Şimdi Ara

Ev mi Araba mı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
1
Favori
29.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araba artık lüx değil.Ama her şeyin bir önceliği var. Benim ve arkadaşların yorumları ortada. 50 000 e ev alırsın,5-6000 YTLye de işini görecek bir araba. DOĞRUSU BU.
  • illa ki ikisinden birisi ise, bekarsam araba,evliysem ev alırdım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Qantas

ARABA.

İNSANLAR GENÇLİKLERİNİ EV ALICAM EV TAKSİDİ ÖDEYECEM DİYE HEBA EDİYORLAR.

EV ARZI GÜNÜMÜZDE ÇOK FAZLA VE GİDEREKTE ÇOĞALACAK BU NE DEMEKTİR.KİRALAR GİDEREK DÜŞECEK DEMEKTİR.

40INDAN 50SİNDEN SONRA ARABA ALINMIŞ NEYE YARAR.

Şu arz' dan dolayı kiraların düşmesini yazmışsınız ama bu değişken bir durum.
    İstanbul' da arz talebi karşılayamıyor. N.York' u düşünün. Kiralar orada düşmemişse, istanbulda' da düşmez. Nüfus çok hızlı büyüyor. Bu gün iki çocuk yapan bir aile düşünün; 20 yıl sonra o çocuklar kendi ailelerini kuracak..
    O yüzden arz şu sıralar talepten fazla gib görünüyor ancak uzun vaadede ben evlerin değer kaybedeceğini düşünmüyorum.
    Öte yandan, önce araba alıp hayatı yaşamak lazım diyorsunuz ama burda bi sorunsal var.
    Nedir o; bu araba su içmiyor, yakıt yakıyor. Bu arabanın hücreleri de yok kendi kendini onarsın; arızalanıp bakıma giriyor.. Adamın belirli bir geliri var. Ama kepçeyle harcarsa kaşık altından girer üstünden çıkar. Kira ödeyecek. Yaşam harcaması var; elektrik-su-vergi-mutfak... , bi de üstüne araba aldı; benzin parası, 15 bin bakımı, 30 bin bakımı, lastiğe çivi girmiş bi lastik en az 150 milyon, kış geldi zincir tak, rot gitsin bi tarafa balans gitsin öbür tarafa; ustaya kart at, kar lastiği desen zaten kepçeyle akıyor para.. Bi de garanti bitti motor indi olursa geçmiş olsun; elde ne kaldı, koca bir hurda..
    Yani tamam alsın arabayı hayatını yaşasın ama ya yaşayamazsa..
    Ha geliri bolsa zaten alır arabasını da evini de yaşar hayatını..

• işte hayatı anlamış biri çıktı nihayet.

quote:

Orjinalden alıntı: feanorringeril

Önce iş.
    Sonra ev.
    Sonra araba.
    Sonra yazlık.
    Sonra tekne.
    Sonra ikinci araba.
    Sonra ikinci ev.
    Sonra şöyle 12m.' lik yelkenli.
    Sonra mezar taşı.
    Sonra fatiha.
    (Araya bi de vasiyet sıkıştırın)
  • ÖNCE EV SONRA ARABA.

Ama benin hayatımda önce arabam oldu sonrada eviMİZ.

Çünküilk arabamı babam almıştı. sağolsun.
    Araba nisbeten daha kolay alınıyor.
  • Ev...
  • quote:

quote:

ARABA.

İNSANLAR GENÇLİKLERİNİ EV ALICAM EV TAKSİDİ ÖDEYECEM DİYE HEBA EDİYORLAR.

EV ARZI GÜNÜMÜZDE ÇOK FAZLA VE GİDEREKTE ÇOĞALACAK BU NE DEMEKTİR.KİRALAR GİDEREK DÜŞECEK DEMEKTİR.

40INDAN 50SİNDEN SONRA ARABA ALINMIŞ NEYE YARAR.

Şu arz' dan dolayı kiraların düşmesini yazmışsınız ama bu değişken bir durum.
    İstanbul' da arz talebi karşılayamıyor. N.York' u düşünün. Kiralar orada düşmemişse, istanbulda' da düşmez. Nüfus çok hızlı büyüyor. Bu gün iki çocuk yapan bir aile düşünün; 20 yıl sonra o çocuklar kendi ailelerini kuracak..
    O yüzden arz şu sıralar talepten fazla gib görünüyor ancak uzun vaadede ben evlerin değer kaybedeceğini düşünmüyorum.
    Öte yandan, önce araba alıp hayatı yaşamak lazım diyorsunuz ama burda bi sorunsal var.
    Nedir o; bu araba su içmiyor, yakıt yakıyor. Bu arabanın hücreleri de yok kendi kendini onarsın; arızalanıp bakıma giriyor.. Adamın belirli bir geliri var. Ama kepçeyle harcarsa kaşık altından girer üstünden çıkar. Kira ödeyecek. Yaşam harcaması var; elektrik-su-vergi-mutfak... , bi de üstüne araba aldı; benzin parası, 15 bin bakımı, 30 bin bakımı, lastiğe çivi girmiş bi lastik en az 150 milyon, kış geldi zincir tak, rot gitsin bi tarafa balans gitsin öbür tarafa; ustaya kart at, kar lastiği desen zaten kepçeyle akıyor para.. Bi de garanti bitti motor indi olursa geçmiş olsun; elde ne kaldı, koca bir hurda..
    Yani tamam alsın arabayı hayatını yaşasın ama ya yaşayamazsa..
    Ha geliri bolsa zaten alır arabasını da evini de yaşar hayatını..

nyc nin altyapısıyla ist un altyapısı aynı değil.biri kent biri köy.
    nyc bir 10milyon daha kaldrır.
    ama ist daha şimdiden sürünüyor.
    newyork herzaman bir cazibe merkezi olacaktır.ama istanbulun sonu bence felaket.
    o yüzden şuan kiraların aşırı şişmiş ve peak yapmış olduğunu düşünüyorum.
    konut arzı ve tersine göç kiraları düşürecektir.
    o yüzden alın hayalinizdeki arabayı keyfiize bakın.....
    hayat kısa.....

• quote:

newyork herzaman bir cazibe merkezi olacaktır.ama istanbulun sonu bence felaket.
    hayat kısa.....

valla hocam hakkaten ev fiyatları haddinden fazla. Adamlar beylükdüzündeki evlere 150 milyar diyolar. Ya beylikdüzü nere, cehennemin dibi. Yuh artık

• quote:

Orjinalden alıntı: ıcestar

ev alıcan önce sonra onun kirasıyla araba alırsın zaten taksitle.

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: niko_jr

quote:

hayat kısa.....

valla hocam hakkaten ev fiyatları haddinden fazla. Adamlar beylükdüzündeki evlere 150 milyar diyolar. Ya beylikdüzü nere, cehennemin dibi. Yuh artık

pardon neyin cehennemi? ben beylikdüzünde oturuyorum. daha bir cehennemlik yanını göremedim. sen gel burada yaşa. istanbulun keşmekeşinde yaşayamazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SISU -- 25 Ağustos 2007; 23:56:56 >

• quote:

Orjinalden alıntı: kudal

pardon neyin cehennemi? ben beylikdüzünde oturuyorum. daha bir cehennemlik yanını göremedim. sen gel burada yaşa. istanbulun keşmekeşimde yaşayamazsın.

ya hocam yanlış anlama kusura bakma ben işgüzar ev sahiplerine uyuz oluyorum. Aslında heryerde ev fiyatları ve kiraları fahiş türkiyede. Benim teyzem oturuyor orda mesela. Son 5 yılda çok gelişti. Ama 150 milyar eder mi yaw orda bi daire. Bizim bir ark var ordan biliyorum, çocuk o civarda bi para ödedi.
  • Bence de gençliğini kira ya da kredi ödeyerek heba edeceğine, bütçen dahilinde bir araba alıp gezip eğlenip sonra pişman olmamak en iyisi. Hem araba alınca ev alınamaz diye bir kural da yok ki. Mantıklı seçimler yapılırsa araba çok masraf da yaratmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zizu -- 26 Ağustos 2007; 0:32:24 >
  • Valla ev alacak para varsa ev almak elbette iyidir... Ama ben kıyaslama yapılacak şeyler olmadığını düşünüyorum.
    Yani bu aynen şuna benziyor: Bulaşık makinesi mi? Çamaşır makinesi mi? :)
  • quote:

hayat kısa.....

Şu an kiraların şiştiğine katılıyorum. Ama ev fiyatları düşük şu sıralar. Ya da şöyle söyleyeyim; 6 ay önceki kadar şişik değil. Neydi öyle, balon patlayacaktı.
    Yani kısa vadede fiyatlar ve kiralar düşebilir ancak;
    Evet istanbul köy. Ama herşeye rağmken çok hızlı büyüyor. Sürünse de sürünmese de büyüyor. Alternatif bir proje yok çünkü. İstanbul' un haricinde bir yerde yaratabildiler mi cazibe merkezi? GAP bitiyor, durdu mu göç? Durmadı ne yazık ki.
    Ve deprem gibi bir gelecek var. Nitelikli evlerin uzun vaadeli bakıldığında önleri açık bana göre bu yüzden.
    Herneyse emlak forumuna dönmesin zaten.

• quote:

quote:

hayat kısa.....

Şu an kiraların şiştiğine katılıyorum. Ama ev fiyatları düşük şu sıralar. Ya da şöyle söyleyeyim; 6 ay önceki kadar şişik değil. Neydi öyle, balon patlayacaktı.
    Yani kısa vadede fiyatlar ve kiralar düşebilir ancak;
    Evet istanbul köy. Ama herşeye rağmken çok hızlı büyüyor. Sürünse de sürünmese de büyüyor. Alternatif bir proje yok çünkü. İstanbul' un haricinde bir yerde yaratabildiler mi cazibe merkezi? GAP bitiyor, durdu mu göç? Durmadı ne yazık ki.
    Ve deprem gibi bir gelecek var. Nitelikli evlerin uzun vaadeli bakıldığında önleri açık bana göre bu yüzden.
    Herneyse emlak forumuna dönmesin zaten.

EVET BİRAZ EMLAK FORUMUNA DÖNDÜ HAKLISIN AMA NAPALIM KONU EVDEN AÇILMIŞ
    BEN İST UN GAPLA FALAN BOŞALACAĞINA İNANMIYORUM
    İSTANBUL BÜYÜK BİR FELAKETLE BOŞALACAK.
    ALLAH KORUSUN AMA GİDİŞAT ÖYLE.YANİ İNSANLARIN VURDUMDUYMAZLIĞI ÇEVRE KONUSUNDAKİ BİLİNÇSİZLİK,ALTYAPIYA ÖNEM VERİLMEMESİ,DOĞAL KAYNAKLARIN HIZLA TÜKETİLMESİ…..
    BÜTÜN BUNLARI DÜŞÜNÜNCE KÖTÜ BİR SON KAÇINILMAZ GİBİ…. :(

• Her ikisi de diyenler için: KARAVAN
  • quote:

Orjinalden alıntı: elmus

Her ikisi de diyenler için: KARAVAN

elmus noktayı koymuş
  • annemim evindeyken borç harç R9 spring almıştım, 3K YTL'ye hala da ona biniyorum. Bu arada 2004 'de borç harç orta halli ev aldım 63K 'ya. şimdi 120den aşağı satmam. Geçen sene evlendim, evin, ve eşyaların da borcunu bitirdim, şimdi rahat rahat para biriktiriyorum, kısa zaman içinde arabayı değiştirebileceğim. Kirada otursam çok zordu..

Kardeşime de 2001'de 35Kya orta halli bir ev alacaktık, o vazgeçti 15K'ya alfa aldı. bu sene zar zor 11'e sattı. Hala da evi yok.. para da biriktirmekte zorlanıyor..

kimi hayat boyu bir güvencesi olsun ister, kimi de kazandığını en güzel şekilde yer, gününü gün eder.. seçim meselesi. ama şunu bilmek gerekir; her çıkışın bir inişi olacaktır, hayatta her şeye hazırlıklı olmak lazım. tabi abartmadan, hayatı da yaşamasını bilmek lazım. dengeye oturtabilirseniz zaten düzenli bir yaşamınız, devamlı artan hayat kaliteniz olur.
  • eV
  • sacma sapan bi kiyaslama evi olmayan ev alir tabiki arabayi ne yapsin, evi olan araba alir evide arabasida olmayan ev alir, ferrari enzo mu alinir yoksa bi ev mi karaköyde :) ferrari der herkes veya bebekde bi ev mi yoksa passat mi evmi arabami böyle kıyaslama mi olur ,bebekde ev mi yoksa ferrari enzo mu diye soru acsaydin daha iyi olurdu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FcbAYERN -- 29 Ağustos 2007; 11:56:18 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.