Şimdi Ara

Broadway RN RNİ RL Ne anlama geliyor..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (5 Mobil) - 2 Masaüstü5 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
96.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Broadway modelinde RN RNİ RL Ne anlama geliyor.. birde 1999 RL modeli değişen yok tek çamurluk boyalı yaklaşık kaç para vermeliyim.
    Teşekkürler

• Daha önce de yazılmıştı ama yine belirtiyim.
    RL baz modelidir. Elektrikli ön camlar, merkezi kilit yoktur. Tamponlar siyahtır ayrıca jant kapağı da yoktur. 1,4 karbüratörlü 72 Hp motoru vardır.
    RN'de ise elektrikli ön camlar, merkezi kilit ve jant kapağı vardır. Tamponlar gövde rengidir.RL ile aynı motora sahiptir.
    Rni ise Rn'ye ek olarak alaşım jantlar vardır. Tek noktan enjeksiyonlu 1,4 motoru vardır. Ayrıca 80 hp dir.
    Fiyatlar hakkında piyasada şu an nasıl olduğunu bilmediğimden bir şey diyemeyeceğim.
  • Çok teşekkür ederim...
  • birde almayı düşündüğüm 99 RL modeli 100 bin km de. Birde bu araçların km lerinin orjinal olup olmadığını anlayabileceğim bazı belirtileri varmıdır.
  • Faz 3 olarak adlandırılan son kasa R9'larda;

1.4 RL (Baz model 1397 cc 72 HP Karbüratörlü)
    1.4 RN (1397 cc 72 HP Karbüratörlü)
    1.4i RN (Halk arasında RNİ olarak geçen 1390 cc Energy motorlu tek nokta enjeksiyonlu 80 HP model)

Bu modellerin hiç birinde hidrolik direksiyon yoktur.

1.4 RN tiplerinde devir saati-otomatik ön cam-merkezi kilit - tam boy jant kapağı ve gövde rengi tamponlar mevcuttur.
    1.4i RN enjektörlü tiplerde ise ek olarak alaşım jant-gömme arka koltuk kafalıkları-spor direksiyon bulunmaktadır.

RNİ adında bir model yoktur.Aslı RN'dir.Halk arasında enjeksiyonlu model olduğundan RNİ olarak telaffuz edilmiş ve bu şekilde yaygınlaşmıştır.Doğrusu Broadway 1.4i RN'dir.
  • Hocam en azından RN al derim.Çünkü alacağın modelde ön kapı camları kollu yani elektrikli değil.Hem de merkezi kilit yok.Ben anlamıyorum doğrusu.Broadwaylarin 90-91-92-93-94-95-96 modellerinde ön camlar otomatik ve merkezi kilit var ama bu 97 den sonra çıkarttığı RL modellerinde yok hayret birşey
    quote:

Orjinalden alıntı: womit

birde almayı düşündüğüm 99 RL modeli 100 bin km de. Birde bu araçların km lerinin orjinal olup olmadığını anlayabileceğim bazı belirtileri varmıdır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stres

Hocam en azından RN al derim.Çünkü alacağın modelde ön kapı camları kollu yani elektrikli değil.Hem de merkezi kilit yok.Ben anlamıyorum doğrusu.Broadwaylarin 90-91-92-93-94-95-96 modellerinde ön camlar otomatik ve merkezi kilit var ama bu 97 den sonra çıkarttığı RL modellerinde yok hayret birşey
    quote:

Orjinalden alıntı: womit

birde almayı düşündüğüm 99 RL modeli 100 bin km de. Birde bu araçların km lerinin orjinal olup olmadığını anlayabileceğim bazı belirtileri varmıdır.

Katılıyorum,en güzel versiyonu enjektörlü 1.4i RN'dir fakat en azından Karbüratörlü RN alın.

RL versiyonu baz versiyon ,yani Spring'lerin devamı gibi düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lauréate -- 20 Eylül 2007; 15:14:08 >

• YORUMLARINIZ için çok teşekkür ederim. Gerçekten benim için çok faydalı oldu...
  • bence de gayet güzel yorumlar arkadaşlar
    araç alanlar için oldukça yararlı bilgiler olmuş.
  • bilgi araştırıyordum banada yararlı oldu. Teşekkurler

5 yıllıkta hort burada
  • bu modeller km de ne kadar yakar yakıt konusunda hangisini tafsiye edersiniz
  • ama bugun 93 ve 94 model eski kasa Broadway e 6000-6500 tl vermekten se 97 rl ye 7500-8000 e almak daha iyi midir arkadaslar

eski kasa lara gore bunlarin konfor surus rahatligi içeriye ses girme yoğunluğu nedir

Broadway leri yakıt tüketimi cok düsük biliyorum bu yeni kasalarin durumu ne

Broadway tecrubesi olan yardımcı olsun 97 model rl beyaz kmsi 200 binin ustunde 7500 e adam verecek kaporta ve motor durumu orta halli

ne dersiniz alayim mi arkadaslar özellikle bunlarin yakit durumu nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 98 model İRN kullanıyorum. şehir içi lgp olarak 9 litre, şehirler arası 7.5 litrelik tüketim var.

bu arada profilime baktım. 6 yılda 1 mesaj yazmışım. o da bu mesaj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tekinaslan -- 18 Ocak 2013; 9:20:40 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.