Şimdi Ara

HAVA ER EĞİTİM TUGAY KOMUTANLIĞI - KÜTAHYA (79. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.749
Cevap
13
Favori
734.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler Anadolu'dan 13:30'dan bilet alan Gebze'den gelecek olan kimler var
  • Beyler Amasyadan herkese selam. 2. celp dönemi bende Kütahyadayım Allah' ın izni ile...

2. celp dönemi çıkan arkadaşlara bir sorum olacak. Ben e-devlet ten sevk kağıdıma ulaşamıyorum. e-devlete girdiğimde

"Yedek subay sınıflandırma sonucu sorgulama"

bölümünden bütün bilgilerim çıkıyor. Sayfanın üstünde

"Bu sayfa bilgilendirme amaçlıdır. Sevk işleminizi tamamlamak için Asal sevk başvuru hizmetlerini kullanınız"

yazısına tıkladığımda

"Sistemde kayıtlı sevk bilginiz bulunmamaktadır.Lütfen en yakın askerlik şubesine müracaat ediniz." yazıyor.

Acaba benim sevk işlemlerinde bir terslik mi var, yoksa 2. celp dönemi çıkanların hepsinde mi böle yazıyor?
  • Biz aralıkta gideceğimiz için sevk belgesi daha sonra yayınlanacak

@hacuteam05
  • redline25 kullanıcısına yanıt
    3aralikta acilacakmis.kutahya hava iknci grup mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emregok20

3aralikta acilacakmis.kutahya hava iknci grup mu?

Evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki teşekkür ederim...
  • Merhaba arkadaşlar. Bende bir iki şey yazmak istiyorum. 353. dönem havacıydım ben de. Kışın it gibi titredik yeminle. Çok şey okumuşsunuzdur siz ama yine de yazayım ben.

1. Arkadaşlar diş fırçanızı, macununuzu, sabunu, şampuanı, jileti alın da gidin. Size bunları bedavaya verecekler. Ama ne zaman? :D bize 3. hafta cuma günü verdiler, 1 hafta sonra da acemiyi bitirdik zaten.

2. Termal balaklava alın. Hem boyunluk, hem bere yerine geçer. Haa ayrı bir beremiz vardı gene de. Düz siyah bere. Ancak yeşil kamuflajlarla nasaıl bilmiyorum. Biz mavi amuflajın üstüne giyiyorduk siyah bereyi. Term. Balaklava pahalıdır biraz ama parasının hakkını verir emin olun.

3. Bol bol bozuk para alın. Orada boğazlarınız şişecek. Yeterince soğuk olduğu yetmezmiş gibi çok pis bir havası var. Farenjit olmayana bir milyon türk lirası veriyorum :D Boğazlarınız şişken oradaki çay & kahve makinalarına hücum edeceksiniz. Bozuk istiyor. Gerçi "bozukçu amca" ara sıra geliyor ama yakalayıp yakalayamayacağınız belli deiğl. İşinizi sağlama alın.

4. Pastil götürün. Ancak ilaç olduğu için nizamiyede (girişte) elinizden alırlar.http://www.dermobakim.com/images_buyuk/f14/Pulmoll-Portakalli-Pastil-50gr_2814_1.jpg ben bunun mentollüsünü alıp şeker diye geçirmiştim. Tabi oradakilere de mecbur veriyorsunuz birer tane :D İlaç götürürseniz 2-3 tane cüzdanda taşıyın. Benim 2 paket alerji hapım kayboldu. Verdiğiniz her şey için bir kağıt alın. Bu kağıdı gösterip te alacaksınız geri.

5. Bol bol çorap götürün. Orada yıkama diye birşey yok. Biz geceden yıkayıp sabaha kadar asıyorduk çamaşırları. Bence bol bol çorap don atlet götürün bittikçe atın, orada uğraşmaya değmez. (Tabi maddi durumu uygun olanlar için) Ben biriktirdiydim tüm çamaşırlarımı.

6. Telefon kartı alın. Aldın mı? yetmez. Daha da al. en az 7-8 tane alın, harcanacak onlar. Sivil hayat değil orası, zaman geçmez orada. 10 tane mi aldın kart? 4 tane daha al, 6 ayın var aq!!

7. (Kısa dönemler için) Sizden ufak elemanların size emir vermelerine alışın. Acemi asker eziklenir hacı, ske ske dinleyeceksiniz emirleri.

8. Kantine güvenmeyin. 10 lira daha fazla verin, hazırlığınızı evde yapıp gelin.

9. Pahalı saatinizi, parfümünüzü, kaliteli kolyenizi alıp mı gidiyorsunuz? Aferin size. Böyle devam.
    Orada herhangi bir şey çalınmamasının sebebi, herkeste aynı şeylerin olmasıdır.

10. Biraz semirip gidin. Orada fazla enerjiye ihtiyacınız olacak. Yemekleri berbat.

11. Nizamiyeden girdikten sonra kendinize "benim burada na işim var la??" diyeceğinizi bilin. 2gün bilemedin 3 gün sonra.

şimdiden geçmiş olsun.
  • aralik 17 kutahya da olacaklar burda toplansak konu da var.

• havacılar b tertip mi gidiyor yine şanslısınız kar yağar sundurmaya gider er bilgi kitabı okur durursunuz :)
    sabah anonsları soğuk havayı hissettir ding dong günün en yüksek sıcaklığı 1 derece en düşük - 25 ilk günler hadi lan bu kadar değişim olur mu dersiniz
    sonra bi bakmışsın daha da fazla değişiyo sabah yağmur öğlen yakıyo akşam üzeri kar var 30 günümün 15 i böyle geçti :)
  • Beyler selam,

Sevk için 19 Kasım son diyorlar ben de 19 Kasım sabahı yola çıkıyorum. 12 de inşallah Kütahyada olacağım.
    Merakımdan soruyorum, sizce bbir sorun olur mu? Teslim bitiş zamanı ne zaman sonlanır? 17:00 felan mı? Yoksa geceye kadar sürer mi?
  • 3 aralikra sevk belgesi ciktisi gerekli oluyor onda belirtiliyo olmasi lazim

• Acemiligi havaci kutahya cikanlarin usta birliği yazmiyor mu ??

• hayır yazmıyor.yemin töreninden bir yada iki hafta önce usta birlikleriniz belli olacak.

• Arkadaş herkes 17 sinde gitmek için TSK'dan para almış sanki amk :) 19'unda gidecek yok mu benim gibi? Gidecek olan varsa irtibata geçsin benimle. Beraber gidelim. Böyle olmaz. Tek giderim fakat tereddütlerimi atıp rahatlayacağım bir adam olsun istiyorum. Anlayacağınız Has Tertip
  • emregok20 E kullanıcısına yanıt
    yok hocam yazmıyor
  • Mavi kamulaj bitti en son giyen 93/4 ve 353 donemdi bundan sonra yesil kamuflaj dagitilacak en sin yesil kamuflaji goren tertip 93/2 lerdi , 94/1 lerden sonea yesil kamuflaj dagitiliyor.. 93/2 den sonra yemekleri asker yapacak demislerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mogolo -- 25 Kasım 2014; 9:32:21 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 19u sabah 7 de İstanbul'dan Kütahya ya hareket ediyorum :) Yalnız değilsin :)
  • 19 u sabah ankaradan geliyorum. Arkadaşlar termal içlik alacagimda renk falan çok mühim mi? Malum artik yeşil olacakmis

• Ciktilari aldi iz mi hangi gun teslim ve sevk tarihleriniz?

• merhaba arkadaşlar,

Bugün PTT' den 65,09 TL yol paramı aldım ve 19/12/2014 İstanbul 07:00 kamilkoç dan rezervasyonu yaptım. Herkese hayırlı yolculuklar hayırlı teskereler...

Bu arada formda kamuflaj hakkında söylentiler var yeşil falan diye mavi değil miydi ?
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.