Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.749
Cevap
13
Favori
734.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende ayın 12.sınde oradayım arkadaslar.balıkesirden gelıyorum.sımdıden tasnımak ve kaynasmak onemlı..

kudretsenel@mynet.com mail adresım.....

kendınıze ıyı bakın.....
  • evet arkadaşlar erbaş bölüğünde eğitim 4.5 aydır 1. erbaş cehennemdir ama sonra çok rahat edersiniz muhafız eri ise tam bir cehennem eğer mesleğiniz varsa onuda belirtin muhafız erleri acemilik ta son güne kadar bile eğitim yaparlar ve usta birliğinde her gün 8 saat nöbetleri vardır okadar kötü bir yer değildir ama cetlis bir klavuz vardır bunu sonuna kadar ezberlemeniz gerekir 169 sayfa olması lazım ve çok baskı yaparlar
  • selam arkadaşlar bende izmirden 88/4 geliyorum.muhabere santralciyim.bunun ne demek olduğunu bilen varsa açıklarsa sevinirim.gitmeden tanışalım.

ismail_yk87@hotmail.com
  • bu arada ismim ismail :D herkese şimdiden hayırlı teskereler :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ismail_yk87

selam arkadaşlar bende izmirden 88/4 geliyorum.muhabere santralciyim.bunun ne demek olduğunu bilen varsa açıklarsa sevinirim.gitmeden tanışalım.

ismail_yk87@hotmail.com

muhabere ve santral farklı şeyler muhabere telsizci demek sen kütahyada 75 gün acemilik yapacaksın ilk 35 gün temel eğitim 2. 35 ise meslek eğitimi yani kurs eri olacaksın kursu bitirirsen diploma alacaksın bitiremessen hizmet eri olursun yani 2. 35 i boşuboşuna gitmiş olursun kışları kütahyada eğitim zordur ama oda gecer
  • 88/4 gelıyorum bnde...aralık 13 de teslım olacagım...fazla takmayın kafanıza beyler rahatlık bıze gore deıl zatenn bu ulke rahat kazanılmadı...orada gorusmek uzere...RİZELİ...
  • yarın sülüsleri alacagız kısmetse.
  • herkese slm ,

evet öncelikle ilk şanssızlığınız hava er eğitim tugay komutanı olan tuğgeneral sami fındıkoğlu nedenini birazdan anlatcam.
    öncelikle ben 84/4 askerliğimin acemilik kısmını kütahyada erbaş taburunda yaptım ama askeri inzibat bölüğünde o zaman aynı çavuş bölüğü için ne deniyorsa bizim bölük içinde aynısı deniyordu hatta onlar ne yapsa bizde yapmak zorundaydık çünkü rekabet vardı yan yana binalardaydık falan..ilk gün süper bi baskı yıldırmaca yok künye okutmaca sonra sen saldırana kadar üstüne gelmece en sonunda bunların hepsini sizin için yaptık deyip işin içinden sıyrılmaca erbaş bölüğü tehlikeli ama bide şanslı olursanız süper askerlik yaparsınız nasılmı?anlatayım;ben askere gitmek için amerikadan geldim 5-6 ay istanbulda takıldım ve
    kütahyaya çıktı askerlik. Neyse gittik kapıda askeri inzibattan çocuklar konuşuyo bizle hoş geldiniz torunlar hesabı çok iyidir bazısı neticede bütün inzibat bölüğünün en eli yüzü düzgün ve akıllılarını kapıya vermişler (usta birliğini orda yapıo yani) (bu arada ne kadar ziyaretçiniz gelirse o kadar yırtarsınız mutlaka memleketliniz olan bi inzibat bulun oda ziyarettçiniz gelince hemen bölüğü aratıp sizi çağırtsın biz öle kafaladıkkı bizim bölükteki inzibatları ölesine muhabbete çağırıyorlardı bizi )bende o bi iki iyi insanla muhabbet ettim fln dediler inzibata gel sende dil var ordan seçmelerle gidersin kesin güzel yere ne seçmesi yurtdışı nato birliği ve hava kuv. K. Şeçmeleri dediler..
    kapıdan girince bi bekletiyolar ondan sonra sizi gruplar halinde içeri alıyorlar ve bir h.k.k. er erbaş atama daire başkanlığından astsubay gelip bir odada sizi gayet güzel telkin ediyo sivilde ne iş yapıosan onu söle falan diyor ve sende hem askerlik boyunca bildiğin işi yapıon hem askeriyeye faydalı oluyosun neyse,ilk önce aldı ast subaylar beni dediler ne iş yaparsın dedim çalışmıyorum ama amerikadan geldim tabi Bilkent te 2 yıllık okudum fln derken yandaki yarbaya döndü komutanım Amerikalı var al bunu gönderelim belçikaya dedi..işte en güzel dakikalar orda başladı benim için komutanı birkaç cümleyle kendime hayran bıraktım oda “ben seni aldırcam belçikaya”dedimi ohh ne güzel yani burada anılara girdik tabi kusura bakmayın unutmak kolay değil..neyse beni inzibata yazdılar ki İngilizce bilen bütün erler inzibat bölüğüne gider haberiniz ola yani aslında çok kötü konuşmasına rağmen sınavı güzel yapan arkadaşlar incirlik kayseri İzmir ve belçikaya gittiler gittik bölüğe orda değim gibi ilk gün baskısı ama ondan sonra bir eğitim başlar o soğukta her bölük için aynı zorlukta geçer..
    bütün o ağır eğitimlerin %75 ine katılmadık çünkü şeçmelere katılacağımız için hastanede geçirdik :) testler yapılıo yarısı yapılıo yarısı yapılamıo tekrar gidiliyo fln sabah içtimaya giriyoz bide akşam koğuşa giriyoz bütüngün gez Allah gez ama tam makara seçilen herkes fırlama bütün gün yapmadığımız makara kalmıodu..neyse seçmeler geldi çattı ilk önce İngilizce sınavı sonra sözlü sınav sonra sözlü mülakat aldığın derceye göre 2. gideceğin yer yer belli oluyo nasıl ikinci gideceğin yer derseniz şöyle normal dağıtımın yapılıyo hava kuvvetlerinden daha sonra seçmelerin sonucu gelio. ben sınavda 2. olmuştum ve Belçika yolcusu olan 2. kişiydim 25 kişiden 5 kişi seçtiler geri kalanları Ankara İzmir kayseri adana istanbula gönderdiler sonradan benimde askerliğim İzmir şirinyer natoya çıkmıştı. neyse bizi acemiliğin bitmesine 1 hafta kala ankaraya götürdüler. Orda asıl bomba.
    Allah o hava kuvvetlerindeki askerlere sabır versin çok zor yaa neyse biz bir takım badireler sonucu mülakata girmeye başladık önce atamaları yapan ve bizi askeri inzibata seçen astsubay başçvşla görüştük. Ben hemen yan çizdim ama nedenlerim çok sağlam yurtdışından gelmişim 2 yıldır gurbetteyim o yüzden daha fazla yapamam dedim bide askerliğim çıkmış izmirin en kral birliğine nişanlım izmirde ne gitcem belçikaya he bide maaş veriolar 800 euro sanırım ama orda yediğin içtiğin sana ait bir sürü detay var yani neyse başçvş kızdı bi sonra albaya gittik ona söyledi albay olmaz dedi ben uyuz oldum tuğgenerale gittik orda patlattım dedim komutanım ben geldim ama orda vatanımı doğru temsil edemicemi düşünüyorum fln derken tuğ ile tüme gittik bu arada benimle birlikte 4 asil 1 yedek arkadaşta bu görüşmeleri yapıo sadece 3 kişi seçiyolar bu 6 kişi içinden 1 yedek 3 asil olarak neyse tüm yinede beni seçmiş korgenerale gittiğimizde komutan tamam dedi sen gitme:)
    Benim için en güzel günlerin 2. kısmı orda başladı İzmir nato hava unsur komutanlığı şirinyer vay be. izmirde nato üyesi ülkelerin temsilcileri var aynı Belçika da bizim askerimizin olduğu gibi burada birkaç asker var onlardan ama onlar paralı yaptığı için askerliği dışarıda yiyip içip yatıyorlar gerisi rütbeli personel süper imkânlar var izmirde ben İzmir e geldikten sonra yine seçmeye aldılar bizi ve yine Kütahyadaki arkadaşlarımın bazıları ile beraberdik çok eğlendik bütün askerlik boyunca. ben seçmede yine kazandım ve burada en yüksek rütbeli generalin tüm generalin postası oldum ofiste takılıyordum bütün gün internet telefon ve cep telefonu her an elimin altındaydı.komutanla beraber dışarı çıkıyordum bazen kendi isteğime göre çıkıyordum yani kimse sen napıyon kardeş die soramıyordu.anlatılacak o kadar çok şey varki ama çok uzattım farkındayım askeri inzibat olanların hiç zorluk çekmediğine eminim en kötüsü kapı nöbeti tutarsın o kadar..
    Sami fındıkoğlu meselesine gelecek olursak ben askerlik yaptığım sırada İzmir natoda askerlerden sorumlu albay dı. Her gün sabah benim komutanla toplantı yapar ve ben hergün onun pis yüzünü görürdüm az küfür etmedim ona askeri hiç sevmez kendi çıkarı için herkesi yakacak karakterde ve hep bi yalan dolanla iş halleden hiçbir planını zamanında yetiştiremeyen asker düşmanı komutan yalakası bir adamdı,şerefsiz.

Askerlik: başta çok gereksiz gibi gelen içindeyken ne kadar gerekli ve önemli olduğunu anladığın ama bitince baştaki duygu ve düşüncelerine hak verdiğin belirsiz,enteresan , komik, ciddi,sıkıcı ve yapılması gereken bir görev.

herkese başarılar,hayırlı teskereler.(sabır tüm sıkıntıların anahtarıdır)

• selam arkadaslar...bugün silüsü aldım.MUHAFIZ ERİ yazıyor şimdi benim görevim ne anlamadım ben
    birde katılacagı tarih 12 aralık 2008 yazıyor ben 11 aralık da gitsem birşey olur mu ?
    son olarak havacılar mavi iç çamaşırı giyer diye bişey duydum ama bugün sülüs alırken komutan yeşil alın dedi kafam iyice karıştı yeşil mi mavi mi alam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah_341 -- 17 Kasım 2008; 18:11:12 >
  • Slm Arkadaşlar Askere Gideceğim Yer Hakkında Bakınıyordum Öyle Denk Geldii Site Bende Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında Yapacağım Acemi Birliğimi Sülüsümü Bugün Aldım.Tören Eriyim Yazdığına Göre. bi Sorum Olacak Tören Erinin Görevi Nedir Ne Yapacağız Eğitimlerimiz Ağırmı Olacak Bilen Arkadaş Varsa İzah Edebilirmi. 88/4 Tertiplerim İstanbul Bağcılardan Gidiyorum Msn Adresim jamall_jamall7@hotmail.com Herkeze Kolay Gelsin : )

Sülüsümde Şöyle Yazıyor :

Sınıfı: Hava Kuvvetleri Komutanlığı / Piyade
    Özellik: Tören Eri

Şimdi Piyade Ne Tören Eri Ne Anlamadım : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamalll7 -- 18 Kasım 2008; 17:40:33 >
  • quote:

selam arkadaslar...bugün silüsü aldım.MUHAFIZ ERİ yazıyor şimdi benim görevim ne anlamadım ben
    birde katılacagı tarih 12 aralık 2008 yazıyor ben 11 aralık da gitsem birşey olur mu ?
    son olarak havacılar mavi iç çamaşırı giyer diye bişey duydum ama bugün sülüs alırken komutan yeşil alın dedi kafam iyice karıştı yeşil mi mavi mi alam

Mavi al sen kimsenin sözüne bakma, bende bugün aldım 2 mavi paçalı boxer, 2 tane de sıfır yaka atlet al yeter işte. Gerisi iğne ipliğine kadar herşeyi şubeden bize verecekler. istiyorsan yanına kremini pudranı vs. yedek traş takımını da getirebilirsin. başka da birşey götürmene gerek yok

Benim de diğer arkadaşlara sorum olacak
    Muhafız Er'i yazıyor oraya gittiğimde bilgisayar teknikerliği yaptığımı söylesem veya bonservis götürsem görevim değişir mi? inş değişir çünkü muhafız eri kötü deyip duruyorlar

• quote:

Orjinalden alıntı: gencerker

quote:

selam arkadaslar...bugün silüsü aldım.MUHAFIZ ERİ yazıyor şimdi benim görevim ne anlamadım ben

Mavi al sen kimsenin sözüne bakma, bende bugün aldım 2 mavi paçalı boxer, 2 tane de sıfır yaka atlet al yeter işte. Gerisi iğne ipliğine kadar herşeyi şubeden bize verecekler. istiyorsan yanına kremini pudranı vs. yedek traş takımını da getirebilirsin. başka da birşey götürmene gerek yok

Benim de diğer arkadaşlara sorum olacak
    Muhafız Er'i yazıyor oraya gittiğimde bilgisayar teknikerliği yaptığımı söylesem veya bonservis götürsem görevim değişir mi? inş değişir çünkü muhafız eri kötü deyip duruyorlar

Ok tertip sağol yarın gidemde alam mavileri
    benim de BİLGİSAYAR SERTİFİKAM var oraya götürsem bi faydası olur mu arkadaslar?bendede Muhafız Eri yazıyorda

• Mesleğin varsa orada mutlaka söyle tertip
  • quote:

Orjinalden alıntı: gencerker

Mesleğin varsa orada mutlaka söyle tertip

liseden sonra hiç bi iş te çalışmadım tertip ama Bilgisayar kursuna gittim anlarım yani pcden.orda meslek sorduklarında bilgisayardan anlarım diyem bari

• Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar, iyi günler, hayırlı akşamlar adım Erker
    12 Aralık'ta Kütahya Tugayına teslim olacağım ve bu maili alan herkes de benimle birlikte aynı yere teslim olacak yeni Türk askerlerimiz

Bu maili alan birçok arkadaşın bu toplanmadan haberi var fakat olmayanlara da kısa bir bilgi verip bize katılsın istiyoruz bunun için
    Konu başlığında belirttiğim üzere Kütahya Hava Birliğine giden tertiplerimizi bir araya toplamak, tanışmak ve tanıştırmak için bu hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri akşam saat 8 'de msn'de toplanacağız ve hep beraber sohbet eder, tanışır, tartışırız. Bilenler bilmeyenlere de anlatarak Kütahya ve Tugayı hakkında daha çok bilgi sahibi olmaya çalışırız.

Tüm tertipler davetlidir, aynı tertipten arkadaşlarınız varsa sohbete çağırabilirsiniz. Allah'a emanet olun kendinize iyi bakın bizler vatanı koruyacak yeni nesilleriz.

• selam arkadaşlar bende kütahyada askerlık yapcam sansımıza havacıyım 13ünde teslım olcam bu sıteye gırdım sımdıden tertıplerımle tanısmak ıstedım memduh_yilmazz@hotmail.com bu adresle konusabılırız arkadaslar bırbırımıze yardımcı oluruz
  • bu arada özellik cavuş dıyo sirüste 115gün acemılık nasıl cekılır bılmıyorum ama hersey bu vatan için allah yardımcımız olsun
  • gencerker benide ekle dalin_ankara@hotmail.com yada 4 tertipler ekleyebilir
  • 88/4 tertip Arkadaşlar herkes oraya gidince ne olduğunu öğreniriz ama herhalikülarda acemi birliğinde çok dikkatli olmakta yarar var bence herkese bu şekilde anlatmak değilde bizden uzun askerlik yapan kişilerden bizi ne kadar dikkatli olmamız açısından bilgi verilmesi daha iyi olur
  • ben de bursadan ali.12sinde ben de teslim olucam Allah'ın izniyle.bu arada askicinserdarortac@hotmail.com adresim beni de eklerseniz sohbet eder tanışırıs ;=) saolun bilgileer için gitmeden önce ii oluyo ;=)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarkandudu -- 21 Kasım 2008; 22:54:25 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.