- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DÜNYANIN EN AKILLI İNSANININ KİTAPLARINI BİLİYORMUSUNUZ?
Bu konudaki kullanıcılar:
 
50
Cevap
1859
Tıklama
Sayfa: [1]
Giriş
Mesaj


 
187 Mesaj
24 Ağustos 2007; 13:34:27 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Bugün
Erdal Demirkıran, hayatı ve kendini alabildiğine seviyor. “Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım” ,“Adam Dediğin Benim Gibi Olur” , "İflas Etmenin Yolları", "Dünyanın En Akıllı İnsanı'ndan Masallar" , "Sadece Aptallar 8 Saat Uyur" ve "Yerim Seni ÖSS" adında altı kitabı bulunan Demirkıran, birinci kitabını yurtdışı pazarına çıkarmak için yurtdışında faaliyet gösteren çılgın bir yayınevi arıyor.

Dünyanın En Akıllı İnsanı, kolej, dershane, şirket, belediye, siyasi partiler gibi kurum ve kuruluşlarda “dahi” yetiştiriyor. İstanbul Yeşilköy’de bulunan Kashna Dahi Fabrikası’nda, Kashna Öğretileri’ni insanlarla paylaşırken dünyayı değiştirmeye çalışıyor.

2006
Türkiye’deki faaliyetleri devam eden Erdal Demirkıran, dünyaya açılmaya hazırlanıyor. Bu arada altıncı kitabını da yayınlayan Demirkıran, kendi kitapları dışında başkalarının yazdığı ama Kashna çizgisine uyan kitaplar da yayınlıyor.

2008
Eğitim sektöründe tüm dünyanın bir dünya devi olarak kabul ettiği Kashna Dahi Fabrikası, eğitim çalışmalarını dünyanın her yerinde sürdürmeye devam ediyor. Erdal Demirkıran’ın senaryosunu yazdığı sinema filmi 35 ülkede gösterime girdi. Kashna Kitap Ağacı, 12 tanesi Erdal Demirkıran’a ait olmak üzere 150 özgün meyve verdi.

2010
Dünya Liderleri Erdal Demirkıran’dan eğitim almaya başladı.

2015
Kitapları 25 dile çevrilen ve dünyanın en fazla satan yazarı olarak tarihe geçen Erdal Demirkıran yazmaya doymuyor.

2018
Dünyanın her yerinde enstitüler kuran Erdal Demirkıran, kitapları, filmleri, seminerleriyle yüz milyonlarca insana ulaştı.

2020
Dünyaca ünlü starlar, konserlerinden önce Kashna Öğretisi’nden mesajlar veriyorlar.

2022
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, Erdal Demirkıran’la yaptığı üçüncü görüşmesinden sonra bir demeç vererek, “Benim dönemimde, hangi gerekçeyle olursa olsun savaşa onay verilmeyecektir!” dedi.

2026
Kashna o kadar etkili bir öğreti oldu ki, dünyada silah üretimi yapılmıyor artık, hatta üretilmiş olan silahlar da ortak bir deklarasyonla toplatılıp imha ediliyor. Her yıl silaha ayrılan bütçe aç ülkelere dağıtılıyor, aç ülke kavramı tarihe karışıyor...

2029
Suç oranı minimize edildiği gibi, suç işleme akıl hastalığı statüsünde değerlendiriliyor. İnsanlar artık sinirlenmiyor. Özgüven artık özel bir vasıf değil. Cinayet, intihar ya da benzeri kavramlar iflas etti.

15 Mart 2030
İstanbul’da, “Barış Vadisi”nde saat 10:00 itibariyle Dünya Barış Zirvesi başladı. Ülkemiz adına Cumhurbaşkanımız açılış konuşmasını yaptıktan sonra, kürsüye gelen Erdal Demirkıran, sözlerine “Başardık Çocuklar*” diye başladı. 26 dakika süren konuşmasından sonra tüm Devlet Başkanları, daha önce imzalamayı kabul ettikleri Barış Bildirisi’ni imzaladılar.

15 Mart 2030, saat 16.00 itibariyle dünya artık savaşmıyor…

* Çocuklar asla savaşmaz.


Dün Bugün ve Yarın
Kimsenin geçmişi ilgilendirmiyor beni. Ben hep bugüne ve yarına bakarım. Benim için geçmiş, sadece zamanın ne kadar çabuk geçtiğini ispat eden bir aracıdır.

Senin neler yapabileceğin sadece bugünkü tutumuna bağlıdır...

Dün için pişman olma, yarın için kaygılanma, bugünü yaşa. Bugünü sanki en son gününmüş gibi yaşa! Unutma ki, yarın bugüne “dün” diyeceksin. Tıpkı dün, bugün için “yarın” dediğin gibi...

“Daima Büyük Düşünen İnsanlarla Karşılaşabilmen Umuduyla...”


ERDAL DEMİRKIRAN
Dünyanın En Akıllı İnsanı


Ekteki dosya (1)
_____________________________

ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...


579 Mesaj
24 Ağustos 2007; 14:57:51 

Dünyanın en akıllı insanı hayatını kitap yazarak mı kazanıyormuş ?
_____________________________

İNSANIN KONUŞMAYI ÖĞRENMESİ 2 YILINI SUSMAYI ÖĞRENMESİ İSE 60 YILINI ALIR.

NE ZAMAN SUSUP NE ZAMAN KONUŞACAĞINI İYİ BİL.
+25


1574 Mesaj
24 Ağustos 2007; 19:00:57 

bilmiyosunuz cunku daha yazmadım =)
_____________________________696 Mesaj
24 Ağustos 2007; 19:08:07 

kendini beğenmiş
_____________________________


Galatasaray & Arsenal


1574 Mesaj
24 Ağustos 2007; 19:15:48 


quote:

Orjinalden alıntı: darbe16

kendini beğenmiş


seni mi begenmemi bekliyodun =)
_____________________________5138 Mesaj
24 Ağustos 2007; 19:50:50 

gereksiz biri.
_____________________________ 
187 Mesaj
24 Ağustos 2007; 20:41:27 

Ya yazılanları okudum gülmekten karnıma ağrı girdi.Hele adam "gereksiz biri" yazmış ona koptum yaa!!Be kardeşim biraz araştırma yapsanız da adamın neler yazdığını inceledikten sonra yorum yapsanız?Adam ben hırsızım,ben kaçakçıyım,ben kötüyüm demiyor.Dünyanın En Akıllı İnsanıyım diyor!Bu kötü bişey değil ki?Kashna Felsefesinin kurucusu aynı zamanda!Bence bi araştırın,okuyun sonra eleştirin.Buraya kitap önerisi yaptım,önyargı yorumlarınızı beklemiyordum açıkçası...
_____________________________

ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...


358 Mesaj
24 Ağustos 2007; 23:33:55 

Hemem kötü yorumlarda bulunmayın.Adam Ben dünyanın en akıllı adamıyım derken kendinize güvenmelisiniz,içinizdeki cevheri dışa çıkarmalısınız demek istiyor.Kitaplarını okuyun ne demek istediğini anlarsınız.Öyle kendini beğenmiş biri filan değil.
_____________________________

Görüntü İşleme / Yazılım Geliştirme Uzmanı


196 Mesaj
25 Ağustos 2007; 2:30:06 

atalarımz büyük lokma ye ama büyük konuşma demiş, bence bu kendine güven değil zırvalık.
_____________________________ 
187 Mesaj
25 Ağustos 2007; 9:16:23 


quote:

Orjinalden alıntı: d@ndelo

Hemem kötü yorumlarda bulunmayın.Adam Ben dünyanın en akıllı adamıyım derken kendinize güvenmelisiniz,içinizdeki cevheri dışa çıkarmalısınız demek istiyor.Kitaplarını okuyun ne demek istediğini anlarsınız.Öyle kendini beğenmiş biri filan değil.Nihayet önyargısız,kompleksiz bir yorum yapan çıktı. Hay Allah razı olsun ya. Erdal Demirkıran'ın bir milleti şahlandıracak bir konuşması var,herkesle paylaşmak istiyorum:

Ulusa Sesleniş (BAŞBAKANA ÖNERİ OLABİLİR ASLINDA BENCE)

Ey benim büyük milletim. Destanlar yazan, dünyayı dize getiren, tarihi boyunca daima özgür yaşamış eşsiz milletim. Seni özgürlüğe duyduğum kadar yüce bir saygıyla selamlıyorum. Oksijen kadar önemli, su kadar gerekli, atom kadar akıl almaz bir dehanın, gökyüzü kadar derin bir fedakarlık mucizesinin önünde eğilmekten onur duyuyorum.

Bunca yıldır başımıza gelen sayısız felakete rağmen, “Bu vatan benim vatanımdır!” diyerek her türlü acıyı bağrına bastın. Bazen canın çok yandı, içinden kızdın bana. Gönül koydun kimi zaman; ama ben yurt dışında seni temsil ettiğimde ellerini açıp dualar ettin hep bana. Kızdığında bile sen beni hep çok sevdin. Hani babası çocuğunu döverken bile sever ya, öyleydi işte bana olan kırgınlığın. Nasıl sevmezsin ki sen beni. İnsan evladını nasıl sevmez ki. Beni bu topraklar doğurdu. Beni sen doğurdun.

‘Kurtuluş Destanı’ nı yazdığımız o günleri hatırlıyor musun? Beraber yazmıştık. Sen ve ben. Ben komutan olmuştum, sen asker.Çanakkale’de şehit olan sendin. Atatürk bendim. 300 kiloluk mermiyi topa sen sürmüştün. El ele vermiştik seninle. Dize getirmiştik yedi düveli. Beraber koparmıştık Yunan’ın Fransız’ın elinden bu cennet vatanı. ‘Hangi çılgın bize zincir vurabilir?’ diye gülüşmüştük şark cephesinde.

El ele verince dağlar küçülüyordu karşımızda! Ne girdaplardan geçmiş gitmiştik, diz boyu saplanmıştık çamurlara, beraber basmıştık bütün mayınlara hayatını koymuştun benimkinin yanına gözünü hiç kırpmadan, göğsünü siper etmiştin bana. Umurumuzda değildi dünya. Kokutmuyordu ölüm bizi. Süngümüzdü ecel, yanımızda ki mataraydı Azrail. Sen yanımdayken ne aslan kaplan, ne kurt ne kuş, ne Fransız ne Rus korkutuyordu beni.

Hatırlıyor musun o uçuşan kafaları, kolları, bacakları?… Hatırlıyor musun gökten parça parça sen yağdığını, ben aktığımı. Hatırlıyor musun o amansız o zamansız ölmelerimizi?

Peki şimdi ne oldu bize? O kıyasıya, o çıldırasıya, o ölümüne girdiğimiz savaşları, kan gölüne dönen Çanakkaleleri, İzmirleri, Erzurumları kurtarıp geçen biz ufacık bir derede tıkandık, öylece kala kalakaldık. Geçemiyoruz. Aman vermiyorlar bize. İçim yanıyor! O koca kan gölünde boğulmadık da beş para etmez bir derede aman diliyoruz muhannete.

Borçlandık, muhannete borçlandık. Nasılını nedenini sorma borçlandık işte. Başımızı dik tutamıyoruz eskisi gibi. Tüm dünya birleşerek; topla, tüfekle, silahla, dipçikle ezemedi de bizi, şimdi ‘faiz’ diye uydurma bir belayla eziyorlar şimdi. Peki yakışır mı bu bizim şanımıza?

Dağlardan gemiler yürüten bir ecdadın torunları olarak şimdi 100 milyon dolar için sıra bekliyoruz el kapısında. 10 milyon dolar bile büyük para gibi geliyor bize. Elin adamı tek başına 30 yılda 700 milyar dolar kazanabiliyor da biz 70 milyon insan bir araya gelip şu üç kuruş borcumuzu ödeyemiyoruz. Neden? Çünkü inancımızı yitirdik, güvenimizi kaybettik, tatillere gömüldük, tembelliklere boğulduk.

Yılın yarısından çoğunu tatille geçiriyoruz. 30 Ağustos gibi bir günü resmi tatile dönüştürmek ne kadar anlamlı geliyor sana. 30 Ağustos’ ta dedemiz savaşıyordu. Biz de hiç olmazsa çalışmalıyız. Tüm zaferlerimizi çalışarak kutlamalıyız; çünkü zaferler ancak ter dökülerek kazanılır, tatil yaparak değil.

Olağanüstü zaferlerden sonra borçlu yaşayıp, el alemden aman dilemek benim zoruma gidiyor! Sonra seni düşünüyorum. Senin o asil duruşun var ya, o bir hilal uğruna binlerce güneş batıran akıl almaz mücadeleciğin var ya... Bana “Dur, korkma, üzülme, vazgeçme,diren, dayan!” diyor. “Senin sırtın, asla yere gelmez!” diyor.

Bütün bunları düşünüp senin adına söz verdim onlara. “Biz borcumuzu bir yılda öderiz!” dedim. “O beni yalnız bırakmaz!” dedim. “O öldü bu cennet vatan için. Okyanuslar geçti derede boğulmaz o!” dedim. “Çalışır didinir öderiz!” dedim. “Biz ne destanlar yazdık onunla. Yine yazarız dedim.” Ben sana inandım da dedim bunları.

Biliyorum sen yine elini uzatacaksın bana. Bu yıl istirahat etmeyeceksin, bu yıl durup dinlenmeyeceksin, arkana hiç bakmayacaksın. Ben de bakmayacağım. Sabahlara kadar çalışacağız.

Sabah gün ağarırken dalgalanan o bayrağı seyrettin mi hiç? O nasıl bir asalet, o nasıl bir duruş öyle? Elimden gelse açıp göğe salacağım o hürriyet timsali ay yıldızımızı. Direğe bağlı olması bile zoruma gidiyor. Şimdi söyle bana, kimin gücü yeter onu dindirmeye. Kimin gücü yeter onu durdurmaya. Biz adamın o kalan son dişini de sökeriz. O bayrak uğruna neler feda ettiğimizi kim nereden bilecek?

Çoluğunu çocuğunu unutacaksın bu yıl, ben de unutacağım. Söz veriyorum sana, eğer bu yıl uyursam namert olayım, durursam kahrolayım. Böyle bir zamanda dinlenirsem dedem bana ne der? “Bu mu senin adamlığın” demez mi dedem bana? “Ben sana borçlan muhannete muhtaç yaşa diye mi teslim ettim bu vatanı? Bunun için mi şehit oldum?” demez mi dedem.

Ey benim aziz milletim, ben sana güvendim. Söz verdim senin adına. “Bu yıl bitecek borç ve başımızı dik tutacağız artık!”

“Kurtuluş Destanı” yazarken kan dökmüştük. Şimdi özgürlük destanı yazmak için ter dökeceğiz. Gökten ecdat inecek. Alnımızdan öpecek, o pak alnımızdan...

Ebediyete kadar hür yaşayacak olan milletimin önünde saygıyla eğilmekten onur duyuyorum.


_____________________________

ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...


4157 Mesaj
25 Ağustos 2007; 10:35:37 

Lüzumsuz ve ezik bir şahsiyet. Kendini bu şekilde tatmin ediyor O kadar akıllı olsa S. Hawking yerine bu isimi duyardık.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VIKING -- 25 Ağustos 2007; 10:36:06 >
_____________________________

Youtube-----Picsart-----Belgeseller


 
187 Mesaj
25 Ağustos 2007; 12:50:15 

quote:

Orjinalden alıntı: VIKING

Lüzumsuz ve ezik bir şahsiyet. Kendini bu şekilde tatmin ediyor O kadar akıllı olsa S. Hawking yerine bu isimi duyardık.


Lüzumsuz ve ezik şahsiyet olduğuna nasıl karar verdiniz çözemedim valla.Adamın peşinden tüm dünya koşuyor,adam vatanım diyor hala.Birgün beni herkes anlayacak ama öncelik benim milletimindir diyor,siz adamı dışlıyorsunuz.Adamın kitabını okuyupta hayatı değişmeyen yok.NLP sistemini bile çökertecek kapasitede bir KASHNA FELSEFESİ kurmuş adam.Siz neden bahsediyorsunuz?
_____________________________

ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...


91 Mesaj
25 Ağustos 2007; 19:47:43 

sadece aptallar 8 saat uyur u okumuştum. Güzel bir kitap vakti olmayanlara vakit oluşturmak için gerçekten güzel bir yöntem sunuyor
_____________________________

---------------------------------------


3183 Mesaj
25 Ağustos 2007; 22:46:04 Her bölüme de konu açılmaz ki...
_____________________________


))) Kablosuz İmza Teknolojisi (((
[50]Yerleşik yerel geri döngü http sunucusunun çıkardığı seçilmiş akışlı dosya...
Nick - Avatar - İmza uyumu


346 Mesaj
26 Ağustos 2007; 15:19:05 

quote:

Orjinalden alıntı: yasinburak88

sadece aptallar 8 saat uyur u okumuştum. Güzel bir kitap vakti olmayanlara vakit oluşturmak için gerçekten güzel bir yöntem sunuyor


Bu kitabı nereden bulabilirim çok merak ediyorum
ben 8 saat uyuyorum ve düşünmeden edemiyorum günün 3/1 bölümü uyuyorum bu oran gerçekten fazla

@yasinburak88 yardımcı olursan sevinirim< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cjmurat -- 26 Ağustos 2007; 15:22:03 >
_____________________________1340 Mesaj
26 Ağustos 2007; 16:02:32 

olumsuz yorum yapanların çoğu okumamıştr bundan eminim

önyargı işte ne diyebiliriz ki

ben kitabını okudum adamın gayet güzel

siz de biraz olumlu düşünmeyi deneseniz?

_____________________________ 
187 Mesaj
26 Ağustos 2007; 17:19:00 


quote:

Orjinalden alıntı: cjmuratBu kitabı nereden bulabilirim çok merak ediyorum
ben 8 saat uyuyorum ve düşünmeden edemiyorum günün 3/1 bölümü uyuyorum bu oran gerçekten fazla

@yasinburak88 yardımcı olursan sevinirimDostum tüm D&R larda bulabilirsin. Ayrıca hemen hemen her kitapçıda var... Kitabın ilk 30 sayfası http://www.kashna.com/k...falar_sa8su.asp?sayfa=1 da var. Giriş, bir cinin uyuyan bir adamı tokatlamasıyla başlıyor...
_____________________________

ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...


 
187 Mesaj
26 Ağustos 2007; 17:21:40 

Ayrıca kitabın üst köşesinde yapışık olan bir kutu var. İçinde uyku düzenlenmesi için icad edilmiş "hipotalamus" var.Korsan kitaplarda bu yok bilginiz olsun...
_____________________________

ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...


2115 Mesaj
26 Ağustos 2007; 17:36:05 

vti_1.6 sen bu adamın akrabası,arkadaşı flnmısın(dürüst cvp ver lütfen)
_____________________________ 
187 Mesaj
26 Ağustos 2007; 17:42:36 


quote:

Orjinalden alıntı: semtex960

vti_1.6 sen bu adamın akrabası,arkadaşı flnmısın(dürüst cvp ver lütfen)ŞEREFİM VE NAMUSUM ÜZERİNE YEMİN EDERİM Kİ 2002 DE OKUDUĞUM "BEN DÜNYANIN EN AKILLI İNSANIYIM" KİTABIYLA HAYATIM DEĞİŞTİ VE ARKASINDAN ÇIKAN HER KİTABI BENİ FAZLA FAZLA GELİŞTİRDİ VE BENDE BUNU HERKESLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM HEPSİ BU KADAR. BURADA REKLAMCI GİBİ Bİ HAVAM OLDU AMA İNANIN ALAKASI YOK,KİTAPLARI OKUYAN ZATEN ANLAYACAKTIR BENİ..
_____________________________

ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...


 
187 Mesaj
26 Ağustos 2007; 17:49:09 

BUYRUN MEHMET BARLASIN ERDAL DEMİRKIRAN HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜ:Ekteki dosya (1)
_____________________________

ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...


 
187 Mesaj
26 Ağustos 2007; 17:51:32 

.

Ekteki dosya (2)
_____________________________

ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...


 
187 Mesaj
26 Ağustos 2007; 17:58:12 

[image][image]Bu yazı Mehmet BARLAS' ın Erdal DEMİRKIRAN' ı tanımadan önceki düşüncelerini anlatıyor..Yani kitaplarını okumadan yorum yapan her Türk gibi,ama sonra kitaplarını okuyunca benim gibi heryerde bu adamın reklamını yapıyor.İŞTE YAZI[/image][/image]

Ancak, kartallar kartallarla uçar!..
Mehmet Barlas
Gözlem
mehmet.barlas@aksam.com.trErdal Demirkıran, İstanbul 10'uncu Noteri'ne gidip, kendisini 'Ben dünyanın en akıllı adamıyım' diye tescil ettirmiş..

Demirkıran'la, televizyon programında karşılaştım.. Tabii, biraz hafife de aldım..

'Dünyanın en akıllı adamı benim' iddiası, biraz uçuk gelmişti bana..

Sonra, Erdal Demirkıran'ın bana imzalayıp verdiği 'Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım' kitabını okuyunca, önyargıların, ne kadar yanlış anlayışlara sebep olacağını gördüm.. (Beyaz Sanat Yayıncılık)

Kitap, bir kartal yuvasından yumurta çalan dört tavuğun öyküsü ile başlıyor.. Kartal yumurtası, kuluçka süresi sonunda kırılıyor.. Simsiyah kanatlı, ilginç gagalı bir yavru çıkıyor..

Bu yavruyu, tavuklar, tavuk gibi büyütüyor.. Arpa, buğday yemeyi, tehlikelerden kaçmayı öğretiyorlar.

Bir gün göklerden bir kartal geçiyor.. Yavru soruyor kendisini büyüten tavuğa:

- Bu uçan yaratık ne?

- O bir kartaldır.. Sakın ona özenme.. Sen bir tavuksun.. Kartal, göklerin padişahıdır. Sen uçamazsın..

O kartal yumurtasından çıkan yavru, büyüdü.. Ömrü boyunca, 'Ah ben de bir kartal olup, uçabilseydim' dedi. Ölünce, onu bir tavuk gibi gömdüler.

Kitap, böyle öykülerle, kıssalarla ve genellemelerle dolu..

Erdal Demirkıran'ın söylemek istediği açık..

- Kendinize güvenin.. Özgeçmişinizi değil, özgeleceğinizi arayın.. Kendini tavuk sanan nice kartal, yok olup gitmiştir.. Hedefinizi yüksek tutun.. Başarısızlığa değil, başarıya oynayın!..

Böyle öykülerle dolu kitap.

Bakkal Vehbi, her sabah 05.30'da dükkanını açıyor.. Büyümek için hayaller kuruyor.. Dünya ve ekonomiyi yakından izliyor.. Her gece yatarken 'Sabah olsa da işe gitsem' diyor.. Bakkal Ahmet ise, sabah 08.30'da açıyor dükkanını.. Hep 'Akşam olsa da eve gitsem' diyor.. En büyük hayali, manav arkadaşını tavlada mars etmek..

Aradan yıllar geçiyor..

Bakkal Vehbi, Vehbi Koç oluyor..

Bakkal Ahmet de yıllar sonra komşu manavı, tavlada mars ediyor.

Evet.. Keşke daha önce bu kitabı okuyup, sonra Erdal Demirkıran'la tanışsaydım.. Demek istediklerini, geç de olsa anladım..

Ve Türkiye'de ne kadar çok insanın yanlış anlaşıldığını da anladım.. Ne diyebilirim ki?

Sayın okurlarım.. Sizler de hedeflerinizi yüksek tutun..

Yanlış anlaşılmaktan korkmayın..

Ama kendinize güvenin ve kendinize değer verin..

Ancak kartallar kartallarla uçar. Tavuk kalıp, kartalları çekiştirmeyin..
_____________________________

ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...


91 Mesaj
28 Ağustos 2007; 12:12:23 

quote:

Orjinalden alıntı: cjmuratBu kitabı nereden bulabilirim çok merak ediyorum
ben 8 saat uyuyorum ve düşünmeden edemiyorum günün 3/1 bölümü uyuyorum bu oran gerçekten fazla

@yasinburak88 yardımcı olursan sevinirim

vti nin dediği gibi bulabilirsin (d&r). Zaten çoğu kitapçıda da vardı ben alırken...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasinburak88 -- 28 Ağustos 2007; 12:13:31 >
_____________________________

---------------------------------------


1646 Mesaj
30 Ağustos 2007; 6:04:47 


quote:

Orjinalden alıntı: darbe16

kendini beğenmiş

ben önce kitabı oku sonra yorum yap derim gerzek durumuna düşüyorsun


gerzek.gif
_____________________________
 
187 Mesaj
1 Eylül 2007; 20:00:09 


quote:

Orjinalden alıntı: waRRioRben önce kitabı oku sonra yorum yap derim gerzek durumuna düşüyorsun


gerzek.gif


ABİCİM AĞZINA SAĞLIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!
_____________________________

ASLAN KUŞ KOVALAMAZ...


 
275 Mesaj
1 Eylül 2007; 20:07:21 

kitabı okudum adam hakkında iyi düşünüyodum artık o da yok
_____________________________

MEA
MEA


281 Mesaj
1 Eylül 2007; 20:37:39 

Henüz okumadım ama açıklamaların için sağol. Elbet onada sıra gelicek
_____________________________

.:STAJYER:.


1662 Mesaj
2 Eylül 2007; 15:59:02 

ne sanıyor bu adam kendini karl marx falan mı


2866 Mesaj
6 Eylül 2007; 14:05:53 

(tam anlamıyla)
_____________________________1662 Mesaj
6 Eylül 2007; 16:16:52 


quote:

Orjinalden alıntı: seboist64

(tam anlamıyla)

tam anlamıyla olan ne

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Eylül 2007; 20:35:41 


quote:

Orjinalden alıntı: desci

bilmiyosunuz cunku daha yazmadım =)1631 Mesaj
8 Eylül 2007; 3:10:12 

Ben kitabi okumadım ama adamın Kitap ismini BEN DÜNYANIN EN AKILLI ADAMIYIM demesi kendinden ziyade kitabı alan herkesin bu kalıbı kendi için kullanmasını sağlamak diye düşünüyorum..

Ama insanlar herzaman kötüyü görüp önce bi tu kaka dediği için yanlış anlaşılmış olabilir yazarımız.Bir diğerkonu, kitap adının böyle olması reklam açısındanda çok yararlı vaktim olursa alıp okurum sonra daha sağlıklı bir açıklama yaparım sanırım ....
_____________________________

Happiness only real when shared!!!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Eylül 2007; 3:46:32 

kimdir bu palyaço kuzum? bu adam çok tutulursa ikincisi de çevirilir gibime geliyor. hatta ben filmin adını da buldum: "DÜNYANIN EN AKILLI İNSANININ OĞLU"1631 Mesaj
8 Eylül 2007; 4:24:50 


quote:

Orjinalden alıntı: Robin Hood Theory

kimdir bu palyaço kuzum? bu adam çok tutulursa ikincisi de çevirilir gibime geliyor. hatta ben filmin adını da buldum: "DÜNYANIN EN AKILLI İNSANININ OĞLU"

peki..
_____________________________

Happiness only real when shared!!!


 
199 Mesaj
10 Eylül 2007; 2:59:32 

bu tarz kitapların tek felsefesi vardır, kendine güven, sen herşeyi başarırsın, bunları söylemek için bir dünya kitap yazılır, emek harcanır, kendini zengin eden bir dolu adam vardır bu yolla...
_____________________________

Cause Premiere


341 Mesaj
12 Temmuz 2008; 12:24:56 


İlk kitabından itibaren kitaplarını ilgiyle takip ettiğim yazar. Keyifli fikirlerini okumak ve düşünmek hoşuma gitmişti hele yerim seni öss ve sadece aptallar 8 saat uyur çok hoştu; lakin son kitabında diğerlerinden aldığım keyifi alamadım.
_____________________________410 Mesaj
27 Temmuz 2008; 14:33:35 

okudum kitaplarını (yerim seni öss ve sadece aptallar 8 saat uyur) ve kanaatim şu bu adam bildiğin süzme gerizekalıdır arkadaşım

_____________________________1173 Mesaj
27 Temmuz 2008; 17:31:11 

Bizim okula geldi harbi doğru şeyler anlatıyor aslında çook akıllı bir adam değil sadece özgüveni var o da eskiden pısırıkmış sonradan açılmış
_____________________________2198 Mesaj
27 Temmuz 2008; 18:00:59 

Sadece aptallar 8 saat uyur kitabını okudum hedeflerine ulaşmasına ihtimal vermiyorum
_____________________________341 Mesaj
27 Temmuz 2008; 22:59:48 


quote:

Orjinalden alıntı: not important

okudum kitaplarını (yerim seni öss ve sadece aptallar 8 saat uyur) ve kanaatim şu bu adam bildiğin süzme gerizekalıdır arkadaşım
Bir süzme gerizekalının o kadar kityap yazıp söylediği şartlarda ilk kitabını yayınlatması baya kolay olsa gerek...

Mesajından hareketle bir akıl yürütme yaptım, böyle bir paylaşma ortamında da paylaşmak isterim .Senin bu foruma girip; üyelik alabildiğine göre "süzme gerizekalı" değilsin ve dolayısı ile ondan daha çok kitap yazabilr ya da daha iyi şeyler yapabilirsin sanırım .

_____________________________385 Mesaj
1 Ağustos 2008; 0:50:14 

güzel paylaşım teşekkürler
_____________________________

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki,
Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler,
müritler, meczuplar memleketi olamaz.
En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.


Atatürkçü Düşünce Topluluğu


1303 Mesaj
1 Ağustos 2008; 1:12:16 

_____________________________

Psn: HaktanOk

Galatasaray


4032 Mesaj
1 Ağustos 2008; 2:47:35 

Kitaplarını okumadım.Güzelse bile kitapları bu en akıllı benim lafı da ne oluyor
_____________________________

http://www.oecdbetterlifeindex.org/countries/turkey/


2467 Mesaj
1 Ağustos 2008; 3:42:15 

çok itici, kendini bişey sanmaları için insanlara alttan gaz verici kitap isimleri.
_____________________________4194 Mesaj
1 Ağustos 2008; 12:51:08 

3-4 tane kitabını okudum.Güzel yazıyor.Fakat biraz fazla insanlara gaz veriyor.İnsanları sırf gaza getirmek için yazılmış kitaplar olduğunu söyleyebilirim.
_____________________________

Seyahatname'm | Japonya Notları


46 Mesaj
1 Ağustos 2008; 13:28:50 

Yorumlar tatmin edici gelmedi. :S
_____________________________

Ne kadar okursan oku, bilgine yakışır şekilde davranmazsan, cahilsin demektir.1217 Mesaj
1 Ağustos 2008; 18:11:21 

Soytarı. Oturduğu yerden ahkam kesiyor. Masa başında bilgisayar ile iş yapan memur ile bir duvar yada demirci ustasının uyuması gereken süre bir olur mu hiç ?
_____________________________43 Mesaj
2 Ağustos 2008; 4:22:06 

adam dediğin benim gibi olur
ben dünyanın en akıllı insanıyım
sen şimdi gideceksin ya...
kitaplarını okudum kendince felsefe geliştirmiş adam ama hava gazından ibaret.ne bilimsel ne edebi bir yanı yok yazılanların.okursunuz.belki bir haftalığına o felsefeye göre büyük işler yapmaya odaklanırsınız ama bu sadece bir hafta sürer.
sırf sekiz saat uykunun fazla olduğunu bile 300 sayfada anlatmış.4 saat uyuyormuş masa başında oturup gece gelince uyumak var fabrikada çalışıp gece uyumak var.8 saat uyumak aptallıksa aptalım gururla söylüyorum.
_____________________________2595 Mesaj
2 Ağustos 2008; 10:28:57 

Akıllı adam ben akıllıyım demez zaten. Kişiliği tamamlanmamış birine benziyor. Prim yaptırmamak gerek...
_____________________________

Nereden bileceksin bir bâtılın peşinde sürüklenip gittiğini, nereden bileceksin adım adım karanlıklara doğru ilerlediğini?

Nereden bileceksin hak sandığın şeylerin koca bir yalan olduğunu? Ve nereden bileceksin yüz çevirdiğin şeylerin aslında hakkın ta kendisi olduğunu?!...