYAN GÖREVLİYE...İNŞALLAH SAKATA GELMEYİZ...CUMA GUNU ÖGLEN 2 GİBİ KIŞLANIN KAPISINDA OLACAGIM YADA BİRGUN ÖNCE GİDECEGİM..
  • @FunkyGroove
    Orası asker ocağı kardeş eskilerin bi lafı var "kısmetinde yoksa dayak bile yemezsin" derler askerlik şans işi en kral yere düşersin ama bi astsubay ve üstün sana kıl gider o kral yer sana zehir olur ama en kötü yere düşersin komutanlar,arkşların kraldır onla avunursun geleceğimiz varsa göreceğimizde vardır elbet biçok şey rahat ol sen heryer bizim heryer vatan toprağı her sağlıklı Türk gençi o ........ altına yatıcak

@gakkos23
    Tertip mach3 fln götürme çalıolarmış dakkada afilli şeyleri ben 4-5 tane derby götürcem yeter öle parfümmüş kremmiş fln afilli şeyleri götürmeyin derim hem kıl giderler hem patlatırlar zaten dolabı af yok orda..
    harbiden mandal ii fikir
    Ben 30'unda öğleden sonra gelirim teslim 30 mayıs 17:00'ye kadar tutturmuş peder bende gelcem teslim etcem seni dio adamın kafasında memleket görmek varr aslında bakalımm dizginlemem lazım şu benim pederi...muavinede dicem otogara varmadan 4-5 dk öncesinden indirsin beni otogarda paket ederler kesin bizi bari sabah inerimde öğleye kadar gezerim birazz..bu arada ben sordum önce gitsem olurmu die memur dediki almıolarmış önce gidenleri ona göre ayarla kendini ortak

@pesimist23
    aynen tertip götürcemm ben demiştim onu bn hayatta uyuyamam çünki horlanan yerde müzik sesi,araba kornası ve çeşitli seslere dayanıklıyımda horlama sesine hiç gelemiom zaten kullanma klavuzumda yazar zaten bnm tertip bu arada sagocumusun pesimist fln ne ayak (: orda hangi arada sago dinlicezz bakalımm ?_?

• quote:

@FunkyGroove
    Orası asker ocağı kardeş eskilerin bi lafı var "kısmetinde yoksa dayak bile yemezsin" derler askerlik şans işi en kral yere düşersin ama bi astsubay ve üstün sana kıl gider o kral yer sana zehir olur ama en kötü yere düşersin komutanlar,arkşların kraldır onla avunursun geleceğimiz varsa göreceğimizde vardır elbet biçok şey rahat ol sen heryer bizim heryer vatan toprağı her sağlıklı Türk gençi o ........ altına yatıcak

@gakkos23
    Tertip mach3 fln götürme çalıolarmış dakkada afilli şeyleri ben 4-5 tane derby götürcem yeter öle parfümmüş kremmiş fln afilli şeyleri götürmeyin derim hem kıl giderler hem patlatırlar zaten dolabı af yok orda..
    harbiden mandal ii fikir
    Ben 30'unda öğleden sonra gelirim teslim 30 mayıs 17:00'ye kadar tutturmuş peder bende gelcem teslim etcem seni dio adamın kafasında memleket görmek varr aslında bakalımm dizginlemem lazım şu benim pederi...muavinede dicem otogara varmadan 4-5 dk öncesinden indirsin beni otogarda paket ederler kesin bizi bari sabah inerimde öğleye kadar gezerim birazz..bu arada ben sordum önce gitsem olurmu die memur dediki almıolarmış önce gidenleri ona göre ayarla kendini ortak

@pesimist23
    aynen tertip götürcemm ben demiştim onu bn hayatta uyuyamam çünki horlanan yerde müzik sesi,araba kornası ve çeşitli seslere dayanıklıyımda horlama sesine hiç gelemiom zaten kullanma klavuzumda yazar zaten bnm tertip bu arada sagocumusun pesimist fln ne ayak (: orda hangi arada sago dinlicezz bakalımm ?_?

valla patlatsınlar dolabi ama yakalarsam o gece çok sey patlar inşallah denk gelmez..alarm felan mı taksak dolaba

• 327 Kısa Dönem olarak geçen cuma Kütahya hava er eğitim tugayı 10.bölükte (3.erbaşa bağlı) acemiliğimi tamamladım. Giderken yanımda herşeyi götürmüştüm (bkz.listeler) fakat dudak kremi, şampuan, kaliteli traş bıcağı, kullandığınız diş macunu ve fırça götürseniz yeter bence, diğer tüm gerekenler veriliyor. Gerçi 33 gün acemi birliğinde kaldım uzun dönemler için bu süre daha da uzuyor o sebepten çarşıya çıkacağınızıda düşünerek sivil eşya getirebilirsiniz, Kısa dönemler zahmet etmesinler. dudak kremi hariç, kaliteli traş bıçağı, diş macunu vs.. kantinde de mevcuttur. Birde amele gibi yanmayayım derseniz güneş kremi alın yanınıza.

Kantin haricinde akbabalar (minibüs kantinler) sürekli etrafınızda olacak, içinde genelde salam ekmek, uludağ portakal ve uludağ kola olacak. Tatlı olarak şerbetli tatlılar satıyorlar. Musluktan su içmek zorunda kalmamak için kantine gittiğinizde koli koli alın. Akbabalar ellerindeki uludağ stoklarını eritmek için su getirmiyorlar genelde.

Kütahyanın yemekleri iyi derlerdi fakat askeriyenin çalıştığı şirketin sözleşmesinin bitimine yakın acemiliğimi yaptığım için herifler sallıyorlardı, zevkler tartışılır ama ben beğenmedim 20 gün kadar yemekhanede yemek yemedim.

30 mayıstan sonra havalar nasıl olur bilemem ama biz mayıs başlarında donuyor hatta kafamıza dolu yağıyordu. Revire çıkmamak için muhakkak eşyalarınızın arasına gerekli vitaminlerden zulalayın çok ihtiyacınız olacak. (supradyn vs..) sivilde raporsuz ilaç kullanıyorsanız vitamin destek olur, mide yanması için vs.. olur bunlarıda zulalayarak içeriye sokun. Orada revire giderim derseniz iğne vurup gönderirler turp gibi olursunuz (öksürük vs.. hariç) yada 1g antibiyotik verirler 10 sene sonra karaciğer, böbrek vs.. sorunları çıkarsada orada iyi gelir. Ben derim sokabildiğiniz kadar bildiğiniz ilaçlardan sokun içeriye. sim kart vs götürecekseniz içeri sokmada sorun olmuyor hatta telefonu dahi sokabilirsiniz (kapıdan geçiren bir çok kişi tırsıp bölükte teslim etmişlerdi telefonlarını) ama acemilikte şarz etme sorunu olacağı için değmez. Zaten yeterli sayıda telefon kulubesi hatta kontörlü telefon prefabrikleri mevcut.

Daha çok yazacak şeyim var ama hala asker olduğum için yazmıyorum, kalanını askerlik bittiğinde olabildiğince gerçekçi bir şekilde burada paylaşacağım.

Hepinize hayırlı tezkereler dilerim, umarım zaman su gibi akıp geçer.

• quote:

Orjinalden alıntı: Met5n1k

327 Kısa Dönem olarak geçen cuma Kütahya hava er eğitim tugayı 10.bölükte (3.erbaşa bağlı) acemiliğimi tamamladım. Giderken yanımda herşeyi götürmüştüm (bkz.listeler) fakat dudak kremi, şampuan, kaliteli traş bıcağı, kullandığınız diş macunu ve fırça götürseniz yeter bence, diğer tüm gerekenler veriliyor. Gerçi 33 gün acemi birliğinde kaldım uzun dönemler için bu süre daha da uzuyor o sebepten çarşıya çıkacağınızıda düşünerek sivil eşya getirebilirsiniz, Kısa dönemler zahmet etmesinler. dudak kremi hariç, kaliteli traş bıçağı, diş macunu vs.. kantinde de mevcuttur. Birde amele gibi yanmayayım derseniz güneş kremi alın yanınıza.

Kantin haricinde akbabalar (minibüs kantinler) sürekli etrafınızda olacak, içinde genelde salam ekmek, uludağ portakal ve uludağ kola olacak. Tatlı olarak şerbetli tatlılar satıyorlar. Musluktan su içmek zorunda kalmamak için kantine gittiğinizde koli koli alın. Akbabalar ellerindeki uludağ stoklarını eritmek için su getirmiyorlar genelde.

Kütahyanın yemekleri iyi derlerdi fakat askeriyenin çalıştığı şirketin sözleşmesinin bitimine yakın acemiliğimi yaptığım için herifler sallıyorlardı, zevkler tartışılır ama ben beğenmedim 20 gün kadar yemekhanede yemek yemedim.

30 mayıstan sonra havalar nasıl olur bilemem ama biz mayıs başlarında donuyor hatta kafamıza dolu yağıyordu. Revire çıkmamak için muhakkak eşyalarınızın arasına gerekli vitaminlerden zulalayın çok ihtiyacınız olacak. (supradyn vs..) sivilde raporsuz ilaç kullanıyorsanız vitamin destek olur, mide yanması için vs.. olur bunlarıda zulalayarak içeriye sokun. Orada revire giderim derseniz iğne vurup gönderirler turp gibi olursunuz (öksürük vs.. hariç) yada 1g antibiyotik verirler 10 sene sonra karaciğer, böbrek vs.. sorunları çıkarsada orada iyi gelir. Ben derim sokabildiğiniz kadar bildiğiniz ilaçlardan sokun içeriye. sim kart vs götürecekseniz içeri sokmada sorun olmuyor hatta telefonu dahi sokabilirsiniz (kapıdan geçiren bir çok kişi tırsıp bölükte teslim etmişlerdi telefonlarını) ama acemilikte şarz etme sorunu olacağı için değmez. Zaten yeterli sayıda telefon kulubesi hatta kontörlü telefon prefabrikleri mevcut.

Daha çok yazacak şeyim var ama hala asker olduğum için yazmıyorum, kalanını askerlik bittiğinde olabildiğince gerçekçi bir şekilde burada paylaşacağım.

BİLGİLENDİRMEN İÇİN COK TEŞEKKÜR EDERİZ KARDESİM. FAKAT BİŞİ SORACAGIM RECETELİ İLAÇ SOKAMIYORMUYUZ İÇERİ? BEN ANTIBİYOTİK VE MİDE İÇİN ÜLSER İLACLARI KULLANIYORUM,SAGLIK KARNEME YAZILI..ALMIYORLARMI İLACLARI İÇERİ?

• Reçeteli ilaçlarını içeriye girerken senden alıyorlar daha sonra vermek üzere, en az 3 gün falan bekliyorsun ilaçlarının sana geri gelmesini. Bu sürenin 10 güne çıktığıda oluyor.
    Benim tavsiyem eğer bu ilaçları kullanmak zorunda isen en azından 3-5 günlük ilacını zulalayıp, kalanını teslim etmen.

quote:

quote:

327 Kısa Dönem olarak geçen cuma Kütahya hava er eğitim tugayı 10.bölükte (3.erbaşa bağlı) acemiliğimi tamamladım. Giderken yanımda herşeyi götürmüştüm (bkz.listeler) fakat dudak kremi, şampuan, kaliteli traş bıcağı, kullandığınız diş macunu ve fırça götürseniz yeter bence, diğer tüm gerekenler veriliyor. Gerçi 33 gün acemi birliğinde kaldım uzun dönemler için bu süre daha da uzuyor o sebepten çarşıya çıkacağınızıda düşünerek sivil eşya getirebilirsiniz, Kısa dönemler zahmet etmesinler. dudak kremi hariç, kaliteli traş bıçağı, diş macunu vs.. kantinde de mevcuttur. Birde amele gibi yanmayayım derseniz güneş kremi alın yanınıza.

BİLGİLENDİRMEN İÇİN COK TEŞEKKÜR EDERİZ KARDESİM. FAKAT BİŞİ SORACAGIM RECETELİ İLAÇ SOKAMIYORMUYUZ İÇERİ? BEN ANTIBİYOTİK VE MİDE İÇİN ÜLSER İLACLARI KULLANIYORUM,SAGLIK KARNEME YAZILI..ALMIYORLARMI İLACLARI İÇERİ?

• quote:

Reçeteli ilaçlarını içeriye girerken senden alıyorlar daha sonra vermek üzere, en az 3 gün falan bekliyorsun ilaçlarının sana geri gelmesini. Bu sürenin 10 güne çıktığıda oluyor.
    Benim tavsiyem eğer bu ilaçları kullanmak zorunda isen en azından 3-5 günlük ilacını zulalayıp, kalanını teslim etmen.

quote:

quote:

anladım kardeşim yanı saglıgada pek önem verilmiyor ALLAH BÜYÜK bakalım..bu arada nereye zulalayalım bi fikrin varmı aramada neresi daha güvenli

• has torunlarım, geçen sene bende sizin gibi burda derman arıyodum ve işin garibi geçen sene bu kadar doyurucu bilgi de yoktu. ben elimden geldiğince yazmaya çalıştım.

gelirken bir tek kendinizi getirin. yanınızda para olsun. 200-300 neyse artık. ama 200 üstü olması yararlı. üstünüzde kalmıyacak merak etmeyin içerde bankaya yatırcaksınız. elinizde bi dünya bavulla gelmek siz külfet olucak. ihtiyacınız olan herşey devlet baba tarafından tugay içinde siz verilecek. siz sadece üstlerinizin sizden istediği kadar aptallaşın. unutun geçen ve geçicek günleri. imkanınız olursa da geçirdiğiniz günler için günlük tutun. 35-40 gün. çok hoş olucak dönünce okumanız.

onun dışında başlamak bitirmenin yarısıdır. kendinizi hiç bişeye şartlamayın, sevdiklerinize sıkı sıkı sarılın. kafanızda bişey bırakmayın.

son olarak çabuk gelin de bende gidiyim artık

has dedeniz
    88/2
    hv.k.k. dan

$=77

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-rover -- 19 Mayıs 2009; 16:23:34 >

• @gakkos23 sağlığınızdan daha önemli hiçbir şey yok diyecekler bol bol fakat sadece laf olsun diye söylenecek bunlar. Ben acemiliğim boyunca çok duydum, reçeteli/reçetesiz ilaç kullanmıyordum ama kullanan arkadaşların çektiklerini biliyorum. Zulalamak için özel yere gerek yok dediğim gibi 3-5 gün yetecek ilacları peceteye sarıp cüzdanına bile koyabilirsin. Tabi ben olsam kutusu ile birlikte cebimde sokardım. Öyle arama vs.. yok. Köpekler arayacak valizlerinizi içini açmadan, sonrada bölüklerinizde sivil valizlerinizin içine çavuşlar bakıp valizhaneye kaldıracaklar.
  • quote:

@gakkos23 sağlığınızdan daha önemli hiçbir şey yok diyecekler bol bol fakat sadece laf olsun diye söylenecek bunlar. Ben acemiliğim boyunca çok duydum, reçeteli/reçetesiz ilaç kullanmıyordum ama kullanan arkadaşların çektiklerini biliyorum. Zulalamak için özel yere gerek yok dediğim gibi 3-5 gün yetecek ilacları peceteye sarıp cüzdanına bile koyabilirsin. Tabi ben olsam kutusu ile birlikte cebimde sokardım. Öyle arama vs.. yok. Köpekler arayacak valizlerinizi içini açmadan, sonrada bölüklerinizde sivil valizlerinizin içine çavuşlar bakıp valizhaneye kaldıracaklar.

eyvallah sagol kardesim allah razı olsun bu arada son birsey daha sabah kaç gibi kalkıyoruz? mesela 5:30 gibimi ve biz 5:00 de yani yarım saat önce kalksak zararı olurmu?hani ihtiyaçları erkenden gidermek için, traş,wc VS...? dediklerine göre koğuş kalk dedikten sonra 10 dk içinde herseyini yapıp dısarda iştima sırasında olcakmışız?

• Anormal bir durum yoksa (denetim vs..) kalk saati 6. Ben traşımı geceden olurdum, eğer sakalın çok çıkıyorsa sabah olmalıymışsın. Yarım saat önce kalkarsın 1 saat önce kalkarsın sana kalmış erken kalkmana kimse bir şey demez. Ama zaten bikaç gün içinde tüm alışkanlıkların rutine bağlayacak. Seni bilmiyorum ama biz kısa dönemler olarak pek aceleye maruz bırakılmadık. Kalk saati 6 idi 6.30 gibi iştimada oluyorduk. Kahvaltıdan dönüşte ilk gelen grup genelde mıntıkaya denk geliyordu, 2.grup tuvalet, banyo temizliği için çavuşlar tarafından enseleniyordu kahvaltımı en son yaparım en son gelirim dersen genelde yırtarsın :) Ben özellikle kaçmak gibi bir terbiyesizlik yapmamakla beraber 33 gün boyunca ne mıntıka yaptım nede wc/banyo temizliği hiç denk gelmedi, yaş itibariyle çavuşlar rica edemiyordu sanırım (29) biz kısa dönem olduğumuzdan çavuşlar anca rica/minnet iş yaptırabiliyordu.

Kahvaltı, mıntıka, temizlik vs.den sonra 8 gibi toparlanıp güne başlıyorsunuz, eğitim vs.. derken saat 11 oluyor yeniden toparlanıp öğle yemeğine gidiyorsunuz. En sıkıcısı özellikle ilk hafta her gittiğiniz yere 300-500 kişi koyun sürüsü gibi gidip geliyorsunuz o oluyor.

Aklına takılan şeyleri bir kaç gün daha sorabilirsin, perşembe sabahı usta birliğine teslim olmaya gidiyorum..

quote:

quote:

@gakkos23 sağlığınızdan daha önemli hiçbir şey yok diyecekler bol bol fakat sadece laf olsun diye söylenecek bunlar. Ben acemiliğim boyunca çok duydum, reçeteli/reçetesiz ilaç kullanmıyordum ama kullanan arkadaşların çektiklerini biliyorum. Zulalamak için özel yere gerek yok dediğim gibi 3-5 gün yetecek ilacları peceteye sarıp cüzdanına bile koyabilirsin. Tabi ben olsam kutusu ile birlikte cebimde sokardım. Öyle arama vs.. yok. Köpekler arayacak valizlerinizi içini açmadan, sonrada bölüklerinizde sivil valizlerinizin içine çavuşlar bakıp valizhaneye kaldıracaklar.

eyvallah sagol kardesim allah razı olsun bu arada son birsey daha sabah kaç gibi kalkıyoruz? mesela 5:30 gibimi ve biz 5:00 de yani yarım saat önce kalksak zararı olurmu?hani ihtiyaçları erkenden gidermek için, traş,wc VS...? dediklerine göre koğuş kalk dedikten sonra 10 dk içinde herseyini yapıp dısarda iştima sırasında olcakmışız?

• silüsü alanlar ne zaman gidio sanırım en sona vermişler benı herkez 27-28-29 fln ben 30'da teslim olcak bnm komutanlarım olcaksınız yani bu arada orda çavuş birisini bulduk bi kıyak geçer herhalde bize bilen bilir acemilikte binbaşı tanıdığın yerine çavuş tanıdığının olması daha iidir.
  • benim subem manisa/alasehir.pazertesi silusu kestirdim. 27 mayis sevk tarihim 29 mayista son katilacagim tarih.silusu kestirmek icin askerlik subesine gittigimde garip bi sira vardi..sabah 10 da gectim siraya saat 4 de falan iceri girebildim onumde 50 kisi olmasina 177. kisi olarak siradan iceri girdim.ayrica 8.4 lira da para verdiler.
    27 sinde sabahtan gitmeyi dusunuom bakalim artik.gitmek icin o kadar hevesliyimki insallah gittgiimde hevesim kacmaz.hepimize hayirli olsun.
  • bizde aldık bakalım. 30 mayısta teslim olucam.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.