Şimdi Ara

SIFIR VE 2.EL ARAÇ ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR ! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
31
Favori
135.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben teşekkür ediyorum ilgi ve alakanızdan dolayı
  • valla işini gücünü bırakmış bunu yazmak ıcın ugrasmıs bılgılerı toplamıs bızım ıcın ugrasmıs cok tesk . işe yarıcak bılgıler
  • Merhaba arkadaşlar;

2.el otomobil almak hakkında bazı sorularım var?

1) 2.el otomobil almak sizce mantıklımıdır?Bu zamanda 2.el otomobil almak riskli mi yada güvenli midir?Piyasada bu kadar yalan ve adetsizlik varken bu işe cesaret edilir mi?

2) 2.el otomobil hangi km'de alınır.Mesala 100.000 km'yi devirmiş bir araba alınır mı?.

3) Arabının yaşımı önemli yoksa km'simi önemlimidir?

4) Siz 2.el otomoil aldığınızda arabanıza para harcıyormusunuz.Yada harcanırmı.Mesala baştan aşağı arabayı söküp karoseri yıkanıp cilalanırmı?Motor baştan aşağıya dağıtıp yıkayıp tekrar toplarmısınız? (Ben 2.el otomobil alsam arabayı baştan aşağı dağıtır bütün parçaları yıkar arızalı olanları değiştirirdim.Motoru civatasına kadar söker bakımını yapar sonra tekrar toplardım.İşte bu yüzden 2. el alamıyorum çünkü aldıktan sonra baya para harcıyacağım)

5) 2.el otomobil alımında prosedur nedir? Araba nasıl devir alınır?

6) Km'si 150.000 yada 200.000 olupta premium sınıf olan arabalar (mesala saab, bmw , mercedes, audi, volvo,jaguar) bu km den alınır mı?

7) Kaza yapmış araba yada karoserinde göçük olan , şişme olan araba nasıl anlaşılır?

8) Bir motorun iyi durumda olup olmadığı nasıl anlaşılır?

9) Arabanın kasistlerden hızlaca gecmesi yada hor kullanılması süspansiyon sisteminde ne gibi arızalar çıkartır ve bunu nasıl anlarız?

10) Km'si ile oynanmış araba nasıl anlaşılır?

Yukardaki sorulara yanıt verebilirseniz sevinirim.

Hoşçakalın.

• yazılanları baştan sona oku zaten çogu soruna cevap bulacasın bulamasan buraya yaz
  • arkadaslar araçların bu haciz rehın vs olayınıwww.trafik.gov.tr den plakayla sorgulamamız yeterlı mı , yoksa başka bişiler de yapalım mı??*
  • Bir araç buldum galeriden..Bu aracı almayı düşünüyorum ancak şu kafama takıldı..Galeri sahibi benden vekalet istiyor, araç galericinin üstünde değil . sen vekalet ver birde ön sözleşme yapalım diyor , ben aracı ankaradaki bayiisinden alacağım diyor ..NORMAL BİR PROSEDÜR MÜ YOKSA RİSKLİ Mİ
  • Faydalı bilgiler için teşekkürler. Valla bu kadar şeyi okuduktan sonra 2. el araba alası gelmiyor insanın. Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın.
  • vekalet ile araçalımında sıkıntılar çıkabiliyor ruhsat sahibinden alınmalı araç?
  • Teşekkürler..
  • temiz kağıdı bütün vergi dairelerinden alınabiliyor mu?
  • bu yazılanlara baktığın zaman 2. el araba almak gerçekten çok zor.
  • YENİ GELDİM ÇAYLAĞIM DAHA.KAÇIRMIŞ OLABİLİRİM.ARACIN ÇALINTI OLUP OLMADIĞINI E DEVLETTEN SORGULAYABİLİYORUM FAKAT GEÇMİŞ ZAMANDA KAYITLI BİR KAZASI VARMI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanbaba2007 -- 18 Ocak 2010; 20:20:01 >
  • Teşekkürler dostum
  • teşekkürler..
  • . . . .gerek KALMADI CEVABINI BULDUM SORUMUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac3560 -- 17 Mart 2010; 16:55:56 >
  • çok faydali bir konu tsk
  • Arkadaşlar bir konu hakkında bilginizi almak istiyorum. 'Noter satışını aldığım bir aracı yeni ruhsatını çıkarmadan noter satışı sözleşmesi ile bir başka kişiye satabilirmiyim?
  • Çok faydalı bir konu olmuş,emeğine sağlık..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.