Şimdi Ara

Güvenlik ve framley-adls yardımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, iş yerinde uzak bağlantı ile merkeze servera bağlanıyoruz.Exchange üzerinden mail alışverişi yapıp , muhasebe işlemlerimizide kendi bunyemizde geliştirilen bir programa uzaktan erişerek yürütüyoruz.Sistemde cisco router , ve sanırım framelay yada leaseline olarak kullandığımız 128 kb veri akış hızına sahip hattımız var.Problem şu, hız yavaş olması nedeni ile outlook ta sorun yaşıyoruz ve muhasebe işlemleri yavaş işliyor.Adls e geçsek güvenlik açısından bir sorun yaşarmıyız.Sisteme geçişte gerekli olan malzemeler nelerdir. Modem olarak ne önerirsiniz.İnternet erişimimizi de bu sistem üzerinden yapıyoruz ve hattı 11 makina paylaşıyor.Önerilerinizi bekliyorum, yardımlarınız için teşekür ederim. Sorunu umarım anlatabildim size, önemli olan güvenlik.Adsl işimizi görürmü...

• Arkadaşlar yokmu şu koca forumda bi bilgi sahibi...
  • Frame Relay yerine yüksek hızlı bir DSL alıp (sabit IP kullanılacak) VPN (Virtual Private Network) kurarak Internet üzerinden güvenle işlerinizi halledebilirsiniz.

VPN, Internet üzerinden size güvenli bir veri tüneli açacaktır. VPN destekli modem alırsanız işiniz daha kolay olur, VPN desteği olmayan bir modem alırsanız da Windows için bile bedava olan çok basit VPN programları var, aynı işi görecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ketenhelva

Frame Relay yerine yüksek hızlı bir DSL alıp (sabit IP kullanılacak) VPN (Virtual Private Network) kurarak Internet üzerinden güvenle işlerinizi halledebilirsiniz.

VPN, Internet üzerinden size güvenli bir veri tüneli açacaktır. VPN destekli modem alırsanız işiniz daha kolay olur, VPN desteği olmayan bir modem alırsanız da Windows için bile bedava olan çok basit VPN programları var, aynı işi görecektir.

hocam bu sistemin maliyeti ne olur , vpn destekli bir modem ne kadardır, framelay in yerini rahtlıkla doldurmu sence...
  • Masraf:

Bir kerelik:

150 x 2 = 300 YTL Zyxel 661HW VPN ADSL Modem (Başka modem de olabilir aratıp ilk önüme geleni yazdım)
    DSL bağlantı ücretleri.

Her ay:
    DSL ücreti.

Yalnız DSL'de upstream hızının /4 olduğunu göz önüne alınız. 4 mbit/1 mbit olan işinizi görecektir diye düşünüyorum.
  • bence framerelay hızını 256k çıkarırsanız belki rahatlar
    ama adsl 4mb gerçek 4mb olarak yansımıcaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.