Şimdi Ara

indesit beyaz eşyalar hakkında bildikleriniz...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
59.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • indesit beyaz eşyalar hakkında bildikleriniz nelerdir iyibir markamıdır kullanan varmı hangi ülkenin ürünüdür ......

• quote:

Orjinalden alıntı: turusan

indesit beyaz eşyalar hakkında bildikleriniz nelerdir iyibir markamıdır kullanan varmı hangi ülkenin ürünüdür ......

bu forumun arama bölümünü kullanın bakın ne şikayetlerle karşılaşacaksınız,birde şikayet var sitesine girin neler var neler bence alınmaması gereken markadır
  • Aslen İtalyan malı. Ama kimi ürünleri bizim burada montajlanıyor diye biliyorum.(Manisa'da)
    Fakat şu anki ürünleri hiç iyi değil
    Merloni ile aynı çatı altındaydı, hala öyle mi bilmiyorum(Ariston'la beraber)
    Özellikle çamaşır ve bulaşık makineleri çok kötü...
    Sonuç olarak tavsiye etmiyorum, aynı fiyata daha kalitelileri dururken, İndesit'ten ürün almam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 14 Ağustos 2007; 21:18:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thr_Y

Aslen İtalyan malı. Ama kimi ürünleri bizim burada montajlanıyor diye biliyorum.(Manisa'da)
    Fakat şu anki ürünleri hiç iyi değil
    Merloni ile aynı çatı altındaydı, hala öyle mi bilmiyorum(Ariston'la beraber)
    Özellikle çamaşır ve bulaşık makineleri çok kötü...
    Sonuç olarak tavsiye etmiyorum, aynı fiyata daha kalitelileri dururken, İndesit'ten ürün almam
    kafadan vazgecirdiniz beni sagolun ilginiz için
  • quote:

Orijinalden alıntı: turusan

Alıntıları Göster
    quote:

eger alsa idiniz o zaman kafayı yerdiniz inanın,iyi karar verdiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: NE-sin

quote:

eger alsa idiniz o zaman kafayı yerdiniz inanın,iyi karar verdiniz

Alıntıları Göster
    Tek kelimeyle rezalet ürünler yapıp bir güzel pahalıya satan bir firma.Marifetlerini yazmak isterdim ama uzun sürer.Kısacası traktör gibi çalışan buzdolaplarından,yürüyen ve bol bol kart yakan çamaşır makinelerinden ve pis yıkayan,sepet telleri incecik bulaşık makinelerinden millet bıkmış durumda.Ariston'a Arçelik'i bile gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
    Tek iyi yönü hoş tasarımlarının olması.Alan da buna kanıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 14 Ağustos 2007; 23:29:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Tek kelimeyle rezalet ürünler yapıp bir güzel pahalıya satan bir firma.Marifetlerini yazmak isterdim ama uzun sürer.Kısacası traktör gibi çalışan buzdolaplarından,yürüyen ve bol bol kart yakan çamaşır makinelerinden ve pis yıkayan,sepet telleri incecik bulaşık makinelerinden millet bıkmış durumda.Ariston'a Arçelik'i bile gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
    Tek iyi yönü hoş tasarımlarının olması.Alan da buna kanıyor zaten.

Alıntıları Göster
    benim bildiğim ariston un itahal ürünü

• quote:

Orijinalden alıntı: Entobo

benim bildiğim ariston un itahal ürünü

Alıntıları Göster
    Enerji tuketimi fazla Avrupa da satılmayan eski teknoloji ürünler bize satılıyor...AAA yada A PLUSH makinalarını yada dolaplarını bu markada göremedim... D veya C sınıfı ürünler satıyorlar...İnsanlar ucuz diye yumuluyor. Beş yılda makinaya verdigi para kadar elektrik parası ödüyor haberi yok.....Devir hesap devri...Elektrik kıt....Ve pahalı....Burası İsviçre degil....Saygılarımla....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 28 Ağustos 2007; 22:41:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Enerji tuketimi fazla Avrupa da satılmayan eski teknoloji ürünler bize satılıyor...AAA yada A PLUSH makinalarını yada dolaplarını bu markada göremedim... D veya C sınıfı ürünler satıyorlar...İnsanlar ucuz diye yumuluyor. Beş yılda makinaya verdigi para kadar elektrik parası ödüyor haberi yok.....Devir hesap devri...Elektrik kıt....Ve pahalı....Burası İsviçre degil....Saygılarımla....

Alıntıları Göster
    O D sınıfı buzdolapları ve G sınıfı derin dondurucuların Indesit Company Türkiye-Manisa fabrikasında üretildiğini de hatırlatırım.

• quote:

O D sınıfı buzdolapları ve G sınıfı derin dondurucuların Indesit Company Türkiye-Manisa fabrikasında üretildiğini de hatırlatırım.

Alıntıları Göster
    Manisa da geri teknolojiyi bize ucuz diye yutturuyorlarsa alanların araştırması lazım..Gözlerini açmaları lazım. İsviçrede elektrik tüketimi çok fazla ve çok ucuz diye bildigim için o cümleyi yazdım. Orada 4 kişilik bir ailenin aylık elektrik tüketimi aylık bütçelerinin yüzde .......... kaçı bilmiyorum...Bizde 4 kişilik bir ailenin mütevazi elektrik tüketimi 25-30 Lira... Asgari ücretin yüzde kaçı ?..... Bunu demek istedim...Bizde elektrik kıt ve pahalı... Dahada fiyatı artacak çünkü üretim ve tüketim arasında çok fark var...İhtiyaca yetmiyor.....Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 29 Ağustos 2007; 12:58:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Manisa da geri teknolojiyi bize ucuz diye yutturuyorlarsa alanların araştırması lazım..Gözlerini açmaları lazım. İsviçrede elektrik tüketimi çok fazla ve çok ucuz diye bildigim için o cümleyi yazdım. Orada 4 kişilik bir ailenin aylık elektrik tüketimi aylık bütçelerinin yüzde .......... kaçı bilmiyorum...Bizde 4 kişilik bir ailenin mütevazi elektrik tüketimi 25-30 Lira... Asgari ücretin yüzde kaçı ?..... Bunu demek istedim...Bizde elektrik kıt ve pahalı... Dahada fiyatı artacak çünkü üretim ve tüketim arasında çok fark var...İhtiyaca yetmiyor.....Saygılarımla...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Elbette bu konuda hak veriyorum size.Hem tasarruflu elektrik kullanmıyor hem de yeni ürün aldığımızda enerji tüketimlerine dikkat etmiyoruz.
    Mesela en basitinden A sınıfı klimalar dururken insanlar aa bu çok ucuz diyerek E-D-F sınıfı klima alıyorlar.

Yukarıda demek istediğim Avrupa'daki kötü mallar bize yolanmıyor,aksine burada üretilip Türk halkına satılıyor.İnsanlar da aa bu yerli,ucuz parçası bol vs vs diyerek alıyorlar.

Enerjide artık A sınıfı devri de bitti.Aplus enerji sınıfı ürünlere yönlenmemiz lazım.Su sıkıntısı ardından elektrik sıkıntısını da getirecek.

Ariston da bu konuda en kötü firma gerçekten.Enerjiyi çok yakan ürünleri sadece soğutucu/dondurucular ve bunlar Türkiye'de üretilen modeller.

İlginç ama İsviçre'de bu sorun olmamasına rağmen en tasarruflu firma de Electrolux.Günde 1,07kw yakan 517lt buzdolapları var.Yeni modellerin hepsi Aplus.

Kısacası enerji tüketimine dikkat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 29 Ağustos 2007; 13:08:48 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: taşkafa

Elbette bu konuda hak veriyorum size.Hem tasarruflu elektrik kullanmıyor hem de yeni ürün aldığımızda enerji tüketimlerine dikkat etmiyoruz.
    Mesela en basitinden A sınıfı klimalar dururken insanlar aa bu çok ucuz diyerek E-D-F sınıfı klima alıyorlar.

Yukarıda demek istediğim Avrupa'daki kötü mallar bize yolanmıyor,aksine burada üretilip Türk halkına satılıyor.İnsanlar da aa bu yerli,ucuz parçası bol vs vs diyerek alıyorlar.

Enerjide artık A sınıfı devri de bitti.Aplus enerji sınıfı ürünlere yönlenmemiz lazım.Su sıkıntısı ardından elektrik sıkıntısını da getirecek.

Ariston da bu konuda en kötü firma gerçekten.Enerjiyi çok yakan ürünleri sadece soğutucu/dondurucular ve bunlar Türkiye'de üretilen modeller.

İlginç ama İsviçre'de bu sorun olmamasına rağmen en tasarruflu firma de Electrolux.Günde 1,07kw yakan 517lt buzdolapları var.Yeni modellerin hepsi Aplus.

Kısacası enerji tüketimine dikkat.

Alıntıları Göster
    İşte karşınızıda İndesit'in ileri (!) teknoloji ürünü çamaşır makinesi.
    Adamcağız sallanmasın diye makinenin üst tablasıyla tezgah arasına kitap sıkıştırmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 30 Ağustos 2007; 23:12:57 >

• quote:

Adamcağız sallanmasın diye makinenin üst tablasıyla tezgah arasına kitap sıkıştırmış

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Aristonun ufak kardeşi

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Gerçekten rezillik.
    Zaten ben bu makineyi mağazada inceledim.
    Oldukça kaba bir görüntüsü var,hiç estetik değil.Yani sadelik kavramı yaratmaya çalışmışlar ama olmamış.
    Diğer eksileri de
    -Yıkanan çamaşırlar gözetlenemiyor
    -Ön yıkama yok,ek fonksiyon yok.
    -60 derecenin üzerinde yıkama yapma özelliği yok,zaten birkaç tane program var.Hatırladığım kadarıyla pamuklu 60'C,sentetik/renkli 40'C,yünlü 30'C,hızlı 30'C,durulama sıkma.Başka program/sıcaklık yok.
    -Kapağın üzerinde bulunan deterjan bölmesi kalitesiz yapılmış.Ayrıca yıkama esnasında bölmedeki plastik girinti çıkıntılara çamaşırlar takılıp yırtılabilir.

Carrefour'da inceledim.Fiyatı 750YTL civarında idi.6kg kapasitesi varmış ve 1000 devirli.Asla tavsiye etmiyorum.Neden böyle saçma sapan bir makine yapmışlar anlamadım.Ön yıkaması bile yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 31 Ağustos 2007; 15:15:09 >

• quote:

quote:

Gerçekten rezillik.
    Zaten ben bu makineyi mağazada inceledim.
    Oldukça kaba bir görüntüsü var,hiç estetik değil.Yani sadelik kavramı yaratmaya çalışmışlar ama olmamış.
    Diğer eksileri de
    -Yıkanan çamaşırlar gözetlenemiyor
    -Ön yıkama yok,ek fonksiyon yok.
    -60 derecenin üzerinde yıkama yapma özelliği yok,zaten birkaç tane program var.Hatırladığım kadarıyla pamuklu 60'C,sentetik/renkli 40'C,yünlü 30'C,hızlı 30'C,durulama sıkma.Başka program/sıcaklık yok.
    -Kapağın üzerinde bulunan deterjan bölmesi kalitesiz yapılmış.Ayrıca yıkama esnasında bölmedeki plastik girinti çıkıntılara çamaşırlar takılıp yırtılabilir.

Carrefour'da inceledim.Fiyatı 750YTL civarında idi.6kg kapasitesi varmış ve 1000 devirli.Asla tavsiye etmiyorum.Neden böyle saçma sapan bir makine yapmışlar anlamadım.Ön yıkaması bile yok.

Alıntıları Göster
    Indesit: "TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK..."

Yan komşu: "Kim oooo...??"

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Indesit: "TAK TAK TAK TAK TAK TAK TAK..."

Yan komşu: "Kim oooo...??"

Alıntıları Göster
    indesit yerden yere vurulmuş ama az bile bu markaya.
  • şu arkadaşa söyleyin kitap koymak yerine 2 yada 4 tane emniyet vidası var onları söksün öyle çalıştırsın. hiç bi makina böyle çalışmaz .
    indesit italyan markasıdır
    manisa da soğutucu üretimi yapılmaktadır ve dünyanın 4 bi yerine dağılmaktadır. sadece türkiye için ütetilmemektedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tncy86

şu arkadaşa söyleyin kitap koymak yerine 2 yada 4 tane emniyet vidası var onları söksün öyle çalıştırsın. hiç bi makina böyle çalışmaz .
    manisa da soğutucu üretimi yapılmaktadır ve dünyanın 4 bi yerine dağılmaktadır. sadece türkiye için ütetilmemektedir.

Arkadaşım 4 yıllık konuyu niye hortlatıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: tncy86

şu arkadaşa söyleyin kitap koymak yerine 2 yada 4 tane emniyet vidası var onları söksün öyle çalıştırsın. hiç bi makina böyle çalışmaz .

Arkadaşım 4 yıllık konuyu niye hortlatıyorsun?

Alıntıları Göster
    Indesit'te çalışıyor herhalde

• quote:

Indesit'te çalışıyor herhalde

Alıntıları Göster
    Bu markayla hiç tanışmadım :) Carrefourda 5kg 600 devir çamaşır makinesi 399 lira
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.