Şimdi Ara

Doğubank'ta Distribütör Garantisi Meselesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar almayı planladığım televizyon ile ilgili konuya da yazdım fakat daha fazla kişiye ulaşmak için konuda açmak istedim.

Sorum şu;
    Panasonic'in sitesinde de görülen ve Doğubank'ta bulunan bayiisinden 3,000 civarı bir fiyat aldım 42Pv70F için.
    Şimdi bazı arkadaşlar Doğubank güvenilir değil yazmış. "Spot" mallar için evet güvenilir değil ama bu durum distribütör firma garantisi veren dükkanlar içinde geçerli mi? Yoksa diğer bir ilçedeki Panasonic bayiisinden herhangi bir farkı yok mu bu bayiinin? Yani bayiinin Doğubank'ta olması sorun yaratır mı?

Aynı ürüne bana Penta Elektronik diye bir firma garantili biçimde 2,700 lira fiyat verdiler ama ben bu firmayı yani Penta'yı tanımadığım için o ürünle çok da ilgilenmedim. Burada hata mı yapıyorum sizce?

Ek olarak bu Penta Elektronik denen firmada iki yıl garanti veriyor televizyona ama servisleri nerededir ne kadardır bilmiyorum.

Teşekürler. Cevaplarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .C.O. -- 4 Eylül 2007; 2:40:47 >

• Penta eğer takip ediyorsan bir nevi istanbul bilişim tekofakstan sonraki en büyük panasonic ithalatçısı istanbuldaysan sıkıntı yaşamazsın ama tabii mal resmi distribütör malı değil

doğubank civarındaki bayii dediğiniz sanırım panaser o da avrupa yakasının en büyük tekofaks bayiilerinden biridir sorun yaşamazsınız ancak fiyatları peşin mi taksitli mi yazmamışsınız dolayısıyla ucuz veya pahalı diye yorum yapılamaz
  • Doğubank işhanında Tekofaks ın bayisi olan mutlu ticaret var oraya bir bakın. Tekofaks garantli panasonicler ve anadolu elektronik garantili samsunglar satılıyor.
  • Bana verilen fiyat taksitli fiyatı yani 3,000 lira ve bu ürün Tekofaks garantili. Bayii de Doğubank'ın içinde. Panaser değil. Sorun şu, bayinin doğubank'ın içinde olması sorun yaratır mı? Yani bana verecekleri ürün açısından. Bazı arkadaşlar Doğubank'dan uzak durun filan yazmışta. Distribütör garantisi veren firmalar içinde bu geçerli mi?

Penta da bana 2,700 lira taksitli fiyatı verdi.

Fiyat arasında çok da fark yok. Sanırım bu farkı önemsemeyip Tekofaks almak daha mantıklı. Sizce?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thermaltake

Doğubank işhanında Tekofaks ın bayisi olan mutlu ticaret var oraya bir bakın. Tekofaks garantli panasonicler ve anadolu elektronik garantili samsunglar satılıyor.

Evet firma o, Mutlu Ticaret. Sanırım siz ürününüzü oradan aldınız. Alım ve daha sonrası açısından bir sorun yaşadınız mı?

Mutlu Ticaret internet sitesinde de bayii olarak görülüyor ama işte benim düşündüğüm DOğubank'ta olması ve bazı arkadaşların uzak durun demesi.
  • evet ben bundan once 2 tane samsung lcd aldım 2 sınde de donanımsal sorun yasadım ikiside sorgusuz sualsiz 1 er günde değişti evime gelip aldılar yenisini getirdiler. Bu yaşadığım sorunların biri ölü pikseldi 2. ise ekranda başka bi hata idi. En sonunda pv70 i aldım 4 aydır sorunsuz kullanıyorum. Bidaha tv alıcak olsam tekrar orayı tercih ederim.

Not: yazım hatası olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thermaltake -- 4 Eylül 2007; 11:48:17 >
  • quote:

evet ben bundan once 2 tane samsung lcd aldım 2 sınde de donanımsal sorun yasadım ikiside sorgusuz sualsiz 1 er günde değişti evime gelip aldılar yenisini getirdiler. Bu yaşadığım sorunların biri ölü pikseldi 2. ise ekranda başka bi hata idi. En sonunda pv70 i aldım 4 aydır sorunsuz kullanıyorum. Bidaha tv alıcak olsam tekrar orayı tercih ederim.

ANladım. O zaman şu sonuç ortaya çıkıyor. Doğubank'taki distribütör firma garantili satılan ürünlerin dışarıdaki bir bayiiden farkı yok. BU bilgiler için teşekkür ederim. Her nekadar arkadaşlar spot ürülerden bahsetsede Doğubank'tan ürün alınmaz diyince insanın aklına bir sürü şey geliyor.
    Tekrar teşekürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .C.O.

quote:

evet ben bundan once 2 tane samsung lcd aldım 2 sınde de donanımsal sorun yasadım ikiside sorgusuz sualsiz 1 er günde değişti evime gelip aldılar yenisini getirdiler. Bu yaşadığım sorunların biri ölü pikseldi 2. ise ekranda başka bi hata idi. En sonunda pv70 i aldım 4 aydır sorunsuz kullanıyorum. Bidaha tv alıcak olsam tekrar orayı tercih ederim.

ANladım. O zaman şu sonuç ortaya çıkıyor. Doğubank'taki distribütör firma garantili satılan ürünlerin dışarıdaki bir bayiiden farkı yok. BU bilgiler için teşekkür ederim. Her nekadar arkadaşlar spot ürülerden bahsetsede Doğubank'tan ürün alınmaz diyince insanın aklına bir sürü şey geliyor.
    Tekrar teşekürler.

Yanlız yinede genelleme olmasın diğer dükkanların nasıl çalıştıkları hakkında fikrim yok ama Mutlu ticaret distributor garantili ürün satıyor ve garantisininde arkasındadır.

• quote:

Yanlız yinede genelleme olmasın diğer dükkanların nasıl çalıştıkları hakkında fikrim yok ama Mutlu ticaret distributor garantili ürün satıyor ve garantisininde arkasındadır.

Anladım. Muhakkak her dükkanın politikası bilinemez. Bİr arkadaş diğer konuda yazmıştı "bu garantinin içeriğine bağlıdır" demişti. Ne demek istediğini anlamadım.

Şu aşamada yardımlarınız çok işime yaradı. Tekrar teşekkür ederim.
  • gelen tv'nin seri numarasını tekofakstan sorgulayın nasıl ürün isterseniz öyle ürün verirler doğubankta içiniz rahat olur onlara kurdurtmayın tvyi tekofaks servisine kurdurun veya o da bir çözümdür tvnin garantisi anlamında
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadays

gelen tv'nin seri numarasını tekofakstan sorgulayın nasıl ürün isterseniz öyle ürün verirler doğubankta içiniz rahat olur onlara kurdurtmayın tvyi tekofaks servisine kurdurun veya o da bir çözümdür tvnin garantisi anlamında

Evet zaten servisine kurdurmayı planlıyorum. Seri numarası hakkındaki bilgi için teşekkürler.
  • arkadaslar Mutlu elektronik in telefonunu bana K.M ile atabilirmisiniz.

tesekkurler , saygılar.
  • Burada malı aldığınız Firmanın malının arkasında durması önemli değil. Önemli olan ürünün distribütör firma garantili olmasıdır. Eğer böyle bir garantiye sahipse, malın nerden alındığının bir önemi yok. Siz doğrudan ana firmayla muhatap olacaksınız.
    Şöyle bir örnek anlatarak pekiştireyim. Ankara'da itfaiye meydanı denen bir yer var. Burası doğubank'tan farklı değildir. Burada da ana distribütör garantili mallar satılır. Ben bazı ürünleri burdan alırım. Bir arkadaşıma LG42PC1R aldık. Panelde vızıltı sesi vardı. Servisi çağırdık ve ürünü yenilediler.
    Buradan çıkarılacak sonuç şudur: ana distribütör garantili malı nerden alırsanız alın, garanti koşulları değişmez.
  • evet güzel bir pekiştireç olmuş :)
    quote:

Orjinalden alıntı: sserin

Burada malı aldığınız Firmanın malının arkasında durması önemli değil. Önemli olan ürünün distribütör firma garantili olmasıdır. Eğer böyle bir garantiye sahipse, malın nerden alındığının bir önemi yok. Siz doğrudan ana firmayla muhatap olacaksınız.
    Şöyle bir örnek anlatarak pekiştireyim. Ankara'da itfaiye meydanı denen bir yer var. Burası doğubank'tan farklı değildir. Burada da ana distribütör garantili mallar satılır. Ben bazı ürünleri burdan alırım. Bir arkadaşıma LG42PC1R aldık. Panelde vızıltı sesi vardı. Servisi çağırdık ve ürünü yenilediler.
    Buradan çıkarılacak sonuç şudur: ana distribütör garantili malı nerden alırsanız alın, garanti koşulları değişmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feyt180 -- 7 Eylül 2007; 1:59:11 >

• Arkdaşlar söylenilen fiyatları uygun bulduğum için bahsedilen Mutlu Ticaret'i telefonla aradı ama buradaki rakalmlarla hiç alakası yok.

42PV70F PEŞİN-3150 TAKSİT 3400
    42PV700F PEŞİN 3850 TAKSİT 4100
  • arkadaş zaten 3000 civarı fiyat aldım demiş rakam belirtmemiş ki

2700 olan penta
  • ben zaten arkadaş yalan söylüyor demedim..

ayrıca murlu elekronik penta elektronikin bayisi..Sirkecide penta elek. zaten yok..ben sadece aldığım bilgiyi paylaştım
  • quote:

Orjinalden alıntı: tazmaniafb

Arkdaşlar söylenilen fiyatları uygun bulduğum için bahsedilen Mutlu Ticaret'i telefonla aradı ama buradaki rakalmlarla hiç alakası yok.

42PV70F PEŞİN-3150 TAKSİT 3400
    42PV700F PEŞİN 3850 TAKSİT 4100

Bana da o fiyatı verdiler ilkin. Hatta kartın arkasına yazılar aynı fiyatları. Fakat biraz pazarlık yapınca indiler. Yüzyüze görüşmek daha iyi. Ayrıca ben yarısına yakınını peşin verdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tazmaniafb

ben zaten arkadaş yalan söylüyor demedim..

ayrıca murlu elekronik penta elektronikin bayisi..Sirkecide penta elek. zaten yok..ben sadece aldığım bilgiyi paylaştım

Penta Elektronik bayisimidir bilmem ama ben Tekofaks'ı arayıp sorduğumda Doğubank'taki bayimiz Mutlu Elektroniktir dediler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sserin

Burada malı aldığınız Firmanın malının arkasında durması önemli değil. Önemli olan ürünün distribütör firma garantili olmasıdır. Eğer böyle bir garantiye sahipse, malın nerden alındığının bir önemi yok. Siz doğrudan ana firmayla muhatap olacaksınız.

Teşekkürler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.