DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DEBRİYAJA BASINCA GELEN SES??
27
Cevap
3
Favori
34.270
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      509 Mesaj
      11 Eylül 2007 01:03:09
      ARKADASLAR ARABM UNO 97 MODEL 1,4SXİE DEBRİYAJA BASINCA ĞĞĞIIIINNN(UĞULTU GİBİ) DİYE BİSES GELİO AYAGIMI CEKINCE SES GIDIYO ACABA NEDEN YAPAR VE BANA BUNU YAPTIRMASI NE KADARA MAL OLUR??
      YARDIMLARINIZ ICIN SIMDIDEN TESEKKURLER!!!

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN TÜRK BAYRAĞI AVATARI KULLANALIM

• Binbaşı
      1868 Mesaj
      11 Eylül 2007 01:40:24
      ses motordanmı geliyor, debriaj tarafındanmı?

tam açıklarsanız yardımcı olabiliriz.

Thy Majesty
    • Yüzbaşı
      509 Mesaj
      11 Eylül 2007 02:06:23
      sanırım debriyaj tarafından gelio

• Yüzbaşı
      942 Mesaj
      03 Ekim 2007 14:19:44
      benim arabada da vardı debriyaj telini yağladılar parada almadılar ses gitti

• Yüzbaşı
      509 Mesaj
      04 Ekim 2007 23:32:37
      sorun hala devam edıyo arkadaslar bı cvp verebılcek var mıı?

• Yüzbaşı
      942 Mesaj
      05 Ekim 2007 09:50:08
      verdik ya dikkate almadın galiba

• Yüzbaşı
      509 Mesaj
      05 Ekim 2007 11:55:06
      kardes senın dedıgını arastırdım ama ole cozebılcegım bısey degıl. ankarada cok ustaya goturdum hepsıde bılyalardan dıyor. en ucuzu ıscılık dahıl 150ytl dıo fıyatada

• Otomobil Uzmanı
      10365 Mesaj
      05 Ekim 2007 13:06:58
      hangi bilyalar imiş., debriyaj bilyalarımı ?

quote:

Orjinalden alıntı: zeusma

kardes senın dedıgını arastırdım ama ole cozebılcegım bısey degıl. ankarada cok ustaya goturdum hepsıde bılyalardan dıyor. en ucuzu ıscılık dahıl 150ytl dıo fıyatada

• Yüzbaşı
      509 Mesaj
      05 Ekim 2007 14:06:05
      galıba debrıyaj bılyaları

• Otomobil Uzmanı
      10365 Mesaj
      05 Ekim 2007 14:37:20
      o zman işin kaçarı yok mutlaka bakı balata ve bilyaları değiştireceksin.Bir müddet sonra uğultu yapanm bilyaların dağılırsa masrafı siz 2 ile çarpmak zorunda kalabilirsiniz.

Bir rulman bilyesinin uğultu yapması çelik bilyenin yüzeyinde pürüzler ve kopmuş parça vardır demektir.Pürüzsüz bilya yüzeyinde bir kere bu deformasyon oluşunca artık her dönüşte bilyanın aşınması hızlanır gerisi şansa kalır.Aynen patlak tekerle yol almak gibibdir normalde 50000 km giden lastiğiniz patlak olarak kaç km gidersee bu bilyalar da kitlemeden önce bu kadar gider.Biraz fazla veya az , önmeli değil .Önemli olan artık bu parçanın ve sistemin tüm parçalarının gözden geçirilerek yenilenmesidir.

quote:

Orjinalden alıntı: zeusma

galıba debrıyaj bılyaları

• Yüzbaşı
      509 Mesaj
      05 Ekim 2007 15:24:04
      iste istedıgım cvp buydu tskler vezir kardes sımdı bana ankarda bu ısten anlayan ıyı bır usta var mı o onemlıı???

• Teğmen
      229 Mesaj
      03 Kasım 2007 19:34:29
      aynı durum benim fiestamda var. motor soğukken ilk kalkışta yapıyor. debriyajdan çekerken geliyor ses. tamamen ayağım çekilince ses gidiyor. ama ben pek önemsemedim açıkcası. bilyadan mı şimdi bu ses. ama bilyadan gelse sürekli yapmaz mı. benim araçta sadece sabahları ilk kalkışta oluyor. motor ısınınca ses bi daha da gelmiyor.

• Teğmen
      242 Mesaj
      16 Kasım 2007 23:33:28
      buna benzer bir ses benim bora'dan da geliyor debriyajı bırakırken enson tepe noktasında sanki kayış sıyırıyormuş gibi ciyyk diye bir ses gekiyor sonra debriyajı tamamen bırakınca kesiliyor bunu herzaman da yapmıyor fırsat ve para olunca :) bir ara gideceğim bakalım servise ne diycekler...

Fotoğrafçı, hi-fi müzik dinlemek, kamp, gezi....
      http://www.fotobiyografi.com/
    • Teğmen
      197 Mesaj
      23 Kasım 2007 20:41:28
      aynen arkadaşlar bende var clioda yapıyo debriyajdan çekerken çıkıyo ben pek önemsememiştim en iyisi bi baktırayım

• Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 4 saat 40 dakika kadarı kaldı.
      24 Kasım 2007 10:51:46
      Ne çok debriyaj sorunu varmış...
      Benimkinde de kavrama noktasında kıt kıt kıt kıt diye inceden bir ses var. Başka caddy'lerde de duydum o sesi.. Servisde usta bunlar böyle çalışır normal dedi. 28.400km. oldu bi sıkıntı çıkarmadı. Yalnız sabahları soğukken belirgin oluyor o ses daha sonra kullandıkça ses inceleşiyor. Ama dedim ya başka caddy'lerde de duyuyorum o sesi bazılarında ie hiç duymuyorum..
      Enteresan dimi...

...::: İnsanın kazandığı paradan değil paranın kazandığı insandan korkulur :::...
    • Yarbay
      5699 Mesaj
      20 Mart 2008 18:02:03
      Benim debriyajda ötüyor, vıyyk diye bi ses geliyor soğukken ayağımı çekince sorun nedir?

May The Force Be With You
    • Yarbay
      4135 Mesaj
      20 Mart 2008 20:53:12
      bir debriyaj topiği mi açsak başlı başına

• Onbaşı
      29 Mesaj
      30 Mart 2008 01:10:14
      Kavramada birbiriyle etkileşim halinde olan bir çok parça var bu sesler herhangi birinden geliyor olabilir.En güzeli bir ustaya götürüp baktırtmak.Vıııyyk cıııyyk gibi tabirlerle sorununuza forum sayfasından çözüm bulmanız zor.Sonuçta otomobil dediğimiz alet can taşıyor sakata gelmeyelim...

• Teğmen
      190 Mesaj
      04 Nisan 2008 00:37:49
      debriyaj priz direkt bilyasından yada baskı bilyasından geliyordur. fazla tutmaz 100e bitirirsin sonucta arac uno

Her zaman dediğim gibi. Nereye gitmek istiyorsan; ORAYA....
    • Teğmen
      134 Mesaj
      07 Mayıs 2010 22:03:32
      beni 93 broadway de aynı sorun var, debriyaj bilyası değişecekmiş, ne kadar tutar bilgisi olan varmı.

LG G2 Kullanıcıları Kulübü
    • Teğmen
      185 Mesaj
      08 Mayıs 2010 12:55:27
      benim anlamadığım bu ses neden debriyaja basınca geliyor sadece araç hareket ederken de bu bilya çalışır durumda değilmiki? yoksa tahminim debriyaja basınca baskı plakasının yükünü direkt olarak bu bilyanın üzerinde hareket ettirdiğimiz ve sonrada bıraktığımız içinmi acaba.

1990 mitsubishi galant
      2001 marea weekend elx.
    • Binbaşı
      1211 Mesaj
      25 Temmuz 2010 09:13:00

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Benim debriyajda ötüyor, vıyyk diye bi ses geliyor soğukken ayağımı çekince sorun nedir?

Bu durum ile ilgili yorumu olan var mı?

• Yarbay
      3023 Mesaj
      26 Temmuz 2010 12:57:25
      debriyaj bilyası(bilyaları deyil)yeni nesil araçlarda genelde temas halindedir.şayet bozuksa rölantidede ses yapar.
      pirizdirek bilyası sondan bir önceki viteste daha belirgin ses yapar.ve değiştirilmesi zaruridir.
      herkes bilyada bütünleşmiş acaba göbekte o sesi yaparmı.aşınmış şemsiye tutucularından gelebilirmi.
      önce arızanın şanzımanmı(prizdirek)yoksa debriyaj setimi olduğu usta tarafından tespit edilmeli diye düşünüyorum.
      ben birazdaha karamsar tablo çizeyim;dayamalar bile aşınmış olabilir....

• Teğmen
      121 Mesaj
      17 Eylül 2011 00:18:07
      yukarıda verilen cevaplardan tatmin olamadığım için ben de yaşadığım problemi paylaşmak istiyorum;

her zaman olmamakla birlite ayağımı bedriyajdan çekerken ya da ayağım debriyaja tam basılı aracı hafif salarken (park ederken) metal sürtme sesine benzer tok bir uğultu geliyor aracın altından. bu o kadar tok ve yüksek bir seski aracın metal asamını titretiyor diyebilirim.

önce sağa sola direksiyon dönerken olduğunu zannettim fakat farkettim ki olay ayağımın debriyaja tam ya da yarım basılı olmasıyla ilgili ve sadece araba hareket ederken geliyor. ses her zaman değil örneğin bir hafta geliyor diğer hafta ses yok. bir ustaya gittim vitese takıp arabayı kontrol etti el freni çekili standart olarak 30 bin idare eder baskı balatan dedi ve geçti. gerçekten bundan kaynaklı bir ses midir? başka bir kaynağı olabilir mi? uzun yola falan çıkarken çok tedirgin oluyorum.

aracım 2006 volvo s40 1.6 d

Volvo S40 II 1.6 D
      Chevrolet Cruze 1.6 HB OV
    • Yarbay
      5960 Mesaj
      17 Eylül 2011 15:14:36
      Benim bildiğim tofaş serisinde,debriyaja basınca sesi keser.Debriyajdan ayağını çekince ses başlar.Bunu sormuştum hepsinde var.Ors bile taksan(debriyaj bilyası) bir süre sonra gene yapar denmişti.

Feqiye Teyran
    • Binbaşı
      1118 Mesaj
      10 Ekim 2011 21:48:46
      quote:

Orijinalden alıntı: dogukan21

Benim bildiğim tofaş serisinde,debriyaja basınca sesi keser.Debriyajdan ayağını çekince ses başlar.Bunu sormuştum hepsinde var.Ors bile taksan(debriyaj bilyası) bir süre sonra gene yapar denmişti.

aynısını bende yaşadım.

• Er
      1 Mesaj
      25 Mayıs 2015 21:47:32
      Merhaba iYi aksamlar bugün arabami yikadim yikadigim suyun hacmi baya yüksekti tabancayi teK elle tutmak baya zordu, camurluklara felan tuttum bir kaç saat sonra debriyaja basinca ses gelmeye basladi kapı gicirtisi gibi debriyajı bırakınca ses kesiliyordu araç 3 4 saat park halinde kaldı sonra 75 km kadar yol Yaptım hep 4. Vites te kaldım hiç degismedim vitesi ses gitti yarım saat sonra yine geldi smile ifade simgesi sizce sebebi ne olabilir!!!!! kafayı yiyecem yolda hyundai servisi gördüm gittim 500 tl masraf cıkardı fiat servisine gittigimde ise su kaçmıştır bir kaç gn böyle kullan eğer gecmezse oto yıkamacılarda basıncı hava var tuttur geçer dedii

• Er
      2 Mesaj
      02 Nisan 2016 21:18:06
      Selamun aleykum abiler benim aracim fiyat albea 2003 model sabah giderken debrej den ses gelmeye basladi ara ara sonra viyyk giiykk diye ses gelmeye basladi araci calistirinca ama gaza basinca gidiyor sen nedeni nedir acaba kaca mal olur bilgisi olan varmi abiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.