Şimdi Ara

FOCUS GHİA GİZLİ ÖZELLİKLER (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
29
Favori
457.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

quote:

Orjinalden alıntı: kontrolet

Merhabalar,

Sizin burada konuştuğunuz konulara bakılırsa çok basit kalacak bir soru biliyorum ancak 6000CD'de radyonun nasıl hafızalara (1-6) alındığını çözemedim. 2 saattir arıyorum manual de bulamadım. Hem soruma bir cevap hem de varsa kullanım kılavuzu rica ediyorum.

Teşekkür ederim.

radyoyu dinlerken kaç numraya kaydedecekseniz o tuşa basılı tutuyorsunuz.... kaydedildiğinde anlarsınız zaten..kenarda numara gözükür...

Deneyeyim ancak bu şekilde denediğimi ve hangi numaraya basarsam o numarada daha önce kayıtlı olan radyo frekansına geçtiğini sanıyorum. Tekrar deneyeceğim bugün çıkınca, teşekkür ederim.

• quote:

Deneyeyim ancak bu şekilde denediğimi ve hangi numaraya basarsam o numarada daha önce kayıtlı olan radyo frekansına geçtiğini sanıyorum. Tekrar deneyeceğim bugün çıkınca, teşekkür ederim.

Bip sesi gelene kadar basılı tutacaksın arkadaşım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

quote:

Bip sesi gelene kadar basılı tutacaksın arkadaşım..

Oldu evet, ayrıca kılavuzu da edinmiş oldum sayenizde. Akşam sordum ve sabah olmadan cevap geldi. Mükemmelsiniz. Teşekkür ederim.
  • Gizli ve güzel bir özellik... (Belki daha önce paylaşılmıştır ama ben yeni keşfettim.)

Aracın kapılarını kumandadan kilitlediğimiz zaman sinyal lambaları bir kez yanıp sönerek uyarı verirler. Eğer bagaj kapağınız açıksa kapılar kilitlenir ama sinyaller yanıp sönmez. Siz bagajı da kapattığınızda herşeyin şimdi kilitlendiği anlamında sinyaller yanıp söner.

Çok güzel bir özellik bence. Böylelikle, "bagaj açık mı kaldı acaba?" gibilerinden bir durum olmayacak!
  • Kumandadan çift kilitlenme yapın.Kumanda dan bagajı açın.Bagajı kapattığınızda sinyaller yanar ve bagaj 3-5 sn sonra kitlenir.Buda güzel bi düşünce.Anahtarı cebine koy bagajdan ne alıcaksan al kapat ve git
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdemdogan24

Kumandadan çift kilitlenme yapın.Kumanda dan bagajı açın.Bagajı kapattığınızda sinyaller yanar ve bagaj 3-5 sn sonra kitlenir.Buda güzel bi düşünce.Anahtarı cebine koy bagajdan ne alıcaksan al kapat ve git

bende hep böyle kullanıyorum çok güzel ve kullanışlı özellil :)
  • otomatik klimayı nası ve ne derecede kullanıyorsunuz??
  • auto tuşuna basıyoruz....ve sağ sol kaç derece olmasını istiyorsan seçiyorsun...ben soğuk havalrda 22-23 derece yapıyorumm :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_Y_C_A -- 22 Mart 2008; 23:59:15 >
  • genellikle 22 derece
  • Merhaba
    emniyet kemeri ses için mikadan emniyet kemeri metal kısmı kalıbına uygun kestiriyorsun onu takıyorsun hiç ötmüyooo...

quote:

Orjinalden alıntı: Burç9889

quote:

Orjinalden alıntı: tusem

Yaaa bişii merak ettim. 2004 focus ghia larda emniyet kemeri ikazı yokmuu_?

Arabamı çok sevmemin sebeplerinden ikisi emniyet kemeri uyarısı olmayışı ve hız götergesi üzerinde 30, 50 km çizgilerinin kırmızı olmayışı. Daha binlerce sebep var ama konuyla ilgili olan ikisi bunlar. Cihaz benim tercihlerime saygı duymalı. Megane II yi bir kaldırımdan ötekine park edene kadar beyninize .... Ben zaten normal kullanımda kemersiz kendimi çıplak gibi hissediyorum ama tercih bizim olmalı.

Yüce ırkım ne yapıyor? Sanayiden toka al deliğe tık, veya kemeri koltuğun arkasından dolandır, birsürü maymunluk.

Bu araç saygı sınırlarını aşmadan sürücüye tüm teknik desteği sunar. Fazlası cıvıyor. Hah aklıma geldi, sevgili aracımızda kısa far gösterge lambası diye bi saçmalıkta yok. Far yanıyorsa yanıyordur. Uzunsa gözüne zaten mavi bir ışık giriyor götergenin ortasında. Değilse hangi güzel insan göstergeden "farım yanıyo muuu?" diye kontrol eder ki? Gözünü sevdiğim focus...

Herkese selam..

• Merhaba

bence en az hangine veriyorsan ona yaptır.ben 10 seneden fazladır kasko lu araç kullanıyorum.
    ama bir kez ön cam değiştirdim oda garantiyi bozmuyor.....
    verdiğim parayı hesaplayınca bir araba parası..
    aynı şartlarda ise en aza para verin. derim.

quote:

Orjinalden alıntı: bilgehanilker

cok soru soruyorum biliyorum bir de kasko arastiriyorum sizce asagidakilerden hangisi mantikli?

basak sigorta: 1700
    koc: 1200
    ışık:640
    birlik:800
    axa:1100
    guven:1300
    fiba:1300
    gunes:800
    ray:970
    aksigorta: 1300
    hdi: 1225
    generali: 1017
    teb: 1110
    erdoisvicre: 1405

• Merhabalar,

Yeni ve daha az acelesi olan bir sorum var. GHIA 2005 kullanıyorum, hız sabitleyici servis garantisinde taktırabilir miyim? Or else, ne yapabilirim?

Teşekkürler şimdiden.
  • Servise taktıramazsın...
    Onlara göre bu iş olmaz... Takılsada çalışmaz...
    Zaten parça da bulamazlar...

Oysa ki..
    Ben 2 araca taktım.. 2000 2.0 Ghia, 2001 1,6 Ghia, Ayrıca 2005 Ghia'yada takılmış ve çalıştırdık...
    Örnek bir uygulama
    http://www.fordclubtr.com/forum/index.php?showtopic=153475
  • Mehmet Bey,

Benim anlamadığım, madem bu kadar kolaylıkla çözüm mümkün GHIA'lar için, neden yapmıyor bunu servis? Bu normal değil ki, iyi para kazanabilirler bu işten, bir bildikleri mi var acaba?

quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

Servise taktıramazsın...
    Onlara göre bu iş olmaz... Takılsada çalışmaz...
    Zaten parça da bulamazlar...

Oysa ki..
    Ben 2 araca taktım.. 2000 2.0 Ghia, 2001 1,6 Ghia, Ayrıca 2005 Ghia'yada takılmış ve çalıştırdık...
    Örnek bir uygulama
    http://www.fordclubtr.com/forum/index.php?showtopic=153475

• quote:

Mehmet Bey,
    Benim anlamadığım, madem bu kadar kolaylıkla çözüm mümkün GHIA'lar için, neden yapmıyor bunu servis? Bu normal değil ki, iyi para kazanabilirler bu işten, bir bildikleri mi var acaba?

Sadece ghialar değil... Hepsinde mümkün...
    Ayrıca bildiklerinden değil bilmediklerinden yapmıyorlar...

Bu işlem sırasında araca, tesisata, motora zarar verecek herhangi bir işlem yapılmıyor... Tamamen bağımsız bir uygulama ve sistemin yaptığı sadece gaz telini çekip bırakmak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: @NTARES

Bende bi kaç örnek vereyim. Otomatik vitesi P ye atmadan anahtarı çıkaramazsın. düz yolda giderkene R ye vitesi atamassın ( atarsında vitesteki tetiğe basmaman lazım gelmektedir ) Bu arada arabanın yol bilgisayarı serviste güncelleniyor. Otomatik vites de yokuş tırmandığında araban bayıldımı, bi bilek hareketi ile vitesi sağa ileri yaptınmı araba fırlar.

Dostum ben bunu hiç bilmiyorum araç bayıldımı bi bilek hareketiile nasıl vitesi saga ileri alıyorsun...D konumunda iken ileri alınca N konumuna geçmezmi ??? Lütfen aydınlatırmısın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bülent Şengönül

quote:

Orjinalden alıntı: @NTARES

Bende bi kaç örnek vereyim. Otomatik vitesi P ye atmadan anahtarı çıkaramazsın. düz yolda giderkene R ye vitesi atamassın ( atarsında vitesteki tetiğe basmaman lazım gelmektedir ) Bu arada arabanın yol bilgisayarı serviste güncelleniyor. Otomatik vites de yokuş tırmandığında araban bayıldımı, bi bilek hareketi ile vitesi sağa ileri yaptınmı araba fırlar.

Dostum ben bunu hiç bilmiyorum araç bayıldımı bi bilek hareketiile nasıl vitesi saga ileri alıyorsun...D konumunda iken ileri alınca N konumuna geçmezmi ??? Lütfen aydınlatırmısın.

Aracında tiptronic varsa deneyebilirsin. Tiptronicler de D konumundan sağa çekersen manuele geçmiş olur. Ve manuel vites konumunda vitesi ileri itersen vites küçülür ve aracın ayılır

FOCUS GHİA GİZLİ ÖZELLİKLER

• bu cruise control montajını gormstm yaptırın derim cok guzel
  • Arkadaşlar imzamdaki araçta uzaktan kumandadan bagaj kapısı açılmıyor. Ayrıca anahtar üzerinde bagaj kapağı açma sembolünün altında düğme yokmuş gibi... Kapıları kilitme ve açma düğmelerine basınca hissediyorsun sert bir tuşa bastığını. Anahtarda Bagaj kapağı sembolünün altında tuş yokmuş gibi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: crazymathci

Arkadaşlar imzamdaki araçta uzaktan kumandadan bagaj kapısı açılmıyor. Ayrıca anahtar üzerinde bagaj kapağı açma sembolünün altında düğme yokmuş gibi... Kapıları kilitme ve açma düğmelerine basınca hissediyorsun sert bir tuşa bastığını. Anahtarda Bagaj kapağı sembolünün altında tuş yokmuş gibi...

Anahatarı sök bak... swici sağlamsa hissedersin...
    Muhtemelen uzaktan kumandanın swici bozulmuştur...
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.