Şimdi Ara

<><><> Fiat Stilo Nasil?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
69.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o fiyata piyasadaki en iyi araba arabada yok yok bence çok iyi
  • fiat'ın üretmiş olduğu kompakt hatcback bir otomobildir
    golf 4'ten daha iyi malzeme kalitesine ve donanıma sahiptir ama ne yazık ki onun kadar tutulmamıştır piyasada.
    gendarme'nin de dediği gibi fiyatına göre en çok özellik bu araçlarda.
    bir albea parasına full stilo çok rahat bulunuyor;stilo'da ki özelliklerin yarısı albea'da yok.

piyasadaki çoğu stilo'da 6 airbag,otomatik klima,abs-ebd,cd çalar,çelik jant,sis farı standart olarak bulunmaktadır.

motoru o kadar abartıldığı kadar yakmaz;üzerindeki motor marea-palio-brava-bravo-siena-albea'da da kullanılan üstten çift egzantrikli 1598 cc hacminde 16 subaplı motordur.
    sınıfındaki motorlara göre baya bi atak ve performanslıdır(özellikle vw 8v 102 hp ve opel 1.6 100 hp'ye göre)
    km'de ş.içi 28-29 ykr yakar.
    ama sıralı sistem lpg bağlattırırsan yakıtın yarı yarıya düşer.
    kronik bir arızası da yoktur

kısacası 17-18 milyara allabileceğin en donanımlı,en konforlu araçtır stilo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bucakli -- 8 Eylül 2007; 20:35:57 >
  • efsanevi bi hort olmuş
  • 2016 yılında 2004 model 1,6 dynamic benzinlisinden aldım. birçok özelliğe sahip. ancak aracın ECU su (beyni)ni motorun üzerine yerleştiren deha mühendisler yüzünden çok zarara uğradım. motor çalıştıkça beyin ısınıyor ve lehimler eriyor. bunun sonucunda beyin ve dolayısıyla elektrik aksam hapı yutuyor. kullanılan malzeme hiç sağlam değil, tuttuğun yer elinde kalıyor. Düşünen arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmem. 3bin lira zararına sattım ama elimden çıkardığım için şükrediyorum. Araç anahtarı çevirdiğinizde çalışmıyor, immobilizer hatası veriyordu. acil bi işiniz çıksa sizi yarı yolda bırakacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda sürüş halinde de stop etmeye başlıyordu. Bildiğiniz kazaya davet. İlana koyduğumda tüm bu sıkıntıları da yazıp fiyatı düşürdüm. Alan da bilerek aldı. Gönlüm ve kafam rahat. Fiatın eski yeni tüm arabalarına illallah dedirten araç. KESİNLİKLE ALMAYIN.
  • Arkadaşlar,

1-2 sene binmek için 2003-2005 arası Stilo almayı düşünüyorum. Fiesta, Corsa filan bakıyordum ama daha büyük bir araba lazımdı. Fiyat çok önemli bir kriter olduğundan bunları düşünüyorum. Çok bariz sorunları var mıdır? Yani asla alma diyecekseniz sebebi nedir mesela? İç hacmi geniş ve malzeme kalitesi de bu fiyata ideal görünüyor. Bu paraya bu yaşta ancak albea filan alınıyor çünkü. Düşündüğüm rakam 17000ytl ve aracın min. 2003 hatta 2004 model olması gerek.

Sahibi olan yada bilenler varsa yardımını rica ediyorum görüşleri için...

• Cillikkaya sor
  • çok beğendiğim bir araç tam alacakken kısmet olmamıştı
  • fiatın beğendiğim tek arabası
  • başlık etkileyici
    stilo için hep ''sarı renk, tek kapı, offf harika olur'' derler, yakıtıın fazla olmasından şikayet edenler de vardır(gerçi performans isteyen niye yakıttan şikayet eder anlamam ya)
  • Bir de elden zor çıkıyor bildiğim kadarı ile , pazarda yeri fazla yok gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

Bir de elden zor çıkıyor bildiğim kadarı ile , pazarda yeri fazla yok gibi

bu benim için gerçekten çok önemsiz çünkü değiştireceğim arabayı piyasasının 3-5 kuruş altına veririm hemen gider.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lincoln10

başlık etkileyici
    stilo için hep ''sarı renk, tek kapı, offf harika olur'' derler, yakıtıın fazla olmasından şikayet edenler de vardır(gerçi performans isteyen niye yakıttan şikayet eder anlamam ya)

motoru o sınıfın bence en kötüsü evet :(

sarfiyat bir focusla çok mu farkeder acaba
  • 103 bg motoru var.
    golf a3 a4 gibi arqaçların motorları da 8v 102 bg.
    kötü mü oluyor.
    tamam iyi değil.
    o-100ü ağır olmasına rağmen birçoğundan neredeyse tamamından daha iyi.yani tork aralığı yüksek olduğundan hızlanması iyi.
    donanım olarakta fiyatına göre 10 numara
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xed

quote:

Orjinalden alıntı: Lincoln10

başlık etkileyici

motoru o sınıfın bence en kötüsü evet :(

sarfiyat bir focusla çok mu farkeder acaba

eğer focus almayıda düşünüyorsan focus yakıt yönünden ve yol tutuşu yönünden çok daha iyidir..
    Focusu tercih etmen daha mantıklı olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eswod
    eğer focus almayıda düşünüyorsan focus yakıt yönünden ve yol tutuşu yönünden çok daha iyidir..
    Focusu tercih etmen daha mantıklı olur

o paraya çoke ski ve yüksek km focus alınıyor. ambiante bile 2001 olur. yoksa açık ara iyi bir araç bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: stilll

103 bg motoru var.
    golf a3 a4 gibi arqaçların motorları da 8v 102 bg.
    kötü mü oluyor.
    tamam iyi değil.
    o-100ü ağır olmasına rağmen birçoğundan neredeyse tamamından daha iyi.yani tork aralığı yüksek olduğundan hızlanması iyi.
    donanım olarakta fiyatına göre 10 numara

bu motor eski palio 1.6 lardaki motor gibi hatırlıyorum ben ve gürültücü, çok yakan bir makineydi sanırım. yalnız tork bandını bir yerde 2150d/d dan başlayarak 4500d/d civarına kadar aynı diye okudum sanıyorum ama bir hata var gibi.
    kastım beygir gücü hiç değil aslında. tamamen verim.

0-100 çok güzel gibi haklısın. acaba 3-5 kapı arasında bu değerlerde fark var mı? 3 kapı bana kısa sürede serseri arabası gibi olacak geliyor. sanki aksesuarlı leş tiposunu satan buna biner gibi geliyor. yoksa tasarım mükemmel. o yüzden daha çok 5 kapı taraftarıyım ne dersiniz?

bunların actuel, dynamic, active mi ne birkaç donanım paketi var ama hangisinde ne var nereden bulabilirim?

ben içi çift renk olan döşemeleri çok beğeniyorum. yol bilgisayarı ve esp de tercih sebebi tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xedos. -- 8 Eylül 2007; 16:45:57 >
  • almaya her niyetlendiğimde biri beni bu arabayı almaktan vaz geçiriyor. denk getirebilirsen esp lisini al güle gülede bin. ha diyince elden çıkmayacağınnı tekrar belirtmek istiyorum
  • Fiyat ve donanım orantısı iyi bir araçtır. (Bazılarında ESP-TCS bile var) 2. eli pek güçlü sayılmaz ama arkadaş binmek için alacağından bu pek önemli değil. Bence alınıp keyifle binilebilecek bir araç
  • Yaklaşık 40 gündür Stilo kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim.
    Evet yorumların çoğu doğru.. şehir içi yakıt tüketimi emsal 1.6 lara göre biraz fazla ama çok abartılı değil...
    parçası pahalı olabilir araba İtalyan üretimi gayet normal...ben arabamdan çok memnunum.....Esp de olsaydı harika olacaktı ama bu kmde ve bu donanıma sahip bir aracı ne kadara aldığımı öğrenen herkes inanmıyor şaka sanıyor....
    Piyasası yok ... iyi ki yok yoksa ben aşağıda okuyacağınız özelliklere bir arabayı 19.000 ytl'ye fiyata alabilir miydim?

2005 model 15.100 km STİLO Active

Abs ebd
    Yol bilgisayarı
    6 hoparlörlü cd çalarlı müzik sistemi
    Çift bölgeli dijital klima
    6 adet airbag
    (sürücü, yolcu ,2 ad.yan ve 2 ad.perde hava yastıkları)
    City modlu, yükseklik ve derinlik ayarlı,müzik sistemi kontrollü elektrohid.direksiyon
    Gövde rengi elektrikli ve ısıtmalı dış dikiz aynaları
    Deri direksiyon simidi
    Deri vites topuzu ve körüğü
    Deri el freni körüğü
    Sürücü tarafından tek dokunuşla açılan tamamı sıkışma kontrollü otomatik 4 cam
    Yüksekliği ayarlanan aktif gergili ön emniyet kemerleri
    Arkada 3 noktada emniyet kemerleri
    Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu
    Yüksekliği ayarlanan ön ve arka koltuk kafalıkları
    Soğutmalı – ısıtmalı üst torpido
    Cruise control
    Hız limiti sesli ve ışıklı uyarı
    Far sensörü
    Yağmur sensörü
    Park sensörü
    20 km hızda otomatik kilitlenen kapılar
    Follow-me home farlar
    Ön ve arka disk fren
    Far yükseklik ayarı
    Ön ve arka sis lambaları
    Aydınlatmalı ön kapı içleri
    Geniş kapı içi cepleri
    Sürücü ve yolcu harita okuma lambaları
    Arkadaki yolcular için sağ ve sol okuma lambaları
    Sıkışma kontrollü, 4 kademeli açılan Sky window
    Çift parça katlanır arka koltuklar
    Kapıları(isteğe bağlı olarak sadece sürücü kapısını ya da tüm kapıları açan)
    camları ,bagajı ve sky window’u kontrol edebilen
    uzaktan kumandalı kontak anahtarı..

Mart 2009'a kadar garanti kapsamında…
  • Bu arada bilmeyenler için yazayım. Fiat bölümünde '' Stilo Forever ''başlığı altında bilgi paylaşıma bekliyoruz...

http://forum.donanimhaber.com/m_6586058/mpage_13/tm.htm
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.